V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
21. okt 2011

@salma22 zimnu bundu uz maly dostal,ale len preto,ze je nachladnuty.ale tu tensiu verziu.mame dve.uz aj tenke pancusky mal pod gatami,tenisky celokozene nosi stale,nema este zimne topanky.do kocika dam sem tam deku ak fuci.
inak mamina sem uz malokto chodi.uz sme v sukromke september/zari 2009,kde je zakladatelkou kathynka.nie je vsak problem sa pridat.staci ,ze napises kathynke ip nieco o sebe a malej .

weiya
21. okt 2011

@salma22 ja malej davam uz zimnu bundu,dnes mala ale treti den oblecenu,tiez preto ze chora bola,ale dala by som uz asi aj tak,uz je zima riadna vonku

bobocka
21. okt 2011

@weiya ja som malemu uz dala aj tenke palciaky 😀 tento rok nerobi problemy moc.tesi sa a kyva kazdemu ako anglicka kralovna 😀 😀 😀

weiya
21. okt 2011

@bobocka aj talka mala vcera uz rukavicky,dnes si ich uz sama pytala 😀

bobocka
21. okt 2011

@weiya sa to meni.minuly rok boj a teraz obrat o 180 stupnov 🙂 aty co tu perla? co nejdes do sukromky? ako sa ma talka?

salma22
26. okt 2011

ahojte co idete malym kupovat na vianoce uz viete? mala spomina smykalku a macku kazdy den ale to by sme jej chceli kupit na zahradu nejako na jar a k macke ist nemozem hoc sa mi pacia ale sme tehu a potom bude malicke tak macku zatial nie vobec nevieme ze akym darcekom urobit radost ☹

petraas
27. okt 2011

@salma22 ahoj, tak my uz mame davno cizmicky kupene a uz ich aj nosime....ja by som jej ich este nedavala kedze nieje este az taka zima ale ona od vtedy co ich mame nic ine nechce...zimne oblecenie uz taktiez nosime ale nie uplne to zimne...ked davam tenke nohavice ci rifle tak dam pancusky a ked dam podsite nohavice tak len podkolienky, zimnu bundu taktiez nosime ale to jej dam pod to len tricko alebo tricko s dlhym rukavom a na to s kratkym...mali sme aj rukavicky par razy...

petraas
27. okt 2011

@salma22 na vianoce veru neviem co jej kupit...zatial mam kupenu mikrovlnku lebo velmi rada vari a chce stale nieco zohrievat v nasej velkej mikrovlnke a chytilo ju lego tak sme vychytali nedavno v tescu super akciu tak mame este aj lego a ona chce velmi lego macka pu a este to velke ten domcek kde je aj to babatko s kocikom tak mozno jej to este kupime a bude mat legove vianoce...chcela by som pre nu aj to odrazadlo co vyzera ako bicykel tak ked bude dost penazi mozno kupime aj to...odrazadlo sme jej chceli kupit na narodky ale akosi ju to nebralo tak sme to zbytocne nekupovali a povedali sme si ze k vianociam takze uvidime co nakoniec bude co ju do vianoc este chyti🙂

valentovasasa
3. máj 2012

ahoj holky,tak trochu oživíme toto téma,ne? jak vám rostou děti? za chvíli školka, co? vzali vás? nás ano, ale my tam máme bráchu...

ewwe
4. máj 2012

@valentovasasa my sme uz v sukromke 🙂

valentovasasa
13. máj 2012

@ewwe - a mám šanci se tam dostat???

petraas
27. máj 2012

kurnik, sem vazne uz nik nechodi:(

iwusca
27. máj 2012

@petraas ved sme v sukromke tak nam napis co mas nove 🙂

petraas
27. máj 2012

@iwusca no viem ze ste v sukromke ale ja ze ci nahodou aj sem niekto nechodi lebo ja som zo sukromky odisla...

iwusca
27. máj 2012

@petraas aj sa mi zdalo, ze si tam dlho nebola, skoda ak budes chciet tak napis kathynke nech ta prida 🙂 a gratulujem k babatku 🙂

petraas
27. máj 2012

@iwusca no veru tak to je uz fakt dobre dlho...dakujem pekne aj ja tebe gratulujem k babatku🙂
Emka co na to hovori ze bude mat surodenca?

iwusca
27. máj 2012

@petraas ta sa zatial tesi, aj chape, ze ju uz nemozem nosit na rukach a kupili sme teraz tu trampolinu so sietami a aj bazenik uz napustame ked je teplo takze o zabavu mame nastastie postarane 😀 ja sa vykvasim na terasu a vegetujem 😀 a este nevieme co to bude, ale bud Eliska alebo Oliver 🙂 a ako pozeram tak mas termin zase v septembri? zeby mali baby narodeniny v rovnaky den? 🙂 a sofi to ako berie?tesi sa?

petraas
27. máj 2012

@iwusca no ked mate dom tak veru tam mate istoo zabavu postarane...my sme na byte a to je desna nuda...aspon ze mozme chodit do vinohradu co mam mamina so sestrami...dala som tam Sofi aspon pieskovisko, hojdacku a bol tam aj bazen taky nafukovaci rodinny ale sa praskol tak mam v plane kupit nieco vecsie lebo Sofi bez plavania nemoze existovat🙂 no len tazko sa mi tam uz chodi lebo manzel je skoro stale v praci a je ked ju mam tahat na cyklovoziku tak uz je to na mna aj dost...vcera sme tak boli a este k tomu fucalo tak som mala co robit🙂
Oliver je pekne meno🙂
ano mam termin 3. 9. tak som zvedava...somhovorila ze dufam ze tam vydrzi do 7. ako je Sofi...ono aj ked sa to nepodari na 7. tak budu oslavovat spolu🙂
Sofi sa veru tesi...najprv to akosi nechapala ale uz ked mi troska vykuklo brucko a ukazala som jej prvu fotku tak to bolo dobre...som jej to vysvetlila a teraz sa tesi...aj ked ideme niekam do obchodu a nieco sa jej paci tak hned to chmatne a ze toto kupime pre sestricku🙂

iwusca
27. máj 2012

@petraas zlata 🙂 a do skolky sa tesi? moja tiez ide od septembra len sa bojim tych chorob 😒 ak bude byvat casto chora tak po narodeni maleho ju asi necham aspon par tyzdnov doma nech mi male nenakazi 😝 inak ja mam termin 12.11. a ja som sa narodila 25.11. 😀 ale to by som riadne musela prenasat aby sme mali narodky rovnako 😀 a moja je tiez taky vodnik, dnes sa celkom ochladilo tak sme nenapustali bazenik, ale aspon polievat musela 😀 😀 a este si vecer aj vanu s penou vypytala, ze chce plavat 😀

petraas
27. máj 2012

ano, do skolky ide od septembra...uz mi hovori teraz ze chce ist do skolky sa tesi ale mam obavy ze bude plakat...ked bola mensia som ju davala obcas do sukromky najprv pohoda som bola az prekvapena a neskor zacala plakat a nechcela tam ist tak som ju tam uz nedala...ale teraz mi hocikedy zahlasi ze chce ist do skolky...no tych chorob sa obavam aj ja....no tak to budes mat pekny darcek k narodkam aj ked o nejaky ten den skor🙂
akurat som vecer pisla na FB ze skoda ze u nas nieje skolka v prirode...by som tam Sofi hned prihlasila to by bola skolka akurat pre nu...lebo ona ma stale do prirody taha stale dajaku haved zbiera...stale len bosky chce chodit a vala sa po zemi...len stanovat chce a tak...

iwusca
27. máj 2012

@petraas tak mozno ju v tej sukromke nejake dieta "nahnevalo" a preto nechcela chodit 🙂 ale teraz uz je starsia tak to bude lepsie 🙂 my tu mame taku dedinsku jednotriednu skolku a mame to cez ulicu takze ked su deti vonku tak sa tam chodime hravat cize uz to nebude pre nu taky sok lebo aj ucitelky aj deti uz pozna 🙂 my tiez chodievame do lesa sem tam, ale vzdy sa zasekneme pri potoku 😀 😀 a doma na zahrade beha tiez bosa aspon nebudu mat ploche nohy 😀 ja uz sa tiez celkom tesim ze pojde do skolky a aspontie 2 mesiace pred porodom budem mat trosku klud 😅 postupne sa uz totiz stahujeme a to bude stale co upratovat a vylepsovat 😝

petraas
27. máj 2012

@iwusca no mozno skor ucitelka lebo ked som ju tam obcas este zaviedla a nevidela tam konkretnu ucitelku tak pohoda natesena ale nedajboze zbadala niekde tu ucitelku tak hned plac a dom a dom...no nevadi sak ja som ju tam nemusela nastastie nasilu davat lebo mamina mi ju opatrovala a tak som ju nechala doma...ja somju tam davala len kvoli tomu nech si zvyka na kolektiv a nech sa zahra s detmi...
no tak to mate super ze ste mohli takto do skolky chodit...to urcite nebude mat mala problem....to mi hovor o tej vode...my sme chodili plavat len teraz kvoli mojej pn ke sme toho museli nechat lebo nemali volny cas kedy by mi vyhovoval kvoli vychadzkam a Sofi je porad nestastna...stale sa pyta na plavaren...uz nech je teplo aby sme mohli na kupko chodit...Sofi je to jedno kde sa okupe ano uz chcela aj v ribniku plavat🙂
no tebe to vyslo lepsie ty si chvilku odpocinies kym porodis len ja to budem mat tak na hrane vsetko ale nejak to zvladneme🙂

iwusca
27. máj 2012

@petraas aj kvoli tomuto som rada, ze bude chodit do tejto skolky kde sa vsetci rodicia a ucitelky poznaju, je to na takej priatelskejsj urovni ako keby to bola daka velka skolka v meste 🙂 keby dakto ublizoval malej tak by mal smolu 😠 😠 a je super ze ti ju mama moze opatrovat aj ked sa mala narodi tak ti to urcite pomoze 🙂
my sme na plavanie nikdy nechodili, ale mame susedov co maju klasicky velky bazen tak k nim chodievame v lete a minuly rok sa vobec nebala tej velkej vody, keby som ju nechytala tak tam aj sama skoci 😀 😀 som ju odtial nemohla dostat 😀 na kupalisko sa mi teraz velmi nechce ked som tehu, nepotrebujem daku pliagu chytit 😝
a ake mate pocasie u vas? je to sranda ale vcera bolo aj vramci BB ine pocasie 😀 my sme sa doma cvachtali v bazene a bobocka pisala ze u nich na druhom konci riadne fucalo a boli vonku v mikine a teplakoch...

lucie002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petraas
14. nov 2014

ahojte baby, asi tazko sem niekto zavita ale nevadi pisem aj tak. idete vase septembrove deticky dat zapisat do skoly?

bobocka
15. nov 2014

@petraas som skoro odpadla ked som videla zas otvorenu tuto temu 🙂 stare zlate casy 🙂
ako sa mate? ako s tou agenturou? dufam,ze dosiahnete spravodlivost.no a k tvojej otazke,tak miska ja do skoly buduci september este dat nechcem.minuly rok bol v inej skolke,tento je v dalsej a v oboch mi povedali,ze je sikovny,,vnimavy.on je fakt velmi mudre dieta.pamat ma ako slon 😀 ja musim chodit mesiac co mesiac do panta rhei a nakupujem mu cvicebnice pre predskolakov a pre prvakov.misko pocita do kolko sa mu chce,proste keby mal pocitat do 1000,tak napocita.ale je lenivy sa az tam dostat 😀 scituje,odcituje z pamati lahke priklady (/mas pat cukrikov,dam ti dalsie tri,kolko ich mas),pozna pismenka (nie vsetky ,ale pozna) v podstate by prvy rocnik podla mna aj zvladol.LENZE ja mam pocit,ze mu nic neujde.chcem mu predlzit detstvo,nech ma bezstarostny rok k dobru.velmi nezastavam ten nazor,ze ked je moc sikovny a pojde do skoly o rok neskor,ze sa tam bude nudit.nebude.pokial bude sikovna ucitelka,tak ho dokaze zaujat natolko, aby ho aj nieco naucila a aby sa nenudil na hodine.ak bude nejake veci vediet,tak nech mu da dva krat tolko uloh ako inym detom,nech sa nenudi.ja som septembrova a moj manzel tiez.obaja sme sli do skoly ako takmer sedemrocni a ja nemam pocit,ze by to bolo na skodu.prave naopak.bola som dostatocne zrela a tak som zadania lahsie vnimala,chapala som princip sustredenia sa 45minut na jednu vec,vedela som lepsie reagovat,vedela som sa lepsie prisposobit.kdezto ked supnes do skoly este hrave,no sikovne dieta,tak to nemusi narobit dobrotu. a myslim,ze nie je nic horsie ako ked dieta rodic nastavi na skolu,ono sa zacne tesit,do skoly aj nastupi a po mesiaci dvoch ucitelka usudi,ze dieta nie je na skolu este zrele a vratia ho naspat do skolky.radsej nechat dieta o rok dlhsie v skolke a dat ho do skoly ozaj pripravene,ako ho mozno podcenit,supnut v predstihu do skoly a potom nastrbit jeho sebadoveru navratom do skolky.
ja som tuto temu hodne rozoberala.mam kamaratku detsku psychologicku,mam kamaratku ucitelku prvaceniec a riesila som to aj s inymi mamickami a teraz som si to v hlave uz upratala a myslim si,ze nechat miska o rok dlhsie v skolke a dat ho do skoly ako takmer sedemrocneho bude pre neho dobrym krokom.

petraas
15. nov 2014

@bobocka ahoj no vedela som ze ty nesklames🙂 veru to boli casy...sme toho popisali...este pisete v tej sukromke? no mame sa na prd...ale tak zijeme to je hlavne. no na agenturu by som mala konecne na dalsi tyzden podat trestne oznamenie tak som zvedava ze ako pochodime. a vy ako sa mate? kolko ma Misko suodencov?
no k tej skole...ja mam teda valku diemu ci dat ci nie. Sofi teraz vratili do strednackej lebo nemali u predsolakov miesto z coho som bola nielen ja sklamana ale hlavne ona lebo 2 roky bola zvyknuta s detmi s ktorymi chce ist aj do skoly no oni ju hodili do strednackej a nepaci sa jej to lebo ju to taha do skoly so starsimi. ja som tiez bola z toho sklamana lebo som chcela ze ak by na skolu mala tak by som ju do nej dala ak by naoniec chcela teda ist. no nakoniec sme sa s tym zmierili ze teda zostane v skolke este o rok dlhsie ale boli sme na logopedii lebo nevedela povedat K no na prvom sedeni to zvladla ale este si nas objednali na druhe sedenie no a tam jej davala take ulohy ze dovi dopo...som nechapala ale zvladla to a tak sa logopedicka cudovala ze preco je v strednackej a nie v predskolackej ze ona by mala byt tam a ist na rok do skoly....sme sa o tom rozpravali samozrejme ze pred Sofi a tak ju zasa spät chytilo ze chce ist do skoly a mna tiez. odporucila nas aj jedna psychologicka do predskolskej aj sa nam to pokusali vybavit ale v skolke nieje miesto tak neuspeli ani oni....neriesila som to teda no Sofi stale ze ona chce ist s tymi starsimi do skoly a tak mi to nedalo a rozhodla som sa ze ju pripravim doma a ked bude vsetko ok a bude chciet stale do skoly ist tak ju dam....len stale si hovorim ze bude najmladsia a ze by pre nu bolo lepsie keby bola o rok dlhsie v skole lebo potom by bola najstarsia a lepsie by jej vsetko islo lepsie by sa sustredila....eraz 24. mame ist este jednej psychologicke ktora ma na starost taketo deti tak som zvedava co nam povie ci mi pomoze lepsie sa rozhodnut....

bobocka
15. nov 2014

@petraas 🙂 ja som tu stalica 😀 a jasne,v sukromke este piseme.sice ooovela menej ako kedysi,ale sem tam nejake veci predebatime.aj tu skolu sme riesili.
neviem ako to budete mat ak nie je sofi v predskolskej triede.lebo predskolska priprava je povinna.neviem ci by akceptovali aj to,ze je ako dieta sikovna a na skolu pripravena aj ked je v strednackej triede a nie medzi predskolakmi 😕 toto fakt netusim.inak co sa tyka logopeda,tak to nie je jediny ukazovatel zrelosti na skolu.niektore deti hovoria pekne cisto ako trojrocne,no na skolu samozrejme este pripravene nie su.psychologicka sa s nou podebati,poskusa co vie co nevie a potom ti povie ci je sofi uz na skolu zrela alebo nie.inak v predskolskych triedach mavaju tieto psychotesty a poslednou dobou sa casto stava,ze psychologovia deti do skoly neodporucia.vsak uvidite,za skusku nic nedate.ale ak ju psychologicka odporuci do skoly,tak by veru mala ist k predskolakom.
inak s tou agenturou je to sila.videla som aj ten reflex.je to riadne svinstvo takto sa nabalit na ludoch.budem drzat palce nech im sud klepne po prstoch.
my sa mame inak fajn.misko ma maleho braceka mateja,ma rok a pol.chalani su zdravi,zlati,robia nam radost.aj ked niekedy nam daju slusne zabrat 😀 ale to k tomu patri 🙂
pocuvaj,nechces zas do skuromky? 😉

petraas
15. nov 2014

@bobocka moze ist aj zo strednackej do skoly. to mi hovorila este ucitelka nez skoncil minuly skolsky rok ked som sa dozvedela ze ju daju k strednakom. hovorila ze kludne ak budeme chciet mozeme ju dat aj zo strednackej do skoly ale to som jej povedala ze nie lebo nebude pripravena pretoze oni s predskolakama dost pracuju. nakoniec mi to aj psychologicka aj logopedicka povedali ze moze ist aj zo strednackej.inak skusala ju aj logopedicka co vie co nevie a co by mala vediet ako predskolacka a vsetko vedela tak preto povedala ze by mala ist k predskolakom. riesila to aj s tou psychologickou a obidve nas odporucili no coked nemaju u predskolaov pre nas miesto....u nas je problem so skolkou. vela deti sa ani do skolky nedostane...no uvidime co nam povie este tato psychologicka. ak nas odporuci a nakoniec aj povoli ze moze ist do skoly tak mozno ju dam. ale ak mi Sofi povie na konci roku ze nechce ist do skoly tak urcite ju nedam a necham ju este rok v skolke. no v tom reflexe som bola aj ja...su to svi.e...a veselo si podvadzaju dalej len uz pod inym menom a adresou...dufam ze im to dokazu ze to bol podvod....
tak super Misko ma braceka...pekne meno ste vybrali🙂 a neziari na maleho? lebo Sofi dost ziarli je na Izabel hnusna a pritom ked sa mensia narodila tak som Sofi do vsetkeho zapajala a ani rozdiele som nerobila a akosi nepomohlo...neviem uz ako jej to mam vysvetlit...
no aj by som sa pridala do sukromky ak budu ostatne suhasit....sice nemam moc casu na pisanie ale tak sem tam by som sa zapojila ci popytala🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre