V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
3. dec 2009

kas: ty jíš čokoládu, že?

kasenka228
3. dec 2009

obcas, spis susenky a tak, ale rve i kdyz ji nejim...proc?

pospecka
3. dec 2009

Já jsem se teď tak nějak rozšoupla s čokoládou 😅 4 měsíční absťák se projevil 😀 a Zdenda byl pak moc uplakanej, tak jsem přestala a pláč byl o moooc menší.

kasenka228
3. dec 2009

pospec, u nas to asi bohuzel tou cokoladou nebude, zkousela jsem... 😒

amulet
3. dec 2009

Holky,
když já se to náhodou dozvěděla od jední PA, že ve vakcínách jsou sloučeniny hliníku a rtuti... Teď vím, že i formaldehyd. Těžké kovy - neurotoxické jedy. Formaldehyd - karcinogen... Nepřijde mi normální a morální to píchat 3měsíčnímu miminku!
O zbytku rizik nemluvím. Jsem ale prostě biolog a chemik...
Já se to budu snažit uhrát, že až bude mít 6 kg, ale co potom? Pak se budu koukat, jak jí do tělíčka píchají ty jedy a mlčet?
Fakt mi je z toho špatně!

pospecka
3. dec 2009

amulet: opravdu je to nutný, abys tady psala takový věci?????????????????????????????????????????
😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

mauik83
3. dec 2009

Ahoj, tak jsem dnes dopol skákla na gynekologii, prohmátla mi to a prej tam nic necítí... ale pro jistotu mi vypsala žádanku do FN na mamologii na UZ - tak jsem tam byla hned dned odpol a nic tam není, ani prej ta retence mlíka. Že jsou asi jen trochu zduřelý mléčný žlázy, ale jinak nic nenormálního nebo nebezpečnýho. Tak to asi bude to, co psala Petra, že měla při Bastíkovi... No musím říct, že jsem si oddychla 😅

ke spurtu a kojení - nám v porodnici říkali mezi dvouma kojeníma mít min 1 hodinu. Jinak já kojim přes den po 3 hodinkách (Nele to tak vyhovuje, málokdy si řekne dřív, ale když si řekne, tak jí dám! i kdyby si říkala častěji) a pak mi v noci vydrží od 20h a budí se jednou mezi 3 a 6, jak kdy a od 8h ráno zase jedem po 3 hodinách 😉 Spurt jsme asi zatím neměli, nic jsem nepozorovala... Mě mamka kojila dlouho (asi třičtvrtě roku, už s příkrmama samozřejmně) a od šesti neděl jsem jí taky prospala celou noc, tak je mladá asi po mě 😉

k očkování - dáme všechny povinný, oddalovat je rozhodně nehodlám (když mi hrozilo, že se dle údajně nových pravidel bude TBC očkovat až ve 20. měsíci, byla jsem rozhodnutá si to vydupat už v porodnici!) a možná něco proti pneumokokům, ale ještě se poradím s doktorkou. Na první hexu jdeme 22.12.

k náušničkám - dáme je někdy v lednu (mají se dávat až po 1. očkování), původně jsme chtěli píchnout, ale teď spíš uvažujem o nastřelení. Náušničky už koupil Ježíšek, takže je Nela dostane pod stromeček 🙂

Musela jsem ji dnes tahat po doktorech a v MHD (tak narychlo jsem nesehnala hlídání), tak snad to neodserem (pardon) nějakou nemocí... 😠 Jinak byla zlatá, hodná, spinkala, nebo jen koukala a sestřičk na mamologii z ní byly úplně hin 😀 😀 😀

První plavání se z dneška přesouvá na příští středu... 😠 a s Becem u nás dneska taky ještě nikdo nezvonil, chjooo, tak snad zítra... 🙂

Zítra taneční - nástup na Věneček, a 11.12. a 18.12. Věnečky a šlus 🙂 Hurrrráááááá 🙂

už zase spinká, beruška 🙂

amulet
3. dec 2009

Promiň. Já jsem z toho prostě v šoku. Už mlčím.

mauik83
3. dec 2009

jo a kojíme pokaždé z obou, by mě asi bacila, kdbych jí dala jen z jednoho 😀 (podle lakt. poradkyně to neva) Jen výjimečně se stane, že u prrvního vytuhne tak hustě, že na nášup z druhýho není k probuzení... 😀 😀 😀

aktekram
3. dec 2009

Tak u nás dnes veselo, došla pozvánka na vítání občánků, 8.1.2010.
Co si já i malá vezmeme na sebe??? Jo a taky budou nás vítat ale s pozvánkou poslali, že pokud chceme foto a DVD musíme si předem objednat již domluveného fotografa za 640 Kč 😀 😀
Myslíte že to DVD bude stát za to???

kasenka228
3. dec 2009

akte, ja myslim, ze bude stat za enono, ja bych do toho nesla, zajimavejsi bude nafilmovat si ditko doma... 😅 😕

emamamamu
3. dec 2009

😀 cau. jsem kojici matka. nebudu se uz k nicemu vyjadrovat...😀
tady stejne nema nikdo pravo na svuj nazor..😀 😀 😀 nausnice nastrelime.

emamamamu
3. dec 2009

jo uz vim, co jsem chtela...mala je doma vetsinu casu nahata, nemate nekdo nejakou vychytavku, na co ji pokladat? ona behem peti minut cura i stokrat...😅 a spotreba jednorazovych podlozek je silena... 😀 😀
mam roztrihnout igelitku a polozit ji na ni, nebo co? 😅 😅 😅 😅

lynn77
3. dec 2009

emo to muzes 😉 , ale ja mam takovou tu pratelnou popolinku z brany, byla draha, ale cena uz se vratila 🙂

emamamamu
3. dec 2009

lynn no jo, ale ja ji dat prat, tak pak nema mala na co curat...😀 a ona je jako "nepromokava"?

kasenka228
3. dec 2009

si kup nejakou vanicku, sama si ji napusti teplou vodou 😀

kocanda2009
3. dec 2009

ema - my mame taky 2 latkove podlozky tots bots + jednu slabsi od popolini kterou sebou nosim i k doktorce a kamkoliv jdeme,ty tots bots jsou krasne heboucke a barevne a jeste prtouskovi pod zadecek davam vicevrstve latkovy, jelikoz celkove latkujeme tak to vzdycky stihnu vyprat a je to super, (http://www.baby-eshop.cz/prebalovaci-podlozky/l...) a rozhodne se to vyplati oproti tem jednorazovym podlozkam

emamamamu
3. dec 2009

kasenko ty jsi cune uz od pohledu 😀 😀 😀 😀 😀

kasenka228
3. dec 2009

no tak pardon, ja mam jenom takovy blby napady 😀 ....ale bylo by to prakticky, ne? 😀

emamamamu
3. dec 2009

😀 😀 bylo, ale ja uz vanicku poslala dal...😀

emamamamu
3. dec 2009

jsem nasla pro Dorku kombinezu, ted ma takovou, co ji bude mit jeste chvili dobrou, ma cenu kupovat jeste vetsi, nebo uz bude stejne teplo?

kasenka228
3. dec 2009

my jsme si vanicku pujcili od kamosky, takovou jakoze suprackou, s nozkama, vypoustenim a nepouzili jsme ji ani jednou, osvedcilo se nam lehatko do vany za par kacek

bibi78
3. dec 2009

ema, ja by som nevahala a rozprestrela tie velke igelity na velke smetne kose a na ne osusku alebo textilnu plienku.

pospec a ako ste vyriesili to, ze zdenda nechcel ani prso a pritom bol hladny? moj maly to mal cez vikend, ale iba 1 vecer a nastastie to hned preslo. keby to bolo dlhodobejsie, tak neviem, co s nim, lebo reval ako tur a nic nezaberalo, dokonca ani odstriekane mlieko na lyzicke 😖

achalteke
3. dec 2009

Ww díky za podporu, ještě zkusíme zabojovat, aspoň přes zimu.... 😉
Amulet můžeš mi prosím poslat bližší informace k tomu očku do IP? My máme hexu odloženou 🤐 😕 a čistě soukromě mě to zajímá, díky moc...
Maui tak aspoň už víš v čem je jádro pudla, snad se toho co nejdřív zbavíš a nebude to nic vážnýho 😉

achalteke
3. dec 2009

Jo nevíte měkdo kde se dá půjčit kojenecká váha?

kasenka228
3. dec 2009

Achal, treba v pujcovne. Napr.:http://www.detskyraj.cz/oddeleni/148-pujcovna Ale tohle je Praha...nevim, jestli to i posilaji, nestudovala jsem to...

achalteke
3. dec 2009

kasen díky já se tam zkusím optat 😉

Jinak máme ode dneška půjčenou elektrickou houpačku od FP - úžasná věc, šimon si v tom vysloveně medí, takže rodina se složí a koupíme mu ji pod strom 😵 no jinak naši koupili šimonovi kolo 😅 no bude nějaký tři roky reznout ve sklepě - nechápu 😒

kasenka228
3. dec 2009

acha, zkus zagooglit, tech pujcoven je hafo...

bodkakroneisl
3. dec 2009

Ahojte kocky 🙂
Maui to som moc rada, ze to neni nic vazne a snad sa uz nevyskytne nic co by Ta malo takto stresovat.
Amulet nemas sa za co ospravedlnovat si myslim. Je prirodzene, ze si chces nastudovat co najviac o tom, co budu davat Tvojmu dietatu ci uz ide o ockovanie alebo hocico ine. Chapem Tvoje obavy o to viac, ked viem, ze teraz stahuju vakciny z inych krajin (nie kojenecke), ktore vyrabaju spolocnosti dodavajuce vakciny na nas trh. Kazdopadne si myslim, ze tato diskusia je tu preto, aby sme si tu vedeli povedat co nas trapi a tesi a vela inych veci.. sme dospele, co citat nechceme, tak nebudeme 😉
Bibn..Laktacna poradkyna mi povedala, ze to nemam vzdavat aj ked to trva uz tyzden, ze urcite to za chvilocku prejde a v ziadnom pripade aj ked to trva uz tyzden nemam skusit dat UM, to by bol zaciatok konca kojenia.
Muza sa pytat nemusis, ja som srandovala, ked som zistila, ze su v rovnakom case na sluzobke 🙂 Zelam Ti, aby to Tomaska rychlo preslo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre