V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

ivca08
6. jan 2010

😀 😀 😀

rpinguin
6. jan 2010

nazdarek,
u vas neni sviatok? aha, cesi su bezboznici, ze? az na Achal 😉 To ste sa kde tak nahodili?
My mame chlapa doma, tak moc nepisem.
Noc strasna, zasa monology 2 hodinove, jedno kojo bolo po hodine a pol a teraz uz spi 2h, ja to nechapem.
No a prespata noc? Hahhahah, kebyze nedam Maxikovi flasu s mliekom na komodu, kde sa obsluzi sam, tak neprespi noc ani on 🙂 , no a Matilda tym duplom. Ja k tym stastnym nepatrim, komu prespia decka noc.

ema, vies ako ja odsavam? kojim cely den len z jedneho prsa a potom vecer odsajem a ide to super, to jedno je take naplnene, ze mam za 10min. 200ml
ale teraz aj tak neodsavam, ved nikde nechodim ☹

pospecka
6. jan 2010

rping: sváten nemáme. ☹ Já jsem taky neodsávala, když "nebylo potřeba" a ted mi to chybí. Zd.má hlad a kapacita nestačí, tak jsme najeli na mražák a zásoby už došly, tak odsávám jak divá, aby bylo na večerní flaškování a brblám, že jsem neodsávala, kdyš bambulik neměl takovou spotřebu a bylo co. ☹

orlik
6. jan 2010

Ahoj, Terezka se narodila o 6 týdnů dřív - při narození měla 2,4kg a 47 cm. Byla na svůj věk veliká, ale já věděla, že budu mít velké dítě. Doktor odhadoval 4kg. Tak jsem měla aspoň lehký porod. Bohužel neměla ještě dozráté plíce a tak byla na podpoře dýchání, pak následovala infekce bříška. Kojení se nám nepodařilo, jsme na nutrilonu a Terka nabírá - ve 3 měsících měla 6kg a 59 cm. Opožděně moc nevypadá, ale je to lenoch. Když se jí nechce, tak nic nedělá. Při pasení koníků u doktorky jen ležela a ani nereagovala na baterku při kontrole zraku. Teď už je nám fajn, ale na ty začátky radši moc nezvpomínám.

leonina
6. jan 2010

Ahoj koukám že řešíte mlíčko, já jsem měla mlíka pořád dost. Včera jsem šla něco odsát, odsála jsem 60ml a obouch prsou a pak už ani kapička a to jsem to zkoušela i ručně. Takže pravděpodobně jsem z těch všech stresů přišla ještě o mlíko. Jdu vás dočítat, protože celý den brouzdám po bazarech a hledám a hledám a nic nenacházím..... to by mně zajímalo co s ním ty ku... udělali

emamamamu
6. jan 2010

odsavacku mam Dorku a Avent 😀 😀 a fakt mi to nejde..boli to jak kdyby mi nekdo natahl kozu na skripec a odjel s nim pryc😀

ivca08
6. jan 2010

Tak nas smudla uz se dneska podruhy posr... 😀 😀 😀

kasenka228
6. jan 2010

Nase smudla uz trikrat. 😉 Kdo da vic? 😀

ivca08
6. jan 2010

No jo, ale nas smudla jeste pred par dny kadil 1x za 3 dny.... A ted uz treti den 2x denne. Mam pocit, ze si rekl, ze uz je na plinky č. 2 moc velkej kluk a jakmile mu ji dam, tak ji do 15 minut znehodnotí 😀 😀 😀 Jeste ze tu mam poslednich 5 kousků 😀 😀

kasenka228
6. jan 2010

jak jako znehodnoti? Pro tebe prece musi mit pos.ana plinka nesmirnou hodnotu! 😀

ivca08
6. jan 2010

😀 😀 😀 😀 to mas pravdu
Tak jinak, donuti me, mu ji sundat 😀 😀 😀

kasenka228
6. jan 2010

tak vidis 😉

kasenka228
6. jan 2010

jo, pospec, ja taky nemam ten bunker 🙂

emamamamu
6. jan 2010

kdyby si to s trojkama zase rozmyslel, tak rekni, poslu ti nase dvijky😀

pospecka
6. jan 2010

ema: Dorku neznám 😀 , ale ta avent je přece známá značka. Ta by měla fungovat dobře. Kolik ted Dortík měří a váží cca? A jakou vel máte toho medvěda z hm?
ivca: my na bóbika čekáme od min středy, to byl taky 2x
kasenka: tak to už jsme tři. Založíme antiklub. 😀

emamamamu
6. jan 2010

mela 60cm a 5030g..medved je 56, ale treba mickey teplakovka je 50 a ma ji porad dobrou, tak nevim, co to je za cislovani... 😀 😀 😀

zinevra
6. jan 2010

Ahoj holky, můžu se k Vám přidat?

pospecka
6. jan 2010

Tak náš medvěd byl 62 a mickey je 68.A to se ZD. s Dorkou narodili jen s rozdílem 10g. 😀

emamamamu
6. jan 2010

posp to je spis nahoda, ze Bunker taky nemas ne? dyt mas vsechno 😀 😀 😀

zinevra vitej🙂 kdes rodila?

pospecka
6. jan 2010

ema: já mám ted tak akorát holou pr.. 😀 Ještě, že by každým dnem měla dorazit mateřská. 😀

zinevra
6. jan 2010

Ahoj, rodila jsem na Bulovce.

emamamamu
6. jan 2010

posp ja nevim, to HaM cislovani je fakt divne, mame kolisi 62 a ma ji uplne obrovskou....a pritom treba jejich bodycka 62 nosi uplne normalne...😅
a ted maji medvedy za dve stovky...ale nemam to komu koupit😅

emamamamu
6. jan 2010

posp hm, me moje materska dorazila 22/12, takze vubec nepocitam s dalsi...😀 spis to bude prekvapeni, jestli prijde...😀 a v unoru uz vubec necekam nic...jeste, ze jsme sla na materskou tak brzo, jak kdybych to tusila, ze za pul roku muze byt vsechno jinak 🙄 🙄

pospecka
6. jan 2010

ema: jj, viděla jsem. Tak si přikup 62 na jaro pro dortíka. 😀

emamamamu
6. jan 2010

to me napadlo, ale 62 budeme mit od Cyrila, ktery je stejne stary a ma jen osm a pul kila 😀 😀 😀 😀

pospecka
6. jan 2010

Mě v prosinci přišla brzo. Ale nějak jsem zapoměla, že mám vyřizovat rodičák, tak v pondělí začnu. Končím mi md už 7,2,. 😅 Mlaej mi vytuhl u kozy a ted se vzbudil a objevil nad sebou čudlík, tak se chytil a jede dál. 😀 Už zase usíná. To je prdel. 😀 😀 😀

emamamamu
6. jan 2010

no Dorka taky vyuzije kazde situace, kdy jen nahodou projdu s cudlikem kolem jeji hlavy...😀
nejvtipnejsi je, kdyz ma hlad a ja jsme treba jeste tak dvacet centimetru od jeji hlavy a ona se zacne trebat a chrochtat a sape se mi na kozu... 😀 😀 😀

pospecka
6. jan 2010

ema: tak to ho. Mrzí mě, že to nedělaj do 74. Hned bych do toho šla. 😅 Už by to nebylo tak roztomilý. Cyril je to miminko před termínem jak jim prdla voda?

emamamamu
6. jan 2010

zinevra a jaky byl porod? my chodime s holkama prazandama na prochazky, nechces se nekdy pridat?

achalteke
6. jan 2010

holky dám to s dovolením i sem, ať vidíte jaký prasata žijou mezi náma: http://antifa.cz/280-mzdomova-neonaciste-mluvi-... tolerantní a žijme v míru 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre