V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
24. nov 2010

tak my sme malej na vianoce uz vselico pokupovali,uz len toto by sme chceli 😀 http://www.tvojsen-mido.sk/?view=productPage&pr... ale asi pozreme nejaky lacnejsi 😀 sanky tento rok kupovat nebudeme,ked kupime ten domcek,no uvidime...este s me jej kupili tu vkladacku co bobockina svokra malemu,takeho stekajuceho a chodiaceho psika v kauflande,drevenne kocky konecne som v draciku natrafila,tie za tych 10eur co boli aj v tescu...velke lego,kolky a taku zvukovu hracku,nejake oblecenie,svetrik,mikinu,stucne a to je myslim vsetko 🙂 jasne a capicku s nakrcnikom a rukavickami http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9905129&tab=8 ja som zvyknuta dostavat vela darcekov,teda ked som bola mala,teraz uz tak vela nedostavam 😀 tak bude dostavat aj natalka,ono ja keby jej toto nenakupim,ze pod stromcek tak to dostane aj tak len tak cez rok... ja este neviem co dostanem,akosi po nicom netuzim,muz si kupi telefon,tak mu nieco zaplatim ja a ma darcek 🙂 tak sme sa dohodli. od svokry natalka dostane toto http://www.pricemania.sk/katalog/hracky-pre-die... nie je presne taka ista ,je podobna a este kopec dalsich veci co budem krutit hlavou 😀 aj my s muzom sme minuli rok vselico od nej podostavali 😀 hihi tentorok neviem ci od nich volaco dostanem,lebo ani z dovoleniek mi nic nepriniesli,iba muzovi 😀 asi neposlucham 😉 a od mojej mamy dostane tu buginu,co aj @ewwe kupila ninke v tescu.pyzamko,salik,knizku....

bobocka
24. nov 2010

@weiya no my byvame asi v 20 rocnej bytovke a mame normalne radiatory aj merace.to co si na nase nekurenie (zatial nekurenie) hovoria susedovci je mi sumafuk.oni moje ucty neplatia.ja musim.v spalni kurime malicko.vsak sme tam najmenej.misko cez den spinka vonku a fakt tam zakurim len ked ho tam prebalujem a na noc na slabu dvojku dam.vsetci sme pozakryvani,v chladnom sa aj tak lepsie spi. a vdakabohu vonku este take hnusne mrazy nie su.a ja mam ten typ bytu-zvolensky byt.ked vojdes do bytu,tak mas oproti hned obyvacku (tam teraz este dvere nemame) a cez dlhu chodbu ides rovno do kuchyne.teraz kebyze zakurim v kuchyni a obyvacke,tak zbytocne aj chodbu vykurovat budem a ta je taka velka,ze by som fakt musela mat radiatory niekde medzi 3-4 a stale by chladno bolo. a ked mas merace na radiarore,tak ti je jasne ,ako rychlo sa hodinky tocia.ked budu nasadene dvere tento vikend na obyvacke,tak tam uz kurit zacnem,tie dvere teplo v izbe udrzia,ale teraz to este vyznam nema.poriadne sme poobiekani a takto sme fungovali aj minulu zimu a mali sme preplatok za byt 700euri 🙂 tento rok tolko necakam,ale aspon dake 200 by boli fajn 😉

weiya
24. nov 2010

@bobocka no susedia,jasne ze tvoje ucty neplatia,ale musia svoje,a tym ze ty nekuris,trosku oni vykuruju teba,uz som to pisala ze minuli rok tak suseda nad mojou mamou nekurila,a co tam horko v zime byva,minuli rok to tam bolo citit,aj tym susedom zas nad tym bytom to vadilo,tak sa stazovali,no aj tak si nic nepomohli 😉 700eur je pekny peniaz 🙂 no byvat by som u vas nechcela,ja mam rada v byte teplucko 😀 ale aby si to nezobrala v zlom bobo 🙂

bobocka
24. nov 2010

@weiya jasne,ze nie v zlom.si myslis,ze mna bavi mrznut?jasne,ze nie,ale zas musim trosku aj hlavou mysliet a fakt teraz vykurovat cely byt ked je takto otvoreny bez dveri by bola blbost na entu.minuly rok sme neboli este zariadeni,mali sme len spalen zariadenu,tak to by bola demencia ista,keby som ostatok bytu vykurovala ked tam nic nebolo.jasne,ze som sem tam zapla radiatory nech sa izba prekuri,nech mi nenavlhne a nesplesnivie,ale zas aby som tam kurila stale to nie.to hovrim teraz o minulom roku.ja mam rohovy byt,takze len od obyvacky sa dotykam susedov co vedla byvaju.podomnou byva nejaky dementny tridsatrocny fetak,ten mne fakt zily netrha a hore je parik manzelov,co sa v laske nemaju.malo su tam.tak co.a vonku este nie su take mrazy aby bolo to kurenie take nutne.teraz som v kratkom tricku v obyvacke kde nekurim vobec a absolutne mi zima nie je.chladnejsie je len vecerom.cez den je to uplne v pohode 🙂 btw akurat zacalo snezit 🙂
a este co sa tych susedov tyka...ja tu dlhsie ako 5 rokov nebudem.urcite sa budeme potom do vacsieho stahovat,takze susedske vztahy su u mna na dobu urcitu.na toho dementa pod nami sme uz policajtov volali,tam je nenavist jasna,ta fuchtla nad nami stale beha v opatkoch po plavajucej podlahe,takze ta mi je tiez fest neprijemna(to uz kazdu normalnu zenu napadne,ze klepkanie opatkov na plavacke je riadne pocut aj u susedov).ona v opatkoch chodi cely den.o papuciach truhla este asi nepocula. a ti vedla co su su zlati,no tam sa fakt len jednou stenou dotykame,takze im ja veru s kurenim nepomozem. 😀

lupena
24. nov 2010

@bobocka daj potom vedieť, či ten náramok funguje. a čo mu je? inak vy vôbec nekúrite? nemáte v byte zimu? nakoľkátke bývate? lebo my na sedmičke, máme veľmi teplý byt.. Asi najteplejší aký poznám. vždy každý vzdychá aké tu máme teplo. či v zime, alebo v lete. ale že by sme nekúrili si neviem predstaviť. bola by tu strašná zima..
@tinnka9 to som ešte ani nevidela. Myslela som, že to bude niečo o čo sa treba starať a to takáto potvorka...🙂 mala si mu kúpiť živého..🙂) ale nie, je s tým "veľa" starostí. Inak ja som mala kedysi cca 5 rokov dvoch potkanov..🙂

lupena
24. nov 2010

@bobocka až teraz som sa preklikla na ďalšiu stranu, tak vidím že máte rožný byt.. tie bývajú vraj najchladnejšie... no ale keď teraz sedíš v krátkom tričku tak tam ozaj zimu nemôžte mať. Alebo si už taká otužilá..🙂 inak chodiť doma v podpätkoch.. to musíte mať fakt radosť... My našťastie nad nami susedov nemáme za to tí pod nami sú aj za desiatich... furt vymýšľajú dáke pi....y lebo inak sa to nazvať nedá.. raz počúvame nahlas telku, potom sme nahlas my, keď mal malý dva mesiace tak sa na nás chodili sťažovať predsedníčke, že celú noc nahlas počúvame hudbu (pritom sme spali a v byte bolo úplne ticho, ve´d ako by sme si to mohli dovoliť)... potom také, že ja chodím po byte v podpätkoch (pritom nemám doma ani jedny topánky na podpätkoch. nosím len tenisky)..no ale keď k nám raz suseda prišla aby sme v noci prestali počúvať hudbu na compe NA SLUCHÁTKACH, lebo ju RUšIA BASY, tak som ju od jedu skoro zhodila zo schodov...keĎ som bola tehotná, tak som sa normálne bála, že kvôli nim potratím, lebo nám metlov trieskali do podlahy... chápete, pol desiatej večer v kľude ležíme pred telkou a zrazu rachot na hovado skoro som vždy z gauča padla jak som sa lakla....

lupena
24. nov 2010

@petraas tak to by som už vôbec nepovedala, že z jedného ananásu sú tri deci...

weiya
24. nov 2010

@bobocka
@lupena jaj no ty su sedia su fakt vseliaky 😠 ty co byvaju nad nami,ty su taky ako tvoji bobo,furt sa hadaju,dverami buchaju,este som ich ale nevidela, ako vyzeraju 😀 no namiesto opatkov je susedine oblubene,buchat v noci maso na snicle 😅 bobo a k tym opatkom 😀 mozno je to taka "elegantna dama" ze namiesto papuc nosi po dome slapky na vysokom podpatku 😀 ozaj a teda snezi u vas? 🙂 u nas by malo snezit,pozerala som predpoved pre hlohovec ale zatial nic,malej som dala fusak do kocika,dnes ked zaspala,deku mam len taku hrubu,ale malu,tak aby jej zima nebolo,sak vcera bola dobra kosa ked sme boli vonku,a dnes vyzera ze tiez...

ozaj drobci ak zvladaju rukavicky?nasa to nechce mat ani za nic,vcera mi v kociku tak revala,dolu si ich davala,tak som jej jemne po ruke dala,no tak si ich nechala ale tak mi revat zacala,a prestala az ked som jje ich dala dole...

weiya
24. nov 2010

@lupena kolko mate stupnov v byte? my 24-25😀

lupena
24. nov 2010

@weiya ja som prekvapená, ale malý rukavice vôbec nerieši.. myslela som, že si ich bude dávať dole ale tvári sa akoby ich ani nemal.. ale zatiaľ mal len tie tenké z tesca.. uvidíme, čo bude keď mu dám aj podšité.. ja som dala už včera malému fusak. a dobre som spravila.. lebo mi zaspal v kočári... Inak aj tak som ho vytiahla so studenými nohami... nemal síce zimné topánky, ale aj tak som to nečakala.. zajtra mu ich musíme ísť kúpiť, lebo zatiaľ nosí také prechodné. to máš tiež radosť s tými susedmi..🙂 škoda slov na nich. Inak ja sa strašne teším ako bude malý reagovať na sneh

lupena
24. nov 2010

@weiya neviem koľko máme, lebo nemáme v byte teplomer. ale tipujem, že tiež tak nejak. v noci by som v spálni zvládla nižšiu teplotu, ale keďže sa malý odkopáva, tak musíme kúriť... inak aj tak to nechápem, že ho vždy najdem odkopaného, ale nikdy nie je studený.. ako keby mi to robil naschvál, počul, že idem do izby, tak sa rýchlo odkope... 😀

weiya
24. nov 2010

@lupena hi hi no to som aj ja zvedava,ale ked prsi ,tak sa jej to paci 😀 inac zas s nas su tiez asi susedia neni nadseny,ked mala zacne v noci plakat 😀 nuz co aj to patri zivotu 🙂

weiya
24. nov 2010

@lupena 😀 moze byt 😀 my uz ani malu nezakravame,ona ked sa zobudi a zisti ze je zakryta,riadny krik s nami narobi 😝

lupena
24. nov 2010

@weiya to fakt? a spáva len v overale? viem, že sa tu o tom teraz písalo, len si nepamätám kto, v čom, o čom, ako.. je vás na mňa zrazu strááášne veľa..🙂 inak ja susedov neriešim. Jasné, že ma naštve keď o pol osmej večer začnú vrtať, ale nejdem im za to nadávať... išla som bývať do paneláku s tým, že budem mať susedov a tí potrebujú žiť rovnako ako ja.. nečakala som, že sa mi budú prispôsobovať...noo a kým som nebola tehotná a nemali sme malého, tak si tiež oni užili, keď sme mali veľa krát doma párty..🙂

weiya
24. nov 2010

@lupena ano bud v overale,alebo pyzamku,alebo bodicka a pancusky,podla toho co mam oprate 😀 lebo kazde rano sa zaspini o mliecka-kakavka,davam to nestle kakao do um. neriesim ich ani ja,ponadavam si doma na nich a je 😀

tak a u nas uz tiez snezi-ale dazd 😀

ewwe
24. nov 2010

@lupena hej nina spi celu noc, a tie odsudene nepozeram, videla som asi dve casti nazaciatku
ja davam papat malej take jedla co my, ale odoberiem jej a nase dokorenim potom, ale nedavam jej napr. ako klobasu, slaninu ... sunku som davala vseliaku, z tych drahsich, vatsinou morcaciu prsnu, ale nine moc nechuti sunka a niektore su aj dost slane
mandarinku uz mala a aj kiwi

lupena
24. nov 2010

@weiya čože? dúfam, že u nás nebude pršať... ale aj tak tam dosť fúka.. budem asi s malý hoďku vonku a pôjdeme sa potom hrať do materského centra. veĎ ešte uvidím, či sa mi bude chcieť.. a inak nemyslíš, že je jej zima?
@ewwe malý mandarinky a pomaranče úplne miluje. Kiwi ešte zatiaľ nemal.. no a klobásu, ani slaninu nedávam ani ja..ale dnes mal napríklad na raňajky malokarpatskú salámu..:D ale to bolo výnimočne. strašne mu chutia salámy, ale mal ich zatiaľ len pár krát

weiya
24. nov 2010

@lupena nemyslim,lebo je teplucka , keby jej aj bolo zima asi by sa zobudila,nie?ja spúavam len v tricku a gatkach a mm v slipoch a tiez sme odokryty a zima nam nie je🙂 tak to je super ze mate materske centrum,u na s nic take nie je,tak ked je vonku spatno mozme jedine tak doma ostat 😒 no neska som mal v plane ist babke,lebo mm sa musi ucit,uz ma posledny den,v stvrtok ma skusky z roboty,inak baby drzte palce nech spravi 🙂 ked spravi tak konecne bude mat taky plat ako mu pri nastupe slubovali 😀

lupena
24. nov 2010

@weiya a čo robí muž? máme materské centrum a zrovna asi 5 minút cesty od nás z domu. Takže je to pecka. lebo tam rýchlo prebehneme aj keď prší.. no mne veru býva zima, ja bývam zakrytá až po uši...) malý spí od dvanástej a od jedenástej bol v postieľke. to je život..🙂
inak baby ako ste na tom s urazmi? my máme teraz asi tri modriny. Jedna keď sa malý šplhal na stoličku a prevrátil sa aj s ňou. a včera padol mm zo sedačky keď po nej skákal a zodrel si čelo a nos

lupena
24. nov 2010

zakríkla som to. už je hore...)

weiya
24. nov 2010

@lupena ultrazvukom kontroluje vagony 😀 take nieco 😉 ako ked sa opravia chyby,tak kontroluje ci spravne,ci tam nie je nejaka chyba a tak...tak to je super,ze tak blizko,mate to centrum,no zavidim🙂 aj ja chcem aby tu nieco take bolo,s urazmy sme na tom podobne,talka stale vymysla,skusa...nicoho sa neboji 😀 teda az na vysavac,toho sa boji jak cert svatenej vody 🙂 aj moja uz bude co nevidiet vstavat

tinnka9
24. nov 2010

@weiya no teda natalka bude mat co robit, aby porozbalovala tolko darcekov 😉 .
@bobocka taky preplatok potesi 🙂 . my sme mali zas nedoplatok skoro 400€, z toho kurenie malo na tom podiel z 95%. pritom mame merace a nejak extra teplo sme tu nemali. v spalni napriklad mame radiator celu zimu na minime, nakolko sa tam cez den nezdrziavame a v noci sa lepsie spi v chladnejsej miestnosti. ale myslim, ze na tom maju podiel dochodci, ktori byvaju okolo nas, a kuria tak max.v jednej izbe, ako weiya pise.
susedov mame fajn, vekovy priemer asi 70rokov 😀 , takze mame klud (no oni uz asi nie 😀 ). akurat mali problem pochopit, preco mi v noci, ked ma maly sople, huci vysavac. a ked sa dozvedeli, ze mu s nim vysavam sopliky, skoro zinfarktovali 😉 .
@lupena sunku davam aj ja, morcaciu alebo hydinovu, obaja nasi ju maju velmi radi 🙂 .
co sa tyka toho skrecka, nechcem v byte chovat nic zive. keby sme mali dom, nemam nic proti psovi, ale v byte nie. ked som bola mala, mali sme postupne 3 skreckov, a vsetci chudaci vymreli, takze zive zvieratka ee...
do materskeho centra zatial nechodime, ale chcem zacat. momentalne chodime 1x do tyzdna na cvicenie na fit loptach, je to super 😉
inak maly je expert na urazy, stale nieco ma - modriny na cele alebo brade pravidelne, za posledny tyzden mal asi 3x privrete prsty vo dverach :-/

lujsa
24. nov 2010

@bobocka tak presne takuto skusenost ma s vub vacsina mojich znamych.My mame uz spominanu 6 tisicovu 😠 Jediny produkt,na ktory u nich ludia nenadavaju je hypoteka,pretoze nemali take prisne pravidla na pridelenie hypoteky a tym padom ich pridelili vela a mozu mat nizsi urok.Ale zas maju vacsie riziko neplaticov.Ucet zadarmo ma asi len mbank,MM tam ucet ma a naozaj maju vsetko zadarmo,dokonca aj vybery z bankomatov v zahranici,akurat,ze na Slovensku su zadarmo tusim len 3 vybery,ale ked o tom vies,tak sa do toho zmestis.
Ozaj,ked si MM rusil vo VUB ucet,tiez musel prist presne v den,co mu povedali.Vrchol,inak sa vraj zrusit nedal.Ale zrusili mu ho bez poplatku,kedze tam stale spisoval staznosti a reklamacie kvoli tomu ne/vyberu z bankomatu.Bobo,uz si to moc nepamatam,ale myslim,ze v zmluve o beznom ucte nemusi byt uvedeny poplatok,pretoze ty podpisom zmluvy suhlasis s obchodnymi podmienkami danej banke k beznemu uctu a tam mas napisane,kedy a ako sa zuctovava poplatok.Takze na sude by si nepochodila a oni to dobre vedia.

@petraas ti pracovnici zavadzaju kvoli platu.Robili mi tam kamosky a je to tak,ze musia za mesiac zalozit urcity pocet uctov,vybavit urcity pocet hypotek,bezucelovych uverov,nahovorit niekoho na fondy a akcie atd...A len ak to splnia maju premie+ak to dlhodobo nesplnia mozu dostat vypoved.Samozrejme ich to neopravnuje zavadzat,ale kedze to tam robi takmer kazdy,tak to tak aj vyzera.Ja som v TB,ked nieco potrebujem volam na Dialog.Tie hovory su nahravane,takze nezavadzaju a ked sa na nieco stazujes,najdu si ten hovor,vypocuju a vedia,kto ma pravdu.V pobocke je to slovo proti slovu.

@weiya my v spalni nekurime celu zimu,pred 2 rokmi sme mali dokonca celu zimu v noci otvorenu vetracku,Byvame na siedmom a doslova nas vykuruju susedia,takze mame teplo.V ostatnych izbach sme zakurili az dnes a aj to preto,ze som isla na hodinku k lekarovi,otvorila som vsetky vetracky,nech sa vyvetra a bola som tam vyse 4 hodiny,takze byt vychladol,mali sme tu prievan.A to otuzili nie sme vobec a chodime v kratkych rukavoch.Ja zakurim bez problemov,ale to je tu potom tak teplo,ze musime mat pootvarane vetracky,takze tak.Kym sme mali na podlahe gumolit,tak sme v zime nekurili vobec,nedalo sa,bolo tu teplo.Pri prerabke sme ho vytrhali a mame plavacky a dlazby,tak tuto zimu uz kurit budeme.Susedia pod nami sa nestazuju,pritom sem-tam prehodime par slov,takze ani oni asi nemaju zimu.Ale toto je prva zima,co tu byvame,odkedy mame otvorenu cast bytu-kuchyna,obyvacka,chodba-nemame tam ziadne dvere,tak si myslim,ze uz tu chlad bude.

lujsa
24. nov 2010

@weiya krasne darceky dostane Talka.Ja vobec neviem,co nasmu drobcovi kupit,takemu domceku by sa iste potesil,ale nemame ho kam dat-detska izba je u nas bordel izba so vsetkym moznym,takze tam ma zakaz vstupu.A svoj detsky kutik ma v obyvacke.

Sunku drobcovi nekupujem,ale ked mame my,tak si vypyta a chuti mu,ale zje 2 platky.Kupujeme Prazsku,alebo Dusenu od Taurisu.

weiya
24. nov 2010

@lujsa dusena od taurisu je fajnova,tu i my kupujeme,aj prazsku 🙂 zas vedela by som jej vselico aj ine pokupit,keby tych penazi bolo viac 🙂 my zas nemame dobru skusenost s tymi fondami v tatra banke, kazdy rok je tam menej a menej penazi 😒
@tinnka9 hihi vsak nebude musiet moc rozbalovat,vacsinou uz je to pobalene,napr tie kocky su v kybliku,tak nato uz len maslu prilepim 😀

kathynka
24. nov 2010

jejda, mne bolo vcera strasne zle a ked som videla, kolko ste toho popisali, tak som sla radsej spat 😀 uz 21.30 som bola tuha jak stolverka 🙂 ale tak dnes si to tu na mna pockalo...
no veru pekne darceky ste deturencom povymyslali...popravde, pri vas vsetkych vidim, ze slovenske rodiny to fakt jednoduche nemaju, ked ani s manzelom si nikto z vas nema v plane davat darceky (i ked teda @ewwe podla mna s toffiffe a hubertom jednoznacne vedie v originalnosti🙂), bo na to proste nie su peniazky navyse...podla mna je to velmi smutne (hlavne, ze sa mame skladat irom na dlh a oni maju priemerny mesacny plat vyse 2000, no to ma ide rozhodit od zlosti potom)...kazopadne dufam, ze sa vam podari vsetkym coskoro vyhrabat zo vsetkych financnych problemov 🙂
@bobocka ty si im teda riadne dala v tej banke 😀 ale sak zasluzia si, s radostou aj nabuduce, zeze? 🙂 ocuj, to kde sa da taky super naramok zohnat? to by sa aj mne na to moju znicenu chrbticu asi hodil...inak, vy ste uz v tej blave boli, ci este nie? nehovorila si nieco, ze okolo 20.11.?
@luppita dufam, ze vam ta vymena okien dobre dopadne a hlavne, nech nemate suchtavych robotnikov 🙂 veru, to ked chodis dakedy do BA, tak aj my by sme sa mohli stretnut, hm? 🙂
@tinnka9 aj yoan dostal od volakoho takeho skrecka, aj ked my mu hovorim mys 🙂 a najlepsi zvuk je hav-hav, to fakt neviem, kto ho programoval 😀
@lupena @weiya tak u vas je to s kurenim jak u nas...tiez mame teplucko...zato u francuzov mi je furt zima, sa mi z toho smeju 😀 aj u nas je 24-25st 🙂
@weiya juj, moja, vitaj v klube..ked som citala o talke a rukavickach, tak som sa normalne musela smiat, leb oto iste vcera aj yoan...dala som mu len jednu, ze na skusku, v druhej mal caj, tak ja ze bude kludny...no prd makovy 😀 plac taky, ze az krokodilie slzy sa valili a to som ho uplne chvalila jaky je v nich zlaty a ze ja mam tiez take, vsetko s kludom v hlase, az s radostou, ze ake je uzasne mat rukavicky...hm, po 3 minutach som to vzdala, bo som pochopila, ze ustupit musim ja, ze on teda rozhodne revat neprestane...no ja neviem, co si pocneme, ked bude este vacsia zima...
@weiya zistujem, ze som asi dyslektik...poslednu dobu prehadzujem pismenka, aj vynechavam pismenka, aj doplnujem a potom sa cudujem, ze nerozumiem, co citam...a teraz som tak aj pochopila, jak sa ta @lupen pytala, ze co robi tvoj manzel, ze tvoj manzel je gynekolog, len som nechapala, preco to tak blbo pises, ze "ultrazvukom kontroluje vaginy" 😀 😀 😀 no som ja trubka proste 🙂
a mna sa teda yoan vcera vratil z france a uplne v pohodicke ma spoznal, s tymto uz problem nemame 🙂 bol aj na tom ockovani mmr a zvladol to v pohode, ze sice plakal, ale reakcia nebola ziadna...a vcera sme boli na tej sonografii klbikov, kedze yoan to neabsolvoval ako malinke babatko...a cestou v aute zaspal a ujo doktor bol strasne zlaty, ho nechcel budit, tak sme ho len polozili na tu postel, stiahli gate, rozopli plienku, pravu nozicku prespal a pri lavej sa zobudil, trosku v soku samozrejme, tak uz-uz vyzeralo, ze bude strasne plakat, ale nakoniec pohodicka 🙂 a vraj ma klbiky uplne v poriadku, ani na kontrolu uz nemusime nikdy prist a moze dalej behat jak doteraz 🙂

weiya
24. nov 2010

@kathynka no ty si teda,ze gynekolog,s ultrazvukom kontroluje vaginy 😀 som si cely monitor zaprskla,ko som s na tom zasmiala 😀 no dnes ako prsalo,isli sme dnes babke,aby sa mm mohol v klude naucit,vysli sme z cinziaku,a talka rukavice dala dolu vyhodil do prvej mlaky na chodniku... 😀 no tak neviem,ako ju naucit na rukavicky,ved v zime jej rucky zamrznu...keby ich aspon pod dekou chcela mat... 😅

kathynka
24. nov 2010

@weiya no ved vravim, ze mam problemy s citanim 😀 no yoan zo zufalstva trepe rucickami a snazi sa ich dat dole...potom zacne hryzt do nich a zubkami tahat dole...no strasne, fakt vidiet, ze ich hrozne nenavidi...on ma sice chvilky, ze ma rucicky pod dekou bez reptania (to vyzera strasne smiesne, bo on este tak znudene v tom kociku sedi (on ma sice prechadzky strasne rad, ale v kocari sa tak vobec netvari), ze minule nas jedna pani pristavila, ze mi musi povedat, ze je strasne zlaty jak je tam cely zababuseny od hlavy az po paty))...lenze potom ma take chvilky jak dnes, ze dam mu ruky pod deku, pozrie na mna, pokruti hlavou a vytiahne ich...a to mozme robit donekocna - ruky pod deku, pokrutit hlavou, ruky na deku...ruky pod deku, pokrutit hlavou, ruky na deku...

petraas
24. nov 2010

@weiya no u nas sa taktiez musi riadne kurit.a potom su riadne nedoplatky ale ja som strasne zmrzla...mame taktiez 24-25 stupnov...dvee mame len v detskej a spalni a chodba obyvacka a kuchyna su bez dveri tak tu mavame zimu hlavne od vtedy co sme byt prerabali lebo mame vsade plavacku a dlazbu...v kuchyni nekurime skoro vobec, v obyvacke len tak na vecer zakurim na plne a v spalni a v detskej skoro cely den na polovicu a vecer davam na plne kvoli tomu ze Sofi nechce spat zakryta...
inak s fondami v TB sme mali aj my zlu skusennost...zalozili sme to ked sa asofi narodila na jej meno ale uz sme to aj zrusili lebo tam bolo menej a menej penazi...ja som to ani velmi nechcela ale manzel to chcel a pani v banke ze sak to sa da zrusit kedykolvek tak som rekla ze ked to teda chce tak to vyskusame a ked to bude na prd tak to zrusime a tak sme aj spravili...peniaze co nam vratili som dala Sofi na knizku zalozili sme jej ked sme zrusili tie fondy a tam jej pravidelne davam 20 eur co mi chodia rodinne pridavky...ked budeme na tom financne lepsie tak knizku zrusim a dame jej nejake vyhodnejsie sporenie...
no Talka bude mat riadne darcekov bude mat co robit🙂 ten domcek je fakt pekny ale my by sme ho taktiez nemali kde mat kedze byvame v panelaku...mame taky akoze stan ci co to je z mackom poo, to moj muz zobral za body na benzinke shell
@lujsa to mi je jasne ze to robia kvoli platu lebo uz mi to niekto hovoril ze otravny a ze zavadzaju kvoli tomu aby mali premie a tak...a viem aj to ze ked to nerobia tak ich prepustia lebo tak spravili u nas vo vubcke...preto som tam zrusila co som tam mala a chodim tam len v nutnych pripadoch inak sa tej banke zdaleka vyhybam...dnes tam bola moja mama a uz ju namotavali na nejake sporenie vraj maju nejaku novinku ze oni si to dali cela rodina tak ked mi to mama povedala tak som sa do nej pustila a nakoniec som povedala ze to oni potrebuju takych hlupakov ako si ty ze ich na vsetko nalakaju...no des

weiya
24. nov 2010

@petraas my zas mame dvere len na obyvacke,dvoje 🙂 ked sa zavre obyvacka,ked potrebujem nieco porobit a nechcem aby sa mi talka motala pod nohami,tak sa zavre mm s talku,do obyvacky no a ked tam potom po chili pridem,take horko tam je ,no na odpadnutie.... domcek dame do obyvacky do kuta pod okno,alebo neviem este kde,este sme ho ani neobjednali,ked som tak pozerala kolko stoja tie stany,tak radsej ten docek,predsa je pevnesi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre