V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
6. dec 2010

tak kocky akurat som dopozerala extreme makeover home edition.je to americka show,kde je jeden chalan architekt a ma team ludi a dostavaju videa od ludi(divakov),ze ako ti ludia zle byvaju,ake maju osudy,ten team vzdy vyberie jednu rodinu a za jeden tyzden im z ich skaredeho domu postavia uplny palac.mna to riadne bavi pozerat,je neuveritelne co oni za tyzden stihnu spravit a ta fantazia,to ako riesia ten iterier a exterier,akoze waw.ale su tam aj velmi dojemne pribehy v tom a akurat tento co som pozerala bol o zene,co bola vydata a stastna a bola tehotna,s muzom sa tesili na babatko a jej muz zrazu dostal infarkt ci co (mala som to otvorene a jednym okom som aj ine pozerala,tak presne neviem,ale hovorili potom o nejakej heart foundation,tak ma napadloz,e na zlyhanie srdca asi zomrel)a velmi mlady zomrel a prave vtedy,v ten den co on zomrel,ona porodila ich dcerku.akoze aka strasna tragedia 😢 som revala jak mala 😢 v den,ktory mal byt pre nu tym najkrajsim,ona sice porodila nadherne zdrave dievcatko,no prisla o svojho muza.kazde jedny dcerine narodeniny sa jej tak budu spajat s tou strasnou tragediou ☹.no hrozne nieco.ale bola velmi zlata a ten barak co jej postavili,akoze nemam slov 🙂

tinnka9
6. dec 2010

@weiya krasna je mala 😉 .
@kathynka "yoanko" sa mi paci 🙂 .
@bobocka a aky film bol na markize? ja som pozerala na prime libas jako buh, ale nedopozerala som, nebavila ma to. o 21,40 som sla spat 😀 .
nas starsi uz o 3tej v noci prisiel zvestovat do spalne, ze ma balicek v cizme. on by nedbal ho aj hned rozbalit, ale nejak som ho ukecala, nech ide este spat. a o 4,30 zas prisiel, ze sa v izbe sam boji, tak sme spali 4 na jednej posteli 😀 😀 😀

luppita
6. dec 2010

@weiya @gabinka79 diki kocky, uz to s malym vyzera lepsie, nechce ma pustit do pusky, tak neviem ktore zubadla su vonku, ale teploty su fuc, klop klop klop a aj sopliky ustupuju....no uvidime, dnes pojdeme aj von, ale len na 10 min trosku nadychat sa zimy.... 🙂
weiy krasne zasnezene babo mas 🙂 ja som fotak pozicala bratovi a neviem sa k nemu dostat spat, uz som presvihla jesenne foto, tak naozaj sa nastvem ked nebudem mat zimne.... ale ved zima je este cela pred nami, tak hadam bude zasnezena 🙂
@bobocka aj ja to pozaravam, chodieva to na primacool cez vikend rano, moc sa na to tesievam.... je to super, ako prerobia dom, alebo ho cely zburaju a postavia novy.... vcera som akurat pozerala a nahnevali ma, lebo to rozdelili na 2 casti (tak si musim pockat tyzden), ale tiez brutal pribeh, mladeho nadejneho sampiona v baskete na ulici niekto 4 krat postrelil... dokonca mu povedal ten doticny , ze sory pomylil som sa....no mlady ostal ochrnuty na voziku, dokonca aj jednu ruku mal KO....ale mal rodinu a aj priatelku.... a naozaj priserny dom....no a rozhodli sa , ze kedze maju velky pozemok postavia 2 domy(za 7 dni), jeden pre rodinu a jeden pre mladych zalubencov s tym , ze v tom druhom dome mu chcu urobit take kolaje na stene, aby len sedel v sedacke a mohol lietat po priestore a podobne machroviny, ktore my mu ulahcili maximalne zivot a aby mohol byt samostatny.... teraz nevedel ist ani do kupelky (vraj ho umyvaju handrickou a lavor uz x rokov....) skoncilo to tak, ze prvy krat nestihaju tych 7 dni....
@tinnka9 super mikulas, maly jaky zvedavec a uz o 3tej hore, parada ja uz sa na taketo veci tesim

luppita
6. dec 2010

jaj taka som z maleho unavena, tak rada by som si sadla a precitala knihu, kamoska mi pozicala ,, muzi su z marsu a zeny z venuse,, 😀 moc sa tesim na tu knihu, ale neviem kedy sa k nej dostanem.... naposledy som citala knihu na dovolenke v taliansku 😝

tinnka9
6. dec 2010

@luppita ja ju mam doma uz asi 4roky, a este som sa nedostala na koniec 😀 😀 😀 .

luppita
6. dec 2010

@tinnka9 😀

bobocka
6. dec 2010

@luppita ten pribeh poznam.to su ale nejake veeelmo stare casti.to ma aspon 5 rokov. a preto je to na 2 casti,lebo ono robia trosku vacsi projekt.nechcem ti to dopredu povedat,nech nepokazim prekvapko,ale je veru co pozerat 😉 @tinnka9 ten film sa vola children of men (potomkovia ludi) fest neprijemny film ☹ ale dobry 😢 len som to nepozerala cele. 😅

luppita
6. dec 2010

baby ja som uplne v.... dosiel mi list zo zdravotnej , ze im za rok dlzim 429 eur.... ja som bola 4 mesiace nezamestnana a som si platila dobrovolne a oni tam nemaju zaznam o tom , ze som nastupila na MD a , ze rusim to dobrovolne.... normalne sa neviem zdrzat slz, takyto darcek pred vianocmi, zajtra bezim do BA to riesit, ale obavam sa , lebo nemam papier o tom zruseni dobrovolneho a oni nemaju papier, ze som nastupila na MD..... je mi zleeeeeeee uplne totalne zleeee z toho.

bobocka
6. dec 2010

@luppita jooooj mojik,to nie je dobre 😢.ale hadam to nejak vyriesis,mozno v tych papieroch maju len zmatky,spatrne sa mozno da preukazat,ze si na md.teda nie mozno,ale urcite.ak mas doklad o nastupe na md,teda ak ti chodila md peniazky na ucet ci postou,tak z posty hadam mas ustrizky (ak ti chodia peniazky postovou poukazkou tak ako mne)a ak ti to chodilo na ucet,tak sa da poziadat v banke o spatny rocny ci dvojrocny vypis.to potom ukazes a povies,ze si to nahlasovala a bla bla bla,ze sa musel stat omyl nejaky a mozno max nejake penale zaplatis.neboj nic.hlavne teraz nepanikar a zistuj info odkial mozes.ale ries to hned,lebo na sviatky budu urady pozatvarane.neboj mojik,nepanikar,este nemusis platit.daco sa s tym musi dat spravit.vzdy je riesenie,len ho musis teraz najst.ak by bolo fakt zle,tak by si poziadala o odklad platenia a napisala by si mihalovi na office...tato vlada iste nedovoli aby boli maminky takto zdierane o peniazky,iste sa nejaka vynimka vybavi.hlavne sa daj do kludu,vsetky kroky si s chladnou hlavou premysli.ak budes jednat splasene a podriadis svoje konanie emociam,tak nic nevyriesis.neboj.velmo drzim palce.inak tu na koniku je tema ci co to je-paragrafy.su tam kocky,co sa v tom vyznaju a radia ohladom md,rp,dnp...tak tam napis a uvidis co ti povedia.som si ista,ze sa to vyriesi.velmo drzim palce.

bobocka
6. dec 2010

baby ako sa prosim vas prejavuje potravinova alergia? misko papal v soboru kiwi a straaaasne mu chutilo,no do nedele rana sa mu na tvaricke vyhodila jedna cervena bodka.ma to asi 1mm,mozno 1,5mm.inak nic.stolica normalna (akurat,ze v nej boli cierne bodky z kiwi 😀 ) tak teraz neviem ci to moze byt prejav potravinovej alergie,ci co. 😒

zuziiiicek17
6. dec 2010

No ahojte baby 🙂
Straaasne dlho som tu nebola ,ale obcas sliedim sliedim 😵 Musim docitat aspon par dni nech som v obraze 🙂
Ja mam doma male sidlo ,to je neskutocne co robi ten moj Michal 😀 Niekedy uvazuje tak mudro (usudzujem podla konania) ,ze nevychadzam z udivu .Kolko sa na nom nasmejem 😀
Mame steniatko teraz malinke ,tak mam dve deti ,Misko sa s nim rad hra ,ale straaasne na neho ziarli .
Mame 12 zubov ,10 a pol kg a 86 cm 😵 A prave premyslam nad darcekmi na Vianoce ,ale tak neviem ....peniazky velmi nie su a nechcem si ho naucit na momentalnu modu materializmu 😅 cize pravdepodobne dostane len tatrovku a kocky ,nejake oblecko asi ...tot vsjo ...
@luppita fuha moja ,snad sa to vyriesi ,musis mysliet pozitivne .verim ,ze bude dobre

zuziiiicek17
6. dec 2010

@bobocka nemyslim si ,ze je to reakcia ,to by bol ceeely obsypany na tvaricke 😉 mne ma misko par takych vyrazticiek ,ale ja ho nesledujem az tak 🙂

bobocka
6. dec 2010

@zuziiiicek17 no vitaj po sto rokoch 😀 vies co,tiez sa mi to nezda ako alergia,ale pre istotu som sa chcela opytat,vies predsa len s citrusmi je to kadejake aj ked po roku sa uz mozu 😉 teraz v stredu idem aj tak s malym na kozne,tak sa tam opytam na to. a ty sa ako mas? co nove? a misulik co?nas zanedbavas mamina ☹ dostanes par vychovnych 😀 😀 😀

bobocka
6. dec 2010

@zuziiiicek17 kurnik,ze 12 zubov.zavidiiiiiim!!!! my stale len 7 😢 a aj vahou a vyskou misulik krasne prospieva.ja neviem kolko my mame.na prehliadku pojdem az dakedy vo februari.ak by som sla skor,tak mu daju uz tu mmr a ja chcem este pockat 🙂 vies co?na vianoce misko dostane ten laptop tescovy a teraz maju v tescu take drevene dosky a v nich su vkladacky zvieratka safari a stoji to 1.50euri,tak to mu kupim.a v alltoys maju take...no neviem ako sa to vola,ale ja som sa s tym vyhrala ako mala neurekom-no vyzera to ako obrateny kuzel a na vrchu je take akoby pumpicka a to ked napumpujes,tak sa to riadne toci.neviem to lepsie opisat. a to stoji nejake 4 euri.este dostane zimne topanky (prakticke musi byt) a knizku moj prvy slovnicek http://www.martinus.sk/?uItem=51300 uz ma tuto zltu http://www.martinus.sk/?uItem=51295 a je to super knizka.tvrda ako leporelo a tie obrazky su dobre kreslene,fakt take zrozumitelne (niektore knizky su strach a hroza 😒 ).no a od svokrovcov ide dostat kocku vkladacku,kde vkladas do otvorov trojuholnicky a kocky a kruzky http://www.biga.sk/vkladacky/playskool-vkladaci... a este asi aj detsky stan krtko domcek 😉 http://www.zlacnene.sk/detail/domcek-krtko-514114/ nech ma doma bunker 😀

zuziiiicek17
6. dec 2010

@bobocka nemame v podstate nic nove ,len malinko spinkame 😖 a na nocnik ani za svet ... ale inak pohodka ...
a neboj ,uz vas nebudem tak zanedbavat ,ale nejak som nemala naladu na kona ...len do sukromky obcas chodim . 😅

zuziiiicek17
6. dec 2010

@bobocka no presne nad tymi tabulkami som aj ja premyslala 🙂 no uvidim ,kedze mne sa misko vobec nechce hrat s tymi vkladackami atd...
a ten kuzel maju aj v tescu 😵 som ho tam videla ,aj ja som to mala ,ked som bola drobec 🙂
ooo a este magneticku tabulku chcem kupit,lebo misko si zacal kreslit trosku (cmarat 😀 )

bobocka
6. dec 2010

@zuziiiicek17 no teda,sukromnicis na sukromke 😀 a coze spanok zadrhava?este kojis,ci uz nie?moj misko spal dnes v noci 14 hodin a teraz spi uz zas vyse hodiny 😀 to dieta si prespi detstvo 😀 😀 😀
inak ja som nikdy nepochopila preco sa dava dieta najprv na nocnik a potom na vecko.my sme boli na nocniku asi tyzden a potom som hned maleho na vecko dala.ja nechapem ten vyznam nocnika, ked mam doma vecko.naco ucit dieta na nocnik a potom na vecko,ked ho mozem rovno na vecko posadit?co? ja tomu nerozumiem.ale teraz to vazne myslim.preco sa dava dieta najprv na nocnik a potom az na vecko?ma to nejaky vychovny charakter,ci je to len proste tak zauzivane.no teraz kakame do plienky,no po novom roku pojde mlady pan zas na vecko. 😀

bobocka
6. dec 2010

@zuziiiicek17 vidis,ta tabula veru nie je zly napad.no uvidime ci budu vianocne premie,ci nie 🙂

tinnka9
6. dec 2010

@bobocka no mozno najskor nocnik preto, ze to wc posobi tak mohutne, zeby sa toho mohlo dieta bat? alebo ked by malo byt akoby vo vzduchu? ale neviem, ci to tak je, len ma to napadlo 😀 .
@luppita to je neprijemne ☹ . viem, co prezivas... ja som tak po 5mesiacoch na rodicovskom zistila, ze sa mi tych 5mesiacov nebude zapocitavat do dochodku, nakolko mi pani na socialke "zabudla" dat podpisat papier, ze sa staram o dieta (sak co ine by som akoze na materskej mohla robit, ze?!). a to, keby tam nahodou po tych 5mesiacoch neidem sa len informativne spytat ohladom uplne inej zalezitosti, tak to ani nezistia a po 3rokoch na materskej by som zistila, ze tie 3roky sa mi vobec nezapocitaju! taka som bola na nich nasr..a, ale nepomohlo mi to. drzim palce, nech sa ti to podari vyriesit.

ewwe
6. dec 2010

no nocnik mozno preto, ze ked boli este budare, tak nocnik sa mohol prenasat a tak, lebo v zime davat decko na budar 😀 ...

kathynka
6. dec 2010

@luppita no to ti nezavidim moja ☹ ale oni tam musia mat riadny bordel, lebo uz aj tinnka9 pisala, ze sa jej take stalo a aj mne sa take stalo...ja som bola asi pred rokom na zdravotke, bo som bola chvilu nezamestnana a nebola som na urade prace, tak som potrebovala si doplatit zdravotku...a teta na mna vyblafla, ze v nejakych rokoch roku pana som tam neni evidovana, resp. je to vysvietene na cerveno ako neuhradene...bolo to obdobie, ked som chodila na strednu, vraj som mala priniest nejaky papier o tom, ze na tu strednu proste chodim...a nam nikto nic take nehovoril...normalne mi teta zacala rozpravat jak mi moze hrozit pokuta az neviem kolko tisic korun...nakoniec sa to nastastie nejako vyriesilo aspon tym, ze videla, ze mam skoncenu vysku, tak asi som na tej strednej predsa len bola...tak ti drzim palceky, aby sa ti to nejak dobre vyriesilo...

no slubila som vam, ze vam poviem ako chutil yoanovi brumik...no dala som mu ho do ruky este zabaleny a hned ho zacal zuzlat, ani za svet ho nechcel schovat do tasky na kocari, ze si da po cviceni 🙂 pak som ho nejak ukecala (presvedcena, ze to uz bude omrvinkovy brumik) a sli sme na cvicenie...este som sa pytala clarisse, ci pokracovali v mojom uspesnom piatkovom trende s rukavickami a vraj skusala, ale cirkus...a mne sa to zas dnes podarilo, aj niekolkokrat ako sme sli von 🙂 cestou na cvicenie zaspal, az tam som ho zobudila a po chvilke mal klasicky tolko energie, ze mi vsetky baby povedali, ze keby ho nevideli v tom kocari spat jak sme prisli, tak ani neuveria, ze to dieta teraz vstalo 🙂 no to je proste yoan 😀 cvicenie bolo super, yoan po kazdej ulohe zatlieska, myslim, ze sa mu tam velmi paci...a na konci mala hanba, lebo cvicitelka dala detom mikulasa a mohli sme si vybrat mafin, lentilky alebo mandarinku...tak sme si vybrali mandarinku, ona ju uz mala nasupanu v misticke...jeden chlapcek si nedal vobec, ze on este citrusy nejedol, jednemu dievcatku vzala mamina, lebo ze ona si od cudzich sama nezobere...no a nas yoan sa nenechal dvakrat nukat, zobral, prisiel ku mne, dal mi ju, nech mu dam dole supku a utekal zatial po dalsiu...takto ich zobral snad 6 a ked dala cvicitelka misticku na parapetu, tak ju zacal velice hladat a ked ju tam nasiel, tak zacal pod nou vyskakovat mnam-mnam...tak dostal zas...juj, jak keby sme mu doma jest nedavali 🙂 no a v trolejbuse dostal brumika a tiez vyzeral jak keby tyzden nejedol...nadzgaval sa nim teda statotocne, myslim, ze mu chutil velmi 🙂
juj, a my sme dnes zdobili stromcek s yoanom 🙂 clarisse kupila taku malu metrovu jedlicku...no yoan bol fascinovany, som zvedava, co povedia, teda skor ako sa budu tvarit vasi drobci, ked budete ozdobovat...on sa velmi aktivne zapajal, podaval ozdoby a potom ich daval dole 😀 a potom clarisse zapalila sviecky, yoan sa postavil na taku drevenu krabicku, kde ma drevene zvieratka, clarisse zacala spievat len melodiu rolniciek a yoan na tej drevenej krabici zacal pred stromcekom tancovat...no jak hovoria oni, boli sme mrtvi od smiechu 😀

kathynka
6. dec 2010

@bobocka ja sa priklanam k tinnkinmu nazoru, ze maju nozky vo vzduchu 🙂 bo na wecko musis dietatu pomoct vzdy ty, este aj takemu 3-rocnemu, bo proste nedociahne...ale pri nocniku si aj samo rychlo stiahne gatky a sadne...a na wecku musis aj dietatko pridrziavat, poznam kopec takych drobcov, co na mna vzdy strasne kricali, nech ich len dobre drzim, aby tam nepadli...no sak oni sa boja chudacikovia 🙂 do nocnika nemaju padnut kam 🙂

bobocka
6. dec 2010

@kathynka @tinnka9 @ewwe no ale ak je misko ok na vecku,tak ho mam aj tak na nocnik davat,ci ho mam na vecku nechat?nam to vtedy s veckom slo uplne super,skoro vzdy nechal hankeyieho v mise 😀
@kathynka tak zlaty je yoanito.super,ze sa mu na tom cviceni tak paci 😉 a stromcek uz maju???fiha,dako skoro.my budeme zdobit dake 2 dni pred vianocami.my mame stromcek so slamenymi ozdobami ,orechami a cervene salonky 😉 no a keby sme mali stromcek skor,tak by tie salonky na vianoce nevydrzali 😀 ja robim aj pomarance s klincekami....
a ake mate zvyky?robite nieco?my krajame jablcko napoly a ak je hviezda v strede pekna,tak budeme cez rok zdravi a kazdy musi z toho jablcka odhryznut.pod stromcek sa dava cely chlieb zabaleny a ostava tam az do silvestra,aby bolo po cely rok dostatok jedla.je sa maly strucik cesnaku,oplatka s medom(ble) pre zdravie. a pod vianocny obrus a do obalky pod stromcek sa davaju peniazky,aby ich bolo po cely rok dost 🙂 a hlava rodiny vzdy povie taky maly prihovor o tom,ze mame byt vdacni za to co mame,ze sa mame mat radi a dobro sirit aj inim,... ja mam rada taketo zvyky 🙂

no dnes sme mali ok den,mala som na navsteve kamaratku co sa do tn prestahovala ,poobede misko spal a ked sa prebudil,tak so strasnym placom,ale strasnym.polhodinu som ho nevedela utisit.tak som mu dala chamomilu,nosila som ho na rukach (kazda viete,ze taketo deticky vlacit dlho na rukach je uz fajna makacka) a potom po chvili prestal,ale akoze mala som dost.tak to asi budu tie zubky.uvidime.teraz pekne spi,ani raz sa este neprebral,tak hadam bude pokojna noc 🙂

petraas
6. dec 2010

ahojte baby, ja len tak na rychlo...davali ste niektora detickam sirup TRIFED?

bobocka
6. dec 2010

@petraas ja nie,ale teraz som si to vygooglila.co ma sofi kasel?ci co? https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/trifed-sirup-skusenosti/ tu na konikovi mas o tom temu ,tak pocitaj co to 😉

bobocka
6. dec 2010

@petraas a je to aj na sopliky.ak je to problem,tak skus dat fenistil-nam zazracne zabral.ja som stiekala malemu mar a nasivina nic a z fenistilu vbol za dva dni ako novy 😉

petraas
6. dec 2010

@bobocka Sofi ma sopliky ale nie take ze by jej tiekli ale take co je niekde sedia...stale ma plny nos a uz 5 noci dobre nespala stale sa budi co nemoze dychat ani mlieko nechce pit...teda aj by chcela ale nema ako...cez den sa to este da lebo to jej stale vytahujem palickami a striekam sterimat...chcela som aj kvapky do nosa a mame len nasivin tusim a to je len do 1 roka a tak som v sobotu sla do lekarne ze nech mi daju kvapky do nosa a v lekarni mi povedali ze to jej kapky nepomozu ze mam skusit sinupret ze ten jej rozpusti a uvolni hlieny...tak sme davali sinupret ale zidna zmena a tak mi to nedalo ze kapky nam nepomozu a tak som sa isla poradit s lekarkou a ona ze co som jej nedala nejake kapky...tak som povedala ze v lekarni mi povedali ze kapky nepomozu ze mi dali sinupret a ona ze je dobry ale na to je lepsi trifed...hovorim ze ten mame doma a tak predpisala do nosa antibioticke kapky...tak sinupred sme dnes nedali a nasadili trifed...rano v pohode a a na obed som jej ho dala isla spat a po hodine a pol sa zobudila a az do vecera bola strasne zla, urevana, mrzuta a aj ospola...najprv som si hovorila ze je to preto lebo malo spala ale bolo to neznesitelne a tak som si citala ze co je na trifed letaku napisane a teda uz viem preco taka bola...ani nevydrzala do 7 zaspala ked jej ama citala a tak som ju za sponku umyvala a ...chystala na spane ale som ju troska prebrala ale ona pozerala na mna ako keby bola nafetovana ci co ani nevnimala len kukala a kukala...no a ja som si spomenula ze ked mi lekarka davno davala ten trifed tak kazala 3x denne ale povedala ze moze sa jej chciet dost spat alebo naopak ze moze byt velmi nekludna ze ak by z toho nieco olo tak mam dvat len 2x denne...no ja som pre istotu davala hned 2 x denne len teraz ma na to neupozornila a ja som zabudla co mi davno povedala a tak sme ho dali rano aj na obed a den bo hrozny...namam z toho dobry pocit a tak jej ho nechcem davat a preto sa pytam ze ci nemate niektora s trifedom skusennosti...zajtra ho rsdsej uz nedam a budeme davat ten sinupret alebo skocim do lekarne nech este nieco poradia

bobocka
6. dec 2010

@petraas no ja ti fakt ten fenistil odporucam.ja som bola velmi skepticka,nechcela som ho davat,boli sme na krcnom a doktorka vravela,ze taketo soplenie mam cakat do dvoch rokov,kym cely mliecny chrup nevyjde.ja som bola z toho na prasky,mar ani nasivin(tiez som mala ten do jedneho roka) nepomahal a potom som teda dala v pondelok fenistil (krciarka vravela 3x denne 12 kv a nasa doktorka povedala,ze staci dat 8kv) tak som dala 8kv 2x denne a v utorok uz bolo dobre.fenistil je ale na predpis,ak ho doma nemas,tak si ho daj predpisat,ja som bola veeelmo milo prekvapena ako rychlo a dobre zabral.

bobocka
6. dec 2010

@petraas inak moj misko tiez mal take sopliky co sa mu drzali v nose a ani sa nedali vysat odsavackou.prve noci mi chrcal a kazdych 15 min bol hore.no strasne to bolo.ale jemu aj tiekli aj mal zastavene.no fakt hruznica. a asi tyzden som odolavala a nechcela som fenistil dat.som si stal vravela,ze vsak fenistil je pri alergickych priznakoch a toto iste alergia nie je.ale fenistil obsahuje nieco co uvolnuje a osetruje sliznicu ci co,fakt super.krciarka nam povedala,ze mam davat 12 kv 3x denne a mesiac,tak som na nu pozrela,ze ci ma vsetkych doma,ze take konske davky ja malemu nedam co by co bolo,sla som za nasou pediatrickou a ta mi povedala,ze misko je este malicky,ze mu 8kv 3x denne staci,no ja som aj tak len 2x denne dala. a nedavala som mesiac,nasa doktorka povedala,ze mu staci davat dokym sa to nezlepsi,ze on nie je alergik(teda spon zatial),tak mesacnu davku netreba.a fakt zazracne zabral.v utorok vecer sme uz mali malinko soplikov a v stedu (2 dni po zacati davania fenistilu) som uz nemala co odsavat 😉tak sa skus na to doktorky opytat,fenistil je len na predpis ale ak ho nahodou mas doma,tak ho podla mna mozes dat.len to nekombinuj s inymi liekmi,alebo sa porad s lekarom ci lekarnikom,aby sa to kombinaciou liekov este nezhorsilo.no kazdopadne drzim palce,nech je sofi chytro zdrava 🙂

petraas
6. dec 2010

@bobocka myslim ze mame fenistil zajtra to pozrem precitam co pisu a uvidim...my potrebujeme nieco aby sa nam sopliky pustili a
nebol nostek upchaty...trifed uz urcite nedam...Sofi bola dnes riadne neznesitelna ale bolo mi jej normalne luto...este vecer nez jej spravil mm nlieko tak chcela ipt dolu z mojho narucia a tak som ju pustila a nevladala ani krok spravit len sa zosypala na zem ako keby odpadla a pritom si strasne udrela hlavicku...teraz ju stale pozorujem,uvidim co bude rano...ten trifed musi byt riadny hnus

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre