V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
18. dec 2010

@weiya joooj,to ma mrzi s tymi vasimi babkami ☹ .ale zas treba myslet pozitivne 😉
no bobco bude mat stedrejsie vianoce,preto ja nedostanem nic.ma uz ten naramok,dostane pyzamove gate,tablety na klby a este mu idem vyrobit darcek akoze od miska.bude to malba na platne.napisem tam pre ocka,vianoce 2010( v slove vianoce nakreslim namiesto icka vianocny stromcek) a odtlacim tam miskove rucicky a nozicky 😉
dnes som kupila mojmu otcovi flysovu mikinu za 10 euri.super cena a vyzera fajn 😉 mojej mame,starkej a bobcovej starkej idem kupit riadne dobre papuce v deichmanne. a mame a starkej som uz davnejsie kupila v deichmanne penazenky,fakt pekne a za 5 euri,svokrusa dostane adidas zimnu bundu a rolak (na to sa skladame so svagrom a svokrom),svokor dostane adidas rukavice a adidas zimne topanky,svagor dostane tricko a cd serj tankien a miskove darceky uz viete 🙂
a vy co? co ste kmu pokupili? mozno bude daka inspiracia 😉
ooo, a este som zabudla.ja si aj s kamaratkami davam darceky,ale to su vzdy take mini (minuly rok som im napr napalila cd alicia keys.su to darceky co potesia,no vela nestoja) no a dnesne vianoce dostanu zimny balzam od avonu (bola akcia kus za euro) a dam im pohladnicu,kde im zazelam krasne sviatky a dnu dam nahodny zreb loto a este par saloniek k tomu pribalim.taky jeden balicek ma vyjde na 2 eura a viem,ze aj tym malom potesim 😉

weiya
18. dec 2010

@bobocka tak pekne ste pokupili a naplanovali co a komu,ten balicek pre kamosky to je uplne super napad,to by aj mna potesilo,take mile 🙂)) no my sme mojej mame a ocovi a svokre dali spravit fotokalendare s natalkou,to nas vyslo tak 10eur za kazdy a sestre,svagrinej a skoro svagrovi som zas dala spravit hrnceky s natalkou 😀 ze si v stredu /stvrtok budu hotove tak v pophode stihame 🙂) babkam behnem len nejaku cokoladu alebo cajiky nejake kupit,aby sme s prazdnou rukou neprisli a kazdy este dostane k tomu pohladnicu s natalkou 🙂) este musim porozmyslat nad nejakou malickostou pre kamaratkinho synceka a pre nu.... no a este zvykneme na vianoce aj sestrenicinim syncekom nieco male kupit,a to neviem co :-/ jeden ma nieco cez pol roka,druhy cez dve a dalsi okolo 9 🙂 s kamaratkami si darceky nedavame,ta nemusim rozmyslat...

weiya
18. dec 2010

@bobocka napadlo ma nieco pre toho 9 rocneho,teraz vyhral skolsku pytagoriadu,tak ze by nejaka knizka s matematickimi prikladmi 🙂 hladam teraz na nete nieco,no zatial som nic take nenasla...

bobocka
18. dec 2010

@weiya no zalezi od toho,kolko peniazkov si ochotna minut na tie deticky.tem kamaratkyn syn je ten malicky,co chodite spolu kocikovat.co ma s nim talka album na fcbk? lebo ak ano,tak tomu odporucam v tecsu kupit drevenu tabulu a v nej su 4 nejake obrazky-vkladacky(bud safari zvieratka,alebo domace zvieratka...) a maju na sebe take cupliky ,aby sa dali dobre vkladat do tej dosky a stoji to 1.50 euri.podla mna super cena.je to od 18 mesiacov,no mne sa s tym uz misko hrava a teraz som to kupila kamaratkinmu synovi co mal jeden rocik teraz vo stvrtok a bola velmo rada.je to mile,potesi a vela to nestoji 😉.kedze ja mam tento rok ako darceky pre kamaratky loto tikety,tak to skus kupit aj ty kamaratke 🙂 ono je to mile.mne to kolega v anglicku tak raz spravil,ze mi dal pohladnicu (oni si tam vsetci pohladnice davaju) a v nej bol loto listok a ja som sa strasne potesila . a pohladnice jedno balenie 10 pohladnic stoji 1 euro a nahodny tiket 0.65 centov 😉 alebo chod kupit nejaky jenoduchy fotoramik a daj vyvolat nejaku peknu foto talky s tym jej syncekom (fotku ti na pockanie vyvolaju a ak len jednu,tak aj hned ju mas v rukach) a bude to mily a aj osobny darcek 😉. a tym ostatnym drobcom...no fakt zalezi od toho ,kolko peniazkov chces minut.tomu majmensiemu mozes kupit nejake kacicky do kupela,vies,take hracky do kupela http://www.predeti.sk/?c=detail&id=6426 http://www.predeti.sk/?c=detail&id=3180 ,to je mile a nestoji to vela.tomu dvojrocnemu...mozno aj tu tescovu vkladacku,alebo knizku s obrazkami co je od 2 rokov http://www.martinus.sk/?uItem=51297 , a pri tom najstarsom je to asi najtazsie.ten uz ma svoje zaluby.tam budes musiet hutat podla toho,co ho bavi.ci je skor sportovy typ,alebo ma rad modelovanie,pocitace,knihy,dvd... som zvedava co nakoniec pokupis 😉

bobocka
18. dec 2010

@weiya http://www.martinus.sk/?uItem=28579 toto je ale od 5 rokov.ale podla mna sudoku ho bude bavit.to su zaujimave matematicke hadanky http://www.martinus.sk/?uItem=23324 http://www.martinus.sk/?uItem=23472 nestoji to vela a je to fajn darcek si myslim 😉

weiya
18. dec 2010

@bobocka bobo moja este ze ta mam,uplne super napady si mi dala 🙂 a mam to vyriesene,uz len pokupit,veru kupim aj ten ramcek aj fotku dam spravit 🙂 aj tu vkladacku v stredu v tescu pozrem,to by som este aj talke mohla kupit 🙂)) tak keby mam ja nanich aj milion dam 😀 len peniazkov vela nie je... toho nastarsieho,toho mam rada jak vlstneho,ked bol maly co som sa ho ja nastrazila ked bola sesternica v robote 🙂)) vyblaznila sa s nim,vyhrala,fakt pekne casy to boli...

bobocka
18. dec 2010

@weiya jej,tak som rada,ze som ta inspirovala 😉 ono ani ja nemam peniaze,fakt ze nie,preto vzdy vyberam dary,ktore su financne prijatelne,no aj potesia 😉keby som mala bubakov vela,tak ich minam o sto sest,ale ked ich niet,tak sa tazsie kupuje. 😒

weiya
18. dec 2010

@bobocka super bobo,pojdem obehat knihkupectva v pondelok 🙂))) dik za super tipy🙂)

bobocka
18. dec 2010

@weiya za malicko moja,som rada,ze som pomohla 😉

weiya
18. dec 2010

@bobocka inspirovala si ma ,este si ma aj potesila, by som dlllho rozmyslala ue co kupit,mas dobre napady 🙂)) diki 🙂

lujsa
18. dec 2010

@bobocka paradne darceky si vymyslela-vsetky,ale ten pre vasho tata a pre kamosky je naozaj super napad.

Dnes som konecne trosku piekla-jedno drobne pecivo+som urobila cesto na medovniky,zajtra,ak stihnem ich upeciem.V pondelok mi maju trhat zub,tak na ten den si radsej nic neplanujem,ale v utorok chcem piect dalej,tak snad ma to nebude boliet.V stredu by som chcela definitivne dokoncit pecenie,vo stvrtok upratat a potom VIanocovat,dufam,ze G.bude s mojimi planmi suhlasit.Dnes som totiz piekla tak,ze som ho mala zaveseneho na nohe 😀
My davame svokrovcom fotoknihu nasho drobca,svagrinej s muzom scrabble (vobec som nevedela,co im kupit),synovcovi+neteri som objednala boby,ale pochybujem,ze pridu,tak budem musiet na poslednu chvilu nieco zhanat.A dalsim dvom synovcom powerball.Z mojej strany kupujeme darceky len sestrinym detom a mojmu otcovi,tomu asi nejaku kozmetiku kupim.A MM este nemam nic.Drobcovi sme kupili 2 knizky,magneticku tabulu(stale sa hra s magnetmi na chladnicke a uz ju aj poskriabal),na ktoru sa da aj kreslit,toho psika z Tesca,mobil a podobne drobnosti.Cestou z nakupu,ako som zatvarala kufor na aute som musela stratit take lopticky,co som mu kupila,v baleni ich bolo 6,tak ma to mrzi,tym by sa tesil.Povodne som mu chcela kupit aj tu velku tatrovku,ale sestra hovorila,ze ju ma v pivnici po jej synovi,tak tu zdedime,skoda len,ze asi nie do Vianoc,ja som mu do vlecky chcela naukladat tie male balicky.
Stromcek budeme zdobit asi spolu,bude 23.12,alebo az na stedry den,uvidim.Mne je totiz strasne smutno,ked ten stromcek zdobim- na Vianoce pred 3.rokmi zomrela mamka,tak sa uz na ne neviem tesit,ani adventnu vyzdobu nemame,ale o rok snad uz bude.

@weiya darceky s Natalkou potesia,ja sa tak tesim tej fotoknihe s drobcom,co dame do daru,ze by som si ju najradsej nechala 😀 Ja mam dvoch 10 rocnych synovcov a ich najviac potesi bud napalena hra na pc ,alebo nejaka spolocenska hra.

lujsa
18. dec 2010

@bobocka presne tu knizku,co si dala link dostane nas drobec.Povodne som chcela tu,co je od jedneho roka,ale nemali,tak ma tuto,je od dvoch rokov.A tu vkladacku pozriem aj ja pozriet,vyzera to byt super 🙂

bobocka
18. dec 2010

@lujsa joj,to ma velmo mrzi ☹ to s tvojou mamkou ☹ ked zomrie rodic,je to velmi tazke,ale tie vianoce este to vsetko umocnuju.inak u nas je to tak,ze ked zomrie clovek ,tak sa do rodiny novy clovek narodi.a ty si vlastne rok po mamkinej smrti otehotnela.ma to nieco do seba 😉 uvidis,ze casom ta bolest bude mensia a mensia a potom jedny vianoce sa pristihnes,ako malemu rozpravas s usmevom na tvari prihody s jeho babkou. 😉
tak ale ty si riadna sikovnica.pecies a pecies. 🙂 mne trhali zub pred 2 tyzdnami,ci uz troma to bolo.u mna to bola sokova terapia.sla som tam pripravena na plombovanie a doktor zrazu,ze to musi ist von ☹ .bola to horna patka,teda stolicka a po nej ostal krater jak svet.doteraz mam v ustach prievan 😀 .ale postupne si na to zvykam.nebolelo to velmo.jasne,ze na trhanie sla injekcia,po trhani som sa rozplakala,ale tak poriadne(ale nie od bolesti,to asi moje telo tak na tu celu sokovu situaciu reagovalo),potom to bolo cez den este trochu citlive,no nic hrozne.kazdopadne drzim palce-so zubami nie su zarty.ja sa zubara desim jak cert svatenej vody.tvrdim a aj stale tvrdit budem,ze radsej by som 10 deti odrodila,nez raz k zubarovi sla. 😀
ta knizka je velmi dobra.my mame tu jednotku, zltu co je od roka.misko si v nej kazdy den listuje.v tejto a este ma moj macik http://www.martinus.sk/?uItem=89204 -moja najoblubenejsia z detstva.na spamat som ju vedela.ked som bola v 5 mesiaci,tak som ju nahodou v jednych potravinach vidla a hned som ju zobrala.nechcela som malemu nic kupovat,kym nebol na svete,ale tomuto som neodolala.

lujsa
19. dec 2010

@bobocka jeeej,Moj macik bola aj moja najoblubenejsia,doteraz ju viem naspamat 🙂 Ked som platila v knihkupectve tu vyssie spominanu knihu,tak pani za mnou platila Mojho macika,ale za nou uz stal kopec ludi,tak sa mi nechcelo po nu vracat.AJ tebe trhali zub?Mne pred necelymi dvomi tyzdnami vrchnu stvorku,mala koren ako svet,dieru mam po nej neskutocnu,ale nastastie nebolelo ani vtedy,ked trhal,ani potom.Tiez to bol sok,isla som na preventivku s tym,ze pokecame o strojceku,strasne sa mi skrivili zuby,odkeby mi vyliezli zuby mudrosti.A on mi hned navrhol trhanie uplne zdraveho zubu,tak sme isli na to.Tento pondelok mi mal trhat tu druhu stvorku,ale G.mal teplotu zo zubov,tak som to o tyzden posunula.Dole mi chybaju dve patky,tiez uplne zdrave,ale mam uzky chrup,tak museli von,takze takto sa pocet zubov vyrovna 😅
S tymi Vianocami mas pravdu,ono ked niekto tak blizky uz pri nas nie je,Vianoce to este umocnia.Myslim,ze menej to boliet nebude nikdy,ale clovek sa s tym nauci zit,tak to casom vnima inak.U nas je to o to smutnejsie,ze sa to stalo na Vianoce,takze Vianoce to viac pripomenu.Ale casto mamku spominam pred G.,viem,ze este nevnima,co m o nej hovorim,ale raz vnimat zacne 🙂

bobocka
19. dec 2010

@lujsa fiiiha,tak ty mas tiez riaden prievan v ustach 😀 tolko povytrhavaneho 😀 mne uz daaavno vytrhli jeden zub mudrosti,noo ostatne mam stale.aj tak su mi na dve veci.iba co sa najviac kazia a tam uplne v zadu aj tak nic neprezuvam. 😠 a ja som mala od mala prerastene dasno na hornej stvorke.prerastlo mi to cely zub,fakt nepekne to bolo a som bola prvy rok v uk domaca mala sukromneho zubara a ona bol senzacny a ked to videl,tak povedal,ze to ide von.ze to ni je na dve veci v ustach.tak to potom vyrezal a poslal na rozbor a nador poprosim 😒 ,ale vdakabohu nezhubny.tak sme potom cakali mesiac ci dva,ci to zas nezacne rast a nezacalo,tak mi na to prazdne miesto po dasne spravili zub.moji rodici maju ostasne zuby a ja to vidim tak,ze by som si mala pomaly na nahradu setrit. 😀
mala by som chodit k zubarovi castejsie,no ja sa fakt zubara desim.vsak teraz ked mi ten zub vytrhol mi povedal,ze si mam za dva tyzdne na hygienu zavolat-no myslis,ze som volala? tudle!!!skor ako v marci ma tam neuvidi.na to sa musim najprv poriadne psychicky pripravit.dentalna hygiena boli,hlavne ked cisti prene zuby,to ma vzdy v kresle vykruca 😖 .
je smutne,ze si prisla o maminku prave na vianoce,no takto ti ju tie sviatky vzdy pripomenu,udrzia ju v tebe.mne tiez starky zomrel v decembri necele 2 tyzdne pred vianocami a vzdy si na neho spomeniem. a to som mala 7 ked zomrel.tie sviatky mi ho pripominaju 🙂 a som rada 🙂 bol to super starky 🙂 volal ma babetka 🙂 zvlastne,co si tak male dieta zapamata navzdy 🙂 ono ta bolest nezmizne,no dostane inu podobu.uz to nebude tak strasne bolestne,cim dalej tym viac budez spominat na krasne casy s mamkou zazite a tie tazke posledne dni uz nebudu mat taku vahu.prevazia ich tie krasne spomienky 🙂

ewwe
19. dec 2010

joj baby zubarov spominate 😝 😝 ja mam ist vo februari na preventivku, uz teraz sa mi nechce, ale pojdem
tie drevene puzzle mame aj my, jedny s autickami a druhe rybicky a maju magnet a k tomu je ako udica a mozu sa lovit, zatial nine vkladam ja a ona to iba vyhadzuje 😀
my darceky tento rok nedavame, taka je dohoda medzi dospelakmi v rodine, ze uz su deti tak dame iba detom, no ale prisla svagrina zo svajciarska a ta iste priniesla nieco, viem ze ma pre ninu vela veci, hlavne oblecka, no a ja som kupila pre moju mamu kabelku a pre jej priatela co s nou zije osobnu vahu digitalnu, lebo chcel novu, lebo stara uz vazi vseliako, no pre mm mam uz spominane toffife, pre ninu babiku v autosedacke a taku ako barbinu, moja mama ma pre nu kocky, no a dalej uz neviem co dostane, pre synovca som kupila ten basketbalovy kos, lego transformers, kamion a plastelinu s vykrajovackami a granat, vsetko na vypredaj pocas roka, tak to nebolo tak drahe

luppita
19. dec 2010

vcera doobeda, sme obehli mesto a nakupili darceky aj my. Dokonca sme si dietatko taaak unavili, ze po polroku zalomil aj v kociku 😀 tak sme ho kocikovali v tej vanici 🙂
Ja rozmyslam este (nemam vymyslene) , ze tatinkovy nasmu by som autoradio kupila (kedze to stare nam ukradli), ale to mozno az po vianociach, nechce sa mi lietat po BA a zhanat autoradio a tu u nas take nemame, mozno najdem niake aj na inzerate.... babke jednej sme kupili sviecku a knizku a druhej taku krasnu velku salu a anjelika a kazdej idem urobit magnetky, kupila som obyc magnety a taku otlacaciu hmotu a otlacim im drobcove rucicky a nozicky a hadam tam ta magnetka bude drzat, ked to zatuhne... 😀 brat dostane taku jezibaby (co sa vesia na stenu) ma restiku ,,babajaga,, a tam ich ma vela.... draheho brachovcom sme kupili knihu a drahy chce niaku mnam flasu alkoholu, aj ked mne sa to nezda OK darcek na vianoce a dedovi kravatu a paluce a take klasicke hovadinky... drobec si najde pod stromcekom vlacik, naradie (kladivo, srobiky....), knizku a rukavice hrube 🙂
Jaaaj a etse musim skocit do hrackarstva a kupit niake auticka (pre kamosov co tu ma simpi) a nieco tej malej ninke , co ju budeme strazit a aj malemu susedovi jozkovi .... No nalet na hrackarstvo este pred nami. S kamoskami sme si tiez davali , ale teraz ma kazda uz dietatko, tak sme sa dohodli, ze detom pokupime 🙂 kupila som 3rocnej kocke, takeho ponika s kridlami a babikou, co ma aj kabelku a fen...... no proste super, som si zaspominala, ked som sa ja hravala s barbinami a ponikmi...
Asi aj my budeme zdobit 23. v noci, najskor som chcela , ze nech chlapci spolu ozdobia, ale to by nedopadlo dobre 😝

tinnka9
19. dec 2010

My robievame stromcek 23. vecer, ale starsi ma ist v utorok na par dni k nasim na prazdniny, a neviem, ci nepride az 24teho, tak som chcela urobit uz zajtra. ale zas neviem, ci by nam do piatku vydrzal, lebo tie gule urcite nedaju drobcovi pokoj 😀 . som mala adventnu vyzdobu na stole s gulami a on stale "gol, gol" a div ze sa na ten stol nevyskriabal. som to musela vylozit na skrinu, tak som zvedava, kolkokrat budeme stromcek dvihat zo zeme 😀. tak budeme zdobit az 23-24.
my sme sa s rodinou dohodli, ze si darceky davat nebudeme, len detom, tak krstniatko dostane toho FP psika a este taky telefon a klavirik v jednom, tento:
http://www.dracik.sk/produkt-detail.aspx?jkpov=....
nasim som dala spravit hrncek s fotkou vnucat, mm dostane umbro teplaky a nasi chalani: obaja lego, knizky a starsi zhu-zhu skrecka a pyzamo spiderman (zdravim @bobocka, viem ze ho neznasas 😀 ) a maly tiez toho psika. som chcela este nejake oblecko pre drobca, aby to mali v rovnakom pomere, ale ma toho dost po starsom, tak naco "nosit drevo do lesa" 🙂 . este zvazujeme bicykel pre starsieho, ale to sa este uvidi.
@bobocka suhajdy idem robit aj ja, mm ich ma velmi rad. robievam orechove, ale tento rok skusim salkove (prave sa mi vari salko v tlakaci 😉 ). a este chcem robit take orechove keksy, tie su uzasne. robim aj pre sestru, ta zas robila taku pernikovu stolu aj pre nas, tak si povymiename 🙂 . viac robit nebudem, nakolko mamina je tento rok doma, a vypeka uz o106, tak tam bude sladkeho dost.

bobocka
19. dec 2010

@tinnka9 ja asi tiez tie salkove spravim, s tou plnkou aspon nie je babaracka.no mne osobne najviac chutia tie orechovo hrozienkave.mnamky.ale tam su aj ingrediencie drahsie.ono sa to nezda,ale ked chce clovek spravit viac,tak to ide do penazi.a aku cokoladu davas?na ten spodok a vrch myslim.ja som minule kupila tu varovu z lidlu a ludia,to je hnusna cokolada.predtym som miesala figaro na varenie s cokoladovou polevou mliecnou a to bolo podstatne fajnejsie. a s palmarinom samozrejme.
ja idem to rafaelo robit.to uz hadam ani jednoduchsie byt nemoze.v lidli maju vyborne kondenzovane sladke mlieko a stoji 1.29euri (ostatne salka su vacsinou cez 2 euri) a to kondenzovane mlieko sa zmiesa s kokosovou muckou a necha sa schladit v chladnice.potom sa z tej masy robia gulicky,dnu sa da mandla ci arasid ,no nic nemusi a este sa ta gulicka obali vo zvysku kokosovej mucky.primitivne lahke a fajne.tam sa fakt neda nic pokazit 😀

tinnka9
19. dec 2010

@bobocka ja som salkove este nerobila, som zvedava, ake budu 😉 . cokoladu na varenie som kupila v kauflande, tak dufam, ze nebude taka, ako si pisala ☹ . ja tu coko miesam s cerou nad parou. potom ti dam info, ake to je 🙂 . tiez mam rada tie orechove, len sa mi akosi nechce mliet orechy 😀. v kauflande mali salko za 0,99€, ale samozrejme, kym som sa tam vytrepala, uz po nom nezostali ani prazdne krabice 😀 . ale este som mala nejake doma, tak aspon miniem 😉 .

kathynka
19. dec 2010

@bobocka no jasne, ze mi bude yoan chybat...sak 3 tyzdne je dost dlha doba...sa aj nudit budem bez neho ☹
@weyia to ma mrzi, ze mate teraz s babkami zle...dufam, ze sa im zdravotny stav zlepsi, aby mohli s vami prezit pekne vianoce 🙂

ja som dnes konecne nasla darcek pre yoana, tak sa chcem len poradit, co si o tom myslite...som nasla v dracikovi tatrovku...staru klasicku velku tatrovku, co malo kazde spravne ceskoslovensko decko 🙂 neni sice taka cool jak boli tie nase, zda sa mi menej pevna, ale je to proste velke nakladne auto...stoji tam 15e...pre takeho maleho chalana je to v pohode, nie?
a yoanovym rodicom chcem na trhoch kupit ramik na fotku s krteckom a dat tam yoanovu fotku 🙂
mojej mame som kupila zatial parfem a 2 knizky a tatkovi tiez parfem a ciernu capicu so siltom, lebo ja mam capicu so siltom a strasne mi ju zavidi 🙂
a pre sestru mame knihu od dominika dana a nausnicky si vybrala, lebo ona ma este aj 28.12. narodeniny...bratovym detom dame do obalky po 20e, aj ked je to blbe davat peniaze, ale kedze svagrina tvrdi, ze maju vsetko a nic nepotrebuju, tak je tazko im nieco vyberat...ale synovcovi (14r.) chcem aj tak kupit nejake trenky abo ponozky so simpsonovcami a neterke (7r.) nejake pancusky alebo tricko s hello kitty, to teraz medzi dievcatkami strasne fici...no a bratovi nebudem davat nic, az ked mi vrati mojich 1300e...akoze bolo by na case...tak som sa vytocila tento tyzden, ze este ja som najhorsia, ze kvoli mne ho udajne mozu vyhodit z roboty a este aj moze ist do basy za to, ze robi v ING a potrebuje furt prachy, tak zalozil na istu dobu poistky, aj na moje meno a stale mi neni schopny vratit dlh a ja som volala na call centrum, ze kedy to bude vyplatene a on moze mat z toho zle, lebo to su odpocuvane hovory...hlavne, ze jeho zenicka kupuje deckam drahe darceky a chodia na drahe dovolenky...od zlosti ma ide roztrhnut...teda pardon, ze vam to tu takto vypisujem, ale hrozne ma ten moj brat vytaca...

kathynka
19. dec 2010

a este som dostala taky napad, kedze clarisse mi dovolila pocas ich nepritomnosti ist kedykolvek k nim do domu, ked budem nieco potrebovat si vytlacit alebo prefotit alebo aj s kamaratmi nejaku malu party, ak dame pozor na velke repraky yoanovho tatka, na ktore je extremne haklivy, ze by som im tie darceky nechala rovno pod ich stromcekom a ked sa po novom roku vratia, tak si to tam pekne najdu 🙂

weiya
19. dec 2010

@kathynka jeej to ta super napadlo,boli by milo prekvapeny🙂)) je vidiet,ze ti stopercentne veria 🙂

kathynka
19. dec 2010

@weiya hej, je super, ked mi tak doveruju, aj ja sa potom dobre citim v ich rodine 🙂

ewwe
19. dec 2010

@kathynka no veru tak to mas ich doveru, len pozor na repraky
ja som robila pernicky a marokanky, aj marlenku, ale poviem vam je to fuska ta marlenka, samozrejme ze jej uz niet, chutovo celkom fajn, ale cakala som nieco viac na to kolko bolo s nou roboty, este tesne pred sviatkami budem robit tie banany s piskotami na sparadlach, a este kavovy zakusok, lebo ja milujem kavu a kavove zakusky, samozrejme ze na sviatky budeme u nasich a nieco odnesiem aj do svokry, nepojeme to sami, potom na silvestra urobim este bananovy kolacik ak budu banany na akcosku 😀 a slivky susene v slaninke-to milujem

weiya
19. dec 2010

@ewwe jake vypekacky,super 🙂)) ja dnes len medovniky,za dve plechy ,s toho jeden mi prihorel 😀 tak to sme zzjedli a uz som s pecenim aj skoncila🙂 mozno este nieco slane z listkoveho cesta,ale to az na silvestra 🙂))

kathynka
19. dec 2010

@ewwe sak ja som hned povedala, ze aj napriek tomu, ze sme s kamaratmi nic speci nezohnali na silvestra, tak by som si to urcite nevzala na zodpovednost, ze super priestor k dispozicii, ale v obyvacke 2 obrovske repraky...a specialne na silvestra zvyknu byt ludia jak utrhnuti z retaze...a pak som clarisse povedala, ze aj tak by sme nemali, kde spat, kedze je tam len ich manzelska postel a s yoanovou postielkou ratat nemozem 😀 a na to mi zacala vymenuvavat, kde vsade najdem matrace, tak som si z nej robila srandu, ze ona snad vazne chce, aby sme tam tu party mali 😀
a teda parada, kolko ty vypekas 🙂 a ze marlenku? na to normalne existuje recept? to nie je utajena receptura? lebo tu ja velmi lubim 🙂

ewwe
19. dec 2010

mna pecenie bavi, len to nema kto jest, a na marlenku je vela receptov, iste nieje original ale velmi sa podoba 🙂
ja by som si tiez nedovolila party u cudzich, ved nevies co sa moze stat pri alkoholovom opojeni, a keby nahodou sa nieco stalo, tak by ta to iste mrzelo

kathynka
19. dec 2010

@ewwe no ved prave, presne ako hovoris...akoze male posedenie by nebol problem, ja nemam kamaratov vandalov, ale teda silvester mi pride moc riskantny na toto...pamatam si moju prvu party u nas s kamaratmi hostesmi z divadla, kedy som nasim nic nepovedala a just sa kamaratovi smyklo v obyvacke, kedze my tam mame take tie super stare parkety a rozbil vazu a svietnik...som vtedy mame povedala, ze mi v kuchyni zvonil mobil a jak som utekala, tak som sa smykla a rozbila som to ja...dlhe roky sa na tom bavila jake som nemehlo...pravdu uz pozna a dalsie party uz boli ohlasene vopred a nic zle sa uz nestalo, aj ked neostalo len pri kludnom posedeni 🙂
my sme tento rok robili len vanilkove rohlicky a este spravime rumove gulky (oboje su vyhlasene, ze moja mama robi najlepsie 🙂 ), lebo mame zistili cukrovku, tak ona moc sladke nemoze, takze kebyze toho spravime vela, tiez to nema kto pojest...

bobocka
19. dec 2010

@kathynka no perfektny napad nechat im darceky pod stomcekom 😉 a fantazia,ze ti tak veria a nemaju problem ti dom nechat ,kym su oni prec.aj keby si to vobec nevyuzila,ale ten fakt,ze ti takto veria -to je skvele 🙂pomasti to brusko 😀 a inak ten tvoj brat-no riadnu hubovu polievku by odomna dostal 😠vsak to su nemale peniazky 😠 a to je ta jeho zena taka netykavka? no ako sa hovori-vrana k vrane sada 😒
@ewwe fuuuha,tak ty si riadne vypekala.a aj ja budem robit tie banany a piskoty na sparadle 😉 ,to je vdacne a rychlo sa to spravi 😉
@tinnka9 tie suhajdy s kondenzovanym mliekom su ok,ja kondenzovane mlieko milujem.to lidlovske si kupujem pravidelne(chuti mi viac,nez salco).ja som schopna na jedno vecerne,internetove posedenie to cele salco z lidlu spracovat 😀 😀 😀 len tie orechove suhajdy su tie prave suhajdy.take maju byt.take ich poznam od detstva.stara mama robila neskutocne dobre.moja mama zas namiesto orechov a hrozienok do toho davala ceresne zavarane,aj to bolo celkom fajn.ale tie orechove,to su tie prave.no vsak sama uvidis.aj salcove chutia dobre,no nie senzacne 😉
@weiya netaraj uz 😀 -krasne si medovnicky spravila a vyzeraju velmo chutne-iste aj su 😉 bola by skoda,keby si sa toho po jednom raze vzdala.podla mna im nic nechyba,no ak mas ty nejake vyhrady,tak len trenuj,trenuj a uvidis,ze o par vianoc bude z teba majsterka na pernicky 😉
my sme boli dnes dvere zrezavat a buduci tyzden ich ideme az nasadit.potrebujeme aj panty nasrovbovat naspat a potrebujeme teda vrtacku s vrtakom na zelezo a to ma kamarat v ba a on az vo stvrtok pride a cez sviatky ho nebudeme otravovat,tak az buduci tyzden teda budeme moct tie dvere zalozit.teraz mame stale zimu,ale radiator mam na dvojke a celkom sa to aj drzi vtej obyvacke,aj ked dvere nie su.ale dvere potom iste pomozu to teplo lepsie udrzat 😉 boli sme aj v deichmanne ,som chcela kupit papuce starkej a mame a bobcovej starkej a ludia uuuplne prazdne regale.ale uplne prazdne.po papuciach uz nebolo ani stopy.mali tam tie velike detske,ale take poriadne uz nie su 😒 dofrasa,teraz musim vymyslat ine darceky pre ne a kozmeticka tasticka je to posldne co chcem lupit.ta sice tiez potesi,no to je taky neosobny darcek podla mna.pred sviatkami je tych kozmetickych tasiek habadej a na mna taky darcek posobi tak,ze do toho clovek nedal vela usilia-vbehol do prvej drogerky a bolo 😒 .uvidim co vyhutam 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre