V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lujsa
2. dec 2010

@bobocka super,ze ti vyhovuju kolieska,asi zalezi aj od terenu.Vacsinou na tie nenafukovacie- male kolieska baby nadavaju,ze dieta na nich natriasaju,su tvrde a pod,tak som rada,ze pocujem aj opacny nazor 🙂

@tinnka9 Spirit je super,akurat ten dizajn je az moc klasicky na moj vkus,ale jazdi sa s nim naozaj paradne hrboly v nich G.ani neciti,fajn peruje,aj po schodoch ho vytiahnem bez problemov,co je pre mna dolezite.Necham si ho aj pre druhe babo,snad ho raz budeme mat.

@weiya s nafukovacimi kolieskami sa jazdi super,ja by som do tych malych nesla (nemame na ne teren),ale ak by sme nemali tento typ kolies,na ktorom sa neda dostat defekt(ked prejdes po crepinach,nic sa nedeje,ked sa ti do kolesa zapichne klinec,tak ho vytiahnes a ides dalej bez ujmy 😀 ),tak idem do nafukovacich.

@kathynka to pliko je vraj dobry kocik,ale nie do terenu.PP je kvalitna znacka,ale teda mat hlavny kocik golfky,tak to je namiesto posilovne.Naozaj nezavidim,ale o chvilu uz bude Yoan behat bez kocika 🙂 A taky tanecnik je?Odpadnem 😀 To musi byt uzasne 😵 Nas G.bude asi tanecne drievko,len neviem,ci po mne,alebo po tatovi 😀 On tancuje tak,ze hopka-robi akoby podrepy.Ale kamoskina mala,ta ma riadne tanecne pohyby,aj hlavou robi presne ho rytmu-dopredu/dozadu,ako brusna tanecnica 😀 Aj cele telo zapoji.Ako to na tych detoch vidno od mala-ci maju tanec v krvi 😀
@ewwe aj ja som to tak s tym RP pochopila v spravach.To by bolo super 🙂

Kocky,ako obliekate deti,ze ste spotene?Ja zatial nebyvam,preto sa pytam.Ja mu dam pancusky,body s dlhym rukavom,ponozky a nohavice.Ja som oblecena tak,ako chodim von-rifle a pulover.Obujem mu topanky,vezmem ho do chodby,ja sa obujem,jemu obleciem mikinu/svetrik,dam nakrcnik,ciapku a bundu-ale to je chvilka,minutka.Hodim na seba bundu a ideme.Teraz nam nasnezilo,tak mu dam asi namiesto nohavic oteplovacky,ale tym istym stylom,takze dufam,ze nebude spoteny.

kathynka
2. dec 2010

@lujsa yoanovi staci pustit jeho francuzske cd s pesnickami pre deti a na hodinu mas o zabavu postarane 😀 on ma super pohyby z lava do prava a tiez ide do rytmu...obcas ma to zachrani aj pri prebalovani, bo ma v poslednej dobe tendenciu zdrhat prec a vrtiet sa a otacat a potom je podrazdeny, ze sa ho snazim pridrzat a doprebalovat...tak pustim cd, on da usmev od ucha k uchu a dupka si nozickami a vrti rucickami...a ja v klude dovymienam plienku 🙂
no jasne, ze sme spotene, ked nemame drobcov jak ty maleho G. 😀 ja mozem o minutke obliekania len snivat...rano bodycko, tricko, ponozky a gate neni problem...lenze potom som mu schopna dat uz len boty a potom ide boj...kym mu zaviazem capicu, tak si ju stihne 3x nasilim stiahnut dole, pri saliku uz je vo vzpierajucej sa polohe, pri kabatiku menime prebalovaci pult za valanie sa po zemi (a to doslova obaja, lebo inak ho do toho nenavlecem) a potom ho schmatnem rychlo pod pazuchu a sup s nim do kocika...a v momente posiela pusinky, ani nemusi byt nikto doma - proste asociacia - idem do kocara - lucim sa - posielam pusinky 😀

weiya
2. dec 2010

@lujsa vies co aj ja kym obleciem malu tak som spotena jak mys...ja si dam tricko a rifle a potom zacnem z obliekanim malej,dam bodicko,svetrik-mikinu,pancusky,cizmi,bundu,potom dam malu do kociku,ja si chytro oblecem bundu,obujem botasky,vyjdeme do vchodu na chodbu pred vytah,dam zasipsujem ju do fusaku,dam nanoznik,capicu,salik,rukavicky a ide sa🙂 a uz som spotena a ustata😀 mala sa nerada oblieka,nahanam ju po celom byte,spievam jej,a vymyslam vseliake hluposti aby som ju co najlahsie poobliakala....

weiya
2. dec 2010

hihi a zabudla som ze oblecem nohavice 🙂

gabinka79
2. dec 2010

Včera večer sme nafukali to sfuknuté koleso a doteraz vydržalo. Začíname premýšľať, či to nebola nejaká sabotáž. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Za celý rok sme kolesá dofukovali raz a to tiež boli mierne sfuknuté. Ale včera - to bola iná káva. V každom prípade to na defekt nevyzerá, tak uvidíme ďalej.
My máme fusák Eisbarchen. Je to ten typ, ktorému sa dá odzipsovať spodná časť, ak by mala chcela chodiť a topánočky by mala špinavé.
Ja malú obliekam - body, tenký roláčik, pančušky (zatiaľ tenké), oteplené rifliky, zimné topánočky (potom niečo na seba nahodím ja - a snažím sa byť rýchla ako blesk, aby malá neznervóznela v tých veciach), mikinu, vetrovku, čiapku, šál, rukavice. Pri väčších mrazoch riflíky vymeníme za otepľováky. Ja sa zapotím z toho, že sa snažím byť rýchla a navyše sa malá zabáva tým, že ju musím naháňať po byte a ona sa na tom smeje. 😀
To máte super, že Vás pri chôdzi detičky držia za ruku. Naša malá nedá ruku ani "panovi", nemôžem ju ani jemne pridŕžať za kapucňu. Ona chce iba behať a to sama. Včera sme boli v Tescu, tak sa tam rozčapila - ako malá žaba. Keď som ju vzala na ruky - pretože ona nepozerá, že idú ľudia, vozíky - proste "vsjo rovno" - tak narobila taký cirkus... 😠 Ja by som si tak želala, aby mi dala ruku a pokojne kráčala vedľa mňa, ale čo už, keď máme takú stíhačku. 😀

lujsa
2. dec 2010

@kathynka 🙂 🙂 to ma krasnu asociaciu 🙂 Nas G.tiez bojkotuje prebalovanie,je to boj,takze musim spievat a robit blbosti,len vtedy sa da prebalit a prezliect.Ale ked ideme von,je zatial v pohode,tak velmi chce ist,ze suhlasi aj s prebalovanim,aj s prezlecenim.Ale chapem,ze si ako mys,ked sa maly neche obliekat.A keby si mu dala bundu,sal,nohavice az v kociku?Nepomohlo by to?Ja to tak robim,ked ideme s kocikom.
Inak-tie pohupy robi G,tiez do rytmu,takze zlaty je,ale tanecnu neskor asi bude potrebovat 😀

@weiya 😀 ja,ze kocikas bez nohavic 😀

kathynka
2. dec 2010

@lujsa to obliekanie v kociku som dnes absolvovala v auparku a vzpieral sa teda statocne...asi je to "prast jak uhod"...aj ked je pravda, ze v kociku nema tolko priestoru na to metanie sa jak na zemi...ja proste trvam na tom, ze CHCEM uz leto...ale aspon jar... 🙄

weiya
2. dec 2010

@lujsa 😀

lujsa
2. dec 2010

@gabinka79 ns G.kraca za ruku na zaciatku prechadzky.Ale potom chce ist sam.A to je problem,lebo on nepojde po chodniku,ale po mlakach,tam by si najradsej klakol a skumal to,alebo aj blato je zaujimave.A uplne najzaujimavejsie su iduce auta,on by sa im doslova vrhol na kolesa,ako hrackarskym,takze musim davat velky pozor.ALe ucim ho tak,ze mi rucicku musi dat,ked je pri ceste,alebo je mokro a blato,inak ide na ruky a to nechce.
Aj Kaiseru sa da odzipsovat spodok a bozicky trcia von,ale nemam to vyskusane.

My sme mali minuly rok fusak,co sa zapinal po bokoch,takze sa dal rozzipsovat na 2 casti-tu,co ma dieta pod sebou a tu,ktorou sa zakryje.A to mi pripadalo byt ovela praktickejsie,ako zips cez stred-ked bolo teplejsie,tak som nechala pod nim tu spodnu cast a vrchnu hodila do kosika pod kocik a ked sa ochladilo viac,tak som mu ju prizipsovala s spodnej a bol v kompletnom fusaku.

lujsa
2. dec 2010

@kathynka tak Yoan ma asi aj dalsiu asociaciu-ked mi obliekaju ciapku a bundu,treba kricaaaat 😀

kathynka
2. dec 2010

@lujsa 🙂 a hadzat sa o zem! 😀

tinnka9
3. dec 2010

@kathynka tak to nasi chalani asi chodili spolu na skolenie 😀 😀 😀 . co ten nas maly dokazuje, ked sa treba obliekat, to je hroza - trepe sa, vresti, hadze sa o zem. kym prideme do kocikarne, tak som tiez spotena jak dostihova kobyla. a to nosim len bundu a tenke tricko alebo pulover. ked ideme von, tak jedine v kociku, alebo bez neho. akonahle ho z kocika vyberiem, naspat ho uz nedostanem 😒 .

tinnka9
3. dec 2010

Baby, dnes zahlasil nas starsi... "mami, hura, v pondelok pride mikulas. ale ten mikulas, co je v meste" (chodime kazdy rok na program privitanie mikulasa na namesti, ma tam so sebou aj anjelov a certov - ti su taki autenticki, ponatierani sadzami, mato sa ich bal) , "nie je naozajstny, to je len prezleceny clovek. a ti certi, to su UPECENI LUDIA, KTORI TO VYDRZALI" 😀 😀 😀

ewwe
3. dec 2010

@tinnka9 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aka logika, mna by to o tych certoch ne napadlo
tak my ked ideme von, tak ja sa obleciem, namalujem sa, obleciem ninu, normalne do rifli a svetra, a potom ju dam sa pohrat trocha, ja prichystam veci, caj atd do tasky, potom ju zacnem obliekat do vetrovky al. overalu ale uz jej musim hovorit ze ideme vonku, zoberiem tasku, ninu na ruky a znesiem ju do pivnice po kocik, natrepem ju do kocika, pripnem tasku a ide sa, no a to som spotena uz ako kon
u nasich na dvore je to jednoduchsie, iba ju navleciem do overalu, ja na seba v teplakoch natiahnem vetrovku a ideme na dvor, ziadne saky-paky so sebou tahat nemusim, hlavne ak nina uprostred prechadzky povie aa, v meste je to velky problem, lebo ona to opakuje dookola, a niekedy sa az rozplace

luppita
3. dec 2010

babenky simpi mi ochorel, ach jaaaaaj ☹ ☹ ☹

luppita
3. dec 2010

@tinnka9 parad upeceny ludia 🙂 taketo detske hlasky su genialne 🙂

luppita
3. dec 2010

sory za gramatiku, magorko som 😒

bobocka
3. dec 2010

@tinnka9 upeceni ludia 😀 😀 😀 mam dost 😀 😀 😀 postni na perly nasich deticiek 😉
@luppita chudiatenko male. a co mu je?tak si sa tesila zo sankovania s nim vonku,a teraz nemozte ☹ zakon schvalnosti 😠
no ja som dnes vynimocne nenadavala ked som pootvorila zaluzie,celkom pekne to vonku je.kedze mame kopec prasanu,tak sa mi bude dobre kocikovat(uz to bude udupane ale nebude sa smykat).poobede idem do mesta sa stretnut s kamaratkou,sme sa uz vyse 3 tyzdnov nevideli .mame synov v podobnom veku-jej erik ide mat teraz 16.12 rok 🙂.tak sa uz na nu tesim.a potom do tesca po vianocne body.sa bojim,ze ich uz potom nebudu mat.tak radsej uz teraz kupim. a dnes nam zacinaju vianocne trhy,tak sa pojdeme do mesta prejst,stromcek pozriet(aj ked ten asi az mikulas v pondelok rozsvieti).velmi zavidim kathynke.u nich v ba su vraj nadherne trhy. 🙂

tinnka9
3. dec 2010

@bobocka v tescu by mali byt 30%zlavy na vybrate druhy oblecenia, tak mozno este kupis aj v akcii 😉. my sme boli doobeda vonku, ale riadne snezilo, aj som potom lutovala, ze sme vobec sli. obaja sme prisli zasnezeni ako snehuliaci 🙂. a to bol maly pritom v kociku. u nas zacinaju trhy az od 9.12., uz sa nemozem dockat 😉, stromcek rozsvecuje mikulas tiez 5.12. 🙂. na tie bratislavske by som sa tiez sla rada pozriet (no a este krajsie su vraj vo viedni), no ale to asi nehrozi 😒. mne ma priletiet kamoska z kanady cez vikend, tiez ma 2deturence v podobnom veku ako ti nasi. mali by tu pobudnut u jej rodicov asi mesiac, uz sa na nich strasne tesim 😅.
@luppita a co je malemu? moc chorucky? prajem skore uzdravenie.

ewwe
3. dec 2010

baby a u nas leje a leje, otras, zas nikam nepojdeme, uz mi doma sibe, mozno iba do tesca kuknut a pokupit potraviny 😖

luppita
3. dec 2010

@bobocka @tinnka9 no je to tak ako ked mu 4ky rastli, vela vela bielych riedkych soplikov, mu potokm tece z nosa 🙂 zatial nekasle, vcera vecer trosku, ale dnes nie a ani teplotu nemal.... no musime to zmaknut, dajte typ baby ktore vykuknu ? 🙂 dufam , ze to budu konecne dolne 2ky a nie posledne stolicky 😀 😝 mozno ocne hore, alebo 3ky dole 🙂
dnes mame na von utrum a dufam , ze do mikulasa bude fit, tiez mame trhy v meste (vino, ponozky a trdelnik ☹

lujsa
3. dec 2010

@luppita a stvorky ma uz Simpi cele vonku,alebo len polovicu zubku?Lebo oni rastu na 2x,najprv vykukne ta strana zubka,ktora je blizsie k pere,potom ta,ktora je blizsie k jazyku.Dufam,ze som to zrozumitelne napisala.Ale ak uz ma 4 kompletne,tak to budu iste dvojky.Sranda,ze ich predbehli dvojky.Skore uzdravenie vam prajem 😵

@tinnka9 😀 😀 😀 to si asi hovoria v skolke,ze zly ludia isli do pekla a tam obhoreli 😀 Synovec s niecim takym prisiel.Perfektne su tie detske hlasky 😀

@bobocka kupila si tie vianocne body?Odfotis ich prosim?Ja sa neviem rozhodnut,ci kupit,ci nie...Na veceru bude iste obleceny v koseli,ale body by som mu dala cez den,len som ziadne pekne nevidela.

kathynka
3. dec 2010

@tinnka9 no veru perfektna hlaska, tipujem, ze pobavil celu rodinu 😀

@luppita dufam, ze maly simpi bude rychlo fit, aby si uzil snehu a nemuseli ste trcat doma

@bobocka @tinnka9 ano, mame krasne trhy, to je pravda, ale keby ste tam videli tie davy, tak vas aj chut prejde...vecer to ma sice super atmosferu, ked svieti stromcek, ale neda sa pohnut, tak radsej idem doobeda...my chceme ist s clarisse buduci tyzden do viedne na trhy pozret...ja som tam uz bola asi 3x a fakt je to tam krasne...hlavne vysvietena radnica, ktoru maju ako adventny kalendar a kazdy den zaznu svetlo v novom okne 🙂

inak, mna asi yoan vcera pocul, ked som sa na neho "stazovala" ako sa neda obliekat a tak...dnes sme sli k terezke na sankach, bo pesky by som s nim asi nedosla, sak on mal snehu skoro po pas a kocikom som nemala sancu vobec...cize musel ist do kombinezy...no a poviem vam, ze ani sa nehadzal o zem, ani nekrical, ani slza nepadla...aj kombineza, aj cizmicky, aj capica, aj salik...no pozerali sme jak puci, ze jaka zmena...a ked uz sedel v sankach, tak clarisse mu chcela dat rukavicky a to bol samozrejme cirkus, tak sme sa na to vybodli a stihali mu na ne rukav, kedze ich ma na tej kombineze dost dlhe...a asi po 200m si vravim, ze ja to kaslem, plac-neplac, rukavice dostane...jasne, ze nechcel, ale dala som mu nasilu a ked som sa pohla dalej, tak sa zrazu sustredil na jazdu a na rukavice zabudol...tak ja, ze fajn...no a ked sme sli od terezky, tak nielenze sa dal bez problemov obliect, este mi aj rucicku podal na rukavicu, no skoro som odpadla 🙂 takze mame za sebou mimoriadne uspesny den 🙂

ewwe
3. dec 2010

@kathynka no vidis, a ty ho tu chudacika tak ohovaras 😀 😀 😀 😝
baby ja som dnes chcela objednat sanky 110 cm, a predstavte si, ze vsetky vsade su vypredaneeeeee, ma urve, sice sneh aj tak nemame, ale som si myslela, pokym dojdu tak napadne 😒

bobocka
3. dec 2010

@ewwe fuuuha,neprijemne.ale vsak skus inde objednat.teraz je sanok vsade habadej.ja som nasla take supermoderne kovove s ruckou na tlacenie,so snurkou na tahanie,s operadlom a do 50 euri.vdakabohu za internet 😀 nieze by som ich kupovala,my sanky kupovat nejdeme,teta nam pozicia,no je fajn vediet,ze aj celkom fajn cena na sanky vie byt 🙂 .@luppita no netrufam si tipnut,ale som fakt zvedava co z toho bude. a kolko uz ma simpi zubkov?@kathynka joooj ci ti zavidim tie viedenske trhy.je to tam vraj prekrasne 🙂 tak aspon pofot a postni sem to foto ,nech ti mame co zavidiet 😀 @tinnka9 @lujsa no vsak preto som isla teraz do tesca,lebo maju tie body v akcii.jasne,ze nakoniec nemali tie co som ja chcela.mali overal snehuliaka,ten bol riadne mily,no je to ako pyzamko a v tom maleho predsa nenecham cez den behat.a ciapocku to malo malicku.potom maju soba aj santu cele velke overaly,ale su take pyzamkove 😒 .tak ja som kupila taky akoze balicek biele body s papuckami za 4.20euri.co uz.celkom je to ok.dam malemu este biele pancusky a bude vianocny 😀

bobocka
3. dec 2010

@lujsa nieco je s konikom,nechce mi foto nacitat,tak budem skusat,hadam sa to bude dat 🙂

bobocka
3. dec 2010

@lujsa no nejde to ,ale budem cely vecer skusat.pise mi,ze chyba pri nacitavani fotky,ale ja som vzdy v pohode postovala foto,takze konik asi bude mat nejaky problem s tym.ale budem este skusat.to body je biele s dlhym rukavom, a je tam sob a je tam napisane happy little raindeer a papucky su cervene a su na nich biele hviezdicky malicke a je tam na kazdej hlava soba 🙂

kathynka
3. dec 2010

@bobocka mne isla nahrat len yoanova fotka...chcela som ti aj jednu z viedne asi spred 3 rokov, ale nejde mi to...mozno neskor...fakt im to tu dnes blbne...

kathynka
3. dec 2010

a uz mi to islo, aha...ono je to tam take velke, ze to sa neda ani cele odfotit...ale to je ta radnica...a bolo to vecer, tak je to pekne vidiet...ak budeme mat aj nejake pekne s yoanom, tak buduci tyzden poslem 🙂

bobocka
3. dec 2010

waw,krasna je ta radnica. a yoanito aky rozkosniak na boboch 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre