V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

achalteke
2. dec 2009

Aki to je teda drsný s tim kojením a stopováním 😝
Ww při odsávání to tolik nebolí (no vlastně jak kdy), ale počítám že když budu odsávat tak půjde mlíko brzo do háje...
Ivčo s tim Comfortem jsme na tom podobně, taky nám ho mudra doporučila na kakoš ale mladej ho nechce ani za nic a já se mu nedivim je pěkně hnusnej....

Ww a souhlas ať si to každá máma nechá na svý intuici co je pro mimčo nejlepší...

Emo "mateřská láska neteče z cecku" je fakt geniální hláška 😀 😀 😀 😀 😀 😀

achalteke
2. dec 2009

Posp pošli mi číslo účtu, já vim že už si mi ho posílála nejmíň dvakrát, ale no víš jak to je... 😀

pospecka
2. dec 2009

wwcko: mě ty dva roky pouze kojení příjdou taky mimo. To už jsou takový ty fanatičky. 😕 Já osobně jsem rozhodnutá kojit do půl roku vylučně a pak pomalu postupně přikrmovat podle toho jak mu to bude šmakovat. Jen kojení nemůže prckovi stačit a představa jak někde jsem a Zdenda za mnou přijde a bude se po mě sápat a svlíkat mě mě děsí. To je jako když potkáte na ulici chodící dítě s dudlíkem v puse. To je taky šílený. Pospecova babička kdykoliv ji vidím, tak do mě začne hustit, že má malej žízeň a že mu mám dát čaj a ona už děckám dávala i polívku a takový kecy. To bych střílela. Chce to najít rozumnej kompromis.

akinom55
2. dec 2009

No a mne poradili dávať malej ovocné šťavičky už teraz kvôli tej tuhej stolici.... ešte sme to neskúsili, dali sme čajík od Hippu ten zabral, ale je v tom cukor tak mi to prišlo divné... kúpila som harmančekový od lerosu bez cukru, ale ten na zácpu nezaberá.... tak teraz rozmýšľam, či kúpiť ten sladený čaj od Hippu alebo dám proste nejakú ovocnú šťavu...

mauik83
2. dec 2009

já ty boule prostě nemůžu rozmasírovat... 😒 a když říkáte nahřát a odstříknout, tak jako myslíte že vytlačim tvaroh 😀 chjooo

achalteke
2. dec 2009

Ww nepsala že bude kojit celé dva roky ale že to někdo tak má. 😉 Je to fakt, taky znám takovej případ, bohužel to odneslo zdraví té maminky (imunita v řiti) a navíc i dítko na tom není zdravotně nejlíp, chybělo mu třeba železo atd. Už odstavila a začíná se zotavovat jak ona tak dítko. Takže všeho s mírou a se zdravím rozumem. Další extrém je sousedka, která krmila syna do roka jen MM a Nutrilonem, teď ve dvou letech mají obrovské problémy s jídlem.

A já se na příkrmy docela těším, už tu máme první lžičku brokolice, tak jsem zvědavá jak mu bude za těch pár měsíců šmakovat 😀

achalteke
2. dec 2009

Aki já zkoušela ten heřmánkovej čaj, ale nechce ho ani za nic 😒 ...přemýšlím o té nějaké švestkové šťávičce nevim od koho (Hipp, Frutapura?)

emamamamu
2. dec 2009

ja to chci s prikrmama podobne jak pospec..a taky se tesim na prikrmy, stejne jako achal....hned po kojeni vypiju dva litry koly a dam si obrovsky balik chipsu a mal dostane nejakou zeleninku...😀 😀 😀
a akinom zkus od Hippu tu svestkovou stavicku..ta je snad primo na zacpu miminek..🙂

wwcko
2. dec 2009

posp mne to Martinova mamka hovori tiez. Po tom co ju Martin zvozil ked sa nas stale pytala ci je mala dobre oblecena, skusala ci nema stodene ruky atd. si nasla papanie lebo za oblecenie uz nemoze hovorit nic 🙂 A vraj dieta je pripravene jest ked si samo a cielene chyti jedlo a strci si ho do ust. Ale na to asi nebudem cakat 🙂 Ja si myslim to to budeme vediet, kedy bude chciet ochutnat aj nieco ine ako pravu stranu a lavu 🙂

pospecka
2. dec 2009

Acha: až to bude poslaný, tak Ti to pošlu sakumpikum, kdyby ta pošta byla jinak. Mám na to poslání raději koupit bublinkovou obálku?

achalteke
2. dec 2009

Posp raději jo 😉 díky.....
Emo já až přestanu definitivně kojit, tak sežeru tunu zelí, 10 chlebíčků, zaleju to hektolitrem coly a jako bonus sežeru kilo čokolády a pak se z toho všeho poseru 😀 😀 😀 😀 😀

wwcko
2. dec 2009

Aki ja som si rozrabala cistu prirodnu vlakninu v 1dcl dzusu a pila rano a vecer. To malo pomoct mne na stolicu ale pomohlo to malej 😀 to ste mali vidiet ten prietok 😀 skus to za to nic nedas 🙂

achalteke
2. dec 2009

Maui chce to fakt procucnout ten mlékovod, ta ztvarohovatělost tam udělala jakoby zátku, možná (a to myslím bez prdele) by na to byl nejlepší ten Kája 😉

emamamamu
2. dec 2009

achal ja se stavim prestaneme definitivne kojit spolu a pak se jako bonus ozereme jako cnata a poblijeme decka, jo?😀
ja udelam ty chlebicky, pro jistotu dve veky a letr majonezy...😀

achalteke
2. dec 2009

ema 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a jako bonus jednu nejmenovanou pochutinku na závěr 😀 😀 😀 😀 😀

katkav
2. dec 2009

Maui, ja som to mala tiez, videla som vsetkych svatych, ked som sa prsa iba dotkla. Poradim Ti, daj si paralen od bolesti....potom studeny obklad na prso, to spomali tvorbu mlieka a pokus sa to ist rozmasirovat do sprchy a trosku odsat, to by malo trosku uvolnit ten prsnik. Pred kojenim si mozes dat zase teply obklad, ale kym mas tu zatvrdlinu, retenciu, tak si davaj skor studene obklady, kym neodsajes vsetko mliecko a nebudes mat pocit, ze je prsnik viac-menej prazdny...ine Ti nepomoze, vraj pomahaju aj listy z kapusty, skus, to som neskusala. 🙂 dufam, ze Ti to coskoro prejde, viem ako to hrozne boli.

ivca08
2. dec 2009

Acha - jestli ta cokolada bude horka, tak se moc nepos... 😀 😀 😀

Jinak na ty cajicky se podivejte na cajanky - www.cajanek.cz. To je slazeny laktozou,takze bez cukru a je to i pro maly deti. Me to sice malej nechce, ale to je chyba na prijimaci. On proste nechce vubec nic krome MM. A jinak v srpnovkach to fakt dost tech resily ty prikrmy a prisly na to, ze treba nektery co jsou psany uz od 4 mesice obsahujou sul a treba neco pro 8 mesicni melo houby - docela husty! Asi to chce dukladne prozkoumat slozeni.

Nam na bobek zabira stava ze svestkovyho kompotu, kterou si da mamka na lacno nebo suseny svestky. Vetsinou do druhyho dne ten kakos dorazi. Po malyho bych asi nic nedostala.

natali1401
autor
2. dec 2009

ahojky baby! co sa tyka zaspavania tak mala tiez zaspava sama..bud ju polozime medzi nas na gauc alebo ju dame do postielky a spi a v noci po kojeni tiez..dam ju do postele a ja spim a ona si tiez pekne zaspinka..

a co sa tyka kojenia tak som na tom ako achal ze zachvilu bude po kojeni pretoze ako som pisala ze sa mala pri tom strasne jeduje..tak nam dost plakavala tak sme zacali davat um a plakat nam prestala..vobec za cely den nezaplace iba ked je hladna alebo sa nudi.. takze to bolo asi hladom...no najprv som jej zacala davat um iba vecer pred spanim no teraz ho ma uz vzdy okrem noci..a nad ranoom uz davam znova..ale teda pred tym nez jej dam um jej davam prso ale z toho teda moc nevypije a uz sa mi ani nenalievaju ako predtym..uz citim ze to ide do prdelovic...sem tam aj odsavam ale nemam na to cas vzdy a nie vzdy mi ide a max co odsajem z jedneho prsa je 50ml..no hold zvykla si na flasu a po dalsie mam malo mlieka takze dufam ze to este nejak potiahneme este mesiac aby som kojila aspon tri mesiace a potom myslim ze uz bude koniec..no uvidime ako to takto dlho vydrzime..

akinom55
2. dec 2009

No ja dnes plánujem nákupy, tak obstarám i štávičku od Hippu, i čajík a slivkový kompót (ten pre mňa) a uvidíme 😨
Inak príkrmy plánujem i ja, tak od toho 6 mesiaca a tiež sa nato teším...Ale keď bude treba, dám i skôr, pokiaľ je naša malá po tatinovy, tak jej mlieko rozhodne na dlho stačiť nebude, a na vianoce si bude pýtať taký prepečený bôčik 😀

emamamamu
2. dec 2009

super hracky🙂

http://www.benjamin.cz/

mauik83
2. dec 2009

acha - no já mu včera do phonu říkala, at si připraví jazýček a rtíky a že bude sosat, ale moc se netvářil... 😅

ad příkrmy - taky začnem v půl roce

hehe, jsem jí pustila cd s hudbou pro mimča a u skladby "Usínání" mi tu vytuhla ated jí hraje skladba "Sen", tak se jí asi bude něco hezkýho zdát 😀

ad beco - opět 😀 nevadí mimču, že musí mít hlavu otočenou celou dobu do strany? 😅 nebo nemusí???? 😕

včera večer jsme si s Kájou pustili film- Kde roste červené kapradí - na konci jsme oba buleli jak želvy... 😀

Nela taky ráda čučí na TV, ale my tu dětskou nemáme... nechci, aby se tak brzo dívala, ale občas ji pár minut nechám, když třeba potřebuju na wc 😀 😀 😀

natali1401
autor
2. dec 2009

a k prikrmom tak tiez urcite zacnem davat papat od toho 6.mesiaca..mala je teda dost zrutik a uz teraz nam kuka na jedlo co papame ako keby nam to scela zjest 😀 a na telku tiez sem tam kuka alebo do notebooku z gaucu ale to je minimum..ked sme u svokrovcov v obyvaku tak oni maju mega velku telku tak tam pozerava sem tam ale snazime sa tomu vyhnut aby tam cumendovala...

akinom55
2. dec 2009

No tak ja som zistila, že u nás je tv dobrý posilňovací nástroj....malá je ochotná kvôli tým blikajúcim obrázkom i 10 min koníkovať len aby ich videla 😀

emamamamu
2. dec 2009

maui nechces se na to Beco radsi vykaslat?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mauik83
2. dec 2009

ema - nééééééé 😀 líná huba... 😀

pospecka
2. dec 2009

Teda my jsme sestava. Když nám nejde kojení, tak bulíme a deptáme se, ale všechny se třepeme na to, až vezmeme lžičku a začneme dítě ládovat příkrmem. 😀 Já se na to taky těším a jsem hrozně zvědavá jak se Zdenda zatváří až mu dám první lžičku. On "jí" lžičkou od 3týdnů Sab Simplex, tak jsem zvědavá na ten výraz až zjistí, že na lžičence nemá sabík, ale něco jinýho. 😀
A co se týká té televize, tak to jsme Zdendu přištihli už dááávno, že ji sleduje a taky mu to nechceme dovolit. Včera ale moc plakal, tak jsme spolu koukali na VéKáVéčka. 😀 A dneska bude mít telku na chvilku povolenou. Budeme koukat jestli jsme teda v té soutěži fakt vyhráli nebo si z nás někdo vystřelil. 😀

emamamamu
2. dec 2009

maui a mysliz, ze kdyby neco vadilo, tak se prodava po celem svete jako zdrave nositko?😀

pospecka
2. dec 2009

bééééééé, já chci taky nosítko na obě ramena. Chtěla bych Zdendu nosit tak, aby mohl koukat na svět. On tak rád kouká "kde co lítá" a z kočárku ani Lodgeru není vidět. 😠

mauik83
2. dec 2009

jak si s dětma hrajete? my bud pod hrazdičkou, pod kolotočem, pasem koně nebo si povídáme... jinak mě ale nic novýho nenapadá... 😅 jo, ještě večer prohlížíme knížku 🙂

zítra přijde poprvé plavací teta 😉 (jen 250,- / hodinu)

ivca08
2. dec 2009

Maui, neboj, kdyz ji nebude chtit mit na stranu, tak nebude. Nas mladej ji obcas taky drzi nahoru a tvari se dulezite, tak ji do me rovne zabori a teprve kdyz usne, tak si ji hodi na stranu. Ale prvních 14 dní v tom zasadne jenom bejcil nez prisel na to, ze se v tom da i spat 😀 😀 😀

Na tu lzicku se taky tesim, Sabik davame lzickou co jsme prisli z porodky a bez problemu. Na dudlik ho davam, jen kdyz mu potrebuju vnutit dudlik. Jinak ho moc totiz nechce... Jenom by me zajimalo, jak pak budu stihat prat a zehlit, protoze tusim, ze to vzdycky bude vsude... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre