V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lynn77
20. nov 2009

majo, to si nekdy rikam taky, ale pri nasi schopnosti pocit dite uz bych mela pomalu zacit, abych to do 40 stihla 😉 jsem tam mezi vama byla pocitam beztak nejstarsi, vsechny takove mlade hezke maminky 🙂

kasenka228
20. nov 2009

Lynn a hadam spravne rocnik tveho narozeni z tveho nicku? Jestli jo, tak nejsi o moc starsi.... a proc bys ty nemela byt hezka? 😉
Nase ditko porad nespi, prave ji tatinek prebaluje. Usnula kolem sedme na pul hodky a od te doby nas tady zlobi. Tatinek ji privezl hrazdicku, docela se ji libila, ale jen chvili...

lynn77
20. nov 2009

kasen, jj spravne 😉 a neboj, hrazdicka u nas je dele, ze zacatku nadseni asi tak 3 minuty a pak 2 tydny total nezajem, tedka ji prisla na chut a predevcirem byla pod ni nekecam trictvrte hodiny, jsem se bala hnout, aby si me nevsimla a abych ji nevyrusila, ale ona na to zatim jen zira a omylem sem tam bouchne do nektere te hracky, ale jinak hracky zatim sama od sebe nechyta, to jeste nepochopila 😉

kasenka228
20. nov 2009

Terka taky nechyta... kdyz ji nacpu chrastitko do ruky, tak ani nevi, ze ho tam ma, natoz, aby chrastila... 😅 😕

emamamamu
20. nov 2009

ja mam pro tu Terezku slabost....😀 nejlepsi je jeji vyraz "mam v p..i cely svet..."😀 😀 😀
Mala je tady hrooozne hodna, vim, ze je to tim, ze jsem ja v pohode, tak je i ona..smutne...😀 😀
kdy je dalsi sraz? Kasen ted v tydnu nemas cas na nejake cviceni, nebo tak, ze? byli jste na te neurolce?

kasenka228
20. nov 2009

Emus a to davam na net jen ty jeji "inteligentnejsi" vyrazy... ta se umi tvarit, ze byste neverily! 😀
No, na ty neurolce jsme byly min.ctvrtek, a jak jsem psala, budeme cvicit tu Vojtovku, ale tam jdeme az v utery...
Pristi tyden je to se mnou marny... v pondeli ma Michal dovcu, v utery rehabka, streda navsteva kamosky, a ct a pa tu budu mit mamu a mozna i segru, takze leda az ten dalsi tyden....no snad to nekdy vyjde...

bodkakroneisl
20. nov 2009

Jeejda Lynn prosim Ta, ved si este mlada mamina, takze mas este cas 😉 a Maji uz si dlho nenapisala, co robite? 😀
Aj nas chlap uz je doma a junior spinka!!! ale zaspal pred 15 min a ja si napustam vanu 😅 huraaa
Moc vam dakujem za super foto.

Co sa tyka hrazdicky, tak nas by ju taky nereflektoval, ale je tam to svietiace a hracie slniecko tak to ho zaujme, ono sa za chvilu same vypne a on potom skusa dociahnut nanho alebo na hracky..a uz slusne sa ich drzi...myslim, ale ze keby tam nebolo to slniecko, tak ho tam pre zaciato nic nezaujme...no ale aj tak tam nevydrzi viac ako 15-20 min. Lynn co mate za hrazdicku vy, ze tam Laurinka vydrzi tak dlho?

bodkakroneisl
20. nov 2009

Kasenka tak sa snaz si co najviac odpocinut, ked budes mat doma maminu, myslim, ze kazda pomoc nam teraz dobre padne 🙂

bibnka
20. nov 2009

Kasen, fotky jsou fakt skvělé. Moc vám to tam sluší.

U nás je hrazdička teda v kurzu. Když tam Tomáška dám, vydrží i hodinku. Bouchá si do hraček, od včerejška už cíleně, něco jim tam vykladá a je tam hodný 😉 🙂 Ale chrastítka taky nechytá. když mu ho dám do ruky, chvilku drží, ale opravdu jen tak, aby se neřeklo.

Lynn, teda já osobně bych ti tipovala míň. To já jsem se svými dvěma dětmi mezi vámi už vyzobaná kukuřice, jak by řekl MM 😉 😀

petrajurinova
20. nov 2009

Ahoj.
Tak vyšetření srdíčka u Bastíka proběhlo úžasně pohodově - Bastík spolupracoval s doktorkou ukázkově při EKG i při UTZ. Výsledek už tak ukázkový není, ale není to žádná tragedie. Má v levé srdeční komoře tkáňovou strunku, která způsobuje drobný šelest, ale prý to v podstatě nic neznamená - žádné omezení ani léčba se nekoná, akorát prý se to bude sledovat a jedenkrát ročně bude Bastík chodit na kardiologii na UTZ.

Wwcko, neštovice jsou infekční od okamžiku kdy se objeví první pupínek až do té doby než jsou všechny pupínky zaschlé. I když dneska ten kamarád nemá nic, může se to začít vyhazovat kdykoliv a během půl hodiny od objevení prvního pupínku může být obsypaný celý.
Částečně je kojenec chráněný protilátkama od maminky (pokud ta v dětství neštovice prodělala), ale není to stoprocentní a i několikadenní miminko může neštovice dostat, navíc u dětí do dvou let se prý po prodělání neštovic netvoří imunita a nemoc se může později znova opakovat. Takže já bych to neriskovala.

kasenka228
20. nov 2009

jojo, mamka prijede, navari, pochova, dobry 🙂
Holky koukam do sveho nabiteho diare, a koukam, ze nejblizsi volno na sve materske dovolene mam 1. a 2.12., co se predbezne domluvit zase na nejaky srazik? Chtely byste? Kdy by se vam to hodilo?

bibnka
20. nov 2009

Petruš, tak nakonec to dopadlo docela dobře. Pokud vím, tak takovou šelest má hodně lidí a opravdu to není nic vážného. kdyby byl vojna, aspoň by kvůli tomu na ni nešel. A Bastík je šikulka, že tak spolupracoval 😵

bibnka
20. nov 2009

1. i 2. mám ve svém skoro prázdném diáři volno. takže já můžu.

emamamamu
20. nov 2009

kasen no jo vlastne, tak to je dobry...Vojtovka neni tragedie🙂
Dorka se taky tvari, jak kdyby ji bylo deset a uz ji nudila encyklopedie vesmiru...😅

majamisutka
20. nov 2009

Domča hrazdičku zbožňuje, vydrží u ní taky dost dlouho. Plácá do nich a už je i chytá do rukou a brumlá si u toho a směje se 🙂 Ale chce to čas, na začátku ho to taky bavilo par minut a pak se to hraní postupně prodlužovalo 🙂

emamamamu
20. nov 2009

smankote..ja mam myslim neco 2. ..ale to je asi jen doktorka, nebo tak neco...musim to zjistit, ale nevim jak😅

majamisutka
20. nov 2009

plácá do hraček jsem chtěla napsat 🙂

majamisutka
20. nov 2009

Jinak já zatim nic v plánu nemám. Takže můžu i prvního i druhého 🙂

kasenka228
20. nov 2009

Toz overte vase programy a nahlaste, kdy by se vam to hodilo. Ja bych spis preferovala toho 1.12., kdyby to nevadilo... jestli teda nebude po tydnu kontrola na rehabce, to zatim nevim...Tak to kdyztak doladime pristi tyden, ju?
Holky, musim se jit venovat manzelovi, uz nejak remca. 😅 Ditko prave usnula, odsali jsme ji frnacek, dostala hysteracek, tak jsem ji pochovala a vytuhla, tak snad aspon na 3 hodky. Emus, uz jste poridili tu odsavacku?

bibnka
20. nov 2009

Já jdu taky do cích. MM sice neremcá, ten je myslím rád, že má pokoj, ale já jsem zralá na spaní. Zítra jedeme na celodenní výlet i s obědem, tak jsem zvědavá. Aspoň nemusím vařit.

Dobrou a co nejmíň kojící noc 😉 🙂

kasenka228
20. nov 2009

jo, bib, me zase manza rika, ze me ohlodal zub času... no nic...taky preju dobrou noc

pospecka
21. nov 2009

kasenka: Tobě, který vypadáš na ještě mokrou občanku? 😕 😕 😕 At je rád co má. Kdyžtak mu ukaž moou fotku jak taky může ženská vypadat v Tvým věku. 😀 😀 😀
Jinak teda super srazík. Vůbec jsem netušila, že tu máme tolik pražand. 😀 😀 😀

pospecka
21. nov 2009

který=která 😅

pospecka
21. nov 2009

http://zdravi.idnes.cz/porod-uz-nemusi-automati...
😀 😀 😀 😀 😀
Je tu vůbec některá z nás po norm.porodu bez nástřihu?

wwcko
21. nov 2009

dobre ranko. 🙂

Petra sme sa dohodli ze nepride, ze si navarime opat niekedy ked bude zdravy 🙂 ved to neni prvy ani posledny krat co si ideme varit tak o nic nepride 🙂

Posp pekny cas 🙂

Baby super zrazik, by som sa tiez hned pridala, ale druheho mam poradu a prveho cvicenie s malou tak ani ja nepridem 😉

Inak vcera bola u nas taka neuveritelna hmla, drzala sa iekolko hodin. doteraz sme mali babie leto no a vcera sa tak ochladilo ze sa to vsetko zrazlo. No a dnes sa to podoba na neskoru jar. Aspon viem ze viaoce s za dverami 😵 Mame prve spolocne. doteraz sme sice byvali spolu, ale chodili sme na veceru domov a teraz budeme mat prvy krat nase vianoce 😵 sa tesim 🙂

A pekny sobotnajsi den prajem vsetkym 🙂

wwcko
21. nov 2009
majamisutka
21. nov 2009

pospec, ja byla potrhaná snad všude, kde to šlo i konečník jsem měla natrženej 😖

na příští těhu si koupim epi-no, jedna mamina z naší porodnice porodila kluka 4,3kg 54cm bez nástřihu a to díky epi-nu. 🙂 😵

lynn77
21. nov 2009

pospec, ja myslim, ze tady nikdo bez nastrihu neni ☹

bodka, mame Fisherprice, tu jednodussi, 2 v 1 se to tusim jmenuje, a tedy asi mate nejake sikovnejsi deti, ale kdyz jsem ji pozorovala, tak ona do toho sice placa, ale zdaleka ne cilene (alespon se mi to nezda), ale jen tak ze rozhazuje rukama obecne, tak se ji to sem tam povede do toho placnout 😉

jinak 1. a 2. zatim nic nemam 🙂

majamisutka
21. nov 2009

wwcko krásný fotky, Ninka je úžasná 🙂

lynn77
21. nov 2009

holky, ktere mate satky ci nositka, pouzivate nebo planujete pouzivat na ven i v chladnem pocasi a jak hodne deti do toho oblekate? Je treba takova ta ochranna kapsa?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre