V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
16. jan 2010

ema: mě moc, bylo to moc super. Nosím je i teď i když už nemusím 😀 Proč se ptáš? Nemám dočteno.
Za pár minut jdeme na celej den k tchýni, tak se asi ukážu až večer.

mauik83
16. jan 2010

ahoj, tak mě to až moc nevadilo, ony tak něhaj dobře větrali,takže jsem nebyla ani spocená, což bylo faine... a často jsem je mělnila, takže pohoda... ještě mi nějaký zbyly 😀

Nela ted usnula, až se vzbudí, resp. nejdýl v 11h nakojíme a pojedem na chatu 😎

ted tu zvonili nějaký 2 týpci a nabízeli mi nějakej časopis... 😀 že by svědci? 😀 no každopádně pes se moh pos.at, pže dobu stáli na chodbě a zvonili na náš zvonek, naa kterým je napsaný, že nefunguje... 😀 😀 😀 pak teprve zaťukali 😀

komu spí miminko ve spacím pytli? Petře a ještě ? docela o něm uvažujem, pže až se zbavíme zavinky (což nevim, jak uděláme, pže malá je na ni zvyklá a vždycky do ní jakoby do boku zaboří hlavu a taky ruce má svázaný - i když poslední dobou si během noci osvobí už obě), chtěla bych pytel, pže ona je jinak hned odkopaná, když ji přikryje jen tak peřinou... ale říkám si, že když spí mimi v pytli, nemůže si schovat ručičky do teplíčka... ☹ jak to funguje u vás? díky

mauik83
16. jan 2010

gratulujem Dorince k 4 měsícům 😵 😵 😵

emamamamu
16. jan 2010

fuj, hnus 😝
uz jen proto, ze vim, jak mi v tech igelitkach bylo se snazim, aby mela Dorka na sobe plinky co nejmin....
ven mame taky papirky, ale to proto, ze Dorka v latkovce nevydrzi pocurana ani minutu a mne se ted v zime nechce ji prebalovat nekde venku...😅
ale stejne preferuju holy zadek....😀
a mau dik🙂

mauik83
16. jan 2010

pik 😀

emamamamu
16. jan 2010

maui mala ma svazane ruce v plince a je v pytli...😀
ma je teple, opravdu, nelzu😀

mauik83
16. jan 2010

emo, co??? jak jí vážeš ruce do spacího pytle??? 😕 no to já bych se chtěla právě odstraněním zavinky zbavit i toho svazování... 😅 ale pak by měla ručičky jen tak, s dlouhým rukávem teda... ale když vim, že i já se ráda zachundelim až po krk pod peřinu, tak ona by s pytlem nemohla... tak to řešim, než ten pytel koupim... 😠

emamamamu
16. jan 2010

ale ona prece je v pytli az po krk...kdyby nemela pytel, tak se zachundelati tak, ze uz bych ji rano asi nepoznala..😀

mauik83
16. jan 2010

počkej, pytel jde na ramínka jako dupačky, ale ručičky jsou venku, ne?

viz http://www.branakdetem.cz/spaci-pytel-bambinome...

BTW - ten se mi líbí 😀

emamamamu
16. jan 2010

no ale Dorka proste rucicky venku nema🙂

mauik83
16. jan 2010

máš fotku?

emamamamu
16. jan 2010

ne😀
si to nedokazes predstavit?

majdula
16. jan 2010

Holky ja na vas obcas omylem kliknu, kdyz se Zari objevi vedle Srpna a dycky narazim zrovna na nejaky vtipny tema... 😀 zrovna ted mi to neda a musim vam sem hodit fotku naseho Radi v pytli, pac on byl tak malinkej, ze mu dat pytel do pasu byla utopie - tak ho mel holt az ke krku 😅 a aspon ho nerusily rucicky, toho naseho sermika.

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

emamamamu
16. jan 2010

jojo, to taky vzdycky rikam, ze jsem se preklikla.... 😀 😀 😀 😀

achalteke
16. jan 2010

Majdul malej je teda fakt v pytli 😀 taky k vám občas nakukuju, jak jsou na tom vaši prckové když jsou cca o měsíc napřed a navíc k vám chodí jedna holčina s kterou se znám z jiné diskuse 🙂

ivca08
16. jan 2010

Adamek přeje Dorince vše nej 🙂

emamamamu
16. jan 2010

Dorinka dekuje Adamkovi a posila mu jednu hubenou pusu😀

ivca08
16. jan 2010

Jinak Emus ty nase deti jsou dvojka - Dorka ti odmita kozu a nas mladej odmita flasku 😀 😀 Jsem fakt zvedava, jak tu s Alesem zvladnou to moje pondelni divadlo.. Sice mu tu pripravim od mm az po um vsechno, ale obavam se, ze prijedu, Ales bude na prasky a malej bude rvat hlady a obe flasky plny 😀 😀

alee
16. jan 2010

ahojky
take Dorince prejeme vsechno nejlepsi 🙂
Ivco, tak to jsme na tom s flaskou stejne a dudlika mate? Maruska ho vubec nechce a davi se s nim...a pritom vim, ze by ji pri usinani pomohl - takhle se musi leda ukojit 😀
no a s flaskou je to stejne, teda jednou, kdyz ji hlidala mamka, tak i flasku zvladly, ale ten cirkus u toho... 😅

ivca08
16. jan 2010

dudlika si vezme jen kdyz je hoodne rozespalej, kdyz ho ukojim a pri presunu do postylky se probere, tak mu ho zkousim strcit, to si ho obcas vezme. Jinak ne.

kesika
16. jan 2010

Mauik: My máme "spací pytel" a ako píšeš, je to ako dupačky, takže ruky má vonku. Dá sa kúpiť aj s rukávmi, ale je v tom ako tučniak, nemôže sa poriadne hýbať. Riešim to tak, že na pytel dávam ešte paplónik, ale až keď zaspinká, lebo ona si tie ruky stále vyťahuje. Napriek tomu je to fajn vynález, lebo takto má studené len ručičky, aj to len občas. Inak by bola studená celá 😀

zinevra
16. jan 2010

Mauik: my mame spaci pytel, ktery ma i rukavy, ktere se daji odepnout, kdyz je tam nechces. Rukavy jsou trosku delsi, tak ji je vecer ohrnu, aby si mohla hrat s rucickama a jakmile usne, tak ji je pretahnu pres rucicky a ma je pak krasne teple.

petrajurinova
16. jan 2010

Mauik, já Isu přikrývám ještě přes pytel tenkou dekou a malá si ji přitáhne až pod bradu a spokojeně zachumlaná spinká.

mauik83
16. jan 2010

ahoj, díky za poznatky se spacíma pytlema... já bych měla pytek bez rukávů, ale dávala bych ji do něj v body s dlouhým, no ale jak jsem psala, člověk se někdy rád zabambuší až po krk 😅 i když u takhle malých dětí asi ještě nee, tak já nevim... chjooo... 😔

majamisutka
16. jan 2010

mauik, Domíno má ruce venku pořád, měl je tak i v zavinovačce, on tak rád spí, jako že je má do svícnu a je spokojenej a zima mu není. 😉 a to máme v noci doma 19 stupňů.

lovelygirl
16. jan 2010

Mauik, já mám takový jako overal, sametový, který má spojené nožičky, takže je to taky jako spací pytel 🙂 ale my dáváme do zavinky svázané bez rukou, přes to deku na zachumlání.. a zavinka nám ještě vydrží 🙂

rpinguin
16. jan 2010

maui, ja som nikdy zavonovacku nemala, od narodenia isli obe decka do vreca a to do velkosti 70cm 😀 , je teply a tiez bez rukavov, do vnutra obliekam pyzamo (=overal) a muz vzdy prikryva dekou este takou tensou, presne ako Petra 🙂 Inac, ja som to viazanie doteraz akosi nepochopila. Ved tie decka sa vyslobodia, ci to musi byt tak natuho zaviazane, ze sa nevyslobodia? Potom sa mi to zda drasticke 😉

pospec 😀 tak to som este nepocula s tymi Madarmi 😀

majamisutka
16. jan 2010

pravidleně mi chodí mail: Vaše dítě na světě již....

Dnes mi přišlo :

Děťátko umí bouchat do hraček a věcí, je schopné na hračky dosáhnout a uchopit je. Jestliže uchopí hračku do ruky, začne s ní třást, nebo ji rovnou prozkoumá ústy. A když mu z ručky vypadne, velice ho to překvapí.

Co umí a dokáže?
#
Brouká si pro sebe a žvatlá.
#
Pozná, kdy se mu připravuje jídlo a chviličku vyčká. 😀 😀 😀 😀 😀
#
Večer se už mohl naučit samostatně usínat u "uspávacího rituálu".

Jak pomáhat ve vývoji a jak si hrát?
#
Na hraní jsou dobré kousací kroužky, vycpané panenky a další předměty, které se v malé ručičce dobře drží.

rpinguin
16. jan 2010

wow, vsetko sedi, aj ta priprava jedla, cize ked oslobodzujem kozu, tak zvedavo pozera a ticho caka..... a uz mam ulozene....juppppiiiiiiii 😵

majamisutka
16. jan 2010

holky, nevíte, kde se dá sehnat ta lampa s třásněma, co byla nedavno v lidlu? Už jí tam nemaj.. nebo aspoň, jak se to přesně jmenuje, nemůžu to na netu najít. Koupila jsem jí kámošce, ale je po ní velká poptávka, kdybych to věděla, tak jich koupim víc 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre