V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

aktekram
27. okt 2009

holky dneska se nám mezi bradou a krkem objevili červené puchýřky, myslím něco jako potničky. Asi jsem po krmení špatně utřela bradu. Mám to něčím natírat nebo nechat tak???
Myslím že je to na tak špatném místě, že to málo dýchá. Děkuju za radu, je to ošklivý, nikde jinde to nemáme.

danysek27
27. okt 2009

ahoj.
doktorka mi na vyrážky doporučila tohle : http://www.lekarna.cz/tanno-hermal-lotio-100ml/. zabírá to skoro na všechno i na ty potničky.

ewwe
27. okt 2009

no poloha na supermana je ze ju drzim na rukach a tvarou pozera na zem, a lezi bruskom dole k zemi, tak ako lietal superman 😀

dnes sme boli na poradni vsetko ok, vazi 4700g, na ten vecerny plac sme dostali nieco na brusko nejaky prasok co mam dat do caju, este som si to neprestudovala a ani neviem ako sa to vola, dam vediet ci zabral

kasenka228
27. okt 2009

ewwe, ja myslim, ze my tomu rikame Tygrik... napis pak jak se ten prasek prosim jmenuje. Diky. My konecne razime ven.

kocanda2009
27. okt 2009

ahojky, dlouho jsem se neukazala - nejak neni cas,
prdolka se nam hrozne oprudil - nevim cim presne to bylo, uz je to nastesti mnohem lepsi ale myslim ze plenky pampers radeji pouzivat nebudeme, celou dobu pouzivame latkove ale kdyz jsme byli na navsteve tak jsme vzali ty pampers a bud to bylo z toho, nebo z ubrousku huggies a nebo z kvasinek....bohuzel to musime vyzkouset cim to bylo
ted se nam taky jeste osypal - nevim jestli potnicky nebo z premiry citrusu, na to taky teprve musime prijit al easi zkusime to co tu radi danysek 😉
jo a kdyz ma prcek chraplavy plac myslite ze by to mohlo byt tim ze je v pokoji pretopeno a sucho nebo ze nam mutuje ☹ ☹
jinak preju vsem krasny den

emamamamu
27. okt 2009

bib moje svagruvka studuje gympl v Cakovicich...! 😅

emamamamu
27. okt 2009

a prazske holky kdybyste se nudily, od 5/11 zaciname chodit na tohle... 🙂
http://materstvi.cz/program/svetylka

emamamamu
27. okt 2009

kacenko
Každé dítě má svůj individuální harmonogram psychomotorického rozvoje, a tak může zvládnout některé z popisovaných projevů o 1-2 měsíce dříve a jiné naopak o 1-2 měsíce později.

kasenka228
27. okt 2009

Emus, koukala jsem na ty Svetylka, docela mne to zaujalo, ale nevim, jestli bych se nemusela prihlasit na jiny termin nez ty, pac my jsme rodili v srpnu....

emamamamu
27. okt 2009

kac myslim, ze to je jedno, ze to neresi...jen jestli to tobe nevadi, ze budete s "mladsima"...nebo tam je jeste cviceni pro maminky s detmi na mici..ale ja volim radsi tohle...treba malou unavis a bude ti spat onecne i v noci...taky na tebe casto myslim, ze nechapu, ze to zvladas, ja uz bych byla obesena!!!

emily3
27. okt 2009

ahojko maminky,
kocanda, nasa mala tiez zaparenu ritku ..s pampersiek, dostali mi sme do daru tie oranzove, a ona sa vyhadzala..a mohla som to natierat mastami od vymyslu sveta , nehojilo sa to...vymenila som znacku, pouzivame tesco plienky a natierala imazolom a krasne sa jej to zahojilo..takze to moze mat s tych plienok, ale aj s tych obruskov, treba ho umyvat vodou, to je najlepsie. 😉

kasenka228
27. okt 2009

emus, blby je, ze pristi ct bude mit Michal dovcu, takze asi budeme spolu, tak bych se pridala treba jindy na jinou aktivitu...
Jinak k tem nocim, no je to fakt des, pres den spi krasne, ted treba chrni v kocarku po prochazce, ale az se probudi, tak do noci nezaspi a rve... blby je to, ze nam to uz docela narusuje domaci souziti, protoze si ji jen prehazujeme jak horkej brambor, aby nekricela, tak se snazime ji chovat, ale jsme z toho oba docela unaveni a nejsme schopni se bavit normalne o necem jinem...

emamamamu
27. okt 2009

kasen to je mi jasne..hlave pres den se to vsechno snasi lip, nez vecer, nebo v noci... 😒 to jsme kolikrat nervak i ja..ale mala treba spusti v sedm osm rano a ja bych jeste chtela spat a ji treba boli bricho, tak to je spis muj problem...
ale neboj se, ono to prejde, muj bracha byl to same...pak prestal v roce, i kdyz je to dlouha doba, myslim, ze je to i hezka vyhlidka...🙂 ted je bracha prima chlap... 😉 😀 a ten smich neres..mam pocit, ze mala nedela nic z toho, co chytre knizky pisou a nechava me to chladnou..

emamamamu
27. okt 2009

jo a je to kazdy ctvrtek

kasenka228
27. okt 2009

presne jak pises, pres den to jde, noci jsou desny....a kdyz konecne usne v noci, tak jsme v 5 nebo v 6 vzhuru, a musime z postele, malokdy vydrzime dele... a to mezitim jeste kojim, ani uz nevim kolikrat za noc, protoze jsem si ji nastehovala do postele a delam ji dudlik, takze jakmile slysim, ze je vzhuru, sup, prso do pusinky a dobrou noc 😀
Jinak me moje mamka rikala, ze ja jsem taky vyrvala a ted jsem "celkem" normalni....
Jo, a my jsme driv byly presvedceni, ze ji boli taky brisko, ale ted si myslime, ze jen vymrzuje, v noci pekne prdi a pres den, kdyz ji nosime, tak to docela jde, ale jakmile se dotkne jakekoliv podlozky (postel, kosik, lehatko), tak priserne spusti...
Jo, a myslim, ze se dneska na prebalovaku smala: na zed, na ktery vubec nic neni, uplne bila, bez niceho... potvora...
Emus, porad ti dava tu hlavicku na jednu stranu? U nas je to nektery den lepsi, ze je celkem obcas alespon trosku strida, ale treba dneska je total lina a ma ji porad! napravo...
Tot muj asi nejdelsi prispevek 🙂

kasenka228
27. okt 2009

dalsi ctvrtek mame tu neurologii, ach jo

kasenka228
27. okt 2009

uz se budi....pomoooooc! 😀

emamamamu
27. okt 2009

kasen a v satku by nebyla??? muzu pujcit na vyzkouseni
ja kojim, tak to moc dlohy prispevek nebde😀
a maa uz dava hlau i doprostred i na druhou stranu,,,ale nejcasteji je na te svoji no...

kasenka228
27. okt 2009

jeste usnula... to mam dneska dobry, ctvrt na sedm a spi... tak jen doufam, ze to neznamena, ze o to dele bude vyvadet v noci...
My mame babyvak, milovala ho, tak spala hned ( samozrejme se ale nesmela odlozit), ale pouzivali jsme ho jen tyden, museli jsme prestat kvuli kyclim...

emamamamu
27. okt 2009

a co zkusit satek se svislym uvazem???

kasenka228
27. okt 2009

on by ten vak taky snad mel byt pouzitelnej vertikalne, zkusim to nastudovat...

emamamamu
27. okt 2009

ono se musi neco vymysle🙂) achal jsem taky pomohla😀
vzdyt to musi byt na palici...co ti rikala doktorka??

bibnka
27. okt 2009

Emuš fakt? A v "kolikáťáku" je?

emamamamu
27. okt 2009

bib ip🙂

bibnka
27. okt 2009

emuš ip 😀

emamamamu
27. okt 2009

bib pry je na tebe nastvany, nejlepsi ucitelka a pry si jen tak otehotni....😀

marketka.27
27. okt 2009

Ahojky🙂 Tak mám dnes za sebou kontrolu po 6N, nejsem z ní moc chytrá 😒 . Dostala jsem informaci, že existují dva druhy HA pro kojící matky, ale nějak jsem měla vypsaný recept dřív, než jsem si rozmyslela, jestli a kterou chci (ale stejně to bude to samé, takže je to asi jedno) - AZALIA 75. Co jste si nechaly napsat? O dalším těhotenství prý zatím uvažovat nemám a minimálně ten jeden rok dodržet musím 😒
Klokaní kapsa nad jizvou se prý ztratí do půl roku, to mě potěšil🙂 a bolet by to prý už taky mělo pomalu přestat.
Pak jsem se dr. ptala na nějaké cvičení po SC, když mě to pořád bolí a na druhou stranu už cvičit potřebuju a chci, tak mi řekl, že přiměřená zátěž nevadí. No byla jsem nějaká unavená nebo co, abych se víc vyptávala, ale fakt nevím, co to znamená ... 😠 No pak už jsem se raději neptala na nic. Každopádně výsledek kontroly je, že je všechno v pořádku, tak jsem ráda.

mauik83
27. okt 2009

ahoj, Neluša dnes spala celej den, jen odpolko jsme ji trochu vyrušili a byli se nechat nafotit v aťasu 🙂 Bála jsem se, že by večer nezabrala, tak jsme napustili vanu a dali si první hodinu plavání... 😀 moc se jí to líbilo a u kojení pak vytuhla u prvního prsa a pořád spí - už víc jak hodinu.. 😀

Emuš - co se dá s mimčem v bazénu dělat, krom toho, že ji držim pod hlavou, aby se nenapila a jezdim s ní ve vaně sem a tam??? Něco spešl? A nevadí, že měla uši defakto pořád pod vodou??? 😕 díkes!

emamamamu
27. okt 2009

😀 😀 😀 a sverila jsem se vam co ja na dnesni 6N kontrole?😀

marketka.27
27. okt 2009

Ivčo, tak doufám, že už jste v pořádku doma 🙂

Z jednorázových plínek se mi zdají nejlepší obyčejné Bella Baby a teď jsem na zkoušku otevřela první balík slovenských Libero (tcháni nás zásobili, v pokojíčku to vypadá jak v hypermarketu 😕 ), Pampersky nic moc, ale stejně jsme většinou v látkových. Ubrousky se snažím používat minimálně (Huggies), doma myju mokrou žínkou a osuším, natírám Bepanthenem, ale jen tak dvakrát denně.

A konečně jsem dnes objednala fusak a sterilizátor. Tak mi to prosím pochvalte, že jsem si dobře vybrala 😉
http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1...
http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1...
A mají v akci náš kočár - komplet s autosedačkou a hlubokou korbičku vyjde o cca 4 tisícovky levněji než v létě 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre