V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

rpinguin
25. nov 2009

akte, ja davam az od 38,5 cipok, dovtedy nic, u nas nebola ziadna reakcia, davam ockovat vsetko predpisane tou stalou ockovacou komisiou, vcera tu davala bodka odkazy, ale nezaoberam sa tym, ci mam ci nemam. Dam a hotovo 🙂

wwcko, no ten jeden kamos ju musi mat strasne rad, ked jej tu akoby jednorazovku prepacil. No neviem, ale aj tak to praskne. Skus sa poradit s muzom, kedze ak to tomu kamosovi nepovies, si zla a ak to povies, tak si zla v ociach tej baby. No nezavidim.

bodka, no fakt sme susedy, len keby som ja v ZA. bola. Zavitam tam hadam raz za rok 😉 No fakt sa aj ja tesim na Preslapy, len neviem, ci uz dnes budu na nete.

Inac, kupila som lacny kocar, Matilda sa tam ledva vopcha, ale aspon mozem chodit na cumendy do mesta a Maxik mi nebude zdrhat 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

bibi78
25. nov 2009

akte, ako som uz pisala rano, ci vcera?, maly mal den poockovani 38,5°C, dala som 1x cipok a kleslo to. ak sa jej nebude zvysovat, tak do 38 s tym netreba nic robit, iba ju vyzlec, aby jej nebolo este viac teplo a malo by to zliezt 😉.

wwcko, keby mi zalezalo na oboch rovnako, tak urobim to, co si kazdy zasluzi - pravdu 😉 najprv s nou (dat jej moznost povedat mu to sama), potom s nim. ale iba, ak by boli moji najblizsi kamosi, inak sa do vztahov nestaram.

rpinguin
25. nov 2009

ozi, ak tu mame Katky, tak vsetko naj 😵 😵 😵

mauik83
25. nov 2009

ww - souhlasim s bibi 😵

taky přeju vše nej Kačenkám!!! 😉

aktekram
25. nov 2009

bibi: takže by teplota měla trvat jen dnes možná zítra pak už ne??? Čekala jsem reakci včera, nikdo mi neřekl že to může být až druhý den. Takže mám asi dnes vynechat koupání, že?

bibi78
25. nov 2009

akte, presane tak, aj my sme mali reakciu az dalsi den a to mi uz hovorili, ze ak 1. den nic, tak nic. ale moze teplotovat aj dlhsie ako den, kazde babo je ine

kasenka228
25. nov 2009

Dekuji za prani k svatku. 😉

bibnka
25. nov 2009

Nazdar při večeru,

přešlapy nesleduju, nicméně vám přeju, abyste se mohly dívat 😉 😀 😀 . U nás jede Comeback a pak žehlení 😠 .

Panadol je super sirup, ale taky bych dala až u 38,5. Dřív je to zbytečné, tělíčko bojuje samo.

Kasen, já jsem ostuda, vždyť já to vím, že máš dneska svátek. tak vše nej, nej, nej 😵

Rpin, se divím, že ten kočár nemáš dávno. Maxík je ještě maličký, to já bych do toho kočárku šla ještě před porodem.

Bodka, psi mi nevadí, Robinek se jich bojí, tak ho postavíme do kouta a před něj Maxíka a třeba si budeme moct v klidu vypít kafe 😉 😀 😀 .

kasenka228
25. nov 2009

bibn: 😀 😀 😀 😀 posledni vete me faaaakt pobavila

mauik83
25. nov 2009

mě taky 😉 😀 😀

emamamamu
25. nov 2009

pingvine😀 😀 ted jsme ji koupola mikinu, ktera je do jednoho mesice a ma ji velkou...😀 😀 a nevim, jak bych ti mela dokazat, ze jsme ted dala do pytle padesatky, ktere ma akorat, popripade v tom vypada, jak kdybysme ji hodili do pracky na devadesat i s obleckama...😀
a z ceho soudis, ze jsem klidna?😀 dneska me treba zrovna malem jeblo...😀 😀 😀

bibi78
25. nov 2009

ema, ta vymena oblecka je super napad, ale nam by tie liliputi velkosti boli male uz pri narodeni 😀

a ping asi sudi podla toho, ze aj ked stresujes, vsetko to vyznieva vtipne a preto akoby s nadhladom. 😎

kas, vsetko naj!!! dufam, ze aj terazka ti dala pekny darcek v podobe pohodoveho dna. nas maly je dnes fakt ako vymeneny, sam sa hra, sam zaspi, neplace... az mi je to podozrive... 😅 😀

emamamamu
25. nov 2009

😀 😀 😀 bibi nebudu delat tragedii ze zaseknuteho prdu, ne? 😀
Dorka se naucila nove zvuky u plakani, jako ja po kalbe v nejvetsim kocovinovem zachvatu nad misou... 😀 😀 😀 juchu, to je fajne...jinym se decka pretaceji, smeji, mluvi, chodi, maji rezimky a to moje place, jako kdyby blilo...😀 (neblije 😅 😅 😅 )

emamamamu
25. nov 2009

jo a wwcko ja bych na tvem miste delala totalne blbou a ze o nicem nevim...teda pokud oni nevi, ze vis...😀
jako tim ti neradim, co mas delat, ja jako rikam, co bych delala ja, kdybych tohle tady a ted resila..🙂

kasenka228
25. nov 2009

Bibi, Terka mi dala darecek uz vcera. 🙂 A dneska byla taky docela hodna. A diky. 🙂

lynn77
25. nov 2009

kasen, tak ja sice s krizkem po funusu, ale taky preji vse nejlepsi ke svatku 🙂

emamamamu
25. nov 2009

majo tak to je asi Dorka vecne nastvana, pac ma porad ruce v pest..😀

bibnka
25. nov 2009

Tak u nás jsou ručičky taky pořád v pěst, jen když bouchá do hrazdičky, tak má pěstičky otevřené.

Emuš, a to teprve uvidíš, jaké ještě přijdou zvuky. Kdybys slyšela Robinka, co dělal, když jsme byli včera na kyčlích. Jo a mimochodem to máme ok, prý je skvělé a pomáhá to naše široké balení. Které ovšem nedávám 😀 😀 😀 Včera jsem myslela, že i já, poměrně trpělivý člověk, to své starší dítě přetrhnu. Seděli jsme v čekárně, nebo spíš po ní běhali a on pořád, už jdeme, už jsme na řadě. A já říkám, až se otevřou ty dveře jdeme dovnitř. Už se otevřely ty dveře? Robinek na mě a já na něj: Vidíš, že by se otvíraly? Prostě rozhovor jak prase. Ale dneska chtěl jet s kočárkem. Samozřejmě jel přes celý chodník, tak mu říkám, že musí řídit a on na mě: maminečko, Robinek nemůže řídit, když kočárek nemá volant. Co na to říct 😅 😀 😀 😀

bibnka
25. nov 2009

A jako kde jste, když já tu jsem????? 😀 😀 😀 😀

rpinguin
25. nov 2009

bibn, to akoze sa ma preventivne balit na siroko? Fakt? Kocar som kupila preto teraz, lebo som nechcela kupit dalsi kram, kupila som ten board na kocik, ale Maxik mi stale zdrhal a ja ho nahanala kade-tade, takze teraz je uviazany v kocari, ked ideme niekde nieco dolezite robit 😀 Ten board mam na mojom drahom kocari zasa.

Emusa, presne ako bibi pise, som ta tak odhadla. A kolko mala Dorka pri porode? 45? Ved to sa mi akosi nezda, ze by tak malo vyrastla, ked pribera dobre. Ci ona rastie len do sirky ako ja? 😀 A fakt vyzarujes taku pohodu.

Bibn, no ja som tu, kedze nove Preslapy na nete este nie su 😠

emamamamu
25. nov 2009

ping mela 49, dva spurty, ale nerostla, dyt ona ma ted 4400🙂
ja mam 135cm a Filip 136cm, co chcete... 😅 😅 😅

majamisutka
25. nov 2009

něco o plavání : http://www.mojedite.cz/article_detail.php?id=68

Pohyb ve vodě také pozitivně ovlivňuje a urychluje pohybový vývoj kojenců, plavající děti často lezou, sedí i chodí dříve než děti neplavající. Kromě toho plavání také podporuje správné držení těla. Například děti, jež chodí plavat, jsou třikrát méně nemocné než děti, které plavat nechodí.

emo 😉

bibnka
25. nov 2009

Maja, když pohyb ve vodě ledacos pozitivně ovlivňuje, proč mi Robinek v plavání vždycky tak strašně řval? 😉 🙂

Emuš, tak to je potom jasné, po kom je Dorinka střízlík 😉 😀

rpinguin
25. nov 2009

ema 😀 😀 😀 vole, na tebe sa clovek musi smiat.........

maja, ty kde chodis na tie clanky, kto to ma citat? 🙂 A neverim, ja som neplavec, voda mi smrdi a bojim sa, s Maxikom sa teda neplavalo a chodil v 10. mesiacoch, takze vynimky potvrdzuju pravidlo a moj Maxac je jednou z nich 😎

emamamamu
25. nov 2009

odedneska nekoupeme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bibnka
25. nov 2009

Proč? Dorinka neplave přesně podle brožury? 😉 😀 😀

bibi78
25. nov 2009

ema 😀 😀 , to ja mam s vyskou podobne, zato manzel ma za nas oboch 😉 .

maja, s tym plavanim nam to dufam vyjde, aspon mu konecne umoznim spravne drzanie tela, kedze ho stale nosim vertikalne... a nedam si povedat napriek tvojmu snazeniu urobit nas super nosickami... 😀 😉

emamamamu
25. nov 2009

fakt nepotrebuju nic jineho, nez abych se vam tu mohla chlubit, ze uz mala v pul roce chodi...😀 proto jsem porodila dite, abych mohla na konovi psat od kdy do kdy spi, jak se tvari u kakani, jak se umi krasne pretacet, lozit, chodit...😀 😀 bo to vseeechny zajima... 😅 😅 😅 😅

bibnka
25. nov 2009

Bibi 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre