V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lynn77
4. nov 2009

gabul, ale u nas je prestavka na kojeni a prebaleni, umyti zadku v koupelne, odrihnuti aspol. i nekdy na hodinu a kdyz se dari tak se mi posere i dvakrat, tak ji prebaluji i po kojeni a to se pak vetsinou vzbudi a trva dele nez zase zabere .... 😅

lynn77
4. nov 2009

achal, jsme meli stejnou myslenku 😉 si me predbehla

lynn77
4. nov 2009

mely 🙂

gabulka26
4. nov 2009

moj maly kaka zatial len cez den a to vacsinou hned po nakojeni.v noci sa niekedy len pocika.dufam,ze mu to vydrzi co najdlhsie,lebo on ked sa pokaka,tak to ma az za usami.. a niekedy aj na 2x

achalteke
4. nov 2009

lynn nechtěně jsi mě asi potěšila tím, že v tom nejsem sama - děkuji 😀
gabul on nekadí - kadí tak jednou za 4 dny hromady, ale on je hejsavka, učurne si a chce novou plenku, navíc mu vždy trochu promasíruju bříško, aby ho nevzbudili prdíci (což se daří)...ale už má něco přes 5 kg takže z prdíků se umí docela vykopat sám

lynn77
4. nov 2009

ty jo, tak u nas je oslava kdyz nema v plince nakadeno, popripade kdyz to nema na zadech 😀 taky furt studovat ty hovna me moc nebavi, mela problem s prujmem tak musime sledovat 😉 😀

emily3
4. nov 2009

ahojte mamky, vcera som bola s luckou v poradni, ma 5890g velkacka...rozpravala sa z doktorkou, zdvihala hlavicku, bola zlata.
s Miskom som bola u ocnej ( stihali sme, mali sme doktorsky den s detmi) tak vyfasoval okuliare...tesim sa.

akinom55
4. nov 2009

Emily tak to je teda Lucka dobrý papkoš, to musíš byť spokojná 😉 Naša Kája je teda len o týždeň mladšia, ale myslím, že máme niečo málo cez 5 kg...ale hlavné je, že je spokojná...Inak i my rastieme ako z vody a mám trochu chaos v kupovaní vecí a vo veľkostiach... kvôli tomu širokému baleniu musím dávať vačšie bodyčka a akosi už nosíme i veľkosť určenú na 3 - 6 mesiacov, froté pyžamká čo sme kúpili na zimu, sú nám dobré už teraz... a podobne i tepláčky, tak som trochu zchaosená...

Inak musím 3x zaklopať, ale naša malá je v spaní miliónová...už máme dokonca ako taký režim, aspoň na noc... o tej 20,00 ukladáme do postieľky a už 2 týždne sa nám darí pomerne rýchlo zaspať...najdlhšie bola hore tuším do 21,00 ale to už vlastne driemala a museli sme jej dávať dudlík čo vypadol....a začala som ju budiť medzi 23,00 - 24,00 predtým než pôjdem spať, lebo sa mi už 2 x stalo, že spala bez prestávky 8 hodín... to sa mi zdá nato, ako je ešte malinká moc dlho, tak jej dávam pred spaním trochu papkať, neprebalujem lebo kakáme tak raz za 4 dni...

emamamamu
4. nov 2009

cau delohy 😀 my sme mely dneska ty masaze pro kojence (nadhera, parada, uzasne, v tom Acku se citim jak Bohyne...a to "jen" proto, ze jsem matka...navic uzasne povidani, veci, ktere jsem netusila...uu jsem rada, ze jsem sla a vyhodila za to ty prachy...navic jsem tam potkala holku, co s nama chodila na tehu cviceni a pani, ktera s nama chodila na predporodni kurz, takze jsme si mely moc co povidat... 😵 ) a ted od nas odesla plavcice..🙂 Mala uz plavala dneska bez podpory, mela jen pod hlavou rukavky, aby se ji nepotopila...🙂 a ted je najezena a spi...jsem zvedava, do kdy...🙂

bibi78
4. nov 2009

aki, moj maly je iba o nieco starsi a tiez v poslednej dobe spava 8 hodin v kuse. citala som, ze 5 a > kilove babatka dokazu vydrzat v noci uz bez kojenia a je to v poriadku. nezalezi na veku. mozno si uz tvoja mala robi rezim, tak ju nechaj nech sa sama rozhodne, kedy papat. podla mna, mozes byt rada. to je ukazkovy spanok 😵

emamamamu
4. nov 2009

maui neboj se, nemyslim, ze by si ted tvorila takovy rezim, zitra to muzete mit uplne jinak!!! Vsak kolik ja se tu nadatlovala s ping od osmi do pulnoci a mala nechtela zaboha usnout....a ted? Ze dne na den usne v osm a spi treba do ctyr....takze to co je dneska nemusi byt zitra... 😉

emamamamu
4. nov 2009

a mala kdyz se mi krouti z prdiku, tak dostane Sab simplex na dudlik, podudla a az ho vyplivne, tak kojime a pri tom se vyprdi a pokadi...🙂 jeste taky pomaha dat si ji na hrud zadama k sobe a drzet ji pod zadeckem (jako klubicko), to prdi jak Amina..🙂

natali1401
autor
4. nov 2009

baby potrebujem radu...chcem si zaobstarat dake nositko hlavne na nosenie asi po byte aby sa mi lepsie robili ine veci a ked sa nam to zapaci tak aj von...nasla som tieto..teda hlavneten prvy ale potom som na tej sstranke nasla aj druhy a neviem co je lepsie..

http://www.bubu-babo.sk/index.php?ID=381

alebo

http://www.bubu-babo.sk/index.php?ID=4319

😕 😅 😉 🙂

emamamamu
4. nov 2009

ja jsem pro to druhe🙂 a satek nechces? je tak o petikilo levnejsi...

natali1401
autor
4. nov 2009

satek neee ani za nic 😀 a vy mate co?porad nieco..ty sa vyznas 😉

emamamamu
4. nov 2009

my mame satek a Beco..ale to neni ani jedno z toho, na co mas chut..a podle me ta kabelka je naprd, jesti chces neco delat doma...s satkem bys ani nevedela, ze na sobe mas die..uvaz se dela asi tak zhruba dve minuty... 😅 a do Mei tai z se muze dat tak male mimi?

emamamamu
4. nov 2009

kdybyste nevedely, co s mimcama delat, kdyz nespi... http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=172052&e... 🙂

rpinguin
4. nov 2009

natali, my mame manducu, tiez som lava na viazanie 🙂
to prve je neprakticke, mas to len kratko, potom ti je v tom decko tazke a este k tomu je to drahe. To uz daj do manducy stovku a mas to na viac rokov. Ja v nej nosim maxika na chrbte teraz. Matilda je vo vani- v kocari. Niekedy, ked musim nieco namahave robit (ako ist nieco nakupi)t a Maxik by mi z buggyboardu utekal, tak ich vymenim. On do kocara a ona do manducy.
No ja mam zasa revy, vecer uz zacina 😀 , takze idem strkat dudel alebo neviem co.
Emus, u nas akosi nic nezabera. Ona asi chce chodit tak neskoro spat, rano chrni do 10.30 😠 No asi musim u nej sediet furt...teraz Maxik testuje aky ma Matilda nos z vnutra, no vesele 😀

achalteke
4. nov 2009

Úžasný! Emo díky za inspiraci, Břichomluvu zkusíme dnes po koupání... 😵

achalteke
4. nov 2009

Natali Beco, Beco, Beco .... koneckonů fotky Šimdy v Becu jsi viděla na FB 😉

achalteke
4. nov 2009

Ping u nás se to taky blíží ke každodennímu hysteráku...malej zrovna nabírá sílu v postýlce 😝

achalteke
4. nov 2009

prej dělohy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 monology mě neba, tak jdu nahřát ručníky zatim....jo a kdyby vás to náhodou zajímalo tak máme rozbitý auto, ku.va drát 😠

emamamamu
4. nov 2009

a kdyz uz nechces vazat, tak co tohle?
http://www.bubu-babo.sk/index.php?ID=4311

achalteke
4. nov 2009

emo to je na prd, je to až když mimís drží hlávku

emamamamu
4. nov 2009

no tak to ji asi neporadim, ja jsem pro prdoly pro satek...😀
jsem dneska unavena jak byk..ale nemuzu jit spat uz ted.... 😒 alespon do deviti musim vydrzet😀
a dejte tip na nejake kojici obedy a vecere... ☹

rpinguin
4. nov 2009

achal, a co sa stalo s autom? sa bozkalo s inym? 😉

emamamamu
4. nov 2009

achal my kdyz chcem nekam jet nasim autem, tak musime nalozit dite, sundat si bundu a roztlacit si ho..klidne i s nakupem z parkoviste... 😀 😀 😀 😀 😀

emamamamu
4. nov 2009

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir... jeeeste ze Dorka jeste nechodi.... 😀 😀 😵 😵 😵 😵

achalteke
4. nov 2009

ááááále prej nestartuje nebo co, přitom baterka je oukej, pro mě to znamená, že ráno musim okolo osmé naložit dítko co beca a jít vyvenčit hunda, páč honza přijede z práce až kdy, ach jo.....to zas bude peněz

achalteke
4. nov 2009

Emo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 apropos - kdy to dotlačíte až k nám? Návštěvy už přijímáme 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre