V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
3. dec 2009

bibi a dalsi, kterym obcas bojkotujou deti a presto rvou hlady...zavrete se s miminem sama do tiche, tmave mistnosti a prilozte si ho....ja tak kojila asi trikrat v koupelne...
popripade si vyrobte noc v loznici, zatemnete, lehnete do postele a predstirejte noc...kojte kdyz se dite probouzi, nebo kdyz usina (pokud hlady usne..😅)..proste aby jeste nebylo uplne pri smyslech..😀

bodkakroneisl
3. dec 2009

Emus, ked mne to robi aj v noci, ked mame taku atmosku ako opisujes 😖 Snad ho to uz prejde, ideme na vikend do Krumlova 🙂 Achal, aky mate program 😀

achalteke
3. dec 2009

Bodka stav se 😉 bydlím na Lipně 🙂

emamamamu
3. dec 2009

bodko to mas asi fakt tu MS...☹
vydrz prtka, vydrz...nic jineho nam stejne nikdy nezbyva🙂

mauik83
3. dec 2009

acha - jakou houpačku? hod link 😉

achalteke
3. dec 2009

mauik je to rain forest nebo ta nejak mam planidlo na ruce, ale je jen do 9 kg a tak koupíme nějakou co je do 18kg

emamamamu
3. dec 2009

bodko, samozrejme jsem chtela napsat tOu MS, ne ze mas MS a ja pochybovala ze ji poznas... 😀 😀 😀

bodkakroneisl
3. dec 2009

Jeeej Lipno tam je nadherne! pocuj ak by sme isli na vylet, mozeme si vymenit cislo na IP a brnkla by som Ti, ci mas cas so Simcekom?
Emus diky, dnesna noc bola uplne najhorsia, uz som musela volat tej poradkyni. Lynn mi tiez dala kontakt, tak ak ho to neprejde do pondelka, tak jej zavolam, nech nas pride kuk 🙂
Emus nahodou si nebola v Acku na tom skakani na mici pro deti s maminkami?

emamamamu
3. dec 2009

bodko byla jsem tam asi na vsem, ale micich jeste ne, ale zasla bych asi, na mici se mnou Dorka vydrzi rozhodne dele, nez na afrotancich... 😀 😀

bodkakroneisl
3. dec 2009

ja by som to tiez chcela skusit, nemohla by som sa teda pridat?? 🙂 a prosim vedela by si mi na rychlo poslat link na acka? neviem ho teraz najst 😠 dakujem

bibi78
3. dec 2009

ema, ja nemam problem, ze by nechcel jest, praveze chce, ale nevie sa dojest... a jeduje sa aj ked taha, lebo maka ako srob a ide mu to bud pomaly alebo strasne malo, lebo ak prehltne raz za minutu-dve, tak je vela. a potom vypluje, jaci a zase sa prisaje s nadejou, ze to uz bude dobre, chudacik. podla mna mu to mlieko nestaci. bud ma spurt alebo sa mi straca mlieko/laktacna kriza.... no uvidim dokedy... kazdopadne, vdaka za tip. vyskusam, ked bude zle 😉

emamamamu
3. dec 2009
emamamamu
3. dec 2009

bibi aha, sory, ja myslela, ze taky bojkotuje, uz si nejak nestiham pamatovat kdo co s kojenim...🙂
a jak dlouho to trva? mate tri mesice, snad fakt jen spurt...mne rikala LP, ze treti mesic je nejnarocnejsi po porodu s kojenim....ze vydrzi jen nejsilnejsi...😀 ze bud decka bojkotujou a prejdou na UM, nebo spurtujou a mamy to berou jako "malo mlika" nebo "hladove mliko" a taky konci na UM..

pospecka
3. dec 2009

bibi: lžika by u hladu u nás asi taky neuspěla. Máme lahvičku od Aventu, tak dostal flašku a bylo vymalováno.
A k tomu očkování. Jasně, že nebude nikdo číst co nechce a proto si to třeba nevyhledává!!! Ale některý se snaží aspoň trochu dočítat a číst si o tom, že v očku je rtuť teda asi nikomu nepřidá! Myslím, že tady není jediná mamina, která by dítě nechala očkovat z vlastní vůle, tak si to, že je to povinný přece nemusíme ještě zhoršovat tím, že si tu budeme psát jaký sajrajty v tom jsou. Někdy je přece lepší nevědět.

bibi78
3. dec 2009

achal, prave tych samohupaciek nad 9 kg nie je asi moc - ja teda o nijakej neviem, ak nieco najdes, daj vediet. my mame vibracne kreslo od FP a osvedcilo sa. je do 20kg a evolucne, takze snad vyuzijeme dlhodobo.
ja som sa prave obzerala po skakadle/hopsadle, lebo si myslim, ze nase deturence sa uz onedlho budu stavat na nozicky a v hojdacke alebo kresle ich lezat asi dlho neudrzime a vyzera to ako dobra zabava, skoda, ze nemaju aj pre dospelych 😀 . tiez je to z kolekcie rain forest od FP: http://www.amazon.com/Fisher-Price-K6070-Rainfo...

pospecka
3. dec 2009

ema: tak my jsme nejsilnější, jo? 😀

V Pelhřimovské základce je černej kašel. 😕 😕 😕 Mudr. mi říkala, že je to zase tady a doporučovala mi očkovat. Kdybych řekla, že ještě nechci, tak by to možná odložila, ale ... to si nevezmu na triko.
Co muselo být za sajrajty v těch vakcinách co jsme dostávaly my? 😖 😖 😖

achalteke
3. dec 2009

Šimda nám šel s podhlavníčkem ke dnu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 je pěkně nasranej tak pro dnešek končím..
Posp prachy pošlu zítra, PS měli výpadek nebo co 😠
Bodka zítra se domluvíme, teda pokud tu budeš, hodim ti do ip číslo kdyžtak 😉 a ráda se sejdu 🙂

emamamamu
3. dec 2009

cerny kasel je v hexa, ne?

pospecka
3. dec 2009

ema: je, proto jsem na to taky kývla. Taky je mi zle z toho co v tom je za sra.ky, ale riskovat nemoc nechci.
Zrovna koukám, že se dá pujčit ta manduca co jste o ní básnily, tak si to asi pujčím 😅 😅 😅 . 10dnů za 250kč.
Kdybyste měli jet na týden na hory a mělo to být od teď do června. Kdy byste jely??? Samozřejmě v sestavě máma, táta, prtě.
Uvažuju, že bysme jeli v únoru, pujčili si manducu a vyrazili běžkovat. 🙂

kocanda2009
3. dec 2009

ja chtela taky podhlavnicek poridit....ale nepotrebuju k tomu i ten kurz aby nam taky prcek nesel ke dnu?? ☹

aktekram
3. dec 2009

Hele holky vezme te mě do party plně kojících mamin, když jsem nikdy nezačala kojit????? 😀 😀 😀
Jsme taky jen na mateřským mlíku ikdyž z lahvičky 😉

kocanda2009
3. dec 2009

akte - zrovna jsem si rikala jestli kojis nebo stale odstrikavas 😀 😀

aktekram
3. dec 2009

kocanda: stále odstříkávám a stále pístovou manuální odsávačkou, elektrická je na h....

bibi78
3. dec 2009

achal, aj na tom "tvojom" linku maju to hopsadlo: http://www.babyhit.cz/skakadlo-hopsadlo-rain-fo...

ema, vdaka. dufam aj ja, ze len spurt a ze to zvladneme... ale je to fakt asi len pre maminy-tvrdasky, lebo iba sa pozerat, ako dietatu nestaci tvoje mlieko, ako sa trapi a iba zatat zuby a vyckavat, tak to je srdecrvuce... ☹

kocanda2009
3. dec 2009

akte - tak to te obdivuji...mne to odsavani bavi prvni 3 minuty a pak uz se tesim az bude hotovo

pospecka
3. dec 2009

kocanda: nepotřebuješ. Šimča asi neměl náladu. To se poddá.
akte: ty seš taky kojící. 😉

aktekram
3. dec 2009

kocanda: tak to je i u mě, neboj. Odstříkávám 3x denně cca 15 minut každé prso, stačí nám to na celý den (teď máme režim 6x denně). Ráno se v posteli dlouho přemlouvám jít si pro odsávačku 😀 😀

kocanda2009
3. dec 2009

akte - jaj tak to by nasemu zroutovi asi nestacilo...se uplne desim kolik bude vazit nejak nam hodne vyrostl

pospecka
3. dec 2009

nosičky: poraďte Beco nebo Manduca? Zatím teda jen uvažuju ...
Ema: proč sis koupila Beco? Myslela jsem, že je třeba levnější, ale néééni. 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre