V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
7. dec 2010

@ewwe my hypernovu nemame,je az vo zvolene a tam sa ja isto po jogurty trepat nebudem 😀 o tom lipankovi a mlsankovi som este ani nepocula.ale tak hadam to budu mat aj v inych potravinach.zacem zhanat 😉
@luppita no vidis!!!!som ti vravela,ze to nebude az take tragicke,ze napanikar a isto sa to bude dat vybavit 🙂 a vybavila si to uplen na jednicku 😉
@adrikat no cebion multi obsahuje vit d,tak mozno preto si mala na tych par dni vigantol vysadit,aby nedoslo k predavkovaniu,lebo to u takychto malych deti moze mat az fatalne nasledky ☹ .ale cebion neobsahuje dostatocne denne mnozstvo vit d,tak by tam predavkovanie isto nemohlo byt,ale asi chcela mat vasa pediatricka istotu 😉 .ked vtedy vypuklo to halo s vigantolom,tak som ja okamzite prestala davat.vraveli sice,ze je to len koli divnej chuti a zapachu,ale mne je jedno koli comu ho stiahli.ked je raz liek vadny z akehokolvek dovodu,tak ho malemu nedam a basta.tak sme vtedy dali slovakofarmu kapsulu a vooobec som s tym nie nadsena.je to sice pohodlnejsie,jedna davka na tri mesiace,ale tam su uz uplne zakazane ine vit doplnky s vit d.ja som vsak teraz trosku (nie kazdy den) zacala davat martankov sirup,lebo potrebujem dodat malemu vit b a bkomplex mu davat nechcem a matrankovia sirup zo vsetkych vit doplnkov pre deti obsahuju najmenej vit d.no ale kapsula strati ucinok 13.12 a potom co 😒 u nas nikde nie je mozne ten novy vigantol zohnat. v oktobri vybehol,ale nemali dostatocne vela a hned sa vypredal a dalsiu varku este nedodali 😢.ja ale nechcem davat zas tu ampulku 😢 ale vit d jednoznacne chcem davat.tak a do 2 tyzdnov nedostanem vigantol,tak asi zas budem musiet ist na tu hnusnu kapsulu ☹.

kathynka
7. dec 2010

@bobocka a preco nekupis miskovi tie AD kvapky, co som ti pisala hned ako vybehol ten problem s vigantolom? to je dobra nahrada, to sa vraj kedysi velmi casto pouzivalo...
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/vitami...

bobocka
7. dec 2010

@weiya oni to tam maju takmer stale.ale len na hami vyzivky myslim.ja ovocne nekupujem,fakt len ak som s malym v meste a nieco sa pripletie a nestihame ist domov,tak len vtedy.ale na maskove iste ta akcia je. a podla mna bude aj cez vikend 🙂

adrikat
7. dec 2010

@bobocka ja som este nepocula o tej kapsule co pises. idem zajtra volat nasej doktorke na recept na ten vigantol a zistim ci u nas je dostat.ja som zo Ziliny,tak ma napadlo,ak mi napise viac,ze by som ti ho mohla poslat postou.samozrejme ak bude. ja dufam ze ano.ozvem sa ti teda este zajtra. samozrejme ak suhlasis,mne to nerobi problem,budem rada ak mozem pomoct.

bobocka
7. dec 2010

@kathynka som na to ako na smrt zabudla 😀 super,ze si mi to pripomenula.zajtra rano idem k nasej doktorke po recept,lebo ten recept co mi dala na vigantol uz nie je platny,to len 7 dni ma clovek na vybratie a dost.tak sa jej na to popytam 🙂 joj,no esteze ta mam,hned sa lepsie citim 🙂 dakujem 😉

lujsa
7. dec 2010

Ahoj kocky,

@bobocka ja nedavam ochutene jogurty,pretoze som si ista,ze ak by som dala,drobec by uz biely nechcel.Ja mu ho zvyknem ochucovat vyzivou,akoukolvek,dam donho 2-3 male lyzicky a ma tam naznak ovocnej chuti.Tavene syry nedavam vobec-kvoli tym fosforencnanom.Dzem som este nedala,na moj vkus tam je privela cukru,ani med nedavam.Pecivo papa tiez s maslom,jogurtom,so sunkoualebo s "pomazankami"-to zmiesam maslo s niecim-so zltkom,s maskom,s troskou tvarohu.Ale velku fantaziu na jeho jedlo nemam.
Inak-mne G.tak plakal,ked mu vychadzala prva stolicka,presne ako opisujes,zobudil sa poobede a hodinu plakal tak,ze som ho nemohla utisit.Pri dalsich stolickach uz bol statocny.

@luppita super,ze si tu zdravotku vybavila,ja stale rozmyslam,ci mi nieco nechyba...

bobocka
7. dec 2010

@adrikat si zlata,dakuje krasne.kathynka tu teraz dala link na ad vit ,tak ja si pojdem rano po recept ku doktorke a uvidim co mi na to povie,ale znie to fajn.vsak uvidime co sa tento tyzden z toho vykluje 🙂 .mozno uz je vigantol v lekarnach(naposledy som sa bola v piatok pytat,ale oni nevedia nikdy z,e im pride.proste sa rano objavi a je,tak uz mozno maju.a ak nie,tak sa skusim na ten ad popytat,to znie celkom fajn.vsak si otvor ten link co kathy postla,tam je o tom viac pisane.ona to uz vtedy spominala,ked zacali tie problemy s vigantolom,ale ja som veru na to uuuplne zabudla.ach ta materska skleroza 😀 😀 😀

adrikat
8. dec 2010

@bobocka no ved o tom ad vitamine mi aj mama hovorila,to davali nam kedysi.vraj je to lepsie ako vigantol,tiez sa asi na to opytam. uvidime. daj vediet ako si dopadla potom







luppita
8. dec 2010

@kathynka nevies nahodou ci je ten ad vit na predpis, alebo mi ho predaju aj bez? vcera som bola u Dr a uplne som zabudla, ze som chcela nech mi nieco pre drobca predpise, ci novy vigantol, ci cokolvek ine.... jaj sakra sakra sakra, osvietilo ma az ked som vas citala, sakra sakra sakra ☹
joj musim si zmenit dr , mame sice suprovsku v BA, ale je to zlozite sa tam vzdy trepat a ked na nieco zabudnem ako teraz, tak ako ide ma trafit....

Baby mame 11ty zub, prerezal sa prvy ocny 😀 este jeden a hore budeme mat kompletku (teda bez zadnych stoliciek) 😀 joj aky bude smiesny, hore vsetky zubadla a dole len tie jednotky, dlho dlho nic a 4ky, xixi 😀

tinnka9
8. dec 2010

@ewwe toho havkaca dnes rano mm kupil. sa tesim, lebo som ho chcela pre drobca k vianociam 🙂 . tak som mm vyslala este predtym ako siel do prace, lebo za tu cenu poobede isto uz nebude 😉 .
@bobocka lipanek byva aj v inych potravinach, u nas som ho napriklad videla v balle.
my mame ten vigantol novy, kupovala som ho akurat vtedy, ked dostali do lekarni. dokonca mi ho dali bez predpisu 😅 .

luppita
8. dec 2010

@tinnka9 no pojdem aj ja dnes skusit lekarne, ci mi ho nepredaju niekde len tak bez predpisu... 🙂

petraas
8. dec 2010

@bobocka my davame tiez len maslo na chlabik a minule som kupila taveny syr z tvarohu a smotany vola sa kiri a tak ten tak 2x do tyzdna dam...inak ten flautin papame aj my
@luppita aj Sofi je uchyl na papier...vsetky knizky ma objedene a nedajboze ked sa jej nieco papierove dostane do ruk...tolko papiera uz zjedla ze hotovo

petraas
8. dec 2010

@bobocka inak ochutene jogurty nedavam len tie detske od nestle co nemusia byt v chladnicke a potom milacka a sem tam pribinacka

petraas
8. dec 2010

baby inak Sofi konecne ako tak papa aj mandarinku ci ostatne ovocie ale to len preto ze ma napadlo ked jedava s vidlickou ze jej to pokrajam na kusky a nech papka...nechcela ani za svet ale ked jej dam vidlicku tak daco spapka...snad sa na to nauci🙂

luppita
8. dec 2010

Bola som dnes v 4roch lekarniach a v ani jednej nemali vigantol, ze aj by mi to predali bez receptu, ale nemaju ho 😲

kathynka
8. dec 2010

@bobocka za malicko bobo 🙂
@luppita pytala som sa mamy, ze ako ho davala detickam a vravela, ze im pisala recept, ale predaju ti ho aj bez 🙂 akurat, ze s receptom to mas samozrejme o nieco lacnejsie...a gratulujem k zubkom, my sa z tych 8 asi nikdy nepohneme 😀

luppita
8. dec 2010

@kathynka diki moc, za info. Vies co je sranda, ze par mesiacov dozadu bol tvoj yoan najzubatejsi so vsetkych nasich deticiek 😀 a teraz ho rad radom predbiehame 😀

kathynka
8. dec 2010

@luppita sak prave! to som uz nedavno pisala, ze nas vsetci predbiehate, ze kde je nase zubadlo...yoan si naziva so svojimi 8 zubami a tu su snad uz vsetci pred nami...aspon myslim...ci? 🙂 ale vlasov mame stopro najviac 😀 taku hrivu ma, ze dovi dopo...nehovoriac teda o tom, ze uz 2-krat ho strihali...a zas to ma take fajnovsky dlhe asi 4cm a huste, ze sa s tym super hra, furt ho strapatim, jemu to stoji potom na vsetky strany 😀

ewwe
8. dec 2010

cauko babule
u nas dnes bolo tak teplo, normalne ako by mala prist jar
a pozerali ste dnes damsky magazin? dnes tam hovorili o umelych vitaminoch pre deti, vraj by sa nemali davat detom, je to iba reklama, iba vtedy ak by sla na dieta nejaka choroba alebo ze je napr. v skolke epidemia chripky a pod. tak vtedy, ze zbytocne zatazuju crevnu mikrofloru atd, ja som kukala len jednym okom,

bobocka
8. dec 2010

@adrikat ja som dnes vigantol zohnala 😉 uuuplnou nahodou.bola som v 5 lekarnach a do siestej som sla uz len z vytrvalosti a mlady muz na mna,ze mame 🙂 som skoro odpadla 😀 .no lenze v tej piatej lekarni ,kde vigantol nemali, mi chalan hovoril,ze vcera bolo bud v spravach ci oni dostali spravu ci co,ze uz stahuju aj ten novy vigantol,ze obsahuje nejake nebezpecne latky.sa mi to nezdalo,ked o tom v ziadnej inej lekarni nevedeli a vsade mi povedali,ze dalsia davka ma prist v polke decembra.tak ale kocky co davate novy vigantol,tak si pozrite sukl stranku pre istotu.ja som sa k tomu este nedostala.fakt neviem co je to za "haluz" nikde inde mi o tom nepovedali,len ten jeden chalan to povedal.ja som sa len teraz dostala ku compu a za 5 min musim ist maleho chystat a mozno sa uz na konika dnes nedostanem ked ho teraz prerabaju,tak reku ze vam chytro o tom napisem.podla mna je to blbost,ale ja hovorim radsej 2x meraj a raz rez,tak si to najprv vyzistim predtym nez to malemu dam.ale vsak keby to tak bolo,tak mi predsa ten vigantol dnes ten druhy lekarnik nepreda.no kazdopadne zdielam info.@kathynka no som sa pytala doktorky na ten ad vitamin a mi povedala,ze oni to prestali predpisovat,ze tam bolo dost riziko predavkovania sa vit a(blizsie som sa nepytala,ze podla coho to bolo) a som sa na to pytala v lekarni a oni,ze to sa uz ani nevyraba.tak asi preto to nebolo ani avizovane ako nahrada za vigantol .@lujsa @tinnka9 no diky za tip,tak pojdem toho lipanka pozriet.uvidime co nan povie michalko. @lujsa ja tiez tak robim,ze davam miskovi biely jogurt s ovocim.okolo piatej ma vzdy ovocie a co nedoje,to zmiesam na veceru s jogurtom .
dnes sme boli konecne plavat na tej novej plavarni a rano som bola na koznom a riaaaaadne som odtial isla vytocena.zasa 😢 no nic,musim ist michalka uspat,ak este pojde konik ,tak vam napisem viac a postazujem sa.pa zatial

bobocka
8. dec 2010

@ewwe fiiiha,pozriem stv archiv,tam sa da damsky magazin spatne na nete pozerat.urcite si to pozriem.ja malemu sice davam len sem tam tich martankov,ale zas ak to ma skodit,tak nedam uz viac.mozno ak sa kombinuju s probiotikami,tak je to ok.no kazdopadne diky za tip a isto si to spatne pozriem 😉

adrikat
8. dec 2010

@bobocka tak mne doktorka dala dnes recept na vigantol,na ad vitamin mi povedala ze uz sa nedava,ze uz len vigantol. no a v lekarni nam povedali ze nechape preco mi doktorka dala recept ked nikde vigantol nemaju. tak zajtra skusim ine lekarne. som rada ze ty si zohnala.

kathynka
8. dec 2010

teda jak vas tu tak citam, tak s tym vit D su pekne problemy...nikto nic poriadne nevie...akoze otras...prepac, @bobocka teda za tu info o AD, lebo sak mama neni polstorocia na dochodku, tak netusim, kedy to prestali vyrabat...asi vam zacnem nosit po vreciach z francuzska 🙂

luppita
8. dec 2010

@bobocka aj mne v jednej lekarni povedali, ze dostanu 15teho decembra, tak tam potom rychlo nabehnem, dufam, ze prezmenu nebude problem , ze nemam recept.... 😒 strasne s tym D-ckom, je to take nebezpecne ked to dietatko nedostava....

ewwe
8. dec 2010

@bobocka hej kukni, aj o probiotikach tam rozpravali

weiya
8. dec 2010

@kathynka aj my mame skore 8zubov a uz dobre dlho sa nic nedeje 😀

ewwe
8. dec 2010

baby vy tu vsetky zhanate ten vigantol, mne dr. povedala, ze od roka uz nemam davat a myslim ze vsetky moje kamosky uz nedavaju od roka co maju deti okolo 1r tak ako nina

bobocka
8. dec 2010

@adrikat no ja som mala fakt riadne stastie.mne sestricka radila ist do malych zasitych lekarni,ze v nemocniciach a v kauflande ci europe(shoppingcentre) to iste mat nebudu,lebo to je prve kde maminky pojdu.tak som presla cele mesto a v lekarni,ktora je ale pomerne znama(teda v bystrici ked niekto povie alchemilka,tak kazdy vie,ktora to je,ine po mene vooobec nepoznam,ale tuto poznaju vsetci)to mala.vsak ak by si nezohnala,tak ja tam zavola,ze ci este viacej maju,dam si rezervovat a sla by som ti to vybrat.nie je problem.len recept nesmie byt starsi ako 7 dni,inak to v ziadnej lekarni nevydaju.
no dnes som bola rano v nemocnici na koznom.uz ked som tam bola v januari,tak ma ta zenska vytocila a sla som tam zas teraz a zas to iste 😠 ta tupana doktorka bola zas prijemna jak rakovina 😠 zena asi 35rocna,vecne zamracena,monotonny hlas...no na prvy pohlad zena na nervy.no pozrela malemu ten hemangiom,povedala,ze vobec nerastie,bledne,tak nemusime to uz chodit kontrolovat,ze iba ak by sa to zmenilo,krvacalo...potom ze preco mam dve sprievodky.ja ze som jednu zobrala na kontrolu hemangiomu a tyzden na to mal v ustach maly ten vyrastok,tak mi doktorka dala sprievodku aj na to.no pozrela na mna ako keby som jej povedala neviem co.no a povedala,ze to iste nie je afta co ma misko v ustach a napisala mi sprievodku na stomatologiu.no a som vam spominala,ze misko mal na tvaricke taku bodku vacsiu(uz to mizne bledne,ale este to tam je trochu) a som sa jej opytala,ze ci aj jedna vyrazka moze byt prejavom potravinovej alergie. a ona na mna,ze jedna vyrazka-to ste kde poculi???no do mna nervy,uz som sa nezdrzala a jej hovorim,ze nemam lekarske vzdelanie,ze netusim ako sa potravinova alergia prejavuje,ze neviem ci je to len vysyp celeho tela resp tvare,alebo to moze mat aj taketo mini prejavy,tak sa jej pytam a ona ako lekar ma ma informovat a nie na mna pozerat ako keby som mala iq 5 a pol. 😠 a ona,ze dobre,ze sa ospravedlnuje a potom,ze co som malemu dala,ked mam pocit,ze moze mat nejaky prejav potravinovej alergie a ja ze kiwi a ona,ze naco mu to davam,ze aky je to velky alergen a ze ci neviem co je jablko ci banan.ze ci som ja v jeho veku kiwi jedla. a to mne uz nebolo treba viac vraviet.som na nu vystekla,ze dieta mi je uz tristvrte roka dookola 3 druhy ovocia,ze to mu uz az usami ide,ze po roku sa zavadzaju citrusy,no aj ked mi je jasne,ze kiwi moze byt alergenom,ja som jedla vela kiwi v tehotenstve,jem ho aj teraz a teda sa dostalo cez mliecko k malemu a tak som skusila ci mu to nieco spravi.chcela som mu trosku ozivit jedalnicek a kiwi je jedno z ovoci,ktore je aj dost financne dostupne.a ked som ja bola v jeho veku,tak sme este tuzex mali a nikto netusil,ze kiwi existuje.na mna pozerala ako puk/.som sa zodvihla a odisla.tupana sprosta.dolezita ako patkoruna bola.a na ruke obrucka.stale nechapem co za pablba si taku zensku na krk zavesi 😠 no sla som potom o poschodie vyssie na stomatologiu,vytocena neskutocne,otvori sestricka dvere a bebom piatich sekund som uz ani nevedela,ze som bola nahnevana.sestricka neskutocne zlata,hned ma dnu volala,s miskom sa hned zacala hrat,doktorka velmi mila no uuuplne iny pristup.pozreli malemu do ust,jasne ze rucal jak o zivot a povedali,ze to iste afta nie je.ze je to s...nieco neviem co to presne povedala,proste vyrastok,ktory moze vzniknut ak si dietatko nechtiac zahryzne do pery ,ci sa na pere udrie.ze ked mu to teraz nevadi pri jedle,tak by to ona neriesila,ze zhubne to iste nie je,ze nic nehrozi,ze je to len kozmeticka vada a ze sa to operativne riesi.ale kedze mu to teraz nevadi,tak by to ona nechala tak.ze mozno ako bude maly rast,tak to rast nebude a teda sa to bude opticky zmensovat,ze mam isto zajst za stomatologom normalnym,ze detickam treba chrup kontrolovat uz ked prvy zubok vybehne(kazdy hovori inak),no a ze potom stomatolog ak usudi,ze to treba dat von,tak pojdeme na plasticku chirurgiu a pod narkozu ☹ .ale ze tym sa teraz trapit nemam,ze ked to malemu teraz nevadi,tak to nechame tak a ze casom sa to mozno samo spravi.tak dufam,nechcem dat moje bubatko uspat ☹ joj,tak som sa postazovala,hned mi je lepsie 😀 😝

ewwe
8. dec 2010

@bobocka joj neprijemna bola, mam najradsej takych dolezitych dr. akoby sme ich obtazovali a pritom je to ich robota
o tom kiwi a ananase rozpravali tiez v magazine, ja davam tiez kiwi asi tri tyzdne sice nie kazdy den, ale tiez ma to prekvapilo, som myslela ze okrem grepov a tych takych maximalne exotickych ovoci uz mozu vsetko 😅

bobocka
8. dec 2010

@kathynka ze vraj prepac 😀 co si sisi,co sa ospravedlnujes 😀 ved ja som radaz,e si nam to info dala,aspon na jeden den som prestala mat stres,ze vigantol nezozeniem a mala som dobry pocit,ze nemusim dat tu kapsulu 😉
@luppita.vsak mas cas tento tyzden, zaciatkom dalsieho tyzdna v ramci prechadzky zajdi k vasej pedistricke a recept ti predpise 😉 ved to je 5 min casu 😉 @ewwe no nazory pediatrov sa na to roznia,no ja som davnejsie pozerala damsky magazin(bolo to vtedy ked prve halo okolo vigantolu bolo) a tam sa prave tejto teme venovali a doktorka tam vravela,ze deti do 2 rokov maju mat doplneny vit d hlavne v zimnom obdobi,kedze vit d ziskava dieta zo slnka a slnecnych dni v zime nie je vela a aj ked je leto,tak sa neodporuca vystavovat dietatko slnecnemu ziareniu,tak preto sa do 2 rokov dava vit d .ja jednoznacne malemu aspon do leta budem davat,ale ako sa poznam,tak az do 2 rokov a tu zimu o rok iste tiez daco vymyslim(obcasne davanie cebionu multi alebo nieco take).vsak najdem ten damsky magazin a dam ti sem link,tak si to potom pozri.ja si myslim,ze kazda maminka to citi inak a ak mas pocit,ze tvoja nina uz vit d nepotrebuje,ze ho uz davat nechces,tak je to ok 🙂 mna ale ten damsky magazin(resp nazory tej doktorky) velmi ovplyvnili,mam to v podvedomi a stotoznujem sa s jej nazormi a preto ten vid d chcem aj nadalej davat.dava mi to zmysel 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre