V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
3. dec 2010

a mne to postovanie foto stale nejde ☹

petraas
3. dec 2010

@ewwe a tu si pozerala na sanky? http://www.cyclonesport.sk/index.php?page=shop....
maju 110 cm a myslim ze vypredane niesu lebo tam nmaju napisane...ked maju vypredane tak vzdy napisu ze vypredane...my sme od tial objednali 120 cm a su super a rychlo prisli...nz objednas mozes im napisat email ze ci ich maju..odpisu ti hned alebo este pocas dna...zdaju sa mi ovela lepsie ako maju v tescu...
@bobocka inak tie kovove sa mi zdaju na prd...dost male aj ta rucka je nizko...ja som o nich uvazovala lebo mali aj fusak a hlavne kvoli tomu ze sa daju aj tlacit ale videla som ich na zivo a hned som si to rozmyslela a zostala pri drevenej klasike
@kathynka Yoan aky zlatucky🙂 no trhy mate super to som pocula aj ja...chceli sme sa zastavit ked sme boli minule v BA ale ledva sme stihli to co sme chceli tak nezostal cas...sestrenica chodievala do viedne na trhy a hovorila ze uplna parada...u nas byvaju take trapne trhy tesne pred vianocami a len dva dni takze nic moc...

bobocka
3. dec 2010

@petraas pocuvaj,ty chodis na mimibazar,vsak? ako to tam prosim ta funguje? musis sa zaregistrovat ,vsak?ja som to teraz vyplnala,ale pozadovalo to aj moj mail a telefonne cislo?je to ok?a ako potom funguje uz samotne nakupovanie?pred tym ako ides nakupovat musis byt prihlasena? ja som zatial nakupovala len na koniku,no mimibazar ma toho podstatne viac. 🙂 vopred dakujem za info

weiya
3. dec 2010

@bobocka aj ja nakupujem z mmb,ked som sa prihlasovala tak som vyplnila vsetk udaje,oni sa nezobrazuju nikomu,len im alebo ked odfajknes ze poslat udaje tou o koho inzerat mas zaujem 🙂 a ano myslim ze musis byt prihlasena,aby si mohla odpovedat na inzerat...inac ani mne nejdu pridavat fotky,som chcea nahadzat par do albumu a nejde to,asi maju nejaku chybu,lebo uz viac kociek sa tu stazovalo..

bobocka
3. dec 2010

@weiya jej dakujem moja.viem,ze aj ty nakupujes,len ta tu nebolo dnes este vidno a peta je tu,tak som rovno jej pisala 😉 si zlata,dakujem krasne za info 😉

weiya
3. dec 2010

dnes sme boli troska sa v senhu poprechadzat,mala pozerala ze co to asi je🙂 najpr isla pekne za rucicku no potom sa oselila a uz sama bezkala 🙂 domov som ju dostat nemohla,boli sme vonku asi tristvrte hodinky doobeda a potom ale 20minut,ked sme isli k nasim... z obliekanim do overalu a vlastne obliekanim celkovo dnes nebol problem,som to vymyslela 😀 minuly tyzden sme si do spalne dali staru telku a na tej som jej pusttila rozparavky a pekne pozerala a nehala sa v klude poobliekat,len dva kkrat mi zdrhla😀

baby a co date drobcom na mikulasa?ja som len kase,mliecko a volake vyzivky pokupila...este nejake ovocie dokupim,ale nie vela lebo urcite aj od babiek podostava...

minule sme skusili kusik poaranca,a nespravil ziadnu reakciu,tak dnes zjedla pomaly dve mandarinky,davala jej ich sestra,osupala a pokrajala na kocecky,hej to ste mali vdiet,ako jej chutili,mnam mnam si pri papani hovorila a potom stanu-sestru tak vyobimala a vyboskavala za to ,haha sme sa smiali,ze natalka sa da za jedlo kupit 🙂

ozaj @lujsa mala mala dnes oblecene to z kauflandu a veru nezapnem tu bundu uplne hore pod krk a ni keby som ako chcela..

weiya
3. dec 2010

@luppita skore uzdravenie simpimu prajem 🙂

@bobocka pekne su tie body,viem ktore si kupila,videla som ich tam,vtedy ich mali kopec,aj tych overalikov,ale fakt take pyzamkove alebo babatkovske boli :-/ tie bodicka boli predtym za ale 6eur,myslim...no veru sa priznam ze som vtedy po nich pokukovala ale pootm som si povedala ze sak mame tie satky 🙂 no keby boliuz vtedy za 4volaco,neodolam veru 😀

ozaj baby a aj my uz budeme mat v hlohovci tesco 😀 mali by zacat stavat na jar,tak sa tesim 😀

weiya
3. dec 2010

@bobocka neni zac 🙂 pomali cely den som nebola nes doma 😀

bobocka
3. dec 2010

@weiya tak ja idem byt asi zavislak na mmb.ja som sa do toho uuuplne zamilovala.perfektne to je.dala som si novy tovar a topanky (hladam miskovi este jedny zimne) a aha co som nasla!!!!!! http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9747480&tab=2 ja som nimi uplne nadsena.kraaaasne suuuu!!!!!!!!!!!!!! a senzacna cena!!!!!!!!!!!!!!!
no to bdy co som kupila je velmi mile,ja som vsak toto nechcela,chcela som len klasicke body bez papuciek take cervene so santom,ale to volo vypredane.to bolo po zlave nejakych 2.80euri.ale nakoniec som rada,ze mame toto biele.je to mile a misko bude mat toto body,biele pancusky a tie cervene papucky.zlaty bude 😉 v tescu maju aj take akoby celenky so sobimi rohmi a kadejakymi vianpcnymi motivmi,tak som to miskovi skusila a asi 2sekundy to mal na hlave,hned to daval dole,takze ani jednu foto by sme iste nestihli spravit,tak som to nakoniec nekupovala,ale inak je to super.
inak ja miskovi na mikulasa nic nekupim.vsak na co? on to aj tak nechape.vianoce netusi o com su,mikulasa isto riesit nebudem. 😉 pojdeme sa prejst do mesta na stromcek vysvieteny a bude. 😉 mozno mu dam jeho prveho brumika 😀

luppita
3. dec 2010

@lujsa mam pocit, ze tie 4ky uz u cele, ked sa smeje riadne mu svietia v puse a vela ludi sa cuduje , ze dole len dva malinke vpredu a potom mega subadla vzadu.... 😀
@kathynka jeeej jaky posun, este vcera si yoana ohovarala a dnes exclusivne dietatko.... super, len tak dalej. 🙂 srandovne vyzera na boboch, kopa snehu a hole ruky 😀
@bobocka mame 10 zubov, hore 6 a dole 4 😉 som zvedava ktore budu dalsie, hadam uz zajtra zbadam nieco, nechce si nechat moc kuknut do pusiny a ked som sa snazila nahmatat na dasne, tak ma kusol jak mala pirana 😀 ani ten gelik na dasna mu neviem votriet, normalne sa bojim, ze mu cely clanok prstu odkusne ked sa mu tam priblizim... ☹

weiya
3. dec 2010

@bobocka aha no paraaaadne su 🙂 tak mala co od nas na mikiho dostane by by som kupit musela tak ci tak,tak spojim prijemne s uzitocnym 😀 a aspon par mikulaskyych fotiek porobim🙂 parozky mame aj my doma z kiku,no nechcela to moc mat,mozno take dve tri foto skusobne sa mi s nimi vydarili,ae za to certovske rozky vydrzala mat na hlavke j hodinu 😀

weiya
3. dec 2010

aha no tak fotky stale nejdu pridavat,ok tak nic 🙂

bobocka
3. dec 2010

@luppita fuha 10zubkov.tak riadne 🙂 .my stale len 7 😒 .a gelik som ja veru kupila,no ani raz som mu ho nedala.ani som nechcela velmo.ja na zubky davam homeopatika chamomila vulgaris 15ch http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/detail/cha... a funguje to zazracne.to len 5 guliciek rozpustis v troske teplej vody,das to do pusy normalne na lyzicke a dietatko ani nevie,ze mu zubky idu 😉 . a detom to aj chuti,lebo je to fajne sladke 😉 fakt vrelo odporucam. 😉
inak v tom linku mas riadne to davkovanie napisane.az moc caste si myslim.miskovi ked idu zubky,tak mu davam chamomilu len na spanie a mozno raz - 2x za den.urcite nie po 15-30min intervaloch.ja viem,ze homeopatika su fajn a ze sa take davkovanie moze,no ja to tak nerobim.3x denne max.viac mu nedavam a ani netreba. 😉

bobocka
3. dec 2010

@weiya 😀 certica mala 😀 😀 😀

weiya
3. dec 2010

@bobocka 😀 sa prejavila 😉

weiya
3. dec 2010

@bobocka jaj ozaj bobo,brumika,my sme uz par krat dali,toho medoveho,ale mala aj tak zje asi tak polku a ostatne bud ja alebo manzo 😀 a strasne sa to drobiiii

bobocka
3. dec 2010

@weiya moja kamaratka dniesla miskovi brumika a skoncil v maminkinom brusku 😀 ale myslim si,ze v pohode to uz nasi drobci mozu.nemusia samozrejme,cim menej sladkeho,tym lepsie,ale zas nie je to az take strasne.mam kamaratku,co ma len o mesiac starsieho syna a to dieta je uz vsetko,doslova vsetko.ma problem,ze jej drobcovi nechuti ovocie,tak mi minule vravela,ze mu dala hrozienka v cokolade a ze cokoladu maly vycmulal a hrozienko vyplul 😀 . a takto so vsekym.ovocie jej ,okrem vyziviek, nezje.ale co sa tyka tych veci,ktorych sa ja este stranim,tak ona v pohode.aj kravske mu uz dala pit.neprevarene,len take studene.ona sa nestve s nicim 😀 nesuhlasim s tym velmi,jej muz je alergik a takto moze malemu alergie navodit,ale zas nestaram sa.ona je matka a ona sama citi co je pre jej dieta najlepsie. a zda sa,ze maly na vsetko velmi doobre reaguje-klop klop 😉

weiya
3. dec 2010

@bobocka tak taku kamaratku mam aj ja 😀 tu s ktorou kocikovat chodim,tak vzdy si povieme co krpci jedia a tak,ona nesuhlasi so mnou a pri tom si myslim ze ja davam take veci co sa mozu,hihi len dufam ze si to tu neprecita,lebo je strasne urazliva aje tu prihlasena...ale teda vedela by so ti porozpravat 😉 ale tak nebudem ohovarat 😉 kazdy si robi podla svojho svedomia a vedomia,mojim babkam som to uz vysvetlila,tak tie ma v tom podporuju,no mm babky to je uz ina kava,a s tymi si take poriadky porobit nemozem,chapes 😀 kukala na mna jak puk,ze malej cokoladu nedavam,nedaam a nedam,mozno kusok ked jej odlomim len tak na jazyk a staci,ked vidi ze ja nieco mam...no nechcem ju sladkostami napchavat uz od takeho to veku,ved co sa za mladi naucis...🙂 ta spominana kamaratka malemu za den aj balik chrumiek kukuricnych da zjest...inac dnes sme sa u nasich zabavili,mama robila placky zemiakove a ked tato jedol tak mala len mnam mnam a mnam a tak sa mama smiala ze ked segra bola mensia nez ona tak oco ju raz z plackami zemiakovymi napchaval,ked si len do mesta odbehla a vratila sa 😀 a ze tak jej chutilo.....no mala jaska ze nedostala placku,ani kusocek kvoli nej sa extra varila slepickova polievocka zo zeleninou a slizikmi 🙂

bobocka
4. dec 2010

@weiya no veru,kazda maminka je ina.ja som dnes bola s kamaratkou a jej syncek ide mat o 2 tyzdne rok a ona mi hovorila,ze mu uz dala med do jedla.som jej vravela,ze s medom pozor,ze je to veliky alergen a ona mi zas na to povedala,ze oni su riadne medovi,ze aj cez tehotenstvo jedla vela medu aj teraz ked dojci,takze k malemu sa ten med uz dostal skor a preto nan teraz dobre reaguje.ja keby som dala miskovi med,tak sa mi isto vyhadze alebo daco,lebo ani ja ani bobco med nemozme ani citit.teda ja si dam raz za 5 rokov tenku vrstvu na chlebik s maslom,ale to fakt extremne malo.tam su skutocne niekolkorocne medzery medzi tym 😀 .preto ja velmi neriesim co ine maminky davaju.napr tu kocky ste uz davno dali mlieko detickam v krupici napr(kravske myslim),no ja sa stale k tomu neviem odhodlat. a pritom viem,ze sa to moze aj nasa pediatricka nam to odobrila,ale ja stale citim,ze este cas na to nenastal 🙂 .kazda to mame inak nastavene.
no a inak som sa dnes zabudla "pochvalit "😒 moj syn mi zas infarktove stavy pripravil.sme boli v kupelni ,umyla som mu zubky a dala som mu zehlicku na vlasy( s tou sa furt hra) a ja so sa zatial malovala.no otocim sa a zrazu sminky vo vani,tak som to sla ratovat a behom sekundy sa misko dostal ku sprchacom a otocom sa a on s mojim gelom na intimnu hygienu pri ustach 😖 tak som mu hned do pusy pozrela,no neviem s urcitostou povedat,ze ci si chlipol a ze kolko.tak som mu hned dala napit a volam nasej pediatricke,ze co sa mi stalo.som jej povedala,ze to bol gel na intimnu hygienu a ona na to,ze to je este ten lepsi pripad,ze to ma neutralne ph 😀 😀 😀 som mala dost z nej.mi povedala,ze by to malo byt ok,ze mam len davat malemu menej jest a pit -teda nie velke porcie- a ze mu mam dat espumisan na plynatost ak by bola.ale ze preventivne ho mam aj tak dat.tak som ho malemu dala a o pat minut telefonat a ja vidim na displeji ze pediatricka vola.no vo mne by sa clovek krvi nedorezal.som sa zlakla,ze mi vola,ze si daco o tom zistila a ze treba do nemocnice na vyplach utekat alebo co...no strasny strach som dostala. a ona mi len volala,ze sa preistotu informovala o tom na toxikologickom v blave a ze teda mam byt pokojna,ze by o malo byt ok,tak som si vydychla.som pozorovala maleho cely den potom.nekakal az do vecera a vecer kakal normalne,tak fakt neviem kolko toho zjedol a ci vobec.ale bol dnes uplne ukazkovy,rehotal sa stale,krical na kazde dietatko,ze baba baba,ukazoval svetlo aj znakoval,papuce krical na cele sc....senzacny bol.som bola na neho riadne hrda.sikovnik moj zlaty 😉 ale akoze mi ta dnesna sokova terapia pridala nejaky ten sedivy vlas 😅 .a inak misko vymyslel nove slovicko.ked nieco chce ,tak krici kň kň kň 😀 perfektny je.milujem toto obdobie.tie deticky su take rozkosne 🙂 dnes mal zachvaty smiechu-no stal pred zastrckou,strasne sa smial a ukazoval prstekom nonono a aj to hovoril a strasne sa na tom zabaval 😀

weiya
4. dec 2010

@bobocka joj no to su teda soky..aj ta nasa vies co kupelnou je posadnuta,stale by tam en chodila,berie si od tial gely sprchove,s avivazou mi beha po dome.. a do pusy furt s tym...zoberem jej to a strasnyyy rev spusti,uuz si veda tie deti ukazat co chcu ,ze😀 tak myslim ze misko bude ok 🙂a mozno to ani nepojedol,to aj ja vzdy strasne vyplasena ostanem,ked napr, najde kremik na ritku,najlepsie imazol sa jej pozdava,a prekuse sa aj cez krabicku a kremik v puse :-/ aj si mu dala pre istitu ten espumisan? ja som kravske uz dala,teraz se u dlho nedali,ale teda tu krupicu som este stale nerobila,volao sa mi do toho nechce 🙂

bobocka
4. dec 2010

@weiya hej hej,espumisan som mu dala hned a potom zas vecer.fakt vyzeral,ze mu absolutne nic nie je.ziadna,ani len minimalna reakcia zatial-klop klop.mozno to ani nepojedol.ja neviem.mo a aj misko beha po dome s avivazou a gelom na pranie.pouzivam lovelu(tam je maminka s dietatkom) a lenor a tam je zas len dietatko,tak misko zoberie celu veliku tazku flasu a beha po byte a krici baba baba 😀 akoze baba je na obrazku 😀 inak ty ako peries?este zvlast?lebo ja uz periem aj nase aj miskovo spolu.aj nase periem v lovele (vsak tomu gelu nic nie je) a lenor som davala donedavna ten sensitive biely,ale pradlo mi z toho nejak dovne smrdelo.tak som presla na ten modry lenor a super.pekne to vonia a miskovi sa nic na kozicke nezmenilo
inak sme minule preberali kremovanie a som pisala,ze kremujem 2x denne a ste mi pisali,ze to nie je az tak dobre,tak som odvtedy prestala kremovat a len raz som asi nakremovala. a nic,ziadna zmena.vobec necitit,ze by bola kozicka suchsia-tak aspon usetrim na kreme 😝

weiya
4. dec 2010

@bobocka ja periem uz spolu aj nase aj natainkine veci,uz sa mi to nedalo prat kazde zvlast,potom som to vobec estihala,lebo som cakala kym sa mi trosku viac veci nakopi a nakopilo sa mi toho az az 😀 najprv som to prala v batole,prachu na pranie a teraz uz periem,ani neviem ci v persile alebo arieli,ten nam svokra nosi z roboty 🙂 a vidis to ani avivaz neviem aku davam,no v takej tmavoruzovej flaske je,aha uz mi zaplo bony sa myslim vola 🙂 pekne vonia a celkom lacna je,som s nou spokojna...a pradlo je potom pekne makucke 😀 no vidis,nekremovanim aj usetris🙂,my sme to uz tiez davnejsie okresali,tak raz do tyzdna malu po kupani nakremujeme s mlieckom telovym,teraz mame take biele z tesca,vonia pekne s levandulami,ze na dobry spanok 🙂 a mala ma pokozku super jemnucku.zato ja mam furt suchu a vlastne ani nemam kedy sa poriadne nakremovat 😀

bobocka
4. dec 2010

@weiya mi hovor.ja si vzdy po veceroch ked chlapi spia nechty robim a kremujem sa.masky davam,cvicim atd 🙂 to sa cez den vooobec neda.a konecne som si stanovila kazdy druhy treti den umyvat vlasy.niekedy som sa zbadala,ze aj 5 neboli umyte 😠 .fakt som to dala so copu a bolo. a pritom pred tehu som sa fakt mohla pysit velmi peknymi vlasmi.vlastne vlasy boli na mne jedina vec,ktoru by som nemenila a teraz som to zanedbala a veru uz to nebolo dobre.tak si teraz min raz za 3 dni zmyvam a poriadne vyfukavam a zehlim.proste som si povedala,ze si musim na to najst cas.nemozem sa vecne na dieta vyhovarat.vsak som kurnik este mlada zena,musim sa o seba starat,inak mi bobco ujde k inej sukni 😀

weiya
4. dec 2010

@bobocka jaj ani nehovor,manikuru som sto rokov nemala,masku tiez,odlicit ked sa nahodou namalujem,sa mi uz vecer nechce,vlasy tiez sa kolko razy zbadam ze pat dni neumyte..no hruza...a ze kozmeticka 😀

bobocka
4. dec 2010

@weiya tak fajne 😀 😀 😀 vies co?so mnou to bolo uz fakt zle nedobre ,a tak som si povedala,ze uz fakt stacilo.bobco sa sice netvari,ze by mu to vadilo,no ja som sa uz fest nepritazliva citila.preto som aj teraz cvicit zacala.uz som dost dlho po porode a ta pneumatika nie a nie zist dole 😀 tak jej asi pomoct treba 😀

weiya
4. dec 2010

@bobocka ja mam take dni,ked sa citim,strasne zle,ze jak som otrasna a tak,inokedy zas take ze mi to je absolutne jedno,a len malo je takych ze som zosebou spokojna ze pozrem do zrkadla a si poviem ze celkom fajn vyzeras 😀

weiya
4. dec 2010

@bobocka bobo dobru 🙂 kolko hodin panecku,sak zajtra budem mat kruhy pod ocami,budem muset spravit nejaky uharkovy obklad,alebo sacky s cierneho caju dat 😎 😀 ale ne 🙂 dobru noc 😀

bobocka
4. dec 2010

@weiya hmmm,tak ja take dni ked som so sebou spokojna veru uz nemam 😒 .kedysi to bolo ine,no teraz sa fakt necitim dobre.po porode som este stale nezhodila co som mala.a to by mi ani tak nevadilo,ale zmenila sa mi postava.nikdy som nemala brucho,ale nikdy...vzdy som mala vacsi zadok a boky-jlo-ale brusko som mala vzdy pevne a ploche. a teraz mam cele podbrusko mlandrave,ovisnute...no hruznica 😠 a mam len 28rokov.ja ke vidim zeny typu courtney cox a spol ,teda zeny po 40 a potom sa pozriem na seba,tak mi je fakt zle.je mi jasne,ze kocky maju peniazky na kucharov co im priravia superfajne a lahke jedlo a maju cas po posilnovniach behat atd...ale aj tak.ked idem po meste a vidim ine maminky co su v mojom veku,no su krasne upravene a maju postavicky jak lusk,tak sa riadne zahanbim.ked to ony zvladnu,tak musim predsa aj ja!!!!

bobocka
4. dec 2010

@weiya bru bru mamina.ja este surfujem po bbm.pozeram darcekove predmety,nieco pre svokrovcov.uz som im nasla jedalensky set a misu senzacnu.(teraz prerobili kuchynu a je naaadherna supermoderna cervenobiela a svokra ma chuda vsetky doplnky do drevena ladene.no absolutne jej to tam nesedi. a taniere ma tiez kazdy iny.vobec nema supravu,tak im chceme nieco take na vianoce kupit 😉 )svagrovi macka mr bean 😀 .senzacny je ten mmb 😉

bobocka
4. dec 2010

@petraas http://www.mimibazar.sk/nove_fotografie.php?str... aha co je na mmb uuuplne na spodku stranky mas svoje krasne dievcatko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre