V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
24. dec 2010

no ale teraz malej asi zas stupla teplota,spi nejako nepokojne,tak si vzdycha a doma mame len panadol,myslim ze nurofen je lepsi -silnejsi,lebo ten jej zatial vzdy okamzite zabral...

bobocka
24. dec 2010

ozaj baby,pozerali ste vcera spravy?tam bolo,ze umele dojcenske flase su skodlive,ze mozu sposobovat kadejake choroby,dokonca karcinogenne ☹.ja som to len jednym okom pozerala a neskoro som to zachytila,tak musim spatne nejake info o tom zistit.hovorili,ze len sklenene flase su nevavadne.ze v mnohych europskych krajinach su tie flase uz zakazane,ale u nas sa dalej predavaju. 😠 neviem ci sa to vztahovalo na vsetky umele flase,ci len na isty druh,fakt som to len jednym okom pozerala,ale ma to dobre nastvalo a vydesilo.vsak misko len z umelej pije.mame tu canpolku so slamkou. a predtym mal tiez umelu s naustkom. ☹

bobocka
24. dec 2010

@weiya tak ked sa preberie,tak jej daj aj ten panadol a uvidis co zajtra bude.prinajhorsom by si sla zajtra nurofen do lekarne kupit,ale teraz na noc iste aj panadol postaci 😉

bobocka
24. dec 2010

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/telev... aha,tu je o tom video co bolo vcera v spravach ☹

luppita
24. dec 2010

u nas tiez vianoce prebehli v celku vpoho, teda krpec bol zly jak cert, uplne mrzuty, no proste nemal svoj den, ale velmi sa tesil z vlacika co dostal a z toho konika hojdacieho bol uchvateny.... cely vecer len hijokal a stlacal mu ucho aby erzal... tato chcel uz baterky vysrobovat 😀 drobcek papal file ma masielku a dali sme mu ochutnat aj zo salatu, velmi chutil 🙂
my s tatom sme si pod stromcek dali velku pusu a bolo rozbalene 😀 ale bolo to super, aj ked neboli to take original vianoce, chybala mi mamina pri tom a aj bracho a proste to bolo ine ako 25rokov predtym 🙂

@weiya ja pouzivam na teploty nurofen sirup (panadol sme este nemali), ale minule tato kupil cipky panadol a to je tiez super a hned zabera, uz len cipky budem davat 🙂

luppita
24. dec 2010

@bobocka ja som to nevidela vcera, ale mama mi volala, ze nieco take pozerala a hned mi volala... ale ja pouzivam od 4 mesiaca na mliecko sklenene flase, nakupila nam svokra (stara skola) 😀

weiya
24. dec 2010

@luppita no ved to ze aj my davame nurofen,a panadol len neikedy na prestriedanie po troch hodinach,ked jej nejdu dolu teploty... no z nurofenu som akurat vcera vyhadzovala flasticku z baru,bolo tam uz len na dne a take nejake zoschnute to bolo....som ani netusila ze dnes ho budem potrebovat... 😒

@bobocka to o tych flaskach som pocula uz davnejsie tusim v damskom magazine,si uz nespominam presne,alebo som to citala niekde,no fakt neviem...a ze najviac sa odtial ta latky uvolnuje ked do flasky nalejes nieco horuce alebo das ohriat do mikrovlkny...

bobocka
24. dec 2010

@weiya @luppita teraz som si pozrela,ze aventky su bpa free,takze tie su ok a canpolky flase veru neviem najst.tam sice pisu,ze flase prechadzaju kadejakymi testami : "Zdravie dieťaťa a jeho bezpečnosť sú najdôležitejšie, preto všetky výrobky sú testované, aby neohrozili užívateľa. Výrobky sú v súlade s príslušnými predpismi a kontrolované v mieste výroby ako aj v štátnych inštitúciách zaoberajúcich sa kontrolou kvality artiklov nachádzajúcich sa na trhu. Na Slovensku sú výrobky schválené Štátnym Zdravotným Ústavom v Poprade, ÚPKM Bratislava, Technický skúšobný ústav Piešťany, VÚSAPL a.s. Nitra a na všetky výrobky je vydané vyhlásenie o zhode" ,no o bpa tam nic nehovoria 😒

weiya
24. dec 2010

@bobocka a znacku MAM si nenasla?

bobocka
24. dec 2010

@weiya tu som nepozerala.to sa nas netykalo.ale pockaj,skusim pozriet a uvidim co zistim

weiya
24. dec 2010

@bobocka pozri mi,diki 🙂)

bobocka
24. dec 2010

@weiya "Okrem toho, spoločnosť MAM pri voľbe výroby a materiálov dbá na najvyššie štandardy bezpečnosti a kvality. Samozrejmosťou preto je aj to, že umelohmotné látky spoločnosti MAM neobsahujú bisfenol A a sú preto obzvlášť bezpečné pre bábätká " mozes byt kludna 😉

weiya
24. dec 2010

@bobocka diki 🙂

bobocka
24. dec 2010

@weiya za malicko.myslim si,ze vsetky tie znamejsie znacky si uz teraz na to davaju pozor a len tie menej zname to mozno obsahuju. 🙂

weiya
24. dec 2010

@bobocka no veru,to si aj ja myslim 🙂)

bobocka
24. dec 2010

@weiya my sme mali asi nieco vyse mesiaca poharik s naustkom od ceskej firmy boček.a o nich som ale nic nenasla 😒

weiya
24. dec 2010

@bobocka bocek,to my ake zname je,tusim aj my sme od nich nieco mali,ale si nespomeniem ani za nic,ze co....

weiya
24. dec 2010

@bobocka
@bobocka aha 😀 uz som si spomenula,silikonovy dudlik na flasku na cajik to bol 🙂)

bobocka
25. dec 2010

@weiya no z testov pred 2 rokmi som nasla,ze bocek bol jeden z najhorsich ☹ .malo sme to pouzivali,no aj tak 😖 ci sa odvtedy zlepsili,alebo im je stale kavlita a nezavadnost jedno-to uz neviem 😖

weiya
25. dec 2010

@bobocka a tak hadam sa uz zlesilo,podla tych vysledkov testov,ved nemozu ostat v rebricku medzi najhorsimi... 😒

ewwe
25. dec 2010

@bobocka aj ja davam stale mlieko do sklenenych flias
my sme mali rozbehane vianoce, najprv u otca, u svokry a potom u nas, mala uz bola mrzuta, nemohla som ju ani pofotit, stale behala a bola taka roztrzita z tych novych veci, od mojho otca sme dostali prachy, ja som si nasla slubene sampanske a peniaze, nina toho dostala strasne vela, zo svajciarska od tety-mm sestra dostala velmi vela oblecenia a aj novu vetrovku, potom dostala knizky, kolotoc, pekny vlacik co chodi dookola po kolajniciach, hra a taha za sebou na vagonikoch zvieratka, fakt super hracka, mala je teraz na vlaciky, ha ha ja pracujem na zeleznici, tak mozno to ma v genoch, od nasej mamy dostala plysaka, kocky a este jeden dreveny vlacik a vo vafonikoch ma kocky drevene, este dostala nejake babiky

kathynka
25. dec 2010

@luppita perfektny darcek sa ti podarilo vyrobit 🙂
@weiya prajem talke skore uzdravenie!

a vsetky ste dali strasne krasne vianocne fotky na fb, parada 🙂

bobocka
25. dec 2010

@weiya no hadam.clovek nikdy nevie.som si otvorila ich stranku a tam o nich nic nie je,len kontakt na nich 😒 .ten hrncek uz daaavno nepouzivame,-tento sme mali len v zelenom http://www.samoleceni.cz/8590310996169/bocek-hr... my sme rychlo presli na ten so slamkou od canpolky.ale mam kupeny tvarovany pribor od boček a teraz neviem,ci ho mam pouzivat ci ako.ci sa to len na flasky vztahuje,ci na vsetko. 😒
@ewwe no na mliecko davas sklenenu(to ja nemusim,my sme kojeni),no ale ked davas vodicku,cajik ci hocico ine,tak tiez zo slkenenej?u nas by sklenena nevydrzala ani den.misko ked dopije,tak flasku proste na zem hodi.so sklenenou by sme teda neobstali ☹

weiya
25. dec 2010

@bobocka presne tak aj u nas bobo,pol dna by sklenena nevydrzala,mala tiez dobije a buchne do zeme 😀

bobocka
25. dec 2010

@weiya a ty aku pouzivas? mna by sklenena ani len nenapadla koli bezpecnosti.no vazne,raz to smari o zem,crepiny vsade... 😖 ja musim mat vsetko plastove 😉 zatial 😉

weiya
25. dec 2010

@bobocka no my mame dve mam,canpool baies,aj tu slamkovu,len zatial nepouzivame,nejde jej to cez to pit,ten avent kuzelny hrncek,s toho tiez nepijeme,lebo tecie jak slak a na mliecko plastovu nuk...😀 mame aj sklanene-nuk,ale z nej pila cajik ked bola malicka,ze som jej ja flasku drzala este a potom ako si vedela sama flasu chytiti tak hned plastovu,som nechcela veru riskovat ze by ju rozbila,minule mi stacilo ked sa mi pohar rozbil,crepy nalietali z kuchyne az do obyvacky:-/

ewwe
25. dec 2010

@bobocka jasne na vodu mam plastovy so slamkou

kathynka
25. dec 2010

no vidite, clarisse vedela o tychto problemoch s umelohmotnymi flasami uz davno, u nich su tie latky zakazane...to len k nam sa dostane take dolezite info az teraz...ja som to tu ani nespominala, som myslela, ze aj u nas to tak je...len viem, ze raz som doniesla yoanovi zo spanielska takeho hrosika - drziak na flasu a bola tam aj umelohmotna flasa, tak clarisse aj s patricom hned studovali, co to obsahuje...ale ide tam hlavne o to ohrievanie, bo len tak cistu vodu som mala nakoniec povolene mu do toho davat, ale nesmela som to dat do ohrievaca na flasky...

luppita
25. dec 2010

@bobocka @weiya ja davam malemu do sklenenej len mliecko a to je pod dozorom, stale je rad ked mu flasku drzim ako miminku a on ma volne ruky a hladka ma.... 🙂 na cajik sme mali najskor avent hrncek a nedavno dostal hrncek so slamkou 🙂
weiya ako to ze vam tecie ten kuzelny hrncek? maly ho tiez mal a uplne OK, aj ked najskor tiekol, ale to preto, ze ja som davala prec tu gumenu hovadinku odtial a ono to tam ma byt a ked si potiahne tak cez to tece normalne a ked netaha tak to neprepusti nic. 🙂 zeby podobny IQ pripad ako ja?

weiya
25. dec 2010

@luppita nie lupi,nechapem to,vsetko co tam ma byt tam je a aj tak cez tu durku to kvapka :-/ uz som viac staznosti pocula na to.... inac ja aj sestra sme na sklenenych vyrastli,vlastne as vsetci 😀 a mama hovorila ze veru ani jedna flaska sa nerozbila,dkonca u babkach po nas flasky odlozene aj poostavali😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre