V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
3. dec 2009

Market jaký manipulace na suchu ? 😅

Já chtěla taky na to plavání do vaničky na bazen, ale zrušila jsem to kvuli těm chřipkám, raději, navíc v zimě po plavču ven, raději to nechci riskovat, ikdyž bychom jezdilli autem, tak stejně, aby ho neofouklo, i já sama bych asi z vany nevyšla ani na chvilku ven.
Plavem ve veně, ikdyž tam se toho moc dělat neda, protože je už je dost velký a taky nemáme moc místo. Ale aspon ho držim a on se pak 10 minut cachtá, už i plácá rukama a nohama jako kdyby chtěl už někam uplavat 😀
a po plavču usne jak dudek 🙂

kasenka228
3. dec 2009

a jak to udelali, ze jim to pichli tak pozde? to neni jen tak, meli nejaky zdravotni duvod?

majamisutka
3. dec 2009

emo, asi je to věc názoru, ja moc nechápu proč najednou všichni řeší očkování, že ho nechtěj?? to jsem ještě nikdy dřív od nikoho neslyšela.
Ale at si každý dělá co chce. Jinak kdyby nebylo různých očkování, tak by světě určitě tolik lidí nebylo.

majamisutka
3. dec 2009

Co třeba tohle:

Dětská obrna
K chabé obrně svalů horních a dolních končetin a trupu dochází u infekce poliovirem asi u 1 % nakažených dětí. Virus si totiž přednostně vybírá děti do 15 let.

Díky očkování vakcínou kolem roku 1960 (u nás) se výskyt onemocnění snížil až o 99 %.!!!!!!!!

emamamamu
3. dec 2009

maji protoze kdysi nebyli lidi informovani o nicem a na vsechno kyvli jak ovecky...🙂
i proto maji nektere zenske traumata z porodu...😀

kasenko ono se treba neockuje kdyz ma dite rymu, ani tyde (myslim?) po ni...takze kdyz mas na to zaludek, muzes dva roky tvrdit, ze ma mala rymicku...🙂 je asi vic duvodu, proc se nesmi ockovat, tak je asi treba rict pokzde neco jineho...😀
a ty chces davat nausnice?
ja se asi s tou doktorkou domluvim, ze bez ockovani..vzdyt nektere holcicky tady...myslim, ze hlavne slovenske maji nausnice uz od porodnice..

marketka.27
3. dec 2009

maji, nevím, ale jsou to čtyři lekce, asi jak se má to dítě ve vodě držet a tak - asi příprava do vody, uvidíme. 4 na suchu a 8 ve vaně.

majamisutka
3. dec 2009

u nás byla lektorka jednou a učila mě držet rovnou ve vaně 😅

marketka.27
3. dec 2009

Já jsem se hrozně těšila, až bude mít Karinka náušnice a teď jsem nějak vychladla a připadá mi to až "nepatřičné", aby taková maličká holčička ty náušničky měla, tak já nevím ... 😒

pospecka
3. dec 2009

Myslíte, že byste už mohly přestat s těma "hororama" co se kde komu stalo po očkování? Myslím, že většina tu nehodlá dělat u mudr. opičky a očkování odkládat. Já osobně z toho taky nejdem nadšená, zlvášť, když vím, že v jinejch zemích to jde i bez toho, ale když je to povinný tak s tím stejně nic nenadělám a raději teď než až bude prcek vnímat, "mluvit" a bude mi tam brečet: mami nééé, mami pomoc a bude z toho mít ještě psychický trauma. A číst si tady o tom jak kde kdo ochrnul, umřel a já nevím co všechno určitě nikdo zvědavej není a když si chce tady číst tak tomu neuteče a zbytečně se tím "trápí" i když si o tom nikde nic nehledal. Nechápu proč se v tom tak vyžíváte a čtete si co všechno to může mít za následky. Může a nemusí. O tom jak to očkování někomu zachránilo život se nedočtete, to se totiž nikde statistiky nedělaj!!!!
Uznávám, že se očkuje víc než je třeba, ale to my tady nezměníme!

emamamamu
3. dec 2009

pospec epilepsii ma z toho holcicka moji kamosky, nic jsem si necetla... 😉
a nerikam, ze chci Dorku ockovat v patnacti...😀 ale i ve ctyrech mesicich je silnejsi, nez ve trech... 😉

ivca08
3. dec 2009

Posp. presne 🙂
Ono se vzdycky najde jenom komu to "ublizilo", ale opacne nikdo nic nepise. Ja taky nebyla nadsena kdyz malymu 2x denne pichali antibiotika (a mozna to treba bylo zbytecny a uzdravil by se bez nich), ale treba taky ne a to je presne ten pripad. Kdyz to resite takhle, tak by clovek za chvili nemohl jit rodit, protoze nekdo mel pri porodu neocekavany problemy (v jakykoliv nemocnici). Proste je to povinny, tak to tak beru a zbytecne to nerozebiram. Ono to taky neco stoji a kdyby to bylo uplne zbytecny, tak uz si davno pojistovny vydupali zruseni, tomu verim. Protoze jsou fest opatrny neco platit.

Jinak posp. vse uz dorazilo, diky 🙂

emamamamu
3. dec 2009

market taky jsem v jednu chvili rikal,a ze na to kaslu..a pak jsem to zase prehodnotila....mala uvidi nausnicky u vsech holcicek ve skolce,bude chtit samozrejme taky a ja pujdu s velkou kobylou pichat usi...😀 to urcite..😀
xsipm ma kontakt na nejakou doktorku, ktera je i akupunkturistka, tak mam trochu klidnejsi svedomi..navic pry do pul roku jeste nemaji deti v uchu zadne body, ktere by poskozenim mohly ohrozit malou, tak jdu do toho..nausnicky ma stejne malinkate, tak snad to nebude jak pest na oko..😅 😅

achalteke
3. dec 2009

Posp jsi skvělá, báječná, úžasná a já už nevim jaká - děkujeme za podhlavníček!!!!!!!!! To byla tedy rychlost. Už se těším jak s ním bude dnes Plánidlo plovat 😀 😀 😀 😀 😀 peníze pošlu odpo 😉

marketka.27
3. dec 2009

No jo emo, já jí ta ouška nakonec taky nechám propíchnout - dokud je maličká, ale připadám si jak nějaká hyena. Ach jo, naše mamky to neřešily - očkování, tabulky, náušničky, krmení .... Teď se mě mamka ptala, když je Karinka pořád tak hladová po mém mléku, jestli jí nezkusím dát řídkou krupici (teda myslím, že říkala krupici nebo něco podobného). Oni to prostě dávali, děckám nic nebylo a šlus. A já už týden studuju nutroše, který by v krajním případě byl vhodný na nášup po kojení, ať ten můj bobek může aspoň dvě hoďky spinkat a nebudit se hlady.

emamamamu
3. dec 2009

market no je lepsi necist a nevedet...🙂 ja si porad rikam, ze my jsme vsichni zdravi, nikdy nam nikomu nic z niceho nebylo, tak u Dorky to bude taky tak a basta....
nausnicky mi vadi jedine proto, ze ted je takova malinkata, tak at s nema nevypada jako nejaka slapka... 😀 😀 😀 😀 ale pak budu urcite rada, ze je ma...i ja jsem rada, ze mam dirky...kdyz uz nic, tak jsou na mne zajimave alepson nausnice... 😀 😀 😀
mamka mi taky rikala, ze mala rve hlady, ze mam jalove mliko...😀
a kdyz mam malo mlika, tk ji dam Bebu a neresim...dokonce jsem ji dala i preslou Bebu a prezila to..😀
ja vim, ze ma ziviny z mojeho mlika a ten suchar davam jen kvuli tomu, aby se najedla, kdyz ma hlad....myslim, ze moje mliko ji dobre zivi, tak obcasna davka ji neuskodi...😀
ja to nejak nehrotim, i kdyby sla na hlidacku, tak ji dam umele a nemackam si tu langose, abych vysala alespon desitk... 😀 😀

achalteke
3. dec 2009

emo přesně to mi říká moje matka, že mi dítě brečí hlady a že mi velmi doporučuje přejít na um, že já už jsem v tu dobu byla na sunaru, že bude líp spát a kdesi cosi.... tak jsem ji dnes řekla, že její přání se splnilo a šimona pomalu odstavuju, ale ne kvůli jalovému mlíku 😠

achalteke
3. dec 2009

langoše bych si dala 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ivca08
3. dec 2009

holky koukam, ze mam vyhodu, ze ja jsem byla do pul roku vylucne kojena, takze me tyhle rady mijeji 😀

emus ty si cislo, langose 😀 😀 😀 tlemim se tu u kojeni, az se Adys divi, co se deje

pospecka
3. dec 2009

ema: nemyslela jsem to ve zlým, ale prostě mi není příjemný, si tu číst co všechno se může stát. 😔 My už za sebou máme jednu hexu (naštěstí bez reakce) a když mudr. uzná, že je Zdenda fit, tak nás v pondělí čeká druhá a už teď tam jdu s těžkým srdcem proto, že Zdenda dostane včeličku a bude plakat (já samozřejmě taky) a jít tam s tím, že nejenže bude plakat, ale dostane něco co mu "víc ublíží než pomůže" (tak vyznívaj všechny ty hororový příběhy) teda člověka fakt nepodpoří.
Doufám ,že se maja nebude zlobit, že ji uvedu jako příklad, ale už snad 14dní dopředu řeší jak postupovat po očkování a jak srážet teplotu, kterou ani mít nemusí, místo aby se radovala z Domči, tak se "trápí" tímhle. Kdyby se furt nešpekulovalo co se všechno může stát, tak přijde k mudr. ta jí řekne, mohl by mít horečku, kupte si na to v lékárně něco a bude "vymalováno".
ivca&achalteke: tak doufám, že pak dáte vědět jak se to sportovcům líbilo. 🙂 V kurzu nás učí, že máme držet hlavičku a zadeček. Pomalu pustit hlavičku a přidržovat jen zadeček a když drží balanc, tak pomalu pustit i te zadeček. A připravte si k vaně nejakou hračku kterou rád sleduje a držte mu ji nad hlavičkou, aby ji sledoval a byl nucenej se trochu "zaklánět". Bude se mu líp plavat.

marketka.27
3. dec 2009

já mám mlíka pro trojčata, jen to Karinku asi nezasytí na dlouho. Jinak roste a přibírá pdle mne dobře.

pospec, jen nás tu občas propleskni, když se ti zdá, že hysterčíme 😀

pospecka
3. dec 2009

ema: jalové mlíko je oblíbená hláška mojí mamky. 😠 😠 😠 A co se týká těch naušnic. Neměla´s jí kupovat ty 5ti centimetrový kruhy. 😀 😀 😀 😀

emamamamu
3. dec 2009

pospec ja vim...ale proste si vsichni porad mysli, ze co reknou doktori, nebo co je dano zakonem je svate..a nikdo nepremysli nad tim, ze ne vzdycky je to jen plus pro nase deti...
ja si taky nemyslim, ze by se melo Dorce neco z toho stat....jen bych chtela alespon chvilinku pockat..ale jako dohadovat se sn ikym nebudu, kdyz ji bude chtit doktorka ockovat, tak ji necham no..akorat, ze je to tri dny pred Vanocema a z toho nejsem vubec nadsena....

emamamamu
3. dec 2009

marketko pokud mala pribira, tak bych to neresila...ale kdyby se ti zdalo, ze nejak moc rve nebo tak..tak s chuti do toho, puli hotovo...! 😀 😀 😀 nesmime zapominat na trimesicni SPURT, hajzl jeden... 😅 😅 😅 😅

wwcko
3. dec 2009

idem vas potesit. u nas ockovane bez akejkolvek reakcie 🙂 akurat spala dlhsie nez obycajne 🙂 A nausnicky este urcite nie. Chcem mat co najdlhsie ciste vonave miminko. Tak dalsia uvaha o nausnickach ma caka v 6 mesiaci.... 🙂
a ja som sa dr na rovinu spytala ci nemoze ockovanie presunut o par tyzdnov, ze je strasne malinka a vravela ze mi to neodporuca, ale je to na nme. tak som ju dala zaockovat, asi vedia preco sa to robi teraz.....

pospecka
3. dec 2009

ema: já jsem ta poslední co by si myslela, že mudr. jsou svatí. Brácha měl těžkou autonehodu a doktoři řekli, že má jen roztrhlou bradu, tu mu zašili a po pár dnech chtěli poslat domů. Jeho pořád bolelo na hrudi a mamka tam udělala scénu, že ho musí vyšetřit a dopadlo to tak, že šel okamžitě na sál a má na srdci záplatu, takže pro mě mudr. důvěryhodní rozhodně nejsou. Ale těm očkováním neutečem a nechci Zdendu trápit ve věku, kdy už bude chápat o co jde a bude mi tam plakat a prosit mě, ať mu pomůžu. 😢
A pokud vás očko čeká před Vánocema, tak by to mudr. normálně na rovinu řekla a zaobalila bych to tak, že kdyby měla nějakou rekaci, tak bych byla raději, když bych mohla jít k ní a ne na pohotovost, že přece jen mezi těma svátkama určitě nebude ordinovat, bla bla bla. A nebo se normálně do té poradny přeobjednej. Zavolej, že jedete na svátky domů do oceltownu a nech se objednat na leden. 😉

marketka.27
3. dec 2009

emo, myslím na toho parchanta kudy chodím, ale malá se nají (no ve skutečnosti spíš přežere), pak se z toho chudinka poblinká, mně se dělá mlíko jak blbý z toho jak pořád kojím, a výsledek je, že každou chvilku pláče hlady. Takže jsem odhodlaná vydržet ještě pár dní, ale asi koupím "něco". A šupnu jí to vždycky po kojení, prostě jí to prso vezmu trošku dřív, než se stačí přecpat a dám jí trochu UM, ať se holka aspoň vyspí. Jaké UM radíte? Chci jí toho dávat jen trošku na dlouhodobější zasycení.

pospecka
3. dec 2009

ema: a vůbec, už jsem se tě ptala, ale odpověď žádná. Jak to bylo s tím tvým šitím. Fikli Tě u porodu nebo si to tam zvětšila Dorka? 😕

emamamamu
3. dec 2009

posp jojo..pak zareaguju,..jen musim rict, ze ja urcite nemam vonave miminko..dlane ji smrdi jak nejakemu cigosovi a pod krkem ma porad nejaky smradek..a to myju kazdy den jak vul i mydlem a jinak pokazde u prebalovani..
a jdu za rekordmanem, tri mesice, 7990g... 😀

pospecka
3. dec 2009

marketka: jestli kojíš z prsu, necheš než umělák zkusit spíš odstříkat a dát jí MM z lahve? Jako, že ji vůbec nedáš k prsu. Budeš vědět kolik jí toho dáváš a třeba to ublinkávání vyřešíš. A pokud bys nevěděla kolik dát, tak v té knížečce co je u očkovacího průkazu (dostali jsme v porodnici) je napsaná kolik má prcek vypít podle váhy. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre