V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

marketka.27
31. okt 2009

olalka, ale mně to dělá monitor v ložnici, když tam nikdo není, takže neměl na co reagovat ☹ Ale když ho zapomenu vypnout v noci, tak to je poplach okamžitě 😉

bibi78
31. okt 2009

ahojte, docitam vas neskor, ale mam teraz jednu trosku surnu otazku. manzel cestuje na SVK bud. tyzden a chcela by som, aby mi kupil nejaky "konzumovatelny" kojo caj. tu som si kupila jeden a to bol hnus. niekto spominal, ze od Weledy je dobry a potom viem, ze aj Hipp robi... alebo nejaky v DM?
aky je dobry, ktory sa da aj pit?
vdaka!! 😉

emamamamu
31. okt 2009

ja piju Teekanne nebo jak. a je dobry..teda me chutna....🙂 je to modra krabicka...

kasenka228
31. okt 2009

Bibi, ja piju kojo caj od Lerosu, ten mi docela jede, tehu caj od nich se mi fakt ekloval, ale ten kojo mi chutna... od Hippu mam granulovanej, ale je slazenej, fuuuj...

kasenka228
31. okt 2009

taky je u vas tak hnusne? Hlasili krasnej den, slunecno a zatim je mlha a zima, ach jo

kasenka228
31. okt 2009

jo, a zkusila jsem jeste jednou dneska v noci zavinuti a pssss, ale bylo to az v 00:01 a usnula v 00:24, tak nevim, jestli to bylo tim zavinutim a pssss, nebo tim, ze to uz je skoro jeji cas na usnuti... 😅 zkusim to dneska znova a driv

emamamamu
31. okt 2009

kasen ja taky vcera zavinula a spala hned a ve sve postylce...😅

aktekram
31. okt 2009

kojo čaj piju jen sáčkový, od lerosu (červený) nebo z DM - babylove (žlutý) oba jsou dobré.
Kasen: u nás je nádherně, až odstříkám mléko a nakrmím Peťku jdeme na celý odpoledne ven. Sluníčko, bez větří, a zdravo

kasenka228
31. okt 2009

ema: to ja jsem si ji soupla k sobe, abych ji pak mohla krotit, no a stejne jsme spali jen asi do sesti a to jeste s prestavkama
Akte: pocasi zavidim, my si naplanovali vylet a zatim sedime doma

amulet
31. okt 2009

Dík všem za podporu. mám půjčenou váhu, jenže od včera děs s kojením. Malá má rýmu a dnes ráno měla teplotku, tak jsme jeli na pohotovost. Dr koukal, jako že jsem hysterická matka, ale ona vůůůůbec nechtěla pít a pořád by spala. Tak se nemám divit, když má ucpaný nos, že nepije. Koupila jsem odsávačku, že ji to dám stříkačkou. Ale moc mi nejde odsávat, tak to kombinuju s ručním odstříkáváním... Snad tu krizi přečkáme a až se zbaví rýmy, tak to zas půjde normálně.

emamamamu
31. okt 2009

kasen neboj, mala sla taky po prvnim probuzeni k nam...to by neprekousla, spat ve svoji...😀 😀

achalteke
31. okt 2009

stal se zázrak - už mě dožralo jak se Plánička kroutí u kojení, páč mám už zase bolavý bradavky, tak jsem mu asi před hodinou dala trochu čajíku (vypil sotva 10ml) a teď jsem ho nakojila a paráda, žádný kroucení, krásně se napil a okamžitě vytuhl a bez zavinutí, nechápu 😅

mauik83
31. okt 2009

majo - já vim, ku*vy jsou to!!!!!!!!!!!! 🙄

petrajurinova
1. nov 2009

Dobré ráno.
Na dětech člověk vidí jak stárne 😀 . Včera jsem do půlnoci vyráběla dort Bastíkovi k těm jeho dnešním narozeninám (no výsledek je takový všelijaký, ale snad mu to aspoň bude chutnat 😅 https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... ).

Markétko, s těma lupama v obočí nevím, já bych asi měla strach, že se jí ten olej dostane do očiček. Isa toho zatím nemá moc a jak se to objevuje, tak se to snažím mastit a vyčesávat hned jak si toho všimnu. A pupínky měla jenom pár dnů a při mazání sudocremem se docela rychle ztratily (tak snad už se znova neobjeví). Jinak veliká a na necelých 6 týdnů těžká je, ale jsem zvyklá z Bastíka (ten má skoro 20 kg a rád se nosí), takže záda zatím v pohodě.

akinom55
1. nov 2009

Dobré ránko,
peti mne sa ten dortík moc páči, vidieť, že je z lásky robený 😉

My máme trochu lupiny tiež, však nemôže byť nič čo by sa nám vyhlo, ale zatiaľ to nieje nijaké hrozné, tak to neriešim... ono ako ju každý druhý deň okúpeme tak sa to tým vymyje a vyčeše 😀 Ale práve som včera pozorovala, že tá naša malá Kaja už nie je vôbec malá, je to neskutočné ako rýchlo rastie.... už to vôbec nie je také maličké krehučké babatenko, už si začala aj výskať aby sme ju dostačne vnímali 😎 😎 😎 I keď je radosť sledovať ako sa jej darí objavovať svet a učí sa nové veci každým dňom, tak mi aj trošičku začína chýbať to aká bola krehučká keď sa narodila...

Inak sa nám už 4x otočila z bruška na chrbát a keď leží, začína sa zapierať nožičkami o podložku a nadvihnutím sa posunie hore... už ju pomaly nebudem môcť nechať nikde ležať samotnú....

majamisutka
1. nov 2009

Bastíkovi přejeme vše nej k narozeninám 🙂 M+D

Petro, dort se ti moc povedl 🙂 fakt krásnej 🙂 jsi profík . Přijímáš nějaké objednávky 😀
Nám by se líbil vrtulník 🙂

mauik83
1. nov 2009

Zdar, tak hlásim, že díky naší šípkové růžence (která dnes opět spala celou noc a v 7 ráno jsem ji budila), jsem po 3 nocích s delšími intervaly mezi kojením dnes ráno objevila červenou... 😠 Já snad začnu uprostřed noci odstříkávat, abych se jí ještě nějakou dobu vyhnula... 😅 ve čtvrtek se přeptám dr. na gynekologii...

emamamamu
1. nov 2009

no me se taky zda, jestli jsem to zase nedostala.....nebo ocistky? po delsi dobe? 😕
Dortula sla vcera v osm a vstavala na prvni kojeni o pul treti....no nechapala jsem....😅 asi se konecne blyska na lepsi caty, skoro pet tydnu se krmila co dve hodky i v noci.....
zato ted ma zase nejaky novy program - po kojeni hodinu mecuje rukama nohama, nebreci, jen je jak karatista...nevim, co to je za novinky....ale usnout se pri tom neda, no... 😒

rpinguin
1. nov 2009

zdar zeny,
Peta aj odo mna malemu skorpionovi vsetko naj naj. Si fakt dobra s tou tortou, ja by som isla asi nejaku objednat, nic takeho pekne neviem ☹

maui, no to mas fajn, moja vymyselnicka vcera zaspala o 1.30, som myslela, ze ma klepne. OD 20.00 bola hore a len kojit a cicikat, nastastie sa dala vcera aj telka pozerat. Cez den je stale super a vecer to zacina. Nehovoril niekto, ze to konci 8. tyzdnom? Matilda ma vo stvrtok 2 mesiace, dokedy to este bude trvat?
A co si ojavila? Akoze kramy? To zavisi od kojenia a velkych intervaloch?

emamamamu
1. nov 2009

ping ja ti napisu ,co delame vecer my, treba ti to pomuze...
okoupeme (koupila jsem placebo mydlo pro klidny spanek miminka😀), masaz, zatocim ruce do plinky, zabalim do zavinovacky, polozim, nakojim - usne, spi...takhle nam to funguje uz par veceru a snad uz to tak teda zustane....nejak nam nezrala to, ze jsme s ni vecer fungovali jako kdyby tady nebyla...taky pomaha, kdyz ma oblicej zaboreny v necem....venku fusak, doma zavinovacka, v noci deka....sice se bojim, ze se udusi, ale uz to ma volake vychytane...😀
tak snad ti neco z toho zabere...

rpinguin
1. nov 2009

ema, takze kupes uz denne? mne to akosi vtedy nezabralo, dnes ju teda zasa okupem a uvidim, co bude. Ako ako zatocis ruky do plienky? Tak ako mumiu? Tym stylom? Diky za tipy, vecer dam vediet, ako som dopadla. Inac si myslim, ze ked cely den drichme, tak niekedy musi dat vediet, ze je tu. Preto som si povedala, ze ju budem radsej cez den drzat pri zivote a nech vecer spi...lenze to cez den potom malo stihnem, no dilema 😀
No musim vyskusat. A uz som dala nove foto nezbednicky 😀

emamamamu
1. nov 2009

koupu denne, no... 😒 puvodne jsme chtela tak jednou tydne a denne zadek a takhle to dopadlo..clovek mini...😀
ale ja ji treba chytim za hlavicku a i deset minut ji necham at kope nohama a tak, to ji unavi, takova namaha...😀
jinak teda pres den spi taky nonstop..ale ja ji nemuzu udrzet vzhuru, kdyz chce, tak proste zalomi a nezajima ji nic...😅
a ruce svazu do mumie, no, nas to ucili v porodce a ja ji tak nechavala asi tyden doma a pak jsme si rekla, ze uz je na to velka a prestala vaza a tak zjistuju, ze porad jeste potrebuje ten svuj stisneny prostor...😅

emamamamu
1. nov 2009

a Matildicku i Maxika uz jsem videla...🙂))

mauik83
1. nov 2009

ping - jj, krámy... 😠 na kurzu nám říkali, že je ženská chráněná, pokud kojí v kratším intervalech než je tušim 6 hodin a to bez vyjimky, což se poslední 3 noci nedělo...

my to máme jako ema - vykoupem, namažem olejíčkem s krátkou masáží, zabalim do zavinky se svázanýma rukama, nakojim a u toho většinou usne, když ne, položim do postýlky, políbím, pohladím, odcházím 😀 většinou spí tak hodku, možná dýl, pak se trochu probere, tak dáme dudel, aby nezačla vyvádět a ona vždy usne do chvíle, než jí vypadne, takže pak co 10 min chodíme vracet dudel, ale aspon je v klide, nebřečí a nemusíme nosit. v 23h ji nakojim a v půl 12 je tuhá a spí až do rána - do 5, do 6 nebo i do 7, ale to už ji radši budim a nakrmim. 🙂

emo - už máte taky po 6N, tak se vám asi ustaluje režim 😉

rpinguin
1. nov 2009

no ty si rychla v tych fotkach 🙂 daj aj ty plesouna zasa....sa musim stale smiat na tom, ako si ju nazvala 😀
diky za tipy.....vyskusam, vidis, ja som vzdy vedela, ze ty toho vies super vela, takze ty ked napises, ze Dorusa vymysla, tak ti poviem, ze ty rady nepotrebujes, ty si poradis aj sama.
Ja by som Matildu tiez nechala robit toto co stale robi, ale ked su triky na zlepsenie situacie, tak preco sa namahat zbytocne, ze?
No a s kupanim si tiez taka ako ja, lenze ja zatial este kupem raz tyzdenne, takze to asi tiez zmenim. A jedine, co nezmenim je asi moj nazor na nausnice 😀 Sme to s babami aj na regionoch riesili, ako je to tu v Nemecku a na Slovensku. No iny kraj- iny mrav.

emamamamu
1. nov 2009

no ja jediny nazor zmenila ten, ze si asi najdu nekoho, kdo rozumi tem bodum v tele...:D jsme vypatlana, takze si casem vzpomenu na to, jak se tem lidem rika...😀 carodejove?😀 neee😀
no a nez bych nechala malou rvat, tak i tyden zkousim, co se ji libi a to pak delame ... vzdyt vis, jaka to je bida, kdyz odbije osma hodina a decko rve a rve a rve a nic mu neni... 😖 s tim koupanim si pord rikam, ze prece nekoupu, ale plaveme...😀 se tak nejak sama sobe ospravedlnuju...😀 a v sobotu se mala zacla konecne smat mojim blbinam, tak si rikam, ze asi nejsem zas tak spatna matka, kdyz se mi i dite smeje...😀
a fotku nedam, se stydim, fakt je jak z toho filmu...😀 http://gonet.cz/~tri65dnigalerie/porad/250/9/94...
vypada jak Jarda Jagr...nahore chymyri, dole kudrlinky...😀 😀 😀

emamamamu
1. nov 2009

jo a jak dopadly nakupy? koupila sis jen pytel?😀 a deti jsou kraasne..jsou si dost podobne...😀

emamamamu
1. nov 2009

ping http://2.bp.blogspot.com/_fgURYTeLl8U/SulXGMiaZ...
ALE JESTLI SE JI BUDES SMAT, TAK UVIDIS!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

mauik83
1. nov 2009

dort hezkej 🙂 a Bastíkovi vše nej!!!!

emo - 😀 😀 😀 😀 😀 hehe, se směju, ale čekám, kdy budeme vypadat podobně... 😀

ping - matilda ke krásná 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre