V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

marketka.27
27. nov 2009

A proč ta selekce na maminky a tatínky 😲 ? Mimochodem, jaký dáreček dětičky dostaly 😉?

emamamamu
27. nov 2009

decka dostaly kondomy...😀 kdyby nahodou...😀
Achal zdravi🙂
dorka pocurala Filipa, kdyz ji daval pusu na zadek..a taak..😀

petrajurinova
27. nov 2009

No měli to zorganizované kvůli kameramanovi tak, aby všechny miminka byly v první řadě a kdyby tatínci a ostatní příbuzní byli přímo u maminek, tak by se mu to špatně natáčelo, ještě ty miminka měli i usazené přesně podle jmen, tak jak je potom starosta četl, takže na té nahrávce DVD, je vždycky na obrazovce zrovna to miminko, jehož jméno se zrovna ozývá.
Dárečky před těma 3 rokama byly - knížka na zapisování dětských pokroků (takové to kde se píše jak dítě roste, co už umí a pod.) a polštářek ve tvaru zvířátka (Bastík dostal ovečku a má ji pořád v posteli a když jde někam na noc tak si ji bere s sebou), no a blahopřání a pamětní list.

marketka.27
27. nov 2009

emo, kondomy se vždycky hodí 😀
Petro díky za vyčerpávající info 😉 Hned přeposílám taťkovi, je zvědavý jak opice.

petrajurinova
27. nov 2009

Markétko, ale jsou to informace 3 roky staré. Je tam nový starosta (ten co vítal Bastíka sedí v senátu 😅 ), tak je možné, že to budou mít zorganizované trošku jinak.

marketka.27
27. nov 2009

To neva, aspoň něco, vůbec jsem nevěděla, jak to probíhá. Já osobně jsem o vítání nestála, ale taťka jo. Já jsem zase naopak chtěla křtiny, o kterých nechce slyšet taťka, tak teď válčíme, snad si je taky ještě prosadím (jako všechno ostatní 😀)

kasenka228
27. nov 2009

Emus, a proc si Achal smazla ten profil?

akinom55
27. nov 2009

Ahojky,
tak sme dnes boli na plávaní a nechápem, ako stíhnete deti ešte potom i nakojiť... naša malá dostane po plávaní masáž, a kým ju doobliekam tak vytuhne... na prso nestihne ani pomyslieť,.... hold majú tí vaši chlapci asi väčšiu výdrž 😉

Jo a taktiež máme divné nové zvuky, dnes v noci to bola napr. pokazená siréna záchranky, ktorej dochádzajú baterky 😀

pospecka
27. nov 2009

bodka: 😉
kasenka: 😀 😀 😀 k jedna kolegyně jednou oslovila zákazníka: "Dobrý den pane, co pro vás můžu udělat?" A zákazník jí odpověděl. "já jsem paní". :- D
marketka: záááávidííím vítání. My jsme měli opačnej problém. Přítel a babičky chtěli křtiny, ale už snad pochopili proč já ne a na vítání jsme se shodli, že půjdeme. Bohužel naše městská část občánky už od roku 1990!!!! nevítá. ☹
ema: šikovná holčička. 😀

pospecka
27. nov 2009

bodka: Zdendo se do foťáku rád šklebí. Proto asi ze dvouset fotek co mám v mobilu můžu použít jen cca 5, aby nevypadal jak opožděnej. 😅 😀 Schválně Ti vložím jednu jeho ksichtíkovou fotku. 😀 Snad neodradím případný nevěsty. 😀 😀 😀

pospecka
27. nov 2009

bodka: tady máš fotomodela: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer... 😀 😀 😀

kocanda2009
27. nov 2009

pospec - to je super fotka 😀 😀 😀
jinak zdravim maminy, koukam ze tu nekdo zminoval Neznou naruc rodicu - ja tu knihu cetla mesic pred porodem ale tez mi bylo hned jasne ze lidem kteri uz deti vychovali budu tezko vysvetlovat jak je dulezite miminku nezaklanet hlavicku atd...takze to u nas probiha tak ze ja manipuluju dle rad v knize a Damianek pak je nerad u ostatnich v naruci protoze ho drzi "jako kote", jinak ale pokud ho davam do satku (tak cca 1hod denne) tak ho nosim ve svisle poloze - je hrozne dlouhej a v klubicku se mu v satku nelibi,, to jedine v nositku (zdravime pospec 😉 ) ale z toho pak boli mne rameno...

majamisutka
27. nov 2009

pospec, prosím tě, jak probíhá to vaše plavání?

majamisutka
27. nov 2009

a po očkování se nesmí nějakou dobu plavat?

pospecka
27. nov 2009

kosanda: dík. 🙂
maja: v podstatě máme dítě v náručí a různě s ním hopsáme u toho se říkaj říkanky nebo zpíváme. 😅 A nás očkovali v pondělí a ve středu jsme plavali. Ale Zdenda byl bez reakce. Příště ale po očkování asi vynecháme. Uvidím. POZOR: po plavání bývá Z. dehydratovanej a má větší hlad, tak přikrmuju flaškou.
Jdeme ven. pa

majamisutka
27. nov 2009

tak to my dokrmovat vůbec nepotřebujem, Domča už má přes 6kg 😀 😅

a to už jsi s ním ty v té vaničce nebo ne? ja se totiž koupat nesmim.

mauik83
27. nov 2009

bulim jak želva, tohle mě strašně dojalo!!! 😅

http://www.dumpert.nl/mediabase/656611/d1dfcfee...

natali1401
autor
27. nov 2009

ahojky..pridala som konecne fotky tak kuk 🙂

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

natali1401
autor
27. nov 2009

mauik to bolo kraaaasne ... jak ho prebrala krasne .. to nemalo chybu..ta priroda to je vsetko zazrak 😅 😉

rpinguin
27. nov 2009

wow, Maui, to bolo pekneeee, take male slonica a uz musi po narodeni vediet chodit 😉

no ozi, Emus, co je s achal, tiez som sa uz pytala, ze sa tu uz dlho neozvala 🙂 Dufam, ze je vsetko ok a len nema chut sem prispievat. A kto dostal kondomy? Akosi nechapem 😲 Nic nove u mna, ze?

natalie, Magan je tiez dobry macek. Ozi, ako to dopadlo nakoniec s tym dokrmovanim a kojenim? Kojis len?

marketka.27
27. nov 2009

Mauik ... napřed jsem si řekla, že jsi pěkně morbidní - když jsem viděla to mrtvé slůňátko, ale nejsi 😉 jen ten happyend mi nakonec zničil make-up 🙂 Moc krásné. To video 🙂
rping, nikdo. Ptala jsem se Petry, co u nás dostávají děti při vítání občánků a Ema mi pohotově odpověděla 😀

rpinguin
27. nov 2009

jaaaaajjj, no ja som blbaaaaaaaaaa 😉

rpinguin
27. nov 2009

Market, co ti robi Karinka?
Ja som vylozila Matildu na balkon a kazdych 10-15min. jej beham strakat dudel do ust, ja uz nechapem ☹

marketka.27
27. nov 2009

Přišly jsme z procházky, šoupla jsem ji do kolébky, pustila medvědy (takový minikolotoč) a ona mrška malá objevila káblík od monitoru dechu, tak pozoruje medvědy a samým rozčilením z medvědů škube za ten kabel 😀

rpinguin
27. nov 2009

no ja mam konecne klud, obaja spia, aspon dufam, ale je ticho, no a vonku som sa este nedostala, ja som strasna, ked sa konecne dostanem von, tak sa uz stmieva 😒
teraz som len tak zo srandy kukla do temy marec 08 a tam uz tie decka chodia na nocnik 😲
Boze, ako ja neznasam toto superenie, ja som Maxikovi este ani neukazala vobec, naco taky nocnik je. Naco sa stresovat a drezurovat ho a nahanat zakazdym, ked si myslim, ze uz by mal? On ked mam kaki, tak mi ukaze, ja vymenim a pohodicka. Uz asi nemam nacisto co robit, aby som ho v zime ucila na nocnik 😠

marketka.27
27. nov 2009

Tak k nočníku já se zatím vyjadřovat nemůžu, ale myslím, že přitom, jaká je Karinka fajnovka a nesnese mít naděláno v plínce a ni vteřinu, tak myslím, že na nočník přesedne hooodně brzy🙂
No, právě s emi ozzývá Karinka s plenku, teprve třetí od 13,00 😲

rpinguin
27. nov 2009

market, to co mas za plienky, ze jej to vadi? Ved ja ked Matildu idem prebalit, tak vidim, ze je plienka väcsia, ale ked otvorim, tak ohmatam a ona je sucha, takze mojim deckam to nevadi vobec 😀 Teda Maxikovi kakanicka zacinala vadit v 1 1/2, ale ja v zime nic ucit nebudem.

bibnka
27. nov 2009

Ahoj holky,

market, tebe ráda vidím 😉 🙂

My se máme docela dobře. Včera přijel brácha od MM a byl u nás přes noc. Dneska přijede moje nej kamaradka ze Šumperka. 20. dubna čekají holčičku, tak jí zrovna pošoupnu věci 56,62 a zavinivačky.

Kluci jsou docela hodní, nechají mě uklízet. Jen mi dělá starost ta Tomáškova rýmy. Z nosu mu neteče, ale někde vzadu mu to lítá. I v kakání vidím hleny, takže mu asi není bůhví jak.

Na vítání obánků se tady v Kralupech chodí aý tak kolem 8 měsíce, takže děti v kolíbce sedí a ne leží 😀 . Dostává se bryndák a karafiát, což je fakt terno 😉 😀

bibnka
27. nov 2009

Rpin, máš čas. já začala Robinka učit až měl asi 2 roky a 2 měsíce a uměl to za tři dny. Nestresuj sebe ani nebohé dítě 😉 🙂

Tomáškovi čůrání nevadí, ani když je durch bodýčko.

petrajurinova
27. nov 2009

Rping. máš odolné děti, naší Ise taky začíná vadit, když má v plíně naděláno a hlásí se o přebalení. Ona je sice ta plína zevnitř na omak suchá, ale přece jenom je to poznat když je "použitá" a miminka to cítí a některým to dost vadí. A co se týká nočníku, tady spousta mamin strká děcka na nočník už kolem roku (děcko nepochopí co se po něm chce a mamina má deprese, že nemá "zázračné" dítě ).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre