V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kasenka228
20. nov 2009

ty jo, Majo, ty capky mu fakt seknou. Fesak. Skoda, ze je mladsi nez Terka, hned bych ho pro ni rezervovala, ale nevim, jestli by chtela mladsiho cucaka. 😀 😀 😀

ivca08
20. nov 2009

Ahojky, uzijte si srazik. My noc na jednu stranu nic moc, ale na druhou stranu to slo. Usnul klasicky v osm (to uz nam docela jde, vzdycky tak 10 minut plac kvuli prdikovi, pak se pomalu zklidni a pri drzeni za rucicku pomalu usne v postylce), pak ho prdik probudil 0.15 (chudak, hlad jeste urcite nemel, ale kroutil se tak silene, ze jsem si ho vzala k prsu) u koja se vyprdel a hned pak zase usnul, spal do 4 a to mi u koja usnul v posteli a ja nemela to srdce ho prenaset, abych ho nevzbudila, tak ho 7 spal u me a pak jeste cca do 9 zase v postylce. Takze se sice budil relativne casto (hnusaci prdici), ale na druhou stranu vzdycky zase hned usnul, takze mozna lepsi, nez kdyby spal v kuse do 3 a pak uz nezabral.

kasenka228
20. nov 2009

ivco, ja myslim, ze to mate krasny, co my bysme za to dali. 😉

majamisutka
20. nov 2009

mladší možná, ale bude to chlap velkej 🙂 😝 🙂 už nosíme body pro 3-6m 😀

no on bude nejspíš holohlavej po tátovi, tak aspon na tý hlavě bude moct něco nosit 🙂

kasenka228
20. nov 2009

no tak velkyho potrebovat budeme, Michal docela velkej je, takze myslim, ze Terka bude urco vyssi nez ja...plesaty nam nevadej, tatinek je taky holohlavej 😉

aktekram
20. nov 2009

wwcko: neštovice jsou infekční nemoc, záleží zda tomu dítěti už pupínky zasychají. Neštopice mají 3-týdenní inkubační dobu a nakažlivé jsou jen v začátku, jakmile se začnou léčit mazáním tak přestávají být nebezpečné.

ivca08
20. nov 2009

Kasen, taky rikam, ze docela dobry. 🙂 Na druhou stranu uz jsme spali od 20 do pul 5 a pak jeste do osmi, takze by mohlo byt i lip. Ale urcite i hur.

pospecka
20. nov 2009

wwcko: já bych člověka co má v rodině takovou nemoc k sobě domů určitě nepustila. Nevím, jestli ji může miminko dostat, ale myslím si, že proč by nemohlo??? Já bych to neriskovala. Ale já jsem dost psychouš, někdo kýchne a má zákaz ke Zdendovi na min.týden 😅
ad plínky: my jsme měli koupený Pampers obyč, Pampers Sleep and play a Pampers Premium Care, všechny vel.2 na 3-6kilo. Takže tři druhy od jedné značky a každá plinka byla jinak velká. Obyč nám byli na knop, sleep and play ještě v pohodě a Premium možná i trošku velký. Z obyč už vyrostl, stejně tak z sleep and play a Premium mu zapínám tak, že se ty pásky skoro dotýkaj. Takže teď jedeme Premium Care vel.2 .
Překvapilo mě to, když je to jedna značka. 😀

lynn77
20. nov 2009

kasenko, majo, taky mame holohlaveho tatu a pevne doufam, ze to po nem Laura nezdedi 😉 zatim to vypada, ze ano 😀

rpinguin
20. nov 2009

Peta, drzim palce, ale bude vsetko ok 😉

wwcko, ja myslim asi ako pospec, tiez by som to nepustila do domu, ved baby ma este svoj cas vsetky tie choroby podostavat, naco uz teraz 😒 Odlozte varenie a hotovo.

ostatnym peknu stretavku 😉

my mame tiez c. 3 pampers baby dry zelene

kasenka228
20. nov 2009

holky, devcatka by pry mela zdedit vlasy po vasem tatinkovi, takze tam se podivejte jak jsou na tom
A diky za odpovezeni plenkove ankety. 🙂

joodi
20. nov 2009

Zdar ženy 🙂
Pospec to jsi me uklidnila, ja mam jeste 3 mega baliky Pampers normal 2 a sice ji jsou, ale bala jsem se, že je nestacime dobrat a budou ji maly...a k tomu mi jeste mamča psala, ze mi koupila dva velky baliky sleep and play taky dvojky tak to by mi bylo líto, kdby jí nebyly ☹ ale kdyz jsou vetsi, tak jsem v klidu 😀 😉 Jezisi ja mam jeste balík dvojek Huggies!! Pane jo, snad to zvladneme unosit 😀 No aspoň jeden velkej balík Pampers poslu ségře na malýho a bude 🙂
Jinak jeden balík Pampers 3 baby dry uz mam pripraveny 😀

joodi
20. nov 2009

Ted jsem si jeste uvedomila, ze mate mnohem vetsi deti nez ja, tak bych mela byt v klidu a nešílet z plenek, určite jí ješte nejakou dobu budou 😀 😀 😎

lynn77
20. nov 2009

kasenko, tak to doufam, ze vlay po nem nezdedi 🤐

joodi
20. nov 2009

Jo a Pospec, jsou ty premium care fakt lepší??? 😀 😀 když už stojí takovej balík, tak by i to hovínko v nich nemělo tolik smrdět, ne?!?! 😅 😀 😀 😀
A co ty sleep and play? Neprotečou? Nekde jsem cetla ze jo, ale co mamina to názor.... 😉

joodi
20. nov 2009

Wwcko, ani nahodou bych je domu nepustila...stačí, že je to ted vsude sama chripka 😒

joodi
20. nov 2009

Daniel, mamá má krasny kukadla!! 😵
Majo, hrizně mu ty čepky sluší,je to fakt frajer!! Máme s Elenkou vážný zájem 😀 😉 😀

joodi
20. nov 2009

to mělo být malá 😀

tak si tady zase kecám sama 😅 , vsichni se asi chystáte na sraz 🙂

bibnka
20. nov 2009

my dobíráme dvojky a najíždíme na trojky.

My jsme o opbědě, jdu nakojit Tomáška, pobalit poslední věci a vyrážíme. já budu parkovat před halou u výstaviště, nejsem si jistá, že vím, kde je ta fontána. Já mám červený kočárek a ještě jedno dítě, které bude někde lítat. Snad se najdeme.

Zatím pa

pospecka
20. nov 2009

joodi: já jsem měla taky megazásobu dvojek. Jak začly být Zdendovi malý, tak jsem si říkala, že jsem asi blázen s takovou zásobou, tak jsem je všechny prodala. Zdenda by to neunosil. Přebývaly mi dva balíky po 108ks obyč a tři balíky po 70 ty sleep. 😅 😀 A ty premium care jsou super. Vůbec se to nedá srovnat s jinejma. Na omak strašně příjemný i načůraná je příjemná, suchá. Sleep and play mi Zdenda první tři pročůral na záda, tak jsem okamžitě dala inzerát a donosil jen rozbalenej balík. Už se mu povedlo pročůrat nohavičkou i Premium, ale jen jednou a mě v náručí, tak jsem byla vydesinfikovaná. 😀
Jinak teda já jsem ty premium koupila v nouzi, když mě pustili z porodnice a měla jsem dvě hodiny pauzu než jsem se tam vracela na kojení, tak v drogerii kam jsem jela koupit plinky měli jedničky jen ty Premium. Měla jsem koupený dvojky obyč pampers a ty byly Zdendovi hrozně veliký. No a když jsem viděla jak jsou super v porovnání s obyč, tak je míval Zdenda na noc a když jsme někam jeli a nemohla jsem ho přebalit tak často jako doma, tak aby mu bylo příjemně a teď jsem měla možnost je koupit levněji než je běžná cena, tak jsem mu je koupila.

joodi
20. nov 2009

Pospec, no tak snad to vsechno unosíme, zatímmi nikdy plenku nepročůrala tak snad na den ty sleep and play budou v pohodě...no jo blbá reklama prý "nic tě nebudí" a při tom protečou 😠 😀 Rozbalila jsem ty Huggies a jsou o kus větší, tak je nechám na přechodný období z 2 na 3 😀
Už nikdy nebudu kupovat zásobu větší než 2 balíky jedný velikosti 🤐 😀

luskata
20. nov 2009

AHojte zenule, tak si uzite srazik, tak vam zavidim - ale v dobrom 🙂 Nech vam vyjde pocasko a urcite sem hodte nejake foto. 🙂

rpinguin
20. nov 2009

ozi a nechceli ste nahodou vsetky latkovat? ved ste boli take nadsene o latkovani a plne nadeji 😉 a teraz tu riesite pampersky? 😀

ivca08
20. nov 2009

My mame taky porad dvojky a na pude jich asi bude jeste pekna zasoba. Tatinek mel nakupovaci manii 😀 a kazdou chvili prijel domu s balikem plenek, ze jsem ztratila prehled. Pampers sleep and play jsou nam akorat a davam je jen pres den (uz mi je parkrat procural 😠 ) lepsi jsou alespon pro nas huggies double protection - jsou i vetsi a vydrzi nam i celou noc bez prebalovani.

wwcko
20. nov 2009

Diky baby. Ono som to myslela tak ze ak je dieta kojene je voci par veciam imunne, tak ze ci tam nepartia aj kiahne. A havne ten kamos nevie ci ich v detstve mal alebo nie, ale trez sa mu vyrazky nerobia. Ale aj tak naco drazdit hada bosou nohou.
Inak ten zraz vam zavidim. ja nechodi kocikovat s babami od nas, nechce sa mi stale pocuat nejake rady.... a kto kedy sedel a kto kedy chodli , koho babatko je sikovnejsie atd.
Rpin my latkujeme, len este stale nemam dost pienok tak ak nahodou este nie su suche tak supnem jadorazovku, ale kupujeme tie najlacnejsie. 🙂

Pampers sme mali raz, potom 1x mega huggies tie sa Martinovi zle balili ale inak kupujeme tesco a teraz mam aj babylove.

bibi78
20. nov 2009

My tiez pamperskujeme - iba. Vyhovuju nam baby dry a pouzivam ich cez den, aj v noci. Zatial nikdy nepricikal.

A tiez mame nove foto v albume, tie posledne su z vcerajsej prechadzky. https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

A ocina mame tiez plesouna 😀, ale krasneho 😉 😀 😵

aktekram
20. nov 2009

Nám ještě neprotekla ani jedna plenka, máme pampers oranžové sleep and play vel.2, jsem spokojená i s happy plenkami z globusu. Jsem nadšená z každého nového a jiného obrázku na plence. Petrušce vždycky vykládám jaké tam má zvířátko, jakou má barvu a tak 😀 😀

bibi78
20. nov 2009

prave sme prisli z ockovania. dominik bol uzasny, iba zaplakal pri kazdom pichnuti a bolo. je to hrdina 😉 , dufam, ze reakcie nebudu o to horsie... 😖 ...zatial sa drzi dobre a je celkom ukecany. dostal prevenar a hexa prvu davku.
ako to je s tym casovanim, pospecka napisala 1. davku uz v 12. tyzdni alebo tak a zatial ste este nikto neboli ockovani, okrem rping a pospec, ze? musi sa to stihnut do pol roka alebo par dni/tyzden dva hore dole...?

a inak pampersky mame 3 uz veeelmi davno. ono sa to tak prelina tie cislovania, tak sme dvojky takmer preskocili, pouzivali sme ich len asi 2 tyzdne. no nic, ideme von konecne, pekne popoludnie a napiste aky bol zraz a poslite opat foto 😵

maja, maly je uzasny v tych capiciach!!! bomba! 😵

bodkakroneisl
20. nov 2009

Tak asi pisem prva zo zraziku 🙂 Bolo super a uz sa tesim na dalsie stretko.
Kocky ako ste dosli domov?
Kasi myslim, ze najkomplikovanejsie si to mala Ty, tak daj vediet.

kasenka228
20. nov 2009

Holky, datluju 1 rukou pri kojo. No, dojely jsme dobre, do tram i metra jsme se vlezly...jen posledni 3 metro stanice uz Terka zpivala, asi to byla opera, dost to prozivala. 😀 Zkusim pak nahodit fota.
Bibi, krasne fotecky, na te ze krtu je maly trosku jak ufounek. 😉 Ale moc hezky. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre