V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kasenka228
29. nov 2009

Tak je tu jeste sance, ze materska se nezmeni: http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clan...

majamisutka
29. nov 2009

emo, neřeš to 🙂

majamisutka
29. nov 2009

my taky nemáme náladu pořád a na každýho 🙂

emamamamu
29. nov 2009

maji ja vim..😅 ale kdyz to furt slysis dokola...😀 tuz mam se odstehovat na konec sveta, aby nikomu nevadila, nebo co? 😀 😀 😀 😀

majamisutka
29. nov 2009

no jo, vždyt všichni pořád řešíme jen samé blbosti 😀 😀

majamisutka
29. nov 2009

Kasen k úterku, tou ladronkou jsi myslela oboru Hvězda, nebo né?

bodkakroneisl
29. nov 2009

Ahojte maminky konikovky 🙂

velmi pekne vam dakujem za gratulaciu, potesila ma a rpin dobry odhad 😉
Co sa tyka kolotoca nad postielkou, tak tiez sme ho nemuseli, uz len to, ze bol v postielke sa mu nepacilo..my totizto maximalne o 7.30 musime opustit spalnu, kde ma postielku, lebo je zle 😀
no a od minuleho tyzdna sme si zvykli, ze ked rano vstanem, tak ideme prec z izby, pozrieme sa po byte, prebalime a dam ho spatky do postielky, zapnem mu ten kolotoc a vydrzi tam 15 min a jajka od radosti (rada to natacam na kameru 😀 ) a ja si zatial spravim rannu hygienu a kavu 😵 ci to budeme mat aj tento tyzden tazko povedat, ale bolo by to fajn.
kolotoc mame tento: http://www.amazon.com/Fisher-Price-Laugh-Learn-...

co sa tyka detskej deky, resp. hrazdicky tak mame tuto: http://www.darovanek.cz/produkt/lamaze-hraci-po... a tak isto som s nou max. spokojna..Danik tam vydrzi sa hrat taku polhodku...potom zase musime objavovat svet 😀

Pospec: Tvoj Zdenulo je uchvatny, myslim, ze sa este baby girls onho pobiju 😎 a nahodou ta rysava mu sekne 😉

aktekram
29. nov 2009

holky v televizi dnes zase nic není, my už okoupaní, nakrmení, a ležíme v koši a cucáme ruku, oči už přivíráme. Takže já mám padla. Jak dnešní večer trávíte vy?

kasenka228
29. nov 2009

Maja, ne Ladronka je Ladronka. Obora Hvezda je kousek dal, jakoby pres ulici, obrazne receno. Holky, v utery je jediny den, kdy ma prset.....

kasenka228
29. nov 2009

http://mapy.cz/#mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=Ladronka, P...
Navrhuju sraz na autobusove/tram zastavky Vypich. V podstate muzeme jit i do Obory, to je uz jedno. Na jedne strane od Belohorske je Obora, na druhe Ladronka.

majamisutka
29. nov 2009

jj ja vím kasenko, ale chodit na pláni mezi bruslařema.... no to je jedno, můžem projít cokoliv, jinak na Hvězdě je to pěkný 🙂

s počasím uvidíme, snad nebude pršet.
Já si ještě nekoupila ani Holinky ani pláštěnku ☹ 😀

kasenka228
29. nov 2009

no to je fakt jedno, bud muzeme jit tam, nebo tam, to je fuk.... a u ty "bruslarsky drahy" je i draha pro pesi, ale tam bysme se vedle sebe vsechny nevesly...
Kdyby lilo jako z konve v to utery, muzete kdyztak ve stredu?

mauik83
29. nov 2009

akte - nijak extra - čučim do notesu, běží mi tu superstar, pořád něco požírám... 😅 ale musim se zvednout, čeká na mě nádobí, mokrý prádlo... 😝

bodkakroneisl
29. nov 2009

Baby, konecne mi dal drahy nejake photo do albumu 😅

mauik83
29. nov 2009

bodka - Daník je úžasnej!!! 😉

kocanda2009
29. nov 2009

dobry vecer 🙂 na chvilku jsem si usedla k pocitaci tak jen zbezne
kolotoc - miminko pri sledovani kolotoce nema usinat, uspavat ho ma hudba ale kdyz sleduje jak se pohybuje tak ho to naopak ma zabavit ve chvilich kdy je vzhuru takze kasenko - to ze pod nim mala neusne je zcela v poradku
ema - nase miminko byva na navstevach moooc hodne (nerada bych to zakrikla) rozhlizi se kolem sebe a vypada zcela spokojene, kdyz ho ostatni lidi drzi jinak nez ja (to znamena rovne, nebo ze visi...), ja ho drzim vetsinou v kloubicku nebo na rameni aby mel vyhled tak breci, kdyz ostatni akceptuji ze ho musi drzet tak jako ja tak je spokojeny, jinak mam stejny nazor jako pospec - ti co si ho hrooozne moc chteji pochovat ale neudelaji co jim reknu tak maji smulu....

kasenka228
29. nov 2009

Bodka, moc hezke fotecky! 🙂

majamisutka
29. nov 2009

bodka, hurááá 🙂 moc krásný fotky 🙂 A Daníček je moc krásnej, to bude model 🙂

bodkakroneisl
29. nov 2009

Dakujem 🙂 mame krasne deti..zaujimalo by ma, ci aj nasi fesaci a kocky sa budu stretavat, tak ako my 🙂 aj ked oni si nebudu asi davat odkazy na nejake parky, ale skor puby a nechcem pomysliet kde este 😀

bibi78
30. nov 2009

ema, prave vcera sme boli na navsteve, bola to taka vacsia predvianocna party s asi 20 dospelakmi a niekolkymi detmi. maly bol zlaty, spal vo vajicku, potom ho nejake dieta zobudilo, lebo mu zacalo hojdat vajce jak lod v burke (ja som to nastastie nevidela 😠 ), pozeral po okoli, potom si ho zobrali dalsie kamosky (stale bol vo vajicku) a moc spokojny. ked ho to prestalo bavit (asi po hodine), zobrala si ho jedna na ruky a on dsa tvaril akoby bol u mna, dokonca sa jej dubal hlavickou do hrude 😀 . ked som isla kojit, na ceste som stretla dalsiu maminku a u nej sa choval tiez tak isto, nosila ho na rukach, co ine mu bolo treba, aj na hlad zabudol. 🙂 bol celkovo dost unaveny, tak sa neusmieval na nikoho, ale inak hadze aj usmevy, ked sa mu niekto prihovori.
a mimochodom, ja nemam problem, ked ho niekto chce brat na ruky, ja ho aj tak nosim iba zvisle a tak to robia aj vsetci ostatni. 😉

kolotoc je u nas vec na nezaplatenie. pri nocnom zaspavani mu pustim tichu hudbu z CD a tu z kolotoca vypnem, takze sleduje svetielka a tociace sa motyliky. v noci po kojeni pri tom zaspi. mam ovladac, takze z postele mu to par krat pustim (ide to asi 10 minut, takze asi 2-3 x ) a je tuhy.

baby, ja stale neviem, co MM k Vianociam. nechcem chodit po obchdoch s malym a tak mi nema co padnut do oka, ako ostatne roky... ake napady mate vy?

ivca08
30. nov 2009

Ahojky,
u hudby z kolotoče taky po kojení v noci usiname (vetsinou staci jen jednou, ale jinak to praktikuju stejne jako bibi - ovladac v posteli 😀 ) Svetylka mame vypnuty a poustim mu jenom tu hudbu. Jinak noc u nas uzasna, usnul v osm, kojo ve tri a pak po sedmy a to uz byla vstavacka, ale jenom kvuli tomu, ze jsme tlacili bobek 😀 (po 4 dnech, takze pekne ztezka a s peknou slavou 😀 ) a navic mel prijet opravar na kotel - netece nam tepla voda ☹ Aspon ze to topi, ale uz zase odjel, je v haji ridici jednotka, tak pro ni jel do Pardubic a varoval me, ze to neni nejlacinejsi, tak to jsem fakt zvedava ☹ Asi mame odbyty Vanoce.

Prdola akorat mlati pod hrazdou do kocky a vyklada ji o tom bobku 😀 Uzasnej vanocni darek - mozna spis pro nas, protoze pod ni fakt vydrzi 🙂

A co tyka Vanoc, tak ja nakupuju jedine pres net, pro celou rodinu. Tatka dostane nejaky sportovní obleceni, stolni kalendar s Adamkem (do prace), telefon a sada rybarskych nozu.

ivca08
30. nov 2009

A co se tyce chovani na navstevach, tak ted o vikendu jsme byli prvne u nasich. Prece jen je to 120 km a ja se po tom zapale bala. Jsou tam 3 maly holky, tak aby od nich neco nechytil. Chovala ho akorat moje mama a tu uz zna, parkrat uz u nas byla a uz se naucila i nosit na brisku, jak to malej vyzaduje, tak to bylo ok. Jinak vetsinou kdyz je v pohode, tak u ciziho vydrzi, ale ne moc dlouho a chce alespon me nebo tatku videt, aby mel kam jit, az ho to prestane bavit. Mama nebo tata jsou tutovka a zachrana 🙂

emamamamu
30. nov 2009

dik holky, tak to vypada, ze mame fakt uplne normalni dite...pac nevim, kde bych ja takoveho asociala nabrala... 😀 😀 😀

ivca08
30. nov 2009

Emus kliiiiiid, chyba neni na vysilaci, ale na prijimacich 😀

ivca08
30. nov 2009

Jinak s tema kalendarema si me spis nastvala. Uz je taky mame doma (delame je tchyni uz 3. rok a letos si o nej vyslovene rekla) a za nesrovnatelne vyssi cenu ☹

bibi78
30. nov 2009

no podobne 😠 . ivca, ak ta to ukludni, tak my sme za 3 ks cvakli 40EUR 😲 ... 🙄

majamisutka
30. nov 2009

a co se týče Vánoc, tak my dáme Domíkovi mašličku a dáme si ho pod stromeček 😀

a od našich dostaneme sušičku 🙂 se na ní taaak těššiiiiim 🙂

mauik83
30. nov 2009

maja - tak to sedí!!! 😀

majamisutka
30. nov 2009

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre