V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
30. jún 2010

@petulig ja som tiez janu minule videla a aj s dcerou(myslim,ze to bola dcera jej a uz je poriane velka)doteraz nechapem kto si ju vzal 😀 .my sme ju volali mortysa 🙂 moj spoluziak jej do oci ovedal,ze mu merlina mansona pripomina 😀 ale ona bola v pohode s tym,este sa aj zasmiala 🙂

weiya
30. jún 2010

@bobocka stale po nej patraju, dookola vsetko prehladavaju, boze tak by som chcela aby ju nali chuda male... a ze rodicia si v klude nadalej v senku sedia 😒 😠

bobocka
30. jún 2010

@weiya tak tim rovno gulka do hlavy patri!!!ja to fakt nechapem...kolko je senzacnych ludi co nemozu mat deti alebo sa im postihnte deticky narodia a takito tupci maju nadherne zdrave dievcatko a nevazia si to 😠

lujsa
30. jún 2010

Juuj,baby-s tou Simonkou je to veru hrozne 😔 😔 JA uz neverim v stastny koniec a ti jej rodicia 😠 😠 Vobec by ma neprekvapilo,ak by v tom mali prsty,strati sa im dieta a oni su v krcme? 😠 😔

bobocka
30. jún 2010

inak kocky teraz na inu temu trosku...poculi ste o baby lucy diapers? riesi to niektora z vas,ci...?
http://www.plienka.sk/product_info.php?products... ja by som to mozno aj zacala riesit,len mi to pride byt poriadne drahe a neviem ci o v konecnom dosledku bude mat nejaky super efekt...co si o tm myslite?

weiya
30. jún 2010

@bobocka uz som rozmyslala aj ja o latkovkach, kedze sa malej dost casto ritula zacervena, ale prosim ta do by to u nas pral 😀 tak sme to zmietli zo stola... ale mas pravdu dost drahe to je, ale ked si to tak zoberies, moze to byt dobra investicia, keby si aj druhe babo mala, uz by si kupovat nemusela 🙂 Jaj mala spi a sused mi tu vrta 🙄 porazit m,a ide 😠 😠

lady.dee
30. jún 2010

@achalteke tak to mají kluci hezké a kouzelné datum co?

lujsa
30. jún 2010

@bobocka ja som na latkovky prilis pohodlna,takze ich nezvazujem...Neviem si predstavit prebalovat babo niekde mimo domu a niest si tu spinavu plienku so sebou 😅 😀 Ale presne ako pise Weyia,latkovky sa oplatia,ak sa pouzivaju minimalne pri 2 detoch 😉

bobocka
30. jún 2010

@lujsa @weiya ja som uz davnejsie nad tym uvazovala,moja kamaratka ma 3 mesacnu dceru a zacina teraz s tymito (ona chce potom na bezplienkovu prejst)no a ze je to lepsie pre dietatko a ekonomicky sice na zaciatku narocne,no ze ked si clovek predstavi kolko pampersiek deticky spotrebuju,tak ze sa to vrati.a ja neviem ci s tym suhlasim...ked si vezmem kolko vody a elektriky sa pranim spotrebuje,tak to asi ani lacnejsie nie je...a veru si neviem predsavit maleho niekde mimo domu prebalit a potom si hovienka domov v batozku niest 😀 a podla mna aj tak clovek nove nakupi pri druhom dietati.aj pri prvom podla mna maminy casom nove kupia.ked si predstavim latkovu plienku co je prana po polroku codonej mimi kaka-no nech je eko ci ne eko,asi dobre to uz nevyzera 😒 .ja som viac proti asi ako za...ale stale zvazujem ci to nespravit ako kombinaciu doma latkace a na vonka pampersky...

lujsa
30. jún 2010

@bobocka oni vacsinou peru mydlovymi orechmi a zlcovym mydlom,to je lacne...Ale voda a elektrina sa mina,to je pravda+cena tvojho casu,ktory mozes radsej venovat malemu+miesto na susenie(najma v zime,ak nie je doma susicka)...Tie novsie latkovky aspon netreba zehlit,co je vyhoda,ale zas,ked som si ako tehotna citala,ze niektore latkovky sa maju prat v 40-50stupnovej vode,niektore v 60 stupnovej (to je uz vraj celkom ok)tak mi to hygienicke veru nepripada.Ved nam kedysi plienky vyvarali...A potom zehlili,to vsetko zabija bakterie. Takze pre mna je minus aj ta teplota vody pri prani,pretoze ak by sa tie plienky prali v 90-95 stupnovej vode,tak by veru nevydrzali ani pre jedno babo.

achalteke
30. jún 2010

@lady.dee no jasně, já věděla proč ho mám šest dní přenášet, mají krásná rodná čísla a další devítky má ještě za lomítkem 😀

marusik
30. jún 2010

@lujsa @bobocka my látkujeme od 2 týždňov, zdalo sa mi to ekonomicky i ekologicky vhodnejšie než jednorázovky.
(Bola som zhrozená z množstva vyhodených plienok počas tých 2 týždňov! )
Zaparenú riťuľu sme mali jedine keď som ja brala nejaké kyslé kvapky, inak vôbec. Práve naopak, keď sme boli v zahraničí, tak som týždeň fungovala na jednorázovkách a to som malej musela stále riťku natierať sudokrémom. V tom taliansku som prišla na ďalšiu výhodu látkových plienok, keď som malú po takmer každej kakačke v jednorázovke musela utierať až na chrbte: látkovky mi nikdy nepretiekli!
Látkujeme aj mimo domu tak, že si so sebou beriem 2 látkovky + 1 na zadku, a pre istotu jednu jednorázovku.. stále dole v kočíku nájdem toľko miesta, že si ich tam aj mokré v sáčiku doveziem domov. Kakance riešim separačnými vložkami - jedoducho ich spláchnem do wc alebo vonku vyhodím do koša.
Čo sa týka prania - periem každý druhý deň, či je zima, či leto, a asi 2x sa mi stalo, že mi plienky nestihli vyschnúť(vonku bolo veľmi vlhko, dnu sme už nekúrili) Tiež som sa bála, či to nebude ťahať príliš veľa peňazí za vodu a elektrinu, ale polročné vyúčtovanie za energie mi to nepotvrdilo (platíme dokopy necelé 3 eurá mesačne navyše) 😀 Stojí ma to minimálne času a energie: plienky zbieram do vedierka s krytom, hodím do práčky, zapnem, vyberiem, vyvesím, suché dám do šuflíka...(zaberie to možno toľko času, koľko vynáška jednorázových do kontajnera 🙂 )
a hlavne, neriešim kde je lepšia cena jednorázových plienok, nejaká akcia, ako si ich prinesiem domov, či ich mám na víkend dosť a pod...
O hygienu sa nebojím, sama by som si tie plienky dala na zadok🙂 Slnko pri sušení má nejaké dezinfekčné účinky a keby aj nie... detský moč dokáže vyprať aj 50minút prania na 40stup. Používam doma robený tekutý prášok, cenovo ma to vychádza asi 1,5 eura na 2mesiace... výroby trvá asi cca 25 minút. 😉
Mám v zásobe aj jednorázovky - keď ideme z domu na viac hodín preč, ale vadí mi ten typický pach, keď je plienka pocikaná, preto radšej so sebou vláčim látkovky. Od marca som použila asi 7 jednorázoviek 🙂
Na trhu existuje viacero plienok s rôznymi vlastnosťami, takže sa dajú nakombinovať podľa potrieb(málo miesta na sušenie, len na deň, viac savé, menej savé a pod...) Látkovky z vlastnej skúsenosti určite odporúčam... je to asi o životnom štýle... 🙂

ewwe
30. jún 2010

cauko, ja som nad latkovanim ani nepremyslala, pouzivam jednorazovky, kupuje ich manzel v nemecku, nikdy nemala zapareny zadocek, a precikana plienka zacne vraj smrdiet preto aby mamina poznala, ze uz je precikana, no ale pisem si s jednymi babami v jednej teme a tam skoro vsetky latkuju, ako pise marusik je to o zivotnom style, hoci spotreba plienok mi na den uz klesa cim je dieta starsie, zo zaciatku to bol mazec, teraz pouzijem max. 4 plienky za 24 hodin, jednu na celu noc a tri na den, plus nocnik, mne nina kaka do plienky velmi malo, jedine ze ju nestihnem dat na nocnik

bobocka
30. jún 2010

@marusik ja som tiez zo zaciatku minula vela plienok denne,no teraz je to tak ako ewwe pise.4-5 denne.to nie je zas tak vela si myslim.v noci neprebalujem vobec.ja si teraz vlastne robim taky osobny prieskum o latkovkach (od teba mam jasne ano 😉 a uvidim ako sa rozhodnem.ja som s pamperskami spokojna velmi.zaparena ritka nie je vobec a kakanicka tiez v plienke ostava 😉 .uvidim.este to musim riadne prebrat zistit si info o akej takej plienke(tam su kadejake vlozkya v vrchne nohavicky ci co...vela tam toho o tom je na stranke) a este budem potrebovat viac nazorov od mamciek co latkuju a potom to preberiem s muzom a uvidime.ta moja kamaratka je z toho nadsena(este nezacala no idea ju strasne nadchla),tak uvidim co mi ona na to povie.nasla nejaku kocku co tie plienky sije doma a z netu stoji jedna plienka asi 8-10euro a ta kocka pravi aj 3-4za 10 euro.tak uvidime.
kocky inak tu malicku este stale nenasli ☹ akurat som spravy pozerala. a aj tam vraveli,ze cely hlohovec hlada malu,ze neviem uz kolko policajtov a ze rodicia sa ani len neprisli pozriet a v krcme sedeli!!! 😠 😠 😠 ja nechapem ako sa moze jedna matka takto chovat.vsak to diecatko mala devat mesiacov pod srdcom,vytrapila sa pri porode,vychovavala ju do troch rokov a teraz vyzera ako by jej bolo jedno co s nou bude!!!mrcha hnusna ozranecka to je!!! 😠
inak sa vam musim pochvalit.michalko uz papa kusky a vobec ani nespozoroval rozdiel.teda urcite spozoroval,no bolo mu to nejak jedno.krasne spapal obed a aj popucenu hrusku na olovrant 🙂.hrda mamina som ja 😉

weiya
30. jún 2010

My sme na tom s plienkami tusim stale rovnako 😀 mala si lubi kaknut aj tri razy za den, najcastejsie pri papani, neviem ci ked zacneme s nocnikom, ci nahodou nebudeme krmit na nom 😀 😀 Tych sedem - osem plienok za den dame, v noci neprebalujem.
@bobocka pekne ze michalko si zvykol na kusky 😵 aj nataly si pomali zvyka, pomalicky ale predsa 🙂

weiya
30. jún 2010

tak mi je luto, ze tu malicku stale nenasli,pomali stracam aj nadej ze ju najdu 😔 😔 😔 chrobacik malicky, cele mesto po nej patra, len skoda ze niektori ludia su taky aky su, a este aj v takejto situacii robia klebety... 😢 😢

kathynka
30. jún 2010

ahojte...ja som dnes spravy sice nevidela, nemam na to moc cas, ale staci mi, co ste tu popisali a mam dost...bohvie, kde ta malicka teraz je a co sa s nou deje...a ak este zije (co teda dufam, ze zije), tak co sa chudatku malemu premieta v hlavicke...a takych rodicov rovno zavriet a dat ju radsej niekomu inemu...radsej vyrastat bez rodicov ako s takymito rodicmi...
mne sa yoan vratil vcera vecer z france, tak dnes som uz bola v robotke...s poznavanim uz nebol ziaden problem, uz vie, ze som jeho kathy 🙂 a doobeda sme boli na plazi pri dunaji a bolo tam uplne super...doviezli tam tony piesku a je tam taky kutik pre deti s preliezkami a s erarnymi hrackami (kybliky, formicky, bagriky, no proste vsetko), tak yoan bol prvykrat na piesku a zjavne sa mu velmi pacilo...sedeli sme v tieni stromu, takze sme sa vyhli aj slniecku a bolo to velmi prijemne...
u nas ficia tiez pampersky a myslim, ze jeho mamina to ani nema v plane nejako menit...inak, pamatate si na postolkove nohavicky? my sme vlastne ich generacia...latkova plienka a na to postolkove nohavicky...tak vraj to bola uzasna vec a malokto z nasej generacie ma problem s klbmi...a vraj uz teraz sa boja lekari, co bude z pamperskovych deti...tak ako aj generacie pred nami maju problemy, lebo vtedy tie postolkove nohavicky este neboli...
yoanovi sa konecne zlepsil apetit, takze dnes dal pekne na obed 200ml prikrmu a chvilku na to maly jogurtik...len to pitie mu nejako nejde...na tom musime este popracovat, hlavne v tychto horucavach...

petraas
30. jún 2010

tak my latkove pleny nepouzivame a ani nebudeme...mame pampersky a pri tych zostaneme lebo nam plne vyhovuju..spotrebujeme ich 4 ks za 24 hodin a ked je teraz tak teplo tak aj 5 kusov lebo Sofinka dost pije...chodime na nocnik ako uz viete a tak nejaku plenu usetrime🙂
@weiya inak aj Sofinka vzdy kakala pri papani a co som ju zacala davat na nocnik tak sa to zmenilo...aj ja som mala obavy ked som nocnik kupila ze co teraz, ci ju budem krmit na nocniku ale zaviedli sme si nejaky sistem a teraz je to v pohode🙂
Simonky je mi velmi luto a nechapem tych rodicov ked sedia v krcme...zavret ich a hotovo

lujsa
30. jún 2010

@marusik obrovska vyhoda latkoviek je v tom,ze nenicia zivotne prostredie,lebo tooolko odpadu,co je po jednorazovkach 😖 Tohto mi je luto...Ale ako pisem,na latkovky som pohodlne,v zime ledva ususim veci,co nosime.Musim to susit v izbe,kam nik nechodi a ked spojazdnime detsku,neviem veru,kde budem susit....

@kathynka hovori sa,ze postolky boli nutne preto,ze sa u nas deti zvazovali do perinky,co drzalo nozicky pri sebe a to bolo zle na klby...Preto vraj v zahranici nie je taky problem s klbmi,aj ked postolky nikdy nenosili.A klby kazia choditka,ale to je uz o inom...

Kocky,vidim,ze tu pouzivame najma Pampersky-aj my pouzivame vylucne tieto jednorazovky a zatial sme nemali problem so zaperenym zadockom,a kakanicu na chrbte mal drobec raz,ked bol velmi malicky,ale to bolo volnou plienkou.
Simonky mi je velmi luto,pristupom rodicov som naozaj sokovana,vyzera to,akoby ani necakali,ze ju najdu 😔

bobocka
30. jún 2010

@lujsa tak to mame rovnake.ja mataky pitibalkon a teda tiez nase veci susim v miestnosti co bude v buducnosti detska.teraz je to este take male skladisko 🙂
@kathynka no ja som naprklad miskovi davala postolky prvy mesiac a potom sme sli na kontrolu na klbiky a doktor povedal,e klbiky su uplne v poriadku,ze netreba uz nasiroko viazat.a potom po tretom mesiaci bola dalsia kontrola a aj tam mi doktor povedal,ze klbiky sa pekne vyvijaju.ale viazala som na siroko ,to sa odporuca a ja ako prvorodicka som bola z maleho tak mimo,ze som robila vsetko co mi povedali ten prvy mesiac dva.az potom som sa nejak otukala a zacala maminkovsku intuiciu pouzivat 🙂

lujsa
30. jún 2010

@bobocka my mae balkon ok-klasicky,ale v zime sa na nom susit neda...A detska izba je u nas skladisko obrovske,neviem,kam dame tie veci.U nas odporucaju balenie nasiroko 3 mesiace,vraj preventivne,tak som balila,ale obcas so sebazaprenim,prislo mi to zbytocne.

tinnka9
1. júl 2010

Ahojte, kocky 🙂 . Vidim, ze riesite latkovky. Ja som bola pre ne pevne rozhodnuta pri prvom synovi. Vtedy tusim este neboli tie super latkove plienky ako teraz (aspon som o nich nevedela), tak som nakupila tie klasicke stvorcove 30ks. A vydrzala som tusim 3dni 😀 . Podla mna dost narocne, niet nic nednoduchsie ako jednorazovky. Teraz pri druhom som to s latkovymi ani neskusala. Aj my teraz pouzivame pampers a maximalna spokojnost. Pri prvom sa mi nepacili, strasne som z nich citila taky akoby chemicky smrad. Ale teraz sa mi zda, ze su ovela lepsie. Tie latkove som ale vyuzila do perinky pod hlavicku a tiez na siroke balenie s postolkami - aspon ze tak 😀 .
Nas drobcek tiez uz papa kusky, a to nema este ani jeden zub. Pred 2mesiacmi to vyzeralo, ze budeme mixovat asi do dospelosti 😀 , ale pekne sa naucil na chlebiku kusky jest.
Co sa tyka malej Simonky, normalne mi je zle, ked na to pomyslim. Chudatko malicke. Ja stale starsiemu synovi vysvetlujem, ze nemoze ist za ziadnych okolnosti s cudzimi ludmi, ani keby mu neviem-co ponukali. Ale neviem, ci to vobec chape... Ked je so mnou, tak davam na neho 100%-ny pozor. Ale kedze chodi do skolky, ustrazit sa to neda. Akurat ked sa stratila toto dievcatko, som hovorila muzovi, ze mna by museli v momente odviest na psychiatriu, keby sa mi to stalo ☹

weiya
1. júl 2010

@lujsa
@bobocka my nemame balkon vobec :( strasne to chyba... ja susim na rozkladacom susaku v obyvacke , no co vam povim, furt ho tu mam roztiahnuti...mame susiak aj nad vanou v kupelke ale tam to strasne zle schne, tak tam len ked je v obyvacke plno povesam... Nikomu nas susak v obyvaku neprekaza, len samozrejme raz svokra musela hodit do placu ked tu bola, a to k nam chodi minimalne- To je taka dobra vec ten susiak , Veronika ,ze..No alekeby Vam prisla neaka vaznejsia navsteva tak ho len niekam schovas a je 😅 tak som si jazyk dokusala vtedy 😀 😀 No a manzel sa odkedy sme sa nastahovali chysta susak na okno namontovat 🙂 tak uvidim ci sa volakedy dockam 😀

ewwe
1. júl 2010

este k tym plienkam, viem aj ze si dievcata kupuju pouzite plienky od mamiciek napr. na mimibazare a prve dva tyzdne vetsinou tiez pamperskuju

nina tiez kakala pri jedeni, urobila pauzu, zatlacila a pokracovala v jedeni, ale potom sa to posunulo, a po papani ide na nocnik tlacit
vcera som jej dala ribezle, krasne si ich brala po jednej a davala do usttociek a omielala 😀

postolkove nohavicky poznam, ja som malu balila nasiroko do 3 mesiaca, ale s ortop. nohavickami sandy, nina nemala jeden klb v poriadku, a tiez som mala niekedy nervy a bolo mi jej luto

v buducej detskej mame tiez skladisko, neviem kde podavam tie haraburdy, obdivujem ludi ktorí urobia destsku izbu komplet zariadenu este pred narodenim dietata, pocas tehotenstva

k tej simonke, mne keby sa nieco stalo podobne, ze sa mi strati nina, tak mi v momente pukne srdce a hotovo, umrela by som od zialu ☹

lujsa
1. júl 2010

Aj nas drobec uz asi 3 tyzdne papa kusky a viac mu to chuti 😀 Som rada,pretoze pred 2 mesiacmi ho z kuskov napinalo.

@weiya svokra je klasicka 😀 😀 😀

@ewwe aj ja som uz drobcovi dala aj ribezle,myslela som si,ze mu nebudu chutit,ale chutili...Mam pocit,ze vsetko,co je cervene ma rada-jahody,maliny,ribezle...Na zlty melon pozeral nedovercivo,ale tiez mu chutil 😵

bobocka
1. júl 2010

baby tak otvorim si markiza.sk a tam tato sprava http://tvnoviny.sk/spravy/svet/rusko-matka-s-dv... ja mam dost1111 ☹ ja taketo zeny nikdy nepochopim.nikdy by som nedokazala dietatku takto ublizit.nech mam uz akekolvek problemy,toto by som nikdy nespravila.teraz budu mat chudiatka traumu,kadejake trvale nasledky a budu bez mamy."super" to ta husa vyriesila!!! 😠

bobocka
1. júl 2010

@weiya hahaha svokry vedia byt fakt expertky 😀 ja mam stastie.ta moja je super.dobre som sa vydala 😉 ale vzdy sa rada zasmejem na pribehoch inych kociek a ich svokier. 😀 ja viem,ze to musi byt poriadne na nervy,ale mne ako tretej nezainteresovanej osobe je riadne smiesne,co tie maminy nasich drahych vedia z ust vypustit 😀

weiya
1. júl 2010

@bobocka ta moja je expertka, preto sa jej racej vyhybam a nechodim tam 🙂 a my to tak vyhovuje, som ju mala rada zo zaciatku, dokym sa neukazala co je zac... ale aj ja sa rada zasmejem na svokrach, tak to mas super ze ty mas svokru super 🙂

zuziiiicek17
1. júl 2010

Ahojky 😵
vidim,ze riesite plienky.Ja latkove nepouzivam,i ked som nad tym premyslala,ale ani ja by som to nemala kde susit ,cize nehrozi .pouzivame cca 4za den .a mam babylove z DM ,su lacnejsie a podla mna aj kvalitnejsie ako pampers .misko mi kazdu jednu pampers precika 😒

A svokry.... no moja "svokra" je pacient podla mna.ona je schodna dat mojmu miskovi vianocku s maslom a dzemom a je jej jedno ,ze sa vyhodi z toho 😒 proste krawa.nevychadzam s nou ,ale nastastie sa navstevujeme tak maximalne raz za tri mesiace.dokonca ani nezvola ako sa ma Misko 😔 ale kaslem na nu

zuziiiicek17
1. júl 2010

inak,dala som na FB fotky z nasho prveho bazenikovania 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre