V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

marketka.27
3. dec 2009

emo, ty ručičky nevím - ty zvládáme častým mytím, ale krk kromě mytí lehce mažu Bepanthenem

marketka.27
3. dec 2009

pospecka, to jsem zkoušela, ale celkem jsem k ničemu nedospěla, někdy je přecpaná po 80ml a jindy po 120 ml ještě hledá, co by snědla. Odstříkaného MM mám plný mrazák. Prostě mám pocit, že sice na množství je toho hodně, ale že je to asi nějaké "hladové", zasytí ji to na krátkou dobu. No jak říkám,zatím to zkouším vydržet a čekám, že se to zase srovná, ale už to trvá dost dlouho (dobrý týden).

wwcko
3. dec 2009

ema kazde babo je ine 🙂 Ninka je krasna, malinka, dobrucka, najlepsia na svete a nebudeme hovorit ze taka neni ked taka je....

ivca08
3. dec 2009

Market vydrz, to muze byt jenom nejaky spurtik. Ja pri tom prvnim kojila prakticky víc nez tyden nonstop 😀 Jediny co jsem zvladala bylo se umejt a dojit na zachod a ty dobe vetsinou knikal u tatky v naruci. A preslo to.

marketka.27
3. dec 2009

ivco, ty jsi Ádovi dala napít pokaždé, když se ozval? Já jí pokaždé nedám, protože jak je přecpaná, tak stejně hltá a přitom mi do toho blinká, snažím se dělat aspoň trošku pauzy.

pospecka
3. dec 2009

market:jak píše Ivča. Může to být spurt. Já jsem zjistila, že u nás je problém jinde. Kdybych Zdendu nakojila a šla s ním ven, tak bude krásně papat po třech hodinkách a bude mu to stačit, ale když jsme doma, tak furt řve a nespí. Tak jsem v sobě potlačila pocity, že bych byla krkavčí matka a Zdendu nabalila a postavila kočár s ním na balkon. Jsem zvědavá jak dlouho tam vydrží 😅 .

marketka.27
3. dec 2009

pospecka: Tak to u nás nefunguje, musí se točit kolečka 😀 Ale je fakt, že v kočárku vydrží podstatně déle 🙂

pospecka
3. dec 2009

market: mudr. mi řekla (a psali to i na kojeni.net) že mezi jídlem musí být pauza minimálně 2 hodiny, že to pak to ublinkávání zhoršuje. Tak i přesto, že to teda bylo šílený jsem hlídala aspoň těch 120minut. 😅 a ve 121minutě už Zdenoušek papal. 😀

achalteke
3. dec 2009

Ww jsem ráda že Ninka je mimimimimi...jo a jak jsi psala s tou vlákninou tak já do sebe cpu to lněný semínko pomáhalo mi jako těhuli a teď třeba pomůže i prckovi i když už to kojení nebude tak častý

pospecka
3. dec 2009

market: zdenda ze začátku taky jak se kola zastavila začal koukat a křičet, ale teď už je na balkoně půl hodiny, tak snad mu to vydrží. Chodím na něho koukat a chvilkama otvírá oči a dudlá, tak nespí, ale asi je mu tam líp než v tom teple co máme doma.

bibnka
3. dec 2009

Ahoj holky,

omlouvám se, že jsem sem zase jenom tak vlezla a že nereaguju 😅 😔 . Ale mám doma veselo. MM odjel v úterý ráno na služebku, vrátí se až zítra, takže jsem sama doma. To by samo o sobě ani tak nevadilo, ale Tomášek má zase ten debilní spurt. V noci se mi budí max po 2 hodinách, sem tam si střihne hodinku, kdy nespí a řve a chce se nosit, protože nemůže pořád jíst že. Přes den spí jen v kočárku, doma dá jen dvacetiminutovky. Do toto Robinek, který mě taky sem tam stojí hodně psychických sil. Vypadám jak zombie, jsem unavená, protivná sama sobě.

O víkendu přijedou naši, tak bude zase líp. Hlavně ať ten spurt už táhne někam. Měly ho už i ostatní miminka? A jak dlouho se tentokrát táhne?

wwcko
3. dec 2009

achal 🙂 ta vlaknina je super brala som ju tyzden a vsetko sa mi upravilo 🙂 a to semienko som po porode prestala jest nejak som brala ze je to len na tie porodne cesty pre babatko a nie hovienko 😀
A ani klobuciky ti nepomozu?

achalteke
3. dec 2009

Ww to jsem zkoušela, dokonce jsem si koupila ty spešl od medely, ale jednak to bolí furt stejně a jednak malej přesto neumí jíst a hrozně se vzteká

bodkakroneisl
3. dec 2009

pospec to presne poznam 😀 myslim s tou dvojhodinovou pauzou 😀 ja by som mu niekedy dala aj skor, ale priatel je striktny a ani za svet 😝
Kazdopadne Bibn aj moj maly ma ten spurt cely tyzden a ja som to k tomu dostala 🙄 a dnes v noci co spal v kuse max. 45 min som bola uz zufala, preto som chcela kontakt na laktac. poradkynu, lebo sa mi to zda dlho uz tyzden..
Povedala, ze to mam vydrzat a ine zaujimave veci, tak som zvedava, ci je to preto, ze som to dostala 😕
Inac aj moj chlap odisiel v utorok na sluzobku a pride zajtra, nerobia oni spolu? 😀 😀

bibnka
3. dec 2009

Bodka: nevím, musím se MM zeptat až dorazí.

A co ti ta laktační poradkyně řekla? jak dlouho to může trvat? já jen jestli si to mám jít hodit zrovna, nebo ještě vydržet ☹ 😉 🙂 A ty jsi to dostala? To by mi tak ještě chybělo. Drž se, bez chlapa to není jednoduché.

bibnka
3. dec 2009

Jo a s těmi dvěma hodinami jsem to dodržovala u robinka poctivě a blinkal mnohem víc než Tomášk, u kterého to nedodržuju 😅 😀

kasenka228
3. dec 2009

Bre odpoledne, fuj, tam je dneska kosa!
No pekne jste tady probraly to ockovani. Ja to neresim, jak rika posp, je to povinne, nema cenu to resit. Ja i kdybych chtela at ut to mame za sebou, tak kvuli te neurologii to neuspisim a Terce uz bude pomalu 5 mesicu az dostane prvni davku. Jestli je to vyhoda nevim.
No a s tema nausnickama jeste taky chvilku pockame, taky si to na ni zatim neumim moc predstavit. A ani nevim jestli je lepsi nechat propichnout nebo nastrelit. Vite o tom nekdo neco vic?

ivca08
3. dec 2009

Ja ty dve hodinky dodrzovala ze zacatku, rekli mi to v porodce, ze pak nemaji prdiky... Prdlajs, stejne je mel jak prase, pak se spurtem prisla laktacní krize a laktacní poradkyne mi poradila ( 😀 😀 to je dobry spojeni), ze ho tam mam nechat klidne dyl a kdykoliv. Takze byl u prsa klidne 2 hodky v kuse, pritom si trosku schrupnul a zadna pauza. A pri ty jeho nemoci mi detska dr. zase rekla kojit co nejcasteji a rozmazlovat, aby neplakal, ze mu to zhorsuje stav ten plac. Jinak on skoro neblinka, takze dve hodiny neresim. Naopak, jak se to blizi 2 hodinam, tak uz je mi jasny, ze za chvili bude hladovy rev.

Jinak u nas, jak se zastavi kolecka, tak je to taky spatne 🙂 On spi proste tak tu pulhodinku a je jedno kde, jestli doma nebo v kocarku. Ted jsme se vratili zvenku, byli jsme tam hodku, prvni pulhodku spal a druhou proste v kocarku koukal (nebrecel, protoze se jelo).

kasenka228
3. dec 2009

Nam taky rekla mudra dodrzovat 2 hodky, ale obcas se to fakt neda. Naopak! Nekdy mam pocit, ze kdyz kojim po delsi dobe, tak to vic strika, vic vypije, prepije se a blindi jak sjednana.

petrajurinova
3. dec 2009

Ahoj.
Tak u nás je líp, obě děcka už jsou celkem lepší - nedusí se kašlem ani rýmou, Bastík kouká na TV a maličká si brouká v lehátku a já u hrnku čaje s medem a citronem mám čas to tu trošku dočíst.

Co se týká očkování, já to teda hrotit nemíním. Malá pokud bude zdravá dostane všechny povinné očkování v termínu, kdy jsou naplánované a zvažujeme i to, že ji necháme naočkovat proti pneumokokům už v zimě (původně jsme chtěli čekat do dvou let ). Ono to není zas tak od věci, jak některé články předkládají. Není to tak dlouho, co se tu po Ostravě motal ukrajinec s otevřenou tuberkulozou a prskal to na všechny strany a hledali ho dokonce i policajti, aby to tu nešířil.

Co se týká jalového/hladového mlíka, tak u nás se rady na zavedení UM od maminek nekonají - naopak obě mě podporují, ať kojím co to jde (moje mamka měla 3 děti a všichni jsme vyrůstali na sunaru už od šestinedělí - právě kvůli řečí o hladovém mlíku a tchyně to měla s mým mužem podobně). Ale když u nás byla sestřenka "okouknout" Isu, tak dovezla flašku vína a prý ať si dám s ní a vykašlu se na kojení, že ona kojila jenom měsíc a pak holky "odstavila" aby se nemusela omezovat 😖 tak s tím jsem ji poslala do háje.

Emo, ručičky jak je Isa strká do pusy a pak šátrá kolem sebe, tak má věčně ulepené a "jeté", takže při každém přebalování jí je otírám vlhkou žínkou.

Markétko, možná má Karinka "dobré spalování" a rychle tráví a v tom případě ani UM moc nezmůže. A nebo možná bere kojení jako zábavu.

wwcko
3. dec 2009

achal tak asi lepsie bude s tym prestat, to nema zmysle aby ste sa takto trapili. Skoda niekto chce a nemoze a nieko moze a nechce, ale to je uz spravoslivost sveta...

ivca08
3. dec 2009

koukam, ze jsem jedno z mala plne kojenych deti. A to jsem pry od 3 mesicu spala v kuse od 21 do 6. Tak doufam, ze je broucek po me. Jinak s tim po 2 hodinach bych to videla jako s tim, ze se ma pit jenom z jednoho prsa, aby se mu v brisku nemichalo predni a zadni mliko. Me si ted vyslovene vymruci druhy prso, i kdyz to prvni jeste po stisknuti strika, ale proste ho treba po 5 minutach uz nechce a chce druhy. Tak mu ho proste dam a je to.

wwcko
3. dec 2009

ivca aj ja menim ked si vypyta. Proste sa chce po jedle napit 🙂

ivca08
3. dec 2009

No ja zacinam mit pocit, ze je to spis trosku bojkot toho jednoho, lotrik jeden 🙂
Protoze ted jeste strikalo to prvni, tak jsem ho zvazila a dala mu druhy a on dal z toho druhyho jeste 90. Proste mu asi to prvni nebylo sympaticky 😀 😀 😀 Taky uz z toho jeho zpusobu piti mam v tom jednom asi min, ale neresim to. Cpu mu ho v noci, abych z nej kojila co nejcasteji a zacinam vzdycky kojit z toho slabsiho, abych to rozkojila. No uvidime, kdyztak budu velbloud jednohrby 😀 😀 😀

wwcko
3. dec 2009

ivca 🙂 Inak niekedy ju otocim len tak ked sa mi zda ze sa malo najedla, lebo na nu to posobi ako nieco nove a opat papa 🙂

lynn77
3. dec 2009

holky, tak ja nedodrzuji nic, zadne dve hodiny, proste dam, kdyz ma hlad, nekdy vydrzi 4 hodiny ,nekdy 2 a nekdy hodinu a pul (to vetsinou pred spanim se chce poradne najist a pak da pokoj i 6 hodin), takze ja hodiny neresim, dite musim od prsu vetsinou "trhat" protoze ona je schopna pit do aleluja 😀 resp u toho spat, necham ji chvilku a pak nekompromisne beru 😉 JInak si spis hlidam pocet kojeni za den a rozlozeni do dne tedy nechavam na male. Kolikrat denne kojite holky?

bibn, ses ptala na ten spurt, pry ten kolem toho 3 mesice je "nejhorsi" jsem slysela, protoze se dramaticky zvysuje potreba mleka...... 😝 tak jsem zvedava.... 😅 ....mozna proto vetsina mamin prestava kojit ve trech mesicich..... pac se jedna o spurt a maminky to nazvou "jalovym mlekem" no

kasenka228
3. dec 2009

a jak poiznam spurt? Mala by jedla porad, uz od narozeni...

lynn77
3. dec 2009

kasen, to mame stejny, spurt ktery jsem zaznamenala byl cca v 7 tydnech, tak jsem pocitovala mene mleka, pak se to srovnalo..... kasen, nemusis to ani poznat, spousta mamin ani nepostrehne 😉

pospecka
3. dec 2009

kasenka: spurt poznáš. Zdenda byl šílenej. Řev jako vy ho vraždili, slzičky, smutnej pohled, prso nechtěl, no na špagát. Co mu je jsme zjistili až druhej den, když už jsme nevěděli co s ním. 😖

kasenka228
3. dec 2009

pospec, tak to mame asi spurt porad 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre