V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
10. dec 2010

@tinnka9 tak ho teda skusim.zajtra dam vediet ako uspel 😉

luppita
10. dec 2010

baby tak je to iste a od 7.1 budem mat doma dve deturence, dohodla som sa s jednou maminou a budem jej denne strazit dceru ninku (v novembri mala rok) 🙂 joj som zvedava ako to zvladnem, dufam, ze sa zosinchronizujeme a bude to OK, aj ked neviem si to realne predstavit, uz len vytrepat sa s dvoma von (obliekanie a tak), alebo to ze ta mala este spinkava 2 x za den a moj uz len raz... alebo to, ze obaja este vonku neprejdu kus cesty a musia mat kocik, neviem ako to vyriesim, ved dva kociky naraz nemozem tlacit..... idem asi kuknut niake bazary ci nepredavaju niake kociky pre dvojcata za par euro.... babenky nepoznate niekoho kto by taky kocik daroval, ci predal za par euracov??? 🙂

ewwe
10. dec 2010

@luppita wow drzim palce nech to zvladnes, ja mam dost s jednou, hlavne nakupy sama to je des, kocik, maly kosik, ak ho ovsem v predajni vedu, uzke ulicky, no horor, potom sa s tym trepat domov.... no sak viete ako to je 😝

tinnka9
10. dec 2010

@luppita no drzim palce. ja si to neviem vobec predstavit. ale na druhej strane, aspon bude mat simi kamosku 🙂 . nas drobec ma napriklad strasne rad spolocnost, ked som s nim doma sama, tak stale place 😒 . akonahle niekam s nim idem, alebo pride bracho zo skolky, je vsetko ok 😉 .

luppita
10. dec 2010

@ewwe hej hej vieme, no ja som dohodnuta s tatikom, ze on bude nakupovat, to by som isto nezvladla s dvoma naraz, tak dufam, ze to aj dodrzi, lebo to bolo jednou z hlavnych podmienok aby som sa rozhodla pozitivne... no som zvedava, mam z toho des. 😒 dufam, ze to bude stat za tie prachy 🙂
@tinnka9 na toto sa moc tesim, ze sa spolu zahraju... drobec zboznuje deti, ked sme v centre je v 7mom nebi... aj vecra napr, sme sa obliekali von, metal sa, vzpieral sa a ked som mu povedala , ze nas vonku caka kamos janko, tak zrazu drzal a nechal sa bez protestu obliect ...

tinnka9
10. dec 2010

@luppita ozaj a budes tomu dievcatku aj varit? alebo bude mat svoju stravu z domu?

luppita
10. dec 2010

@tinnka9 dohodli sme sa , ze ona jej bude varit a vcetko co ma behom dna spapat mi nabali, tym padom som dala aj nizsiu hodinovu sumu... ako ja by som jej kludne varila, respektive ked varim malemu, ci nam, tak uz jedna mini porcia naviac, by nemal byt problem, fajn je , ze ona malej dava uz normalnu stravu (nevari jej uz zvlast)... 🙂
joj musim niekde splasit ten kocik, inak si to neviem predstavit ☹ skusim sa s nou dohodnut, ci by sme sa nezlozili na niaky kocik spolu, hadam bude za....

lujsa
10. dec 2010

@bobocka u nas stoji Yamaha 40 eur na rok.Zle je,ze musis zaplatit cely rok,kedykolvek tam nastupis,ked aj mesiac pred prazdninami.Keby som to vedela,chodim od septembra,len ja som si myslela,ze to stoji 40 eur na mesiac a to by sme si nemohli dovolit.TAkto je to zvladnutelna suma 🙂
Vanu mame zajdenu aj my-mame ju necely rok a mame tam pas-presne vidiet,kolko vody napustame G.na kupanie.Tu je totiz hrozna voda,castokrat tecie tepla voda hnedkasta,stalo sa uz aj,ze doslova tmavohneda,tmavsia nez farba mojich vlasov.ALe to nastatsie len raz za cas.No ale z tej nie cirej vody je taky hnedkasty vodny kamen a ked ho jeden den pravne odstranim,o 2-3 dni je tam ten pas opat.
Tvoje sny o byvani su ulne realne,takze nepochybujem,ze sa vam splnia 😵

@tinnka9 aj ja som kupila v Tescu toho psika,nahodou som tam isla aj s drobcom a bude ho mat pod stromcekom.Rozmyslam,ze by som mu kupila tu klasicky velku tatrovku,co sme mali aj my ako deti.CI este je skoro?

lujsa
10. dec 2010

@luppita s dvojkocikom to zvladnes,ale bez neho by si to mala tazke.Doma sa ti spolu zahraju,akurat to spinkanie nejako musis vymysliet a vonku,ak by si mala dvojkocik,by si to tiez zvladla,vypustis ich niekde v parku,kde nie su auta,unavia sa.Drzim palce 🙂

lujsa
10. dec 2010

https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/p16w/dvo...
tento je lacny,ale neviem,ci by ti vosiel cez dvere.

https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/w8qg/pre...
alebo tento,potom su az nad 220 eur....

adrikat
10. dec 2010

@bobocka s tym porodom v anglicku je to tak,ze pokial nemas komplikacie a ziadne zdravotne problemy,tak je to ok,ale akonahle mas problem tak to moze skoncit velmi zle. ja mam zas par znamych a tie povedali ze keby vedeli ako to tu chodi,tak by tu neostali. jedna porodila doma na chodbe,co ju poslali domov ze este ma cas s kontrakciami kazde 3 minuty. samozrejme ze porodila sama a ludia z ambulance sa na nu iba pozerali a manzel robil vsetko a nakoniec na chodniku pred domom porodila placentu. a druhu nenastrihli,tak sa chudiatko tak dotrhala,ze nemohla niekolko mesiacov si sadnut. a moja skusenost je,ze som mala 5 tyzdnov vnutorne krvacanie a GP ma odbyl tym ze v tehotenstve su bolesti normalne a nakoniec som skoncila aj tak v nemocnici,ale uz domov som letela. tu sa doktor divil ako sa moze take nieco stat. vraj som mala stastie ze som nedostala otravu krvi a neumrela. vies mna preto rozculuje ked sa tu ludia rozculuju a nadavaju na nase zdravotnictvo,lebo si ani neuvedomuju ze maju spickovu starostlivost.
my sme planovali ostat este na par rokov a moja mama mala prist opatrovat malu,len financne sa to tam nedalo.moj drahy zacal pocitovat krizu,vo firme kde pracoval to slo dole vodou a ja bez prijmu. no a mali sme stvorizbovy dom prenajaty a tiez to neni bohvieco share-ovat s dietatom. a jednoizbove byty boli hadam este drahsie ako nas dom. poviem ti ze myslim casto na to vratit sa,ale ako pises,uz ked mame malu to nejde a hlavne tie naklady pociatocne. s robotou by som asi ja problem nemala.robila som pre mesto skoro 5 rokov a s mojimi nadriadenymi som v kontakte stale ale chcem aby mala chodila do skoly tu. presne preto co pises ty. ale som rada ze som tam bola,myslim ze ma to dost zmenilo.
pises ze tvoj manzel isiel domov o 5 mesiacov skor,nebolo to tazke pre teba?

luppita
10. dec 2010

@lujsa podla mna je tatrovka super, simpi ma taku podobnu a rad sa s nou hra doma a vonku ked sme ho vozievali bol upne happy 🙂 teraz sa zacal hrat aj tak, ze si tam nauklada kocky, prejde cez izbu a tam to vyklopi a takto dokola 😀
jej diki moc, uz som aj ja pozerala na nete vseliake a isto by som potrebovala sedenie za sebou, lebo tym druhym by som nepresla nikam, ani cez dvere, ani do kocikarne...
@bobocka u nas to stalo 90 eur na pol roka 😲

tinnka9
10. dec 2010

@lujsa aj nam prinesie psika jezisko 😉 . myslim ze tou tatrovkou nic nepokazis, maly sa v nej bude urcite rad vozit 🙂 . a na jar-leto bude do piesku 😉 .

weiya
10. dec 2010

@luppita citam od konca,ze zhnas surodenecky kocik ,som myslela ze si tehotna 🙂 musim citt od zaciatku 😀

weiya
10. dec 2010

no baby ,my sme mali tu kamosku s malym,co s nou chodime kocikovat,bola tu z malym,predchvilkou odisli no hovorim vam ja by som dve deti nezvladla,maly sa furt na malu zahanl,tak sa ho bala ako certa 🙂 len na ruky za tu kamosku sa pytala,mly tu bol smely ,behal o sto sest,vsetko popozerl,vyskusal 😀 dve sme s nimi mali co robit,takze @luppita drzim silno palce 🙂

petraas
10. dec 2010

@luppita no fakt ta obdivujem...ja by som asi taktiez dve deti v podobnom veku nezvladla...akurat minule ked Sofi bola taka nervnia spava po tom trifede tak som muzovi hovorila ze keby to bolo kazdy den tak by som sa zblaznila...nezavidim veru takim mamickam co maju take nervni deticky...som rada za to aka Sofi je...drzim ti palse aby si to co najlepsie a hlavne bez problemov zvladala...
ja nastupujem 10. 1. do prace...myslela som ze uz nenastupim lebo som zabudla ze soboty nemozem pracovat lebo chodime plavat ale veduci ma velmi chce tak povedal ze so mnou pocita a ze soboty nejak vyriesi...no som rada ale aj niesom pretoze nebudem so Sofinkou...ale co sa da robit nejak to zvladneme🙂

luppita
10. dec 2010

@weiya necitaj od konca moja, by si nam dopriala, aj ked moc by som sa vlastnemu nebranila @bobocka chcela som sa opitat, ci uz ste vyuzili nosic pre miska? pacilo sa mu nosit sa? myslis, ze by sa v tom dalo mat babo aj v zime, ked su taky naobliekany? 🙂
@petraas aj ja sa zatial obdivujem za odvahu, uvidime co prinesie realita ... 🙂

kathynka
10. dec 2010

@bobocka no presne ako pise luppita, u nas je yamaha mrte draha a stoji 90e na polroka...
@luppita no gratulujem k zohnaniu partacky 🙂 teraz bude v nasej teme vela maminiek, 1 opatrovatelka a ty pol na pol 🙂 a tiez som ti nasla kocik za 120e, do DS to nemas ani moc daleko... http://deti.bazos.sk/inzerat/5807706/Kocik-pre-...
aj kopec inych, snazila som sa tak, aby si to nemala daleko zo SC:
http://deti.bazos.sk/inzerat/5719930/Dvojickovs...
http://deti.bazos.sk/inzerat/5825429/Kocik-pre-...
http://deti.bazos.sk/inzerat/5844515/Velmi-lahk...
http://www.inzercia.sk/inzerat-AQB9165-surodene...
http://deti.bazos.sk/inzerat/5487656/karicka-pr...
tak snad si daco z toho, co sme ti tu s @lujsa nechali, vyberies 🙂

ewwe
10. dec 2010

wow tie kociky su nejake lacne nie? a aj pekne 🙂 iste si vybreries
no dnesny poznatok z dna ked je vonku nenormalna zima: kedze mala mrncala pod dverami a len hajta, hajta, tak som ju naobliekala, naobliekala seba, vzala veci, kabelu ze skocim do obchodu, otrasss, vonku fukalo ako na sibiri, v potravinach mi nina zdrhla a potom sa rozcapila na dlazke, potom plac, potom sa mi rozsypali rozky po schodoch, mala mi zasa zdrhla, no horor, taka je naobliekana ze nevie ani chodit a ja sa nemozem tiez v tych vrstvach oblecka pohybovat, uz chcem aspon jar, neznasam hrube bundy kapucne a rukavice, fusaky a nanozniky... 😠 😠 😠

kathynka
10. dec 2010

@ewwe no to ja s tebou maximalne suhlasim...u nas dnes tiez priserne fukalo, yoanovi som dala aj prsiplast na kocik, nech mu tam nefuci a zima z toho vetra otrasna, az ma hlava bolela a to som mala capicu aj kapucnu...tak sme obaja riadne navleceni a presne ako ty vravis, kopec problemov len z toho...sme jak 2ja medvedi, co sa ledva hybu, prides do nejakeho obchodu, vsetko musis vyzliect, bo tam je horko, potom zase vsetko navliect...kopec casu to len berie, no strasne...
sme si dnes robili srandu s clarisse, ze asi budem musiet dobehnut cez vikend na 2 minutky, ked budu chciet ist von, bo dnes sa pokusala clarisse dat yoanovi rukavicky a zacal strasne jacat, tak mi ich dala do ruky, ze nech skusim a on mi ich nastavil 😀
a dnes sme boli v takom nedavno otvorenom materskom centre, co sa vola hrava kaviaren, lebo je to herna pre deticky spojena s kaviarnickou pre mamicky...sli sme s malou kamoskou emkou, ona bude mat o 2 tyzdne 1 rok (samozrejme, aj ju sme si nasli na konikovi 🙂 ) a bolo to tam uplne super...velmi prijemne prostredie, deti tak od 1 roka do 3r max. (to asi preto, ze tie starsie deti mozu mamicky supnut uz do detskych kutikov v nakupnych centrach a ist na kavicku tam)...tak sa tam riadne vyhrali, vyhojdali, vysmykali, ze ked sme vysli odtial von, tak yoan okamzite zaspal 😀

luppita
10. dec 2010

@kathynka diki za inzeraty, su suprovske tie kociky, isto si niaky niekde budem musiet vybrat, inak to nezvladnem 😝 jeeej a to kde je tato kaviaren? mne kamoska vravela, ze niekde v BA nieco take je, ale neviem nazov ani nic, to musi byt super. Ale pochybujem , ze si si v klude vypila kafco 🙂

kathynka
10. dec 2010

@luppita je to v petrzalke pri poliklinike na sustekovej, dam ti link: http://www.hopsasa.sk/
tak yoan aj emka su este moc mali, aby sme ich nechali len tak bez dozoru...ale spravili sme si desiatovu prestavku, a to sme si v klude vypili kavicku, cajik, dali zakusok, bo deticky sme pekne zamestnali ich desiatou...esteze su obaja taki papkaci a staci im dat jedlo do ruky a je pokoj 😀

sunny1981
10. dec 2010

Holky, nezlobte se že ruším,ale mohly byste prosím kliknout na "líbí se mi" pro Koníkovku Janu Zahoranskou a jejího Ondráška?Potřebuje pár hlasů na výhru-konec dneska o půlnoci.Z celého srdíčka děkujeme!!! Červnovky 🙂
http://www.facebook.com/pages/Hrejivi-plysaci/1...

bobocka
10. dec 2010

@lupita akoze klobuk dole,velmi ta obdivuje a veeelmo ti drzim palce,lebo matdve taketo male sidla na krku iste lahke nebude.ale si super,ze si sa na to dala,ze si v sebe tu odvahu nasla,vsak uvidis ako to budenajhorsia mozna varianta je,ze to nebudes zvladat a ta maminka si niekoho ineho najde.ale ak to neskusis, nezistis,ci je to zvladnutelne 🙂 veelmo drzim palce. a misko uz bol v tom nosici a v pohode.zo zaciatku nebol nadseny,no casom si zvykol a uz mi tam aj spaval.tera v zime ho ale nenosim,uplne v pohode by som ho tam aj nababuseneho dala,ale ked je vonku takto smyklavo,tak by som sa bala ho mat v nosici.to si clovek pod nohy nevidi.ale na jar,ked sa to potopi ho tam este dam ak bude chciet 🙂napriek tomu,ze som ho tam vela este nenosila (asi 10-15x),tak to povazujem za dobre vyuzite peniazky 😉.@petraas tak predsa nakoniec ides fachcit. neboj nic,zaciatky budu asi tazsie,ale hadam si skoro aj ty aj sofi zvyknete 🙂 velmo drzim palce.tak si teda mamina riadne uzivaj posledny mesiac materskej 🙂 @lujsa no moj misko sa uz hrava s tatrovkou velmo dlho.no v podstate to nie je tatrovka,ale je to velke smetiarske auto na styl tatrovky-este po bobcovi to ma 🙂.a ta yamaha u vas je celkom ok cenovo este.kd si rpedstavim davattolke peniaze ako je to u @luppita @kathynka tak to je riadne zderstvo. 😠 @ewwe @kathynka no tak aj my sme sa dnes nechali riadnye vystipat.zobrala som miska von len tak na prechadzku bez kocika.sli sme do materskeho centra co mam za domom a samozrejme som sa otocila na pate,lebo oni su tam od 8-12 :00-17-19:00.no a potom sme sli na nakup a z nakupu domov.misko vsetko pekne zvladol a domov s ruzovymi lickami ako mafuska prisiel 😀 dnes som tu mala kamaratku co v londyne zije,tak sa mi spomienky vratili,trosku som si do minulosti uletela.a este jedna kamaratka bola s nou-obe su spoluziacky zo strednej,tak sme fajne trkotali 😉 dobre mi to padlo.dnes osm bola v tescu vecer a na toho psa som zabudla ako na smrt,tak zajtra pojde bobco znova,lebo sme aj tak zabudli par veci kupit,tak ak ho budu mat,tak ho tiez kupi. a kocky nemate link na toho fisher price havka? potrebujem to bobcovi ukazat,nech vie,co ma kupovat .keby som ho len tak poslala,tak mi isto s velkym plysovym domov pride 😀

bobocka
10. dec 2010

@adrikat fuuuha velmi neprijene co sa tvojej kamaratke stalo.v uk nenastrihuju vobec.oni nechaju zenu sa potrhat-vsak je to "naturalnejsie"-tupci 😠 v uk ziadna zena ani ku gynekologovi nechodi.ja som bola najprv u gp a ten,ze som asi tehotena teda,ked mi domaci test pozitivny vysiel a posla ma za midwife.ta mi povedala,ze som asi v 7tt a ze sono je v 12 tt.no ja som samozrejme cakat nechcela tak dlho,tak som si vymyslela,ze mam bolesti v podbrusku a robili mi kadejake testy a az na druhy den mi spravili sono a tam som videla ten moj vytuzeny blikajuci fliacik 😉 do 5 mesiaca som bola u tej midwife,nikdy mi nekontrolovaka ci sa mi krcok neotvara(ci ako sa to hovori).ked som chodila na kontrolu,tak sa ma opytala ,ze ako si tehotenstvo uzivam,vypocula srdiecko cez doplera a bolo.moc a tlak som musela ja trvat nech mi skontroluje a pozerala na mna ako puk,ze co to ja od nej chcem.cele tehu som mala zvysenu bielkovinu v moci a len na slovensku to lekari kontrolovali a vzdy davali pozor na moj tlak a kazali mi si aj doma kazdy den tlak merat-v uk to nikoho netankovalo.test na tehotensky cukrovku mi odmietli robit,ze ked idem domov,nech mi ho tam spravia.musela som sa dozadovat mojej dokumentacie ,nechapali na co mi je.som im mohla sto krat vysvetlovat,ze asi moj svk lekar bude chciet vidiet moje doterajsie vysledky .vsak to je logicke 😠 ja som mala v uk len zle skusenosti s lekarmi.okrem paracetmolu nic nevedeli predpisat.vsetci su tam super mili a zlati a ....fake 😠 vzdelanost nula bodov. a teraz to bude este horsie ked skolne zvysili na trojnasobok,kopec ludi si nebude moct dovolit studovat a vzdelane budu len zbohatlicke decka.v uk rodili zatial tri moje kamaratky.jedna rodila tri dni ,totalne ju nechali sa vytrapit a nakoniec aj tak sekciu mala.dalsia rodila dobre,bola natrhnuta samozrejme,ale inak si pochvalovala a tretia rodila pred dvoma mesiacmi a rodila mesiac predcasne (inak ona ma asi 45kg,malinka je ,utlucka) a maly sa pytal von skor,ona pocas porodu dostala sok,zacala hyperventilovat,tak sa z jej normalneho lozka hned stala porodna sala,hned boli u nej lekari a ona musela chytro tlacit,lebo ozvy srdiecka boli uz slabunke.ale nastastie sa malicky na svet poponahlal a je ok.a dalsia kamaratka rodila pred mesiacom v skotsku a ona byva na moors,tak ju normalne s life boat do nemocnice viezli-normalne zachranna akcia-ale zvladla na vybornu 🙂.a mne vadi aj to,ze oni hned na druhy den domov zenu pustaju.podla mna je tych 5 dni po porode v nemocnici velmi dobre ostat.hocico sa moze dole potentovat,stehy sa mozu zapalit atd...matka potrebuje ziskat aku taku zrucnost s dietatkom a predsa len ked je v nemocnici,tak ma pocit,ze keby daco,tak sa sestricky postaraju,kdezto doma je len na seba odkazana.ja som bola spokojna s 5 dnami v nemocnici.som velmi rada,ze som tu rodila.nasi lekari vedia co robia .fakt som mala pocit,ze ja aj misko sme v dobrych rukach 😉
no a ja som s mojim bobcom uz skoro 11 rokov.no jedneho dna (to sme boli akurat rozedeni)som sa rozhodla,ze idem do anglicka ako au-pair. a kym som odisla,sme sa dali zas dokopy.tak ja v anglicku,on na slovensku.prvy krat sme sa skoro osem mesiacov nevideli.potom som zas odisla do uk a to on uz nevykryl a prisiel za mnou.ja som bola pri londyne v radlett a on dole na juhu v bognor regis. a dva roky sme sa stretavali kazdu druhu nedelu v londyne a chodili sme na prechadzky.akoze hruznca.akurat dovolenky sme si spolu planovali ked sme na svk chodili.no a bolo to o drzku,tak sme sa zas rozisli,no my proste patrime k sebe.neda sa nam byt od seba,tak sme sa zas dali do kopy a bobco ma o ruku poziadal.tak som este jeden rok ostala robit ako au-pair,lebo som mala fakt pekne peniaze za to a riadne vyhody,nasetrila som pekne peniazky a potom som odisla za bobcom do bognoru a spolu sme robili v butlins.iste to poznas.family entertainment and holiday resort. http://www.butlins.com/resorts/bognor-regis/ind... tam sme boli 2 roky a bobco bol uz na prasky,uz sa mu tam nepacilo,tak siel na svk na pohovor do roboty. a ked sa vratil do anglicka tak mi oznamil,ze robotu dostal a ja som jemu povedala,ze som tehotna 😀 .tak som nemohla s nim na svk hned odist,vsak by ma tehotnu u nas nik nezamestnal,tak som ostala v butlinse a prvy mozny termin nastupu na matersku som odisla.ale musim povedat,ze butlins bol skvely.vela ludi na robotu tam nadava,no ja som mala skvelych kolegov a managerov,mala som fajn robotu (aj ked na zaciatku to bolo strasne,ale zatala som zuby a rychlo som sa teamleaderkou stala a to uz bolo podstatne lahsie).dodnes mam s kolegovcami skvely vztah,s mojimi sefovcami som v kontakte.moj duty manager mal snubenku co bola o mesiac menej tehotna nez ja,takze sme furt miminka rozoberali.on bol padesiatnik a prve babo,tak chlap nevedel kolka bije 😀 strasne bol zlaty 🙂 velmi mi chybaju.keby som mohla vratit cas,tak by som si este aspon na mesiac robotu v butlinse uzila.bolo nam tam dobre 😉 keby som sa vratila,tak tam mam robotu hned.ja som fakt pracant,nikdy mi nerobilo problem robit naviac,vzdy som vybavovala veci tak,ze moj manager len dvihal palec hore,ze super.fakt som tam mala dobre meno.iste by som si hned robotu zas nasla. a aj bobco bol na dobrej pozicii(na inom oddeleni).tiez by hned robotu mal.ale nestacilo by to na dobry zivot.boli by sme na takej urovni ako sme teraz tu.lebo byvanie je tam podstatne drahsie,nez tu.vsak vies o com hovorim.tam za rentovanie das tolko co tu na uver na novostavbu a si vo svojom.kazdopadne mam na anglicko velmi dobre spomienky a rada sa tam zas na dovolenku vratim.vsak aj toto leto,ak pojde vsetko ok,tak by sme chceli ist na par dni do butlinsu,ale uz ako hostia 🙂

bobocka
10. dec 2010

kocky pocuvajte,ste niektora na tom tak,ze neberiete antiokoncepciu a citite,kedy mate ovulaciu?ja to citim ako riadne silne boletive tlaky v podbrusku od stredu smerom k vajecnikom.trva to niekolko hodin a vzdy raz za mesiac.myslim,ze je to koli ovulacii.inak si to neviem vysvetlit.je to medzi cyklami.tento mesiac som si myslela,ze mozno sa nam aj daco podarilo zamiesit,ale kedze dnes som mala zas tie bolesti,tak mam pocit,ze je to ovu a ked je zena tehotna,tak ovu nema...ci ano?

adrikat
10. dec 2010

@bobocka joj ked citam co pises akoby si hovorila mne z duse. to s tym tehotenstvom a gp poznam. mne pogratuloval a zmeral tlak a ten isty postup dohovorit si stretnutie s midwife. ja som si tiez vydupala sono,dokonca jedno v 5 tt a druhe v 6tt kde sme uz boli aj s drahym a videli srdiecko. no a potom klasika stretavky u midwife. mne urobili aj test na cukor aj s vedomim ze idem domov. a prekvapuje ma ze si musela pytat dokumentaciu.ty si nemala tu velku knihu stale so sebou? v takom plastovom obale kde ti vzdy zapisovali co je nove na kazdej navsteve? tu sa zo mna smiali. mi neverili ze som nebola u gynekologa na vysetreni. mne tvrdlo brucho od 5teho mesiaca a samozrejme mi povedali ze to je normalne.no ale podla nich je vsetko normalne. co ja viem tak v brightone ta vyzenu z nemocnice do 6 hodin po porode,vraj je malo miesta. to si neviem predstavit tiez. a dalsia vec je ze oni povazuju kojenie za raritu,takze ked som sa bavila s kolegynami o kojeni tak na mna pozerali divne,ze oni nekojili,ze sa na to necitili. hrozne nieco. este som si spomenula na dalsiu kamaratku,ta je v liverpoole a ona tiez rodila 3 dni a dotrhala sa hrozne a stratila vela krvi,2 litre jej museli dat a 2 hodiny ju zasivali na sale. a to jej odtiekla plodova voda a dva dni ju este nechali sa trapit. to sa tu stat nemoze.
inac sa priznam nepoznam to kde ste robili,ale idem si to pozriet aby som vedela. a to co pises ze si makala,poznam to. myslim ze my slovaci sme taki usilovni a hlavne ked nieco robime,tak to robime poriadne. ono je to dobry pocit ked si ludia vazia to co robis a hlavne tam ti to vedia povedat. ja si tazko zvykam tu na nas rezim . a tie predsudky a pozeranie sa zhora na cloveka. to sa mi hrozne nepaci.
aj my sa chystame na dovolenku do brightonu. hlavne musime setrit,lebo sa tesim na nakupy. neviem ako ty,ale ja som si pre malu nakupila veci ze doteraz som jej tu nic nekupila okrem ciapky. tu su veci pre deti hrozne drahe. nam v ziline otvorili novy oc mirage a je tam M&S tak som sa bola pozriet na hracky,chcem aby mala pocuvala anglictinu od malicka,aby sa jej lahsie ucilo,tak jej tam urcite cosi vyberiem. ty planujes maleho ucit po anglicky?

adrikat
10. dec 2010

@bobocka tie bolesti su ovulacia,ja som to mavala az take ze som si sadnut nemohla. zaujimave ze teraz to nejako necitim. a vy sa snazite o druhe?a ano tehotna mat ovulaciu nemozes,teda nemala by si mat.

bobocka
10. dec 2010

@adrikat no ja som jasen ze mala tu knizku tehotensku-to sa vsak knizkou neda nazvat,skor ako pracovny zosit to bolo 😀 ,ale oni si to tam chceli nechat koli dokumentacii,tak som si to musela pozicat,prefotit a vratit a to prefotene som potom u nas na slovensku ukazovala. ja som brighton mala strasne rada.kazde dva tyzdne som tam chodila cez rest days,niekedy aj kazdy tyzden.shopping tam bol tak akurat.neboli tam take davy,ako v londyne,no dalo sa tam pekne nakupit.inak ja som furt nakupovala na high street a asi po pol roku som zistila ,ze je tam shopping cenre 😀 .monzo ma vysmejes,ale ja som mala rada primark.jasne,ze nie na vsetko,ale tasiek som si tam neurekom nakupila a aj spodne pradlo bolo super.a pyzama a papuce...a vies v tom shopping centre bolo hned oproti vstupu(tam kde bol kedysi aj virgin records shop)taky obchod s nabytkom,taky zvlastny nabytok tam mali.neviem ako sa to uz volalo,nieco s home myslim,ale fakt uz si to nepamatam.tak tam som rada chodila.a h&m,odtial som nikdy na prazdno nevysla 😉.a neviem ci dobre vysvetlim,ale ked ides smerom od vlakovej po tej ulici co velkym boots konci,tak v polke tej ulice sa da zist dole o par ulic nizsie a tam je jedna skvela ulica,taka umelecka mi pride byt.su tam take zvlastne obchody a piercingove studio...tu ulicu som mala strasne rada a na konci tej ulice bol obchod s doplnkami a tam som rada nakupovala 🙂z tej ulice ked vyjdes,tak sa dostanes na hlavnu a ides smerom hore a minies barclays a subway...vies,ktoru myslim?joooj,velmo mi to chyba.ak nam toto leto vyjde ten bognor,tak isto aj do brightonu pojdeme pozriet 😉
a my sa o babu nesnazime.este nie.takto o rok by som chcela otehotniet.teraz si chcem este miska uzit.ale odkedy ma misko 5 mesiacov mam uz pravidelny menzes a neberiem antikoncepciu ziadnu,nechcela som a tak si pozor davame.je nam jasne,ze sa moze stat "nehoda" 😀 ,no dufam,ze este par mesiacov nie.ale ak by aj ano,tak sa budeme tesit.bolo by to strasne narocne,ale zvladli by sme nejak 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre