V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

petrajurinova
7. jan 2010

Dobré ráno

Markétko, doktoři hodně doporučujou na dokrmování ty dražší UM (Beba, Nutrilon) a hodně dětí to odmítá. Co vím od kamarádek, tak většina dětí nakonec pije mlíčko Hipp nebo klasický Sunar a na ty dražší se šklebí.

Lovely, Bastík neměl na očkování proti pneumokokům žádnou reakci a vlastně neznám nikoho, kdo by na to nějakou reakci měl. To očkování je hodně dobré hlavně pro děti, které mají časté nebo vleklé rýmy a dýchací onemocnění, protože právě rýma prý hodně přispívá ke vzniku pneumokokových záňetů středního ucha a možnosti ohluchnutí a kašlem oslabené dýchací cesty zas jsou přístupnější k pneumokokovému zánětu plic. Isinka na to sice zatím nijak zvlášť netrpí, ale pokud se to povede, tak ji naočkovat dáme. Bastík byl "nachcípaný" od narození každou chvíli a pořád to pokračuje a manželova starší dcerka hodně trpí na záněty uší a prý když k tomu mají předpoklady sourozenci, dá se to očekávat i u toho mrňouska.
A s tím proplácením konkrétní vakcíny, bych celkem řekla, že je to asi výmysl určitých pojišťoven, protože už jsem taky slyšela, že někomu řekli, že zdarma bude jenom Prevenar a jinému zase že si může vybrat z těch dvou vakcín.

marketka.27
7. jan 2010

Dobré ráno, hlásím, že si moje dítě v noci dalo půl dávky Beby 😵 Na největší hlad Bebu, zbytek MM. Včera se mi hodně nalily prsa, tak jsem si říkala, že konečně bude dost mlíka, malá spala, tak jsem zkusíla po dlouhé době odstříkat, protože mi začalo téct. Odstříkala jsem za 20 min 10 ml (!!!), tak jsem to vzdala 😒

Petro, já jsem včera dr. říkala, že mi malá vzala z UM zatím jen Sunar a netvářila se na to moc nadšeně, že když už Sunar, tak ať aspoň HA, ale ať napřed dáme ještě jako poslední pokus tu Bebu. A tys myslím psala, že jsi nedodržovala to "po otevření spotřebujte do 14 dní", že? Já to taky tak rychle nespotřebuju, když přidávám jen jednou, max. dvakrát denně ke kojení. A k tomu Prevenaru máš nějaké výhrady, nebo si taky myslíš, že je to jedno? Ale když mi nic jiného neproplatí,tak asi není co řešit, že jo.

Jo, k tomu očkování proti pneumokokům, mně taky dr. říkala, že když jsem v dětství hodně trpěla na záněty středního ucha, tak ten předpoklad, že k tomu bude malá náchylnější, tu je taky.

jafnina
7. jan 2010

Dobré ránko
my už jsme byli na očkování Prevenarem a měl to i s hexou a reakce neměl žádné, dokonce ani horečku, jen prospal skoro celý den. Takže pro příště se toho nebojím.

ivca08
7. jan 2010

Ahojky,
tak hlasim fakt bezvadnou noc - nejen ze mladej vcera za celej den spal 2x30 minut, v noci se probudil prvne v pul jedny a pak uz jel v pravidelnym rytmu po HODINE nekdy i jenom 45 minutach! A v sest chtel vstavat, ze si jdeme hrat. Ja mam snad doma mimozemstana! Ted je vysmatej jak leco, dokonce se nechal s usmevem prevlict! Za to ja asi dneska padnu za vlast.

achalteke
7. jan 2010

Ivčo mi jsme měli tayk masakroidní noc, jsem mrtvá 😔

petrajurinova
7. jan 2010

Markétko, k prevenaru nemám žádné výhrady. Rozdíl mezi těma vakcínama je ten, že prevenar chrání proti menšímu množství těch virových kmenů než ten novější syn...něco.

Ivčo, Isina toho dneska taky moc nenaspala - o mlíko se sice hlásila jenom 1x, ale od půlnoci sebou furt mlela a jak jsem to tak z polospánku vnímala tak si větší část noci povídala něco s hračkama. Natvrdo usla až když šel manžel ve čtvrt na šest do práce a vstávala ve čtvrt na devět.

ivca08
7. jan 2010

Achal - vitej do klubu.
Ale jak to, ze je mladej tak vysmatej to nechapu. Asi se tlemi me! Jinak takovyhle buzeni nemuze byt preci hlady, kdyz pres den vydrzi bezne 2-3 hodky a tady najednou 45 minut a co bude! Je fakt, ze to muze byt prdik nebo cokoliv a ja ho hned cpu ke koze, protoze jinak bych ho asi neuspala.

emamamamu
7. jan 2010

JA TAKY 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

achalteke
7. jan 2010

Já zas snad co půl hodiny nahazovala dudlík, furt kňoural, děs....ráno v 5 už jsem mu flákla po kojení ještě UM, páč už jsem fakt chtěla ať se zasytí a spí a vydlábl ještě 180ml a ještě by si asi i přidal - no nevim, teď se mi válí spokojeně v posteli už přes hodinu, brouká si a jíst se mu asi ještě nechce

nějaký erupce zase nebo co

emamamamu
7. jan 2010

to same, ja se pocuram... 😀 😀 😀
ja jsem asi debil, ale proste nevim, co s ni mam delat, kdysi se mlela, dala jsme prso, ale to bylo co dve hodiny, ted se mele co pul hodky, tak proste nevim, co mam delat, bojim se, ze kdyz si ji nebudu vsimat, tak urcite nesne a pak budu slozite uspavat....takze dam prso a usne, za pul hodky repete...v pul ctvrte jsem si pobrecela a od te doby spi 😀 😀 😀
ja uz fakt nevim, co mam delat..nemam nic proti nocnimu kojeni, ale pokud je POTREBA a po pul hodce to sakra do prdele a do haje a nevim kam jeste neni 😖
Ja vim, ze mam mimino, co si stezuju, ale nebylo by tomu miminu dobre, kdyby melo vyspanou mamku? takhle jsem akorat cely den nasrana....
Kdyz se vyspim, tak malem s tm kocarkem poskakuju dva metry vysoko na prochazce, kdyz je mi takhle, tak max spadnu do kanalu, jak uz nemuzu 😀 😀 😀
a petra je jedina, u ktere vidim fakt smysl ockovat na pneumo...
u nas se nijak na nic neptrpi a proto se mi nechce do ni vsechno rvat, na druhou stran nechci byt ta, co neda a decko onemocni...😀

ivca08
7. jan 2010

to ten nas malej terorista uz dudlik pro jistotu nechce vubec, do ted ho bral spis vyjimecne, ale ted proste uz je na nej asi velkej 😀 😀 😀 😀 😀 A pritom by mu urcite pomohl. Po tom budicku po 45 minutach by asi zabral, protoze z kozy taky potahl parkrat, pak zadudlal a spal.

ivca08
7. jan 2010

ad ockovani - me doktorka rekla, ze to ma urcite cenu i kdyz se to melo jeste platit, tak jsme do toho chteli jit. A sli bysme do toho i kdyby jsme to terminove propláceny nestihli. V tomhle ji fakt jako imunolozce verim (i kdyz nas obcas nechce pustit do dalsiho mesice 😀 😀 😀 ba ne, ted uz nas docela chvali). Navic po tom, co uz prodelal zapal plic by ho to pred takovejma vecma melo taky chranit. A dutiny a usi jsem jako maly dite mela taky furt.

Nase dr. ma objednanej Synfl., mel by ji prijit v pondeli, v utery si mame zavolat. Dostane oboji hexu i Synfl. najednou, aby kdyby pak byl nahodou nemocnej, aby se to stihlo a meli jsme rezervu. Jinak by tam musela byt vzdycky min. 14 pauza mezi ockovanim a to by mohlo nejaky nachlazeni posr... Jak to bude s uhradama asi jeste v utery sama nevedela, ale vcera jsme se doma shodli, ze bysme ji to kdyztak mohli jakoby kes zaplatit a az to dostane proplaceny, tak by nam ty prachy vratila.

Emus - presne si popsala muj nazor. Nemam nic proti kojit, kdy potrebuje, ale po 45 minutach fakt nepotrebuje, kdyz umi prospat i 8 hodin v kuse.

emamamamu
7. jan 2010

presne ivco, presne...pres den na me cumi i tri hodky a v noci to nejde? to je nejake divne😅
nevim, o co ji jde, je u me, citi me, smrdim dost😀 kdyz se pohne, pohladim, dam dudlika....tak ja uz nevim.. 🙄 😀 😀
a ja volala mudr kvuli tem pneumatikam a rikala, ze jeste nic nevi, ze jde dneska na nejakou prednasku, nebo co, ze mam zavolat zitra...

mauik83
7. jan 2010

zdar, to s tm očkováním je blbost, nás včera naočkovali Synflorixem (vybrali jsme si ho) a nic po nás nechtěli!!!!! a pokud jde o výběr vakciny - nyní je Prevenar proti 7 kmenům, ale slibujou že vyleze v lednu proti 13, a Synflorix má proti 10 + nějakej širší záběr, takže snad jakože účinkuje i proti dalším, než jen proti těm 10. A je lepší na ty ušní příhody, ale hlavní rozdíl je, že Prevenar byl testovanej v USA a Synflorix u nás, na českých dětechm, což taky může hrát roli (geny, prostředí atd.) a osvědčil se. Doporučují ho i 2 nejlepší čeští imunologové (nebo ti co se tim prostě zabývaj... 😅 ). U nás noc dobrá, žádná reakce na očko, ale pes - hrůza - ve 3 kňučel, tak jsem s nim šla ven - jen voda a krev, ráno v 7 kňučel zase - všude nablito, tak se manžel zvedl a jel s ním na veterinu 😔

Nela je veselá, takk je jí asi hej 🙂 uvidíme za měsíc, když dostane hexu i Synflorix najednou... 😔

kasenka228
7. jan 2010

Rano...tezko napsat dobre rano....hrozny rano, my jsme dneska vstavali uz ve 4!!!!!!! Ivco, co bych dala za to vstavat v 6, to je u nas na dennim poradku! Dneska uz ve 4 a hroznej rev do sedmi, teprve ted usnula....vo co ji jde???? Nakojena, podelana, prebalena, pochovana, rev... sice usnula uz v osm, ale v 21:45 - 23:30 rev a od tech 4 znova, a mezitim snad milion kojeni....

emamamamu
7. jan 2010

kasenko az je mi lito, ze jsme se te ptali, jak se ted mate 😔

kasenka228
7. jan 2010

emus, neco na tom asi bude 😉 .... a to se me mamka jeste zepta, jestli nema hlad! Nema! To odmitam.... kdyz pres den dovede spat i 3-4 hodiny, tak si fakt myslim, ze nema...

emamamamu
7. jan 2010

kas ja uz po vlastnich zkusenostech UM zaryte neodmitam...taky jsem vsechny psilala do haje, ze hladova byt nemuze, ze place jen tak...no neplace 😖

aktekram
7. jan 2010

Ahojky,
co k tomu říct, jen snad to pokud vám prcci teď dopoledne usnou běžte si taky na hodinku dáchnout.
U nás ze spání zdvyháme nožky a boucháme do matrace, vzbudí to ale jen mě, Peťka takhle asi 6x bouchne a spí dál, když kňourá vezme dudlíka a plínečku, já pohladím a je klid. Včera večer jsem nestihla dát flašku, tak jsme v noci 2x kojili, ale pořád se to dá. Myslím na vás maminky 😉

aktekram
7. jan 2010

myslíte že naše děti už můžou mít sny a proto jsou třeba v noci tolik neklidné??? Promítá se jim coza celý den dělali??? Je to možné???

kasenka228
7. jan 2010

Emus, kdyz rve ale hned po kojeni??? Schvalne, jak dlouho mi na tom balkone vydrzi...
Akte, ja kdyz mam Terku na balkone, tak mam takovy nejaky vnitrni neklid a neusnu, moje blbost, ale proste to neumim...a jeste mi prijede mamka, tak to uz to vubec nehrozi, musim aspon trochu uklidit...

kasenka228
7. jan 2010

Akte, ja nevim, je to mozne...ona vcera byla Terka spatna uz pres den...porad se vztekala, nic ji dlouho nebavilo, porad jsem ji otacela ze zad, na brisko, zase zpatky, podavala hracky, zkousela dat do lehatka a porad se vztekala...
a jen tak mimochodem...je tady nejake miminko, ktere se jeste neumi pretocit ze zad na brisko, nebo jsme s Akte, vlastne Petkou, jedini?

aktekram
7. jan 2010

kasenka: otáčení na bok mi velmi stačí, já jsem spokojená, máme super nový cvik vojtovky, přes den nechce sedět v lehátku, hlavu furt zakloněnou na otočení, tak ji dávám na sedačku a zapřu křeslem a to jí náramně baví. U nás se uslo na hrací dece (ale to bude chvilková záležitost)

achalteke
7. jan 2010

kasen a ono už to tady nejaký miminko umi? přetočit se na břicho? to mi nějak uslo 😅 my jsme jen na boku a dle doktorky to bohate stací 😉

kasenka228
7. jan 2010

akte a toci se na oba boky? Terka kdyz uz, tak jen na jeden...

kasenka228
7. jan 2010

acha, no ja mela za to, ze se tady tim par lidi uz chlubilo... 😉

achalteke
7. jan 2010

aha tak to mi asi fakt uslo, simon se toci na oba boky 😉

tlenka
7. jan 2010

kasenka: no moja alex bola tiez vcera strasne nespokojna, uplne vymenena aky...takmer vobec mi nespala, mozno tak 4 hodiny za cely den, a to pekne spinka po kazdom jedle a hrani tak 1,5 - 2 hodinky.
taktiez sa pripajam k vam, ze moja sa nevie este pretocit zo zad na brusko, no vcera ako som ju pozorovala, tak sa jej to takmer podarilo....ale zato na druhej strane strasne sa pokusa dvihat hlavicku /ako do sedu/

emamamamu
7. jan 2010

kasen ja myslim, ze se tady netoci jeste deti ze zad na bricho...!🙂 to snad maji umet az kolem sesteho mesice? rikala mi ma draha mudr.... Dorce se tosice vcera povedlo, ale myslim, ze to ted dlouho nezopakuje🙂
a kas Dorka byla taky pul hodky po kojeni v klidu a pak rvala a rvala a rvala a ja si rikala, ze "hladova byt nemuze, vzdyt pred pul hodinou jedla".....
ale jako fakt nenapadam na UM, jen rikam, co u nas...treba ani fakt nema D. hlad, ale vis jak, tonouci se stebla chyta... 😔

A HOLKY, KTERYM DITETKA NEBLAZNI JAKO NAM, NEBOJTE SE PSAT 😅 😅 😅 😅 fakt..my si jen ulevujeme a vam tise zavidime😀

leonina
7. jan 2010

Kasen nejste poslední, jak vás pročítám tak my zatím jen paseme toť vše. Taťka říkal že se mu přetočila ale mně leží a ani se nehne, maximálně sebou hází jak když je nalitá, ale už je to o hodně lepší než to bylo.
ad očkování: Jak tady nikdo zmínil Prevenar je teď proti 7, s 13 vyjedou nejdřív až v půlce února a ještě to není 100%, včera mi kvůli tomu volala doktorka, jestli ho teda chceme nebo dáme Sinflorix. Jinak když se to platitlo, tak my jsme měli platit 2050,- za Prevenar a kamarádka dávala Sinflorix a měla platit jen 1600,-. Tak nevím jestli v tom nehraje i ta cena pro ty pojišťovny, každopádně podle naší mudr. jsou obě vakcíny zdarma. Ale je tam ta podmínka že do 7 měsíců musí mít 3 dávky.
Jinak u nás noc v pohodě, ale usínání hrůza. Dala jsem jí spát v 7 protože si mnula oči. Do půl devátý pořád řvala, zkoušela jsem všechno, kozu, vyndat z postýlky a vzít do obýváku, lehnout si s ní. Jediný co pomáhalo tak bylo chovat a to se na mně smála, pak už ani to, tak jsem jí dala v půl devátý čaj ( dřív mi to nenapadlo), vymlaskla 120ml čaje na ex a chrněla až do půl šestý.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre