V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bibnka
23. nov 2009

Ahoj,

tak nevím, co byl dneska za den. U nás se taky docela dost řvalo.

market, děti se dostávájí do věku, kdy si začínají vynucovat pozornost a je jen na tobě, jak se k tomu postavíš. Já jsem u Robinka měla strach, že si ho roznosím, tak jsem na něj pořád mluvila. A to zase vyžadoval, abych u něj pořád byla. Tomášek je teď taky uřvaný, když přijdu, hned je jak sluníčko. Ale musím ho mnohem víc nosit, protože jaksi nemůžu mluvit na dvě strany a s ním na ruce se můžu věnovat i Robinkovi. Já osobně nechávám plakat jen nezbytně dlouhou dobu, když musím na záchod, něco dodělat, nebo když se věnuju zrovna druhému zvířeti. Neboj se, bude líp. za chvilku si začnou hrát s hračkami a zase se zabaví samy. Vždycky ta přechodová období, kdy mozek by už něco dělal, ale tělíčko na to ještě není zralé, jsou nejhorší. Vydrž, prťka, vydrž 😉

kocanda2009
23. nov 2009

dobry vecer,
hlasim ze u nas taky prislo placeni popelnic od rijna 2009 za mimco ☹ ☹ ☹ ne ze by mne ta castka nejak ubijela ale vzhledem k tomu ze nase mimco moc odpadu nevyprodukuje kdyz pouzivame latkove pleny tak to trosku zamrzi ze nekde jinde to nevyzaduji 😒
zase nejak casto kojime a porad se mi u prsa cuka ale pritom ho chce porad dudat, dudlik fakt nechce, nevi co s nim....

bodkakroneisl
24. nov 2009

Ahojka maminky.
Bibnka super foto, Robinek mal tortu Nemo? kraaasna, si robila Ty?
A Bib citala si co som pisala ohladne tej mucnivky?
Maja Dominik tam vyzera naozaj ako anjelik, mame krasne deticky 🙂
My sme vcera tiez nemali dobry den a to je iba zaciatok tyzdna a uz nevladzem 😒 tiez mam pocit, ze si Dan vynucuje pozornost, ale teraz to je take kadejake, ked ho mam na rukach, tak je dobre dokym nanho neprehovorim, zacne plac, a mam pocit, ze ho furt vcera nieco rozculovalo, moc nechapem, no ale co je to oproti tomu, ako pise Kasi, to by ma uz asi porazilo ☹ Kasi , vidno, ze Ta to trapi, ked Terezka place, ale Ty to uz tak stoicky napises a vies, to zvladnut, to ja mam iba po jednom uplakanom dni, pokazenu naladu, takze som Ti chcela napisat, ze klobuk dole ako to zvladas!
Fill uplne Ta chapem, ako sa tam musis citit, ja som takisto cez tyzden sama doma, ale aspon nebyvam na dedine, ale je to na palicu, Ti poviem..

martinkastanko
24. nov 2009

Kasenka - aj náš Stanko si dáva hlavičku až na uško, na tých fotkách má tu hlavičku ešte celkom dobre. Hlavičku má šišatú a ja len dúfam, že ako mu bude lepka rásť, tak sa to vyrovná.

akinom55
24. nov 2009

Ahoj žienky,
tak my sme mali tiež včera katastrofálny deň.... malinká bola už od obeda uplakaná a nervózna zo všetkého, celý deň vôbec nespala a tak som správne predpokladala, že ide na ňu asi kakanie... problém bol, že to mala včera také husté (pasta), že si s tým nevedela riadne poradiť a tak sme jej s manželom pomáhali... chúďa malé, tak strašne pri tom kakaní plakala, že mi to až srdce trhalo...celá vyšťavená z toho potom zaspala....Idem dnes k lekárovi a snáď mi niečo poradí, neviem či by som mala viacej jesť mliečnych výrobkov alebo čo, no takto to nemôžem nechať...

petrajurinova
24. nov 2009

Akinom, naše malá byla taky včera strašně uplakaná a večer to byl záchvat pláče, na který nepomáhalo vůbec nic, tak jsem v zoufalosti uvařila maličké heřmánkový čaj (že je to na sklidnění) i když nikdy před tím nechtěla polknout nic jiného než mateřské mlíko a Isinka včera toho čajíku vyžahla 100 ml na ex a asi 15 minut na to se pokadila skrz na skrz - plínou, oblečením a prosáklo to i dvěma dekama které měla pod sebou - a od té chvíle to zaser bylo naše hodné usměvavé sluníčko. Tak ji asi mateřské mléko na žízeň nestačí když tu máme vzduch vysušený od topení a potřebuje další tekutiny aby se jí to kakání zředilo a šlo to vytlačit.

martinkastanko
24. nov 2009

A niekedy, keď chcem Stankovi otočiť hlavičku na druhú stranu, tak sa tak zaprie, že mám problém mu ju otočiť. Mám pocit, že mu zlomím väz.

mauik83
24. nov 2009

petra - 😕 😕 😕 týýýý jooooo ale aspon, že se nakonec povedlo to rodeo, ne? 😉

akinom55
24. nov 2009

Peti moc ďakujem za tip... ono to fakt môže byť asi tými tekutinami... už som si všimla, že si malinká chce občas iba cucnúť riedke a nepapá...skúsim čokoľvek, len aby takto netrpela... ja sama mám s tým problémy, už od začiatku tehu a stále sa to nenapravilo, ale že sa to dá preniesť na malú ma nenapadlo....uvidím i čo povie lekár nato, snáď niečo poradí....

majamisutka
24. nov 2009

no holky, to cestování vám nezávidim ☹

http://www.babytelevize.cz/video/s-kocarkem-mes...

majamisutka
24. nov 2009

akinom, jinak my jsme měli nedavno taky takovou zacpu a pak jak říkáš ty, vyšla ta husta pasta. Ale pak najednou zas kakal normálně.
Zkus něco projímavého, třeba švestky nebo něco jakblkovýho, mošt, horký jablko,...

majamisutka
24. nov 2009

akin a měřila jsi jí teplotu?

emamamamu
24. nov 2009

akinom neres to... 😉

majo tady uz se da skoro vsude dojet normalne, akorat s mensima zajizdkama...😀 mne uz to ani neprijde... 😀
ale uvazuju, jestli si nedodelam ridicak..to mi ale prijde bezpecnejsi cestoani mhd...😀

majamisutka
24. nov 2009

ono je to tak jako tak, stejně na lidi nadáváš. Jestli jedeš MHD nebo autem. Bezohledný jsou všude 😠

emamamamu
24. nov 2009

maji ja bych i ohledna byla....😀 ale bylo by mi lito pozustalych...😀

majamisutka
24. nov 2009

To mě taky. Já už jsem se srazila....ale ne s blbcem, ale s holubem. Napálil to do mě na dálnici 😅 ☹

emamamamu
24. nov 2009

jezisi... 😒 my jsme zase srazili srnu..ale kdybych ridila ja, tak by to jeste byla nejlepsi mozna nehoda...
ja jsme tak zbrkla, ze bych porazila uz popelnici pred barakem a plynule by to pokracovalo....ale laka me to, laakaaa..
se divim, ze se nebojis ridit s malym.. 😎

majamisutka
24. nov 2009

člověk se nesmí bát, strach je ten největší nepřítel. Samo, že když jedu s malym, tak jedu opatrnějš, něž kdybych jela sama. Ale řízení mě prostě baví 🙂 😎 . Můj muž je profi řidič, tak ten vztah k autům mam od něj. 🙂

bodkakroneisl
24. nov 2009

http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_cont...

maminy, ako ste na tom s tym ockovanim? teraz je tolko roznych clankov a som z toho zmetena 😖 pre nasich anjelikov len to najlepsie,ze? ale je pravda, ze farmaceuticky a vojensky byznys je ten najvacsi a najhorsi, na druhu stranu keby nebolo nejakeho pokroku, tak umierame v 50-60 tich rokoch ako v minulom storoci, nemamu tu inkubatory, nemame tu .... mnoho inych veci, bez ktorych sa kedysi umieralo co i len na nachladnutie.. 😢

bodkakroneisl
24. nov 2009

http://www.zvedavec.org/komentare/2009/11/3398-...

dalsi clanok...ak ich nemam posielat tak mi napiste, lebo su dost drsne a neviem nakolko su naozaj z overenych zdrojov

emamamamu
24. nov 2009

bodko ja bych chtela ockovani co nejdele posunout,,,ale nase doktorka to urcite nedovoli...:-/

bodkakroneisl
24. nov 2009

mna by tiez zaujimalo, co mi nato povie doktorka 😨

bodkakroneisl
24. nov 2009

Boze Danik je taky uplakany uz druhy den ☹

ivca08
24. nov 2009

holky ja mam taky pocit, ze Adula pije casto a malo, tak jsem se ptala doktorky na cajik, ale ta mi rekla, ze nic nepotrebuje. A to jsme resili i tu zacpu, pastu kakame prakticky porad. A na to mi rekla upravit moji stravu - vic zeleniny a ovoce, suseny svestky atd. Ale jakou zeleninu to nerekla, mam pocit, ze krome mrkve snad vsechno nadyma.

pospecka
24. nov 2009

bodka: já narovinu píšu, že do těch tvých odkazů koukat určitě nebudu. Očkování je povinný, tak se nebudu stresovat tím jak někde nějaký dítě něco ... Já vím, že to určtě myslíš dobře, ale akorát se tím stresuješ. My jsme taky očkovaný a mnohem v+tšíma sajrajtama než se očkuje teď a žijem.
rping.:to víš, já jsem stará drbna. Čtenářka bulváru. 😀 Ale už to není co to bývalo. 😀
ad popelnice: 😀 😀 😀 mě upozornili už v porodnici, že mám povinnost přihlásit dítě k platbě popelnic a uhradit poplatek. Fakt vtipný. Zdenda tam sice produkuje jednorázovky, ale s přihlédnutím k finanční situaci maminek na rodičovské mi to připadne fakt hustý.
ad řízení: já mám řidičák už od 18ti, mám najetých mnoooho kilometrů. Mám za sebou i pár nehod, jednou mi auto přestalo brzdit. Člověk na to nesmí myslet co se může stát. To by pak nemohl ani vylízt na ulici. Ale můj názor je, že člověk co se bojí nemá za volantem co dělat. Tito lidi pak zmatkujou a jsou nebezpeční pro okolí. Jejich chování za volantem je nepředvídatelný to samý platí i o přehnaně sebevědomých řidičích.
ad šišatá hlavička: můj názor je, že se to určitě srovná. VIděli jste někdy někoho s šišatou hlavou? Já teda ne. 😉
ad kočárkování: já žiju v Brně a taky brázdím okolí jen v doprovodu Zdeňulíka, kterej to celý prospí. Když už se ke kočárkování hrne nějaká babička, tak mi většinou naznačí, ať jsem doma a odpočívám (tím mi naznačujou úklid 😀 ) a jdou se Zdendou samy, takže já zase nic. No a když jdu kočárkovat s tatkou, tak celou cestu poslouchám, jak se budeme stěhovat k tchýni a jak to bude super 😠 , takže jsem nakonec ráda i za to, že jdu bez něj. 😀
filkova: takže jestli bude nějaký příště, tak mám už u příjmu křičet, že chci nástřih? 😀 To budu asi první na světě. 😀 😀 😀
ema: včera jsem koukala na gympl. Seženeš mi autogram? 😀

majamisutka
24. nov 2009

pospec 😀

a tu tchýni ti nazávidim, mě už stojí vlasy hrůzou na hlavě, jen když tam musíme jet na návštěvu. Což je skoro 2x do měsíce 😖 A bydlet s ní, to bych se raději rozvedla.

kdo je z gymplu? něco mi uniklo?

natali1401
autor
24. nov 2009

ahojte..nejak casto nepisem lebo nemam ani co hehe .. ale citam alebo aspon sa snazim vsetko citat..
akurat mala spi..
k ockovaniu...ja som asi zla matka ale teda este som necitala ziadny clanok o ockovani ani neviem na co sa deti ockuju iba ked som citala odkaz od pospec kde to pisala a to je vsetko..doktorka detska mi este nic nepovedala kedy sa co ockuje ani ze si mame rozmysliet co chceme a co nie a ani to neriesim..malej ani nezareagovalo tbc ockovanie tak pojdeme asi este raz a to viem tiez iba preto ze to tu pisala ema ze sa im to stalo a ze musia ist este raz a ani neviem kedy a preco sa to musi a doktorka malej na to ani nekukla ci to nieco robi alebo nie..tak ona bola doktorka este mojho svokra a poradna vyzera asi tak ze sme tam dve maminy a ani ju nepopocuva co ma uz aj vytaca..prvy krat ju prezrela riadne a potom to uz flaka 😠

inac sa snazim kojit ale po kazdom kojeni nasleduje flaska s um lebo jej to nestaci.... spime stale biedne..3-2-2-1-1 tak mam radost 😀 a cez den tomu tiez uz moc neda aaaale zacala uz krasne s nami blabotat a smiat sa mimo toho ze spi tak sa tesim..
tento tyzden ideme aj nakupovat bez malej a ja prvy krat uzriem krasu obchodneho domu a asi budem mat po takej dlhej dobe aj nakupnu horucku.. lebo som nebola nakupovat a vobec v obchode uz vyse 2mesiacov.. 😀
tak sa tesim..
ku kakaniu:kakali sme najprv vela krat denne potom zrazu raz denne a teraz zasa tri krat denne ..

to je asi vsetko 🙂

natali1401
autor
24. nov 2009

jaaaj pospec a preco idete byvat k svokre? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre