V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

achalteke
1. dec 2009

Posp hrozně se mě a Honzoví líbí to vaše plavací video, kde se nechá sehnat ten podhlavníček? Šimda je taky pořádnej plavec a tak by se nám to hodilo 😉

...nám se to dítě furt přetáčí a už to zkouší i ze zad na bříško 😅 za chvíli se asi zvedne a odejde nebo co 😀 😀 😀 😀

majamisutka
1. dec 2009

Hurááá, ema se neztratila 😀 a už je doma 🙂 to byla rychlost 🙂

emamamamu
1. dec 2009

maji jeli jsme asi 3/4 hodiny..😀 ale nevadi...
musim jit uklizet, zitra prijde dopoledne tchan... 😒 a mame tu vybuuuuch... 😒 jeste ze si dite povida nahate na prebalovaku..😀

kasenka228
1. dec 2009

no zrovna se ji to docela povedlo, noooo.... ale dobre to nebylo, drzela hlavicku, to jooo, ale ruce v pest a kdybych ji svlekla, tak by mela varhanky na zadech... 😉

kasenka228
1. dec 2009

jo a ta mikina ji dost pomohla, tak se ji ruce nerozjely a nemohla odletet...
byly jste se pak jeste projit?

kocanda2009
1. dec 2009

ahojky, take uz mne navstivila menstruace ale prisoudila jsem to antikoncepci - a mam pocit ze tak 3ti den prckovi prestalo chutnat mlicko - proto jsem se tu na to taky ptala. vcera skoncila tak doufam ze mu zase bude prdolovi chutnat jinak nevim co s nim
dneska tu bylo hnusne - prsi prsi prsi...takze jsme cely den doma....
nas cvalik se taky docela pronese, uz ma taky pres 60cm takze ze zavinovacky se nam neustale dostava ven a v satku ho nosim ve vzprimene poloze protoze v klubicku odmita byt :(( doufam ze to jeho zadicka moc neposkodi kdyz je tak priblizne hodinu denne,
preju vsem prijemny klidny vecer bez place 🙂

zuzka84
1. dec 2009

kasen - ty ses nejaka narocna na tu svoji dcerku 😕 😉

jinak jste tu rudou mrchu snad na me dnes privolali 😀 , tak ja dnes taky prvne od porodu , vzhledem k tomu ze jsem skoro ani nemela ocistky, tak to je doooost nezvyk 😖

mauik83
1. dec 2009

kdo jste už měl retenci - jak dlouho jste ji měly? podařilo se vám ji zničit, nebo některé z vás vzniknul zánět? zatim to nevypadá, že by chtěla zmizet, mám strach ze zánětu, antibiotik, abych nepřišla o mlíko... 😔 samo mě to nebolí, jen když na to šáhnu, ale nevim, jestlůi mě bolí ta retence nebo proto, jak to mám namožený z masírovvání... jak dlouho před kojením jste nahřívali? chjoo, mě to tak štve 😔

majamisutka
1. dec 2009

mauik,zbytečně se nestresuj, když ti nic není! Není důvod proč bys měla přijít o mlíko.
Nečteš o tom až moc informací?? 😅

Já měla zánět asi 4x, měla jsem horečky asi 38, zimnici, bolelo mě celé tělo, byla jsem absolutně nepoužitelná.
Když je horečka stačí paralen. Antibiotika se dávaj, když máš teploty nad 40 a paraleny nezabíj.
Zánět většinou trvá 2-3 dny. Ale ty tam máš jen tu zatrvdinu, tak si na to dej tvaroh, a pak před kojením rozmasíruj, nebo to při kojení mačkej a masíruj. 😉 ono se to vstřebá 😉

majamisutka
1. dec 2009

sraz na Ladronce 🙂

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Venku na oboře Hvězda nás bohužel nikdo nevyfotil, škoda ☹

emo, Fil měj jít s námi 🙂 , by nám dělal fotografa 😀 , příště ho vem s sebou 🙂 co ty na to? co on na to? 😅

emamamamu
1. dec 2009

uklizeno, dite spi, jdu se dloubat v nose...😀
tak ja ho priste vezmu, jen kdyz to nebude na Ladronce.. 😅 😅 😅

majamisutka
1. dec 2009

Mě dítě taky nějak vytuhlo, a to jsem ho ani nestačila vykoupat.

To je škoda, mě se na tý Hvězdě líbilo.

majamisutka
1. dec 2009

emo, tak autem je to v poho né? 🙂

lynn77
1. dec 2009

tak koukam holky, ze jste si to uzivaly i s obidkem pekne, doufam, ze priste se opet pripojim 🙂

mauik, klid, ve sprse rozmasiruj smerem k bradavce a zkus odstriknout rukou, ale pohnmozdene to muzes mit taky od toho masirovani, takze opatrne. Ja kdyz mela retence na zacatku v sestinedeli, tak jsem si dala na noc paralen i kdyz jsem nemela teplotu, laktacni poradkyne radila, ze pry to pomaha uvolnit to napeti a spustit to zarazeny mliko...

marketka.27
1. dec 2009

mauik, mně se ty zatvrdliny dělají docela často, ale když to nebolí, tak je ignoruju, zpočátku jsem blbla, masírovala atd. a efekt byl, že jsem si to akorát zrasovala a začalo to bolet. Nic už s tím nedělám, jen tu horkou vodu, jak jsem ti už psala. Nejpozději za tři dny mi to vždycky samo zmizí. A paralenem, jak píše lynn, taky nic nezkazíš - pokud už to máš chvilku a nelepší se to.

Holky, to je hrůza 😕 http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/185838-...

kasenka228
1. dec 2009

Zuzko, ja bych tak narocna na ni nebyla, to neurolozka a rehabka, tak proto.
Majo, me se tam na ty Hvezde taky libilo, tak tam muzeme nekdy treba vyrazit, kdyz bude Ema nekde na dovolene a nebude moct, jinak samozrejme pojedeme jinam, chapu, ze nemela zrovna nejjednodussi cestu... a Majo, super fotky, rozena fotografka. 🙂

emamamamu
1. dec 2009

holky co ten sraz? ja skusim neco ocihnout..🙂

majamisutka
1. dec 2009

Kasen , ani bych neřekla, spíš kdyby to nafotil Emi Fil, ten je profík 🙂 to by byli krásný fotky 🙂
Snad ho Ema vezme přáště s sebou 🙂 aspon se nám pak neztratí 😅

emamamamu
1. dec 2009

hm, jsem uplne mimo...
bd je to daleko, nebo tam jsou jen tri pokoje..sory..alespon mate tipy na vikend..😀

mauik83
1. dec 2009

maja, lynn - díky holky, jenže já ji dnes celej den dávám do fotbalový polohy, aby byla bradičkou k retenci a mohla nto z toho kvadrantu nejvíc vycucnout, ale nějak se to nedaří... 😒 no snad to nějak vybojujem 😔

dneska mě zase někdo vyšplouchl z aukce na německým ebay 5 min před koncem - Beco - tak jsem se už nasrala a právě jsem objednala v ČR nový, za krvavý prachy... 😠 ale negodlám si zničit nervy u aukcí a mladá by taky mohlsa začít chodit do školy, než by se mi nějaký podařilo vyaukčnit za slušnou cenu... 😀

majamisutka
1. dec 2009

kasen, co ty tvoje fotky ? 🙂

pospecka
1. dec 2009

acha. podhlavníček prodávájí v tom mým kurzu. Stojí 55kč. chceš ho?
Holky nevíte prosím některá co s bolestí zubů? Začly mě bolet a celkem na střídačku. Každej den jinej. ☹ Hledala jsem na kojení.net a nic jsem nevyčetla. S.O.S. Díky

achalteke
2. dec 2009

Posp to bych ti byla nesmírně vděčná 😵 u nás je plavčení pro mimina až od půl roku

bodkakroneisl
2. dec 2009

Pospc ahoj 🙂
mavam to aj ja a mne pomaha, ked si vkloktam Tantum Verde, dostat v lekarni..trochu mi to utlmi a je to protizapalove. 😉

kasenka228
2. dec 2009

Dobre rano...ja bych taaak spala...
Majo, pridala jsem 2 fotky, jen tema a Emy s detmi, ja vypadam tragicky: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

emamamamu
2. dec 2009

kasenko ty si trdlo..🙂
co Terinka, pokracovala ve svem chovani, jako cely tyden?🙂

majamisutka
2. dec 2009

ahojky, ja taky, fotky pekný 🙂
Jinak hlásim, že po včerejším pozdnim obědě, Domčovi nic nebylo 🙂
A to vytuhl ještě před osmou 🙂

ivca08
2. dec 2009

Jeeee, Posp. myslíš, že bych mohla taky poprosit??? 😉 Jestli jo, tak mi posli do IP cislo uctu a poslu Ti penize na ucet. My mame nebližší plavčo 25 km, což je proste dost, navíc se po tom jeho zapalu bojim kolektivu, aby neco nechytil, kdyz je oslabenej. Ale koupe se moc rad a na suchu "sprintuje" stejne jako Zdenulik ve vode, tak bych to s nim chtela zkusit.

Mauik, s Becem napodobne. 2x jsem zkusila aukci a pak ho koupila novy v ČR. Ale uz se vyplatilo, venku jsem s nim sice byla 2x, ale kdyz uz je hodne velka krize, ze nemuze zabrat, tak nosim po baraku a spi jak dudek. V nemocnici mi v nem prospal 2,5 hodiny v kuse, nez ho vzbudili na injekci.

wwcko
2. dec 2009

Nasa reakcia po ockovani: posledne jedlo o 22.00 zaspala o 23.15 (zaspava sama 🙂 ) najblizsie jedlo o 8.30 a este spi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre