V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
8. dec 2010

@ewwe ja som volade davno citala,ze kiwi je alergen,ale kurnik vsak alergenov je tolko-to by miskobol pomaly na vode a chlebe keby som sa vsetkym riadila uplne na 100percent.ja velmi davam na materinsky instinkt.kazda ho mame a kazda inokedy citime,ze dana vec je ok.a kiwi som povazovala za ok a aj stale povazujem.ta zenska (doktorka) ma ale neznasa,lebo ona vtedy dala malemu na "atopicky ekzem"(ktory samozrejme nemal) tie silne kortikoidy a spol a ja som to odmietla,davala som mu modru indulonu a ju skoro od jedu rozdrapilo,ked so jej tam vtedy prisla na kontrolu a povedala som jej,ze som odmietla dat kremy co malemu dala,ze som mu davala obycajnu indulonu a pomohlo.vtedy jej lekarske ego riadne utrzilo a ona to ma zaznacene 😀 holt ,so mnou si nehodno zacinat 😀 ja vraciam aj s urokmi 😀 😀 😀

ewwe
9. dec 2010

@bobocka ked si si nasla v archive ten vcerajsi magazin, tak tam hovorila tiez ze vit. d do 2r. odporuca,
ja som dnes obvolala kamosky a pytala sa ci davaju, a ze nie, dokonca jedna davala iba do 3 mesiaca, a mala je ok, zatial 😀

bobocka
9. dec 2010

@ewwe vsak kazda mamina nech robi ako uzna za vhodne.ja tomu vsak verim,verim,ze je to velmi dolzite a vit d iste budem dalej davat.vies,ono je to tak,ze dietatko moze byt uuuuplne ok ,no moze nastat aj ten horsi pripad a po case sa to na dietatku moze prejavit.vsak to nie je tak,ze matka dava pol roka vit d od roka ma dieta problemy.ono sa to v telicku kopi a v buducnosti sa problemy mozu pritrafit.ale zas nemusia a dietatko moze byt cely zivot super zdrave.len ja som ten typ cloveka,ze ked viem,ze nieco sa vyslovene vo velkom odporuca,tak to dodrzujem.nie som lekar,nevyznam sa v tom.nie so vsetkym suhlasim co dnesni lekari tvrdia,vela krat davam sama na seba,no tentoraz to citim tak,ze ten vit d budem davat aj nadalej. 🙂

ewwe
9. dec 2010

@bobocka ved hej jasne, ja som len tak zapochybovala, reku ci nepojdem este popytat k dr. ten vigantol, ked vsetky este davate...

gabinka79
9. dec 2010

Ja tiež dávam vigantol a chcem ho dávať do dvoch rokov. 😉

bobocka
9. dec 2010

@ewwe no vsak kludne mozes ist po recept a malej ho davat.to,ze mala teraz prestavku nevadi.a ak sa vsak rozhodnes,ze ho viac davat nebudes,tak je to len na tebe a nik ,okrem tvojho muza ,do toho nema co vraviet 😉

bobocka
9. dec 2010

kocky ja som dnes zas doktorke volala,ten moj krtko kaka ako sa mu chce.rano riadne tmave(cvcera mal cucoriedkovu vyzivu) a konzistencia normalna,o stvrtej svetle veeelmo svetle a riedke,o pol siestej klasicka hneda a normalna konzistencia a take iste bolo aj vecer.no sa mi to nezdalo,ze by behom dna z neho vysli tri rozne hovienka.tak to je uz asi 2-3 dni,tak som volala,ze co s tym. a doktorka,ze to moze ovplyvnovat vela veci,klasika to co zje,kolko toho vypije a kedy(doobeda pije ovela viac,nez poobede a vecer.proste sa rano zobudi a vypije tristvrte cnpolky a poobede a vecer uz len tak cucka,)ze to moze byt aj zubkami...ze to mam len odsledovat.tak som nasadila biogaiu zas a uvidim co sa znemi a ci sa nieco zmeni.ach jaj :-/
@petraas ako sofi,ako tie atb?casto men plienky,nieze dopadnete s takou zaparenou ritkou ako my :-/

petraas
9. dec 2010

@bobocka my davame stale vigantol a budeme davat minmalne do leta...aj ja som toho nazoru ze to dietatko potrebuje minimalne do 2 rokov a taktiez som pocula ze sa do 2 rokov aj doporucuje...
Sofi zatial stale rovnak...atb dostala teprva 2 krat tak neviem posudit ale teda zatial problem nerobia...davame aj probiotika tak uvidime co bude po nejakom dni

weiya
9. dec 2010

@bobocka dnes sme my dopadli s totalne zaparenou ritkou,prebalovala som ju o stvrt na sest,som citila ze je pokakana,ritu mala peknu ,potom prebalujeme okolo pol osmej spanim.no a taka bola umrncana strasne,no nechaala so ze preco,a ona sa zase pokakala a bola v hovienku,vobec som to nezacitila,tak som nevedela ze treba prebalit no a za tu chvilku-cca dve hodiny sa jej tak ritka vyparila az strach,tak hned mi zaplo ze to preto bola umrncana taka,ju to stipat muselo strasne,aj pri umyvani strasne plkakala chudatko moje malinke...

lujsa
9. dec 2010

AHoj kocky,

ja by som tiez mala zhanat Vigantol,lebo tie kvapky D-vitaminu,co sme mali od kamosky zo zahranicia dosli.Inak-ja som minule citala v nejakom zdravotnickom casopise u gynekologa clanok o tom,za takmer cela populacia trpi nedostatkom vit.D.Robili velku studiu na ludoch tesne po lete,ked predpokladali,ze budu mat dostatocnu zasobu D vitaminu zo slnka a dokonca v slnecnych krajinach ako FLorida,Taliansko a pod mali ludia nedostatok vit D.Vraj boli tie vysledky velmi prekvapive,pretoze cakali,ze po lete budu mat vit D dostatok.A tiez tam pisali,ze krem s OF 15 znizuje ziskavanie vitaminu d o 90-95%.takze predpokladaju,ze je to kvoli opalovacim kremom.

@bobocka ta stolica je uplne v pohode,neboj-aj materske mlieko meni konzistenciu stolice,aj strava a mnozstvo tekutin.SI velmi starostliva mamina.A ta kozna,to je riadna iq-cka,takto jednat s pacientovou mamkou.Ale urcite je to preto,ze si jej ego urazila modrou indulonou 😀

Ja som kiwi este nedavala,ale nie preto,ze som opatrna,ale-zabudnem ho kupit.Ved kedy mame skusat dovezene ovocie,v osemnastich? 😕

adrikat
9. dec 2010

@bobocka tak som dnes pobehala lekarne a vigantol nemaju. nebola som ale vsade, a dokonca svokra sa mi ponukla ze pozhana,vraj ma znamu lekarnicku a ta jej objedna a zozenie vsetko,tak uvidim. svagrina ma dcerku o tri mesiace starsiu a pytala som sa jej,ale ona vraj najprv zabudala malej davat a tak jej nedava pre istotu vobec. je to jej vec,ale tiez si myslim ze pokial to odporucaju pediatri,tak nieco na tom bude. vidim ze to tu rozoberate,ale ved aj nam davali mamy ad vitamin a vigantol je nahrada toho.

bobocka
9. dec 2010

@weiya joooj,neprijemne ☹ chudiatko malinke.tak ak jej to do zajtra nezmizne,tak sprav kupel z repika (kludne moze byt aj ten repik v sackoch cajovych) a v tom ju okup.teda nemusis ju v tom kupat,len ju do repiku posad.inak ja som spravila sprostost a dala som malemu repik do vane a teraz ma taky jemny zltkasty nadych a neviem sa toho zbavit.neviem aky cistiaci by to zas do biela vyzral a savo neviem neviem ci chcem skusat 😢.no ale uz som odbocila. a jasne,ze imazol je super,en ak mas,tak ho talke daj .drzim palce 🙂
@lujsa dakujem .aj ja si myslim,ze by to mohlo byt ok,ta stolica, a ze hadam to biogaia trosku do poriadku da.lebo misko je uplne ok.vobec nie je nejaky nervny,ani nevyzera,ze by ho brusko bolelo,proste len ta konzistencia a farba sa casto menia.hadm sa to coskoro ustali.no a veru ak potrebujes vigantol,tak chod uz teraz po recept a zhanaj zhanaj,malokde ho maju.inak ja som si sukl pozerala aj som si googlila skodlivy vigantol a nikde nic okrem toho septembroveho halo nebolo,takze ten chalan v lekarni bud zle pocul,alebo neviem,ale na sukl nic o tom nebolo.takze podla mna je ten novy vigantol uuuplne ok.inak,ale mne kamaratka vcera povedala(ona dava ten novy uz),ze jej doktorka vravela,ze toho noveho staci aj kvapka denne,ze ma dake vacsie kvapkatko.mna na to doktorka neupozornila a a ani v lekarni mi k tomu nic nepovedali.tak neviem.ale asi jednu budem davat.uvidim.skusim si to najprv len tak na lyzicku kvapnut a uvidim,ze ake velike su tie kvapky.

adrikat
9. dec 2010

@bobocka aj mne to vcera hovorila kamaratka o tom vacsom kvapatku,ze ma davat iba jednu kvapku.

weiya
9. dec 2010

@bobocka natrela som z imazol,pocitm ze do zajr´tra to bude fajn...no jedine savo bobo,to ti pekne vybieli...my mame vanu otrasnu,s nejakou kyselinou vyzratu,len sme ju prestriekavali so sprejom na vane..no a ja zas na to nemozem pouzit farebne cistiace prostriedky lebo sa vana hned od toho zafarbi,tak som aj ja trosku odbocila 😀

bobocka
9. dec 2010

@adrikat mne povedali v lakarni,ze maju avizo,ze v polke decembra ma byt ten novy vigantol zas na trhu.tak drzim palce v zhanani a fakt ak by si potrebovala ,tak vyzistim ake zasoby maju v ej nasej lekarni a pripadne by som ti rezervovala.

baby akurat pozeram spravy na markize a vraj vo frankfurte(nie som si ista,ci tam to bolo,len jednym okom som pozerala) ukradli z nemocnice novorodeniatko!!!!!ze zenske prezlecene za sestricky to miminko ukradli!!!!to je strasne.mne je uplne zle z toho.si predstavte aki zufali musia byt teraz ti rodicia ☹ 😢 strasne. 😢 ja neviem co by som robila byt na mieste tej matky ☹

adrikat
9. dec 2010

@bobocka si zlata,dakujem ti. pockam co ta moja svokra vybavi.
inac ohladne tej vane vyskusaj najprv cif,supercream.to je ten univerzal a v takej modrej flasi. ja ho pouzivam na vsetko. velmi dobry je,urcite ti to vycisti. ja som savo este nikdy nepouzila,teda okrem toho na plesne. savo je dobre,len znici povrch a to uz nikdy nebude to iste.

bobocka
9. dec 2010

@adrikat no ved prave preto nechcem savo.a navyse ten smrad je otrasny.no skusim ten cif.srandy typu cilit bang vooobec neuspeli 😠
inak zvlastne,ze este konik ide.vcera o tomto case tu uz myslim oznam bol 😠

adrikat
9. dec 2010

@bobocka no ved ja uz som myslela ze uz nedojde moja sprava. cilit bang som aj ja skusala,ale to je hlupost.cif mi doteraz zabral na vsetko,aj vodny kamen. nechaj ho ale chvilku aj posobit ak mas moc tie skvrny a hubkou to das urcite dole. daj vediet ako to dopadlo.

bobocka
9. dec 2010

@adrikat no skusim isto.ono to nie je zas take zle,iny si to nevsimne,no ja o tom viem a vzhladom na to,ze sme pred rokom a pol robili jadro a vsetko je tam pekne nove,tak ma ta nazltnuta vana riadne stve 😠

bobocka
9. dec 2010

ja neverim,konik stale ide 🙂 ze by to dali do pucu uz skor? 🙂

adrikat
10. dec 2010

@bobocka to poznam,ja tiez vidim vsetko co si iny nevsimne. my sme prerabali pred rokom a tiez davam pozor na vsetko. trubu mam ako novu,svokra sa ma minule pytala ze ci v nej vobec peciem.
ale vazne,dnes to tu nejako funguje a ja uz idem spat.

bobocka
10. dec 2010

@adrikat ja som sice citliva na to co doma mame,aj ked to nie je nic extra,no nejak nie som upata na tie veci az tak ako by som mala byt,lebo viem,ze tu nechcem ostat.mame sice pomerne velky trojizbak,no nechcem tu ostat zit.chcem stvorku,alebo maly domcek.s uverom a dlhmi co mame to vyzera teraz ako nesplnitelny sen,no ja stale verim,ze sa raz nieco zmeni a budeme si moct dovolit byvanie nasich snov. a sny zas nejak velikanske nemam 😉 .iste,ze by som chcela mat paradny barak,peniaze a nemusiet robit nic,ale to je ten hlupucky sen,ten,ktory sa v zivote nestane.ja som realistka a rada by som mala tak akurat.rada by som mala dost penazi na dostojny zivot mojho syna,mat tolko,ze ked bude rast a bude potrebovat nove tenisky,ci rifle,tak nebudem zgrlosit pol roka aby si to mohol kupit,ale budem mat na tie male extra vecicky potrebne pre dobry zivot 🙂 a mozno to bude zniet ako klise,ale chcela by som casom zaviest rodinnu tradiciu a vzdy na vianoce zozbierat veci co nepotrebujeme a hracky co nebudeme uz potrebovat a odniest do domova a do domu pre bezdomovcov.a vzdy na valentina by som chcela chodit darovat s bobcom krv.ja som ten "divny" clovek,co veri,ze dobro sa cloveku raz vrati. a chcem dat dobry priklad miskovi a mozno jeho surodencom ak nejaki budu 🙂 tieto vianoce vsak nemame poriadne ani pre nas,nie to este na rozdavanie.tricka a mikiny co bobco uz nechce davame donosit mojmu otcovi-tiez nema na rozdavanie.a valentinsku kvapku krvi by som uz ale chcela absolvovat,no neviem ako je to s dojciacimi matkami.neviem,ci sa to moze.toto su iba take male veci,co chcem zaviest casom u nas v rodine.bobco je tomu celkom nakloneny,tak uvidime. 😉
ja teraz stale pozeravam extreme makeover home edition a vidiet tych dobrovolnikov a vidiet ako ludia fakt nezistne inim pomahaju vo mne stale vzbudzuje potrebu tiez pomoct.skoda,ze u nas na slovensku to az tak rozsirene nie je. a mozno je,len o tom neviem 🙂

adrikat
10. dec 2010

@bobocka viem o com hovoris s tym bytom a vecami. my sme sa vratili po 6tich rokoch z anglicka,lebo situacia uz nebola dobra ani tam.materska je tam len 9 mesiacov a na ich pomery platena biedne.s tym ze mame uver tu a najom tam bol drahy a este od malej sa mi tak skoro nechcelo odist pracovat sme prisli sem. tu je zas problem s robotou a uspory sme nemali vdaka uveru je to tazko. tiez by sme chceli nieco vacsie a tiez snivam ze raz bude dobre aspon tak ze nebudem musiet rozmyslat ci kupim tie tenisky alebo rifle. ja si neviem pomoct,niesom materialne zalozena,ale mam vztah k nasej kuchyni . mozno preto ze som snivala presne o takej aku mame teraz a aj preto ze som sa nadrela aby som si splnila sen. my mame dvojizbak ale to tiez mal byt troj. takze asi tu neostaneme a ja strasne nemam rada zmeny a desim sa stahovania. samozrejme ze ak sa prestahujeme mam v plane brat si aj kuchynu 😀
ja tiez verim ze vsetko dobre sa raz vrati a podla toho sa chovam. momentalne tiez nemame z coho rozdavat ale ked sme na tom boli lepsie,tak sme pomahali komu sa dalo. najhorsie je ze neviem z akeho dovodu sa nam vsetci ti,ktorym sme pomohli otocili chrbtom. mam pocit niekedy,ze ludia iba cakaju na prilezitost nas vyuzit.
z teba mam velmi dobry pocit ako z cloveka. musim sa priznat ze ja chodim na konika ale viacmenej hladat informacie a riesenia na problemy. diskusie citam ale neprispievam. az teraz a velmi milo ma prekvapilo ze si mi aj odpisala aj ked som tu nova. a vas hlavne sledujem preto ze mala je septembrova a vidim ake robite pokroky a tak.

bobocka
10. dec 2010

@adrikat tak ja neverim co citam !!!! tiez som bola 6 rokov v anglicku a minuly jun som sa vratila naspat na svk,moj bobco prisiel 5 mesiacov predomnou,lebo si tu nasiel pracu,len ja som akurat otehotnela a tak som musela pockat na prvy mozny termin ist na matersku 🙂 kde si bola? ja prve tri roky v radlett to je chvilku od londyna smerom na luton a zbytok som bola dole na juhu pri mori v bognor regis.to je asi 20-30min od brighton blizko worthing.🙂
tu na tejto teme su uzasne zeny.fakt fantasticke 🙂 hovorim zeny a nie matky,lebo jedna z nas je tu opatrovatelka,no zboznuje svojho maleho zverenca ako by bol jej 🙂ja som sa so ziadnou nestretla osobne,no mam pocit,ze sa uz fakt dobre pozname a nehovorime si len to,co ktora varila drobcom na veceru,ci ako nam deti v noci spavaju,ale si navzajom hovorime aj veci zo svojho sukromia.ak nas nieco nastve,tak to sem napiseme a vieme,ze budeme mat podporu a ak sa nam zas nieco dobre stane,tak sa tu rady o to podelime.ja som sa v tejto teme nasla. 😉

bobocka
10. dec 2010

@adrikat no taram,nebola som v anglicku plnych 6 rokov-bolo to 5 a pol 😉 😀 ale ostatok je vsetko pravda 😉

bobocka
10. dec 2010

kocky kolko to u vas stoji ta yamaha?u nas je to 16-24 euri na polrok (podla toho ci ma maminka clenske v tom mc,ci nie)🙂)))))) podla mna senzacna suma.no zajtra ak mi to vyjde,tak pojdem do mc pozriet,ze co a ako a ak nam jezisko aj peniazky donesie pod stromcek,tak by som mozno drobca od januara na to zapisala 🙂.a to mc mam za domom, z okna tam vidim 🙂 jeeej 🙂 sa tesim a este som okrem ceny nic poriadne o tom nezistila 😀 cela ja 😀

tinnka9
10. dec 2010

@bobocka presne som sa prave chcela tu na to spytat, ze mi kamoska vravela, vraj tohto noveho vigantolu len 1kvapku. tak ze kolko davate. lebo ja davam teda len 1, ale bala som sa, ci robim dobre. tak uz som kludnejsia, asi v tom budem pokracovat 😉 . este ze vas mam, baby 🙂 .
@bobocka nejak mi uslo, co mate s vanou, ale my sme napr. v predchadzajucom byte vycistili sprchovy kut (on mal take protismykove drazky a tam sa usadzal vodny kamen a nicim to neslo dole) domestosom na wc - cierna flasa, zeleny napis, tusim tento:
http://www.domestos.sk/produkt_zadny_vodni_kame...

adrikat
10. dec 2010

@bobocka vies mna prekvapilo co si pisala o tej relacii co pozeras a neviem preco ma napadlo ti napisat o tom anglicku. ja som bola najprv asi dva mesiace na takej samote medzi Dorkingom a Guildfordom a potom prisiel moj drahy a nasiel si pracu v Brightone a ja som potom prisla za nim. a tak sme ostali v Brightone az do konca. minuly rok som prisla porodit sem a v decembri sme isli uz aj s malou nazad. no a v aprily mi skoncil prijem a vsetko sa skomplikovalo a tak sme tu. ale som rada ze sme doma,lebo aj mala vidi starych rodicov castejsie a tiez zdravotnictvo mame na ovela lepsiej urovni,tak ked by cosi bolo,tak neostanem na paracetamole. nam akurat minuly tyzden umrel kamarat v brightone a neviem to stale pochopit.a klasicky ho GP poslal domov nech si kupi paracetamol a nech to vylezi. ja mam osobne tiez jednu zlu skusenost a prave preto sme sa aj vratili porodit sem. a keby som neprisla neviem ako by sme dopadli.
ano vidim ze ste tu dobra zostava zien,citam si vas a velakrat ste mi pomohli a ani o tom neviete a ja som vam vdacna. inac sranda ze sme boli v uk od seba 30 minut. tiez si ma prekvapila 🙂

bobocka
10. dec 2010

@adrikat joj,to ma velmo mrzi-ta smrt tvojho kamarata ☹ .ja som na anglicke zdravotnicvo strasne alergicka.vela mojich kamaratok tam rodilo a ok,ale mna by tam nik neprehovoril na porod. a s tou financnou porporou pre mamicky mas veru pravdu.tiez som mala matersku 9 mesiacov a padla.ale zas boli to celkom fajn peniazky.na slovensku by mi nikto tolko nedal.ale fakt mozme byt rady,ze sme tu tak podporovane statom a ze mozme ostat doma do 3 rokov veku dietata.v inych krajinach by sa nam uz davno ina zena o dieta starala a my by sme fachcili.mam kamaratku ,co porodila 5 dni predpomnou a ona aj jej priatel robia v coste.nechcela au-pair k malemu,tak to vyriesili tak,ze kym je ona v praci,tak jej partner je s malym a zas naopak.sice usetria na opatrovatelke,no poriadne sa ani nevidia.na narvy ten zivot v uk niekedy.ked si len s partnerom,tak sa mas fakt fajne,mozes si dovolit kupit to co chces a potrebujes a este stale si mozes odlozit peknu sumu peniazkov,no akonahle uz mas dieta,tak vsetok komfort pada a musis makat fak fretka.dalsia moja kamaratka madarka rodi o tyzden a vratili sa teraz do madarska a hovori,ze uvidi ako to bude,ze mozno sa do roka zas do bognoru vratia.som jej nechcela brat iluzie,ale pochybujem,ze s malym dietatom sa bude vracat tam,kde bude okamzite musiet zaplatit depozit a prenajom aspon na 3 mesiace co male peniazky nie su,chytro si zohnat pracu,kde bude pracovat od 8-16:00,aby mohla dat dieta do skolky a stale mala cas pon ist...silne pochybujem.myslim,ze je to ine pri zenach co tam ostanu rodit a zit,ale ked uz raz matka z uk odide,tak podla mna ten navrat je uz v nedohladne.ja si fakt neviem dost dobre predstavit sa tam vratit. a vychovavat dieta v krajine ,kde ta stredna vrstva,no povedzme si pravdu,je riadna sedlac.a tie decka tam su fest nevychovane.kriminalita u mladych je tam riadne vysoka,ja by som sa bala tam dieta vychovavat. a teraz ,ked este strojnasobili skolne...no kto si to uz len dovolit moze .
@tinnka9 no vidis,veru o jednej kvapke som pocula a vidim,ze nie som jedina,kto ma to info 🙂 no a vanu mam trochu nazltnutu,lebo ked bol maly zapareny,tak som nenaliala repik do lavora (truba som),ale do vane a tak som ho v tom kupala a od repika to trochu nazltlo.no nic,dnes ideme zas dotesca na nakup,tak popozeram riadne cistiace.dakujem za tip 🙂

tinnka9
10. dec 2010

@bobocka aha, tak to zazltnutie od repika by ti mal vycistit aj ten cif, ako ti lujsa pisala 😉 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre