V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
19. dec 2010

@luppita http://img.mimibazar.sk/h/bs/10/081219/09/j9581... nemyslis vazne,ze nevies co su suhajdy!!! 🙂 to u nas nikto nejak neriesil medovniky,no aby suhajdy na vianoce neboli...to sa nam nikdy nestalo 🙂 suhajdy su naj!!!!
tu je fotorecept na ne http://varecha.pravda.sk/recepty/suhajdy-fotore... a dalsi salcovy fotorecept http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4972&order=1 🙂 to pre inspiraciu.je to lahke,nepecene a neskutocne fajne!!!!! @weiya jasne,rafaelo je jednoduche a superfajne 🙂 http://www.tortyodmamy.sk/content/recept-na-raf... alebo takety salcovy recept http://www.dobre-recepty.sk/detail/3299-rafaelo/ alebo http://www.dobre-recepty.sk/detail/11371-kokoso...

tinnka9
20. dec 2010

@luppita ja mam s klucami bohate skusenosti 😀 😀 😀 . co sa mne podarilo za poslednych par mesiacov, to sa nikomu nepodari za cely zivot. 2x som nechala kluce dole zapichnute v schranke, a ja som sla spokojne s malym von. 1x som ich tam nasla, 2.krat uz nie. som myslela, ze uz mame vykradnuty cely byt, by sa vo mne krvi nedorezal 😖 . chvalabohu mi ich suseda zobrala k sebe 🙂 . 1x som nechala kluce zvonku vo dverach a ja som sla so starsim do skolky. ked som sa vracala, nemala som ako otvorit vchodove dvere. a zlaty klinec programu asi pred mesiacom - sla som pre maleho do skolky a zabuchla som kluce zvnutra. tak nas profesionalne otvaranie dveri vyslo na 20€ ☹ . mm uz dviha zo stolicky, ked pocuje slovo kluce v suvislosti s mojou osobou 😀 . lebo kluce + ja = automaticky pruser 😀 .
@petraas ja som uz tiez medovnicky malemu skusala dat, trochu ochutnal, reakcia ziadna, ale nejak sa za nimi netrhal.
my sme tiez dost piekli, ked som este byvala u nasich. ja som vypekala aj ked mal starsi cez 2roky a zabavil sa sam, mna to bavi. kazdy tyzden nejaky kolac alebo zakusok, na vianoce a sviatky niekolko druhov. ale teraz tolko casu nie je, maly mi visi na nohach, ked nieco robim, stale sa chce nosit. a potom clovek nic nerobi, len sa napchava. tak som to zdredukovala 😉 .
@ewwe ja som chcela tiez robit marlenku, ale ako pises, je to papracka, tak som to nakoniec nechala tak.
ja som vcera robila toto:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1552
dnes to musim dokoncit 😉
@kathynka pekne darceky si vybrala pre vsetkych, a tatrovka je super napad, yoan sa urcite potesi 🙂 .

luppita
20. dec 2010

@bobocka jeeej viem co su suhajdy, nikdy som to este nerobila a iba som netusila, ze tie coko kosicky sa volaju ,, suhajdy,, diki za recepty
@tinnka9 jej aka expertka na kluce... ja mam aj tak pocit, ze mi ich drahy stratil, alebo simpi niekam skoval... lebo tato ich mal posledny, ked dopivnice odkladal kocik...

mnam mnam mnam ako vypekate, mnam som zvedava co upeciem ja u starej mamy v utorok, ale hadam nieco hej 🙂

ewwe
20. dec 2010

@petraas medovniky este nedavam, lebo predsa je tam med a to medovnikove korenie, dala som jej stipku odlomenu, asi jej aj chutilo, ale viac nedam, a orechy do medovnikov nedavam, no a mozno to vysypanie mohlo byt z toho pernika, predsa nieje domaci, bohvie co v tom bolo
@luppita hej v pohode, nina je kludas, ona sa pohra aj sama alebo s mm, len niekedy to na nu pride tak ju musim drzat na rukach
suhajdy sme robili aj my minuly rok, orechove ale moc uspech nemali, tak uz ich nerobime, kuknem na tie salkove

ewwe
20. dec 2010

@tinnka9 to zas u nas mm a kluce konec, furt nevie kam ich da, vzdy ich hlada, stratil ich uz 2x mame speci dvere a kluce a novy zamok 120€ nas stalo, stratil aj kluce od auta, somar, to je vecny problem u nas

este k pernikom, my sme ich nikdy nerobili, az minuly rok som skusila, su fajne a hned makke tak ich robime aj tento rok
a este marokanky su fakt super ked postoja par dni a nieje s nimi babracka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=9076 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21880

weiya
20. dec 2010

@ewwe aj mm stratil kluce od svokrinho auta 😀 este ze doma maju aj nahradne a svokre sa dosnes neppriznal 😀 len potom hladala nahradny kluc a kluca nebolo 😀

petraas
20. dec 2010

no baby tak uvidim asi skusim dat Sofi ten nas domaci pernik a uvidim co jej to spravi ked vy ste skusali a ziadna reakcia...
@ewwe tie salkove suhajdy su super tie orechove ani u nas uspech nemali nikto ich nechce ale salkove su hned prec🙂

baby tak uz sme aj na grepoch a pohoda....stavy my Sofi vypije ale ked jej dm ovocie tak len nejaky kusok zobne a hotovo...ale aspon ze tie stavy z ovocia pije...dnes som jej mango nakrajala ze nech papa vidlickou a zjedla tak 5 kuskov a hotovo...skusim jej ho odstsvit co na to povie

kathynka
20. dec 2010

@tinnka9 tak 20e som si uz aj ja "zarobila" za zamocnika...a zrovna u francuzov sa mi to stalo, tiez som nechala kluce zvnutra a veselo som zavrela dvere 🙂 skoda, ze kluce nefunguju ako mobil...ten ked nevies najst, tak poprosis rodinneho prislusnika, nech ta prezvoni a je to...mnoho ludi by potrebovalo taky prezvanaci system aj na kluce 🙂

ja som dnes vzala yoana do dracika, ze mu aspon tu tatrovku ukazem, ci sa chyti...no mali ste ho vidiet - hned brm-brm a zacal s nou jazdit po jednej ulicke 😀 tak ja ze fajn, na tatrovke urcite nic nepokazim 🙂
no a sme sa pekne predvianocne rozlucili, aj mi pusinky dal, aj mi ich strasne vela este poslal, kuratenko moje 🙂

lujsa
20. dec 2010

Baby,take chute mi robite 😀 A mne dnes ten zub vytrhli,tak som hladna,bojim sa jest,dnes som len ranajkovala.Ja som zatial piekla medovniky z 1kg muky-takze kopec (MM je medovnikovy maniak 😀 ),a bielkove kolieska (moje oblubene).DO medovnikov orechy nedavam,ani pernikove korenie som nedala,len skoricu a par klincekov.Drobcovi som dala ochutnat a ziadna reakcia.Viem,ze skorica aj med su silne alergeny,ale riskla som to.Inak-my sme doma u nasich piekli na Vianoce minimalne 12 druhov,tak mam chut na kadeco,ale tento rok budem piect len to,co mame velmi radi.Este urobim rumove gulky,orechove suhajdy,tie bananove jednohubky (tie som neplanovala,ale spravili ste mi chute),gastanovu roladu a nieco slane.MAm chut aj na kosicky,ale tie formicky som dala sestre s tym,ze ich nepotrebujem a nechcu sa mi zhanat dalsie,tak tie neupeciem.S G.sme vsak doma sami,tak uvidim,ci bude suhlasit s mojimi planmi 😀
My sme tento rok menili dvere za bezpecnostne a mame od nich len 2 kluce,Tak mam fobiu z toho,ze sa zabuchnem,alebo ich stratim.Dufam,ze sa mi to nestane,to by bola draha vymenaasi tak ako u ewwe 😅
@kathynka ta tatrovka je super napad,aj tie darceky pod stromcekom.My sme tatrovku chceli kupit pod stromcek,ale kedze ju zdedime po synovcomi,tak sme kupili ine.

bobocka
20. dec 2010

zdravim kocky.no aj ja so expert na kluce veru.no teraz mame take bezpecnostne dvere,ze sa zvnutra neda vopchat kluc,len z vonka.z vnutornej strany mame akoby uz zamontovany kluc,taky otocny valcek,takze taketo zabuchnutie mi nehrozi.no za dverami mam vesiak na kluce a sem tam sa mi stane,ze na poslednu chvilu si zoberiem kluc. 😅 boboco by bol riadne nastvany,ak by sme museli na nase dvere zamocnika volat.pod stovecku by to iste nebolo 😖
tak dnes som prvy krat robila to rafaelo a fajne prefajne.spravila som zmes zo salca,kokosu,postruhanych orieskov,hrozienok a vianocnych oplatok.superfajne to je,no trosku su makke tie gulicky.tazsie sa gulkali. a pritom to bolo fakt huste.to salco sa fajne lepilo 😀 nabuduce dam viac kokosu,alebo povarim to salco nejaku tu hodinku,nech aspon trosku viac ztuhne.ale inak je to uuuzasne.chuti to veeelmi podobne ako skutocne rafaelo 😉
a dnes rano sok .bobco mi vola,ze vcera prisla k nemu do prace nejaka kocka (kolegovci mu to vraveli),ze z plavania a ze darcek doniesla. a to ten krtko na palicke drevenej co som spominala,ze som bola z toho nadsena.no moja uzasna kamaratka julka proste videla aka som bola z toho nadsena a ona zobrala posledny kus,ze ja som to na nete zhanala a tak,tak ze uz ked z obchodu odchadzala,tak ze vedela,ze to chce dat miskovi pod stromcek.ze preto,lebo sa som sa z toho fakt uprimne tesila a teda vie,ze to bude mat u nas veliky uspech.no zlata !!!!!! este stale nechapem 🙂 superzlata 😉 sa uz neviem dockat,ako s tym bude misko po byte behat 😀
@kathynka no vidis.vsak sme ti vraveli,ze tatrovka bude mat isto uspech 😉
@lujsa ved ale nehladuj mamina.uz mozes jest. 😉 a ty veru riadnu pekaren doma rozbiehas 😀 kurnik kocky,vy vsetky vypekate a ja sa z mojho falosneho rafaela vytiesam 😀 😀 😀

adrikat
20. dec 2010

@bobocka no ja sa musim smiat,ty si bohova. ty sa tesis z rafaela a ja sa tesim ze si vyrobim vajecny konak. pecenie radsej nechavam na mamu.ja by som musela piect jedine po nociach ked mala spi. cez den nemam cas. som rada ked cosi rychle uvarim. obdivujem vsetky baby tu co pecu. ja nechapem ako to robia. este aj okna som umyvala o deviatej vecer,len dufam ze ma nikto nevidel.

bobocka
20. dec 2010

@adrikat joooj,ja by som aj piekla,len nemam v com 😀 ja uvarim hocco,no v peceni som zaciatocnik 😝 .ja som inak tiez nad vajecnym konakom rozmyslala,no ja kojim a teda pit nemozem ( a vlastne ani nechcem) a my vobec nejak nemame radi alkohol,tak som sa pytaka svokry,ze keby som tam dala namiesto rumu len rumovu prichut,ze ci by to bolo ok,no povedala,ze to iste nebude dobre,tak som sa na to vykaslala. a ty si umyvala okna??? v tejto klendre??? to u mna nehrozi.pokial stale vidim cez ne,tak ostanu take ake su 😀 😀 😀 na pocudovanie nie su az take spinave 🙂

adrikat
21. dec 2010

@bobocka no ja mam v com piect,ale tiez som zaciatocnik a pri malej by som to nezvladla. ona by mi chcela urcite pomahat 😀
ja uz nekojim a tiez alkohol nemusim,len toto je take sladke a ja tam dam iba trosku rumu pre chut 😝 a ja si pamatam ked som bola mala,tak moja prababicka nam robila vajecny konak bez rumu a bol taky husty ze sme ho museli lyzickou vyberat z flase 😀 a dobry bol.
ja viem ze som blazon,ale ked som mala vycitky ze nerobim nic predvianocne,tak som aspon tie okna umyla 😅 hned sa citim lepsie. este som neumyla to v spalni,lebo tam mala spi a asi ho necham tak. ale to rafaelo asi vyskusam urobit tiez. vyzera to uplne super a ked hovoris ze je to aj dobre,tak nevaham.
este som sa chcela opytat, ze kedy by som mala ist s malou ku zubarovi? az po tom druhom roku?

bobocka
21. dec 2010

@adrikat no ja idem s malym k zubarovi v januari.teraz nas uz nik nezobral.on ma taky malicky vyrastok v ustach a kozna povedala,ze to ma stomatolog sledovat.som bola na stomatologii v nemocnici a tam mi vraveli,ze uz ked vybehne dietatku prvy zub,tak kludne mozu ist rodicia na prehliadku k zubarovi.ono to nie je ani tak o pozerani do pusy,skor je to o informovanosti rodicov.zubar poda info o tom,ktore zubky sa kedy prerezavaju,ake su mozne komplkacie,vedlajsie priznaky,ako cistit zubky,ako casto ich cistit atd.maloktore dietatko si da pozriet do pusy,ale ide o to,ze keby chodilo uz od zaciatku k zubarovi 2x rocne,tak si na neho pomaly zvykne a potom v tom starsom veku uz s tym nebudu take problemy.

adrikat
21. dec 2010

@bobocka viem si predstavit ako si nedaju pozriet do pusy take male deti. ved mna mala kuse teraz ked chcem zistit ktore zubky jej este chybaju. ona uz ma aj stolicky hore aj dole na kazdej strane,len sa neviem dopocitat kolko jej este chyba. ona znasa rast zubkov velmi dobre. to bude asi po mne,ja tiez vydrzim vela. na februar mame naplanovanu prehliadku u doktorky,tak sa opytam na toho zubara. ide o to,ze ja som pocula,ze detskych zubarov je velmi malo a tu v ziline vraj iba jeden a este aj ten je sukromny. tak uvidim. synovec ma 4 roky a cierne zubky a vraj mu uz vyberali aj nerv. nechcem aby nasa mala tak dopadla. ale zas ja jej nedavam sladke a chcem ju co najdlhsie ochranit od pokazenych zubkov. dufam ze to nemate nic vazne v tej pusinke. ako to chcu riesit?

bobocka
21. dec 2010

@adrikat detsky,zubar vlastne ani neexistuje.su lekari,co odmietnu deticky,ale to su len sukromnici vacsinou.tam kde byvas,musis mat aj obvodneho zubara a ten je povinny ti malu zobrat.na zakladnych skolach maju vacsinou ambulancie ti zubari,co beru hlavne deticky ale aj dospelych.no miskovi ked do pusy pozerali,tak krical akoby ho z koze drali.on ked bol mensi,tak krasne znasal lekarov a cim je starsi,tym menej sa mu pozdavaju 😀 to v ustach je vraj vyrastok sliznice(take nieco,neviem co to je,mozno taram,ja sa do toho nevyznam),vraj sa mu to mohlo stat,ked si zahryzol do pery nejak viac(napr pri prerezavani zubkov).ja som sa hned pytala,ci to zhubne byt nemoze a doktorka ma ubezpecila,ze isto nie,ze teraz to mam dat sledovat stomatologovi,ze ci to bude rast atd,ci to nebude miskovi v ustach zavadzat pri jedle napr.ono sa to moze zmensovat,resp ako on bude rast,tak to moze ostat rovnako velke a teda sa to bude opticky zmensovat.no ak to podrastie,ci ak by mu to zacalo vadit,tak to bude musiet plasticky chirurg odrezat a kedze je misko malinky,tak to bude musiet byt pod narkozou ☹ to sa vsak dufam nestane.to je fakt len ta krajna moznost.ale doktorka povedala,ze to nemusim teraz nejak riesit,kedze je s tym v pohode.ono je to malinke,taky malicky cuplik na spodnej pere z vnutra.fakt asi 1mm velke to je,mozno 2mm.ani to nie.je to takej istej farby ,ako aj vnutro pusky, co je vraj dobre 😉

tinnka9
21. dec 2010

@kathynka my sme si hned pre istotu kupili od toho, co nam tie dvere otvaral, taky zamok, ze aj ked mas kluce zvnutra zabuchnute, tak zvonku vpoho otvoris. predsa len, mato zacne buduci rok do skoly chodit, a o par rockov aj sam domov zo skoly, tych zabuchnutych klucov by bolo... 😀. a viem, ze na kluce existuje taky privesok, ktory ked ich nemozes najst, tak zapiskas, a on by mal zacat pipat, takze ich lahsie najdes. asi dam mm tip na vianocny darcek 😀 😀 😀 .
@adrikat aj ja, ked som chcela umyt okna pred par tyzdnami, som si musela zavolat mamu, nech mi postrazi drobca. inak by som musela umyvat vecer, ako ty 😉 . co sa tyka zubara, ja som teraz zacala chodit k novej zubarke. aj maleho mi zoberie, vraj ho mozem priviest, ked mi bude robit preventivku. to by malo byt niekedy zaciatkom bud.roka. ale hovorila mi, ze to bude len take zoznamovanie, mozno si maly nenecha ani do pusy pozriet. ale aspon uvidi, kde to je, pohra sa tam, a tak 🙂 .
@bobocka tak ty mas super kamaratky 😉 . vidno, ze ta maju rady a myslia na teba aj na miska 🙂 .
@lujsa ja mam ist k zubarke zajtra, ma mi robit nadstavbu pod korunku, tak sa bojim jak cert ☹ . ja mam zo zubara fobiu, pravidelne mi tam pride zle, pripadne odpadnem 😒 . a pred asi 3rokmi mam nemilu skusenost s trhanim. ked mi trhali zub, nieco sa mi tam nad korenom roztrhlo, a museli mi to zasivat. tie stehy mi na druhy den povolili, tak museli zasivat znova. a na treti den to iste. tyzden som bola na PN, minimalne mesiac som si nemohla vyfukat nos, lebo ak by sa mi tam znova nieco roztrhlo, tak mi hrozil uz operacny zakrok. som trpla kazdy den, aby som nedostala nadchu nahodou 😖 . brrrr, ked si na to spomeniem.

adrikat
21. dec 2010

@bobocka dufam ze sa to uz nebude zvacsovat a casom to aj zmizne. mozno to ma fakt z toho ako sa kusol. ja myslim ze uspavat tak male dieta je strasne. ale to co pises mi pride neskodne. ale zas je dobre ze si isla k doktorke s tym,lebo dnes nikdy nevies. nasa mala je presne ako vas Misko s tymi doktormi. ked bola mala ani nemukla a drzala a teraz len zbada doktorku,tak spusti az mi je trapne. ono je to v pohode pokial ju nepolozim na ten pultik co ju mam vyzliect.
s tymi zubarmi to tu nejake menili a zrovna ten sukromny berie deti a pyta strasne peniaze za to. ja ale pojdem ku tej obvodnej,co pises ty.

@tinnka9 az mi odlahlo,ze som neni sama co s malou neurobi toho moc. ja ked nieco chcem urobit,tak len ked ona spi a to cez den moc nejde,lebo niekedy spi minut alebo v noci. a este ked pride moj otec na navstevu,tak bavi malu a ja rychlo dobieham zameskane.
nasa mala si do pusy urcite neda pozriet a prinajhorsom bude zubar riadne dohryzeny 😀
ja uz som sa bala ze vy vsetky uz ste boli s detmi u zubara a ja jedina nie. aj ste ma ukludnili. este ze ste tu 🙂
ty si si riadne uzila u toho zubara,tak dufam ze teraz pojde vsetko hladko a bezbolestne,budem na teba mysliet.

ewwe
21. dec 2010

okna mi nespominajte, ja neznasam umyvanie okien, naviac to ani neviem, mne ostanu vzdy smuhy, nastastie byvame na 6 p tak to nieje vidiet,
baby vcera nam menili merace na radiatoroch za digitalne, no a prisiel znamy mm, no a ten povedal, ze ako to, ze mame v kupelni tak vysoko merac, bol nad mojou hlavou, ze mame take odbery ako by sme vytapali cely panelak, ze darmo ked v zime setrime, ked v lete sa nam odpari 2x viac ako v zime, ze ked maju ludia dobre plastove okna a prerobeny byt, znizene stropy tak to je neuveritelna spotreba v lete, ale to bytove druzstva nikomu nepovedia, lebo z toho ziju, samozrejme, no ale na tych digitalnych je dobre to, ze sa nezapnu ani v lete, ked teplota napresiahne v byte nad 25 stupnov, tak dufam, ze to bude lepsie, blbci som nastvana, kazdy len pozera ako ta osklbat, co kradnem????????

weiya
21. dec 2010

caute baby,tak ja mam okna uz asi druhy tyzden umyte 😀 kuchynske som umyla ked mala poobede spala a ostatne dve,ked mal mm poobednu,tak bol s nou rano a ja som umyla,ale po tom snehu uz to nieje bohvieco,uz su opraskane trosku,umyvam len s cistu vodu a so svedskou utirkou,taka ta modra a to nerobi cmuhy 🙂 my otrasne teplo mame doma,musela som radiator v obyvke vypnut a okna na vetrcku pootvarat lebo sa tu nedalo.... a nie je to tu pomaly ani citi ze by tu bolo chladnejsie 😀 pozeram ze súominate zubarov,tak ja som neska rano zubarku vybavila -preventivku,na poslednu chvilu 😀 ojojoj ked som tam tu vrtacku pocula,uz som aj ja mala lepi 😀 neznasam zubarov 😀 chvalabohu ze zuby mam vraj ok tak dufam ze najblizsie sa zo zubarkou uvidime na rok v decembri 😀 boli sme dnes aj na tom ockovani,tak dufam ze nebudeme mat reakciu ,mala to zvladla dnes celkom v pohode,zacala plakt az ked zbadala sestricku s ihlu,a dnes sa nechala aj odvazit 😀 takze @luppita natalka ma 10kg a 20gramov🙂 meraat ju nemerali,teraz cakam na simpiho mieri 😀

petraas
21. dec 2010

@bobocka a kde kupila ta tvoja kamoska toho krtka? ja som pozerala v draciku ale tam nic take nemaju...maju len plysovych ale to nechcem...plysakov sa pomali zbavzjeme...Sofi zboznuje krtka a tento by sa mi pre nu pacil🙂

gabinka79
21. dec 2010

Ja som s upratovaním bytíku skončila včera. Ale to iba vďaka tomu, že mm má dovolenku a hral sa s malou, inak by som neurobila nič. V nedeľu sme si už urobili aj stromček a vianočnú výzdobu - preto tak skoro, lebo zajtra už odchádzame k našim a budeme tam celé sviatky (ešte sa s Vami rozlúčim večer 😉 ), tak nech si trocha vianočnej atmosféry užijeme aj doma. 🙂
Zubárku som vyriešila už v novembri - tiež bez problémov (našťastie, pretože som si s jedným nepodareným zubárom užila svoje 😠 , ale odkedy som ho vymenila, mám pokoj - zatiaľ 🙂 )
@weiya to ste absolvovali to posledné základné očkovanie? My sme ho absolvovali už v novembri - reakcia nebola žiadna, mala to zvládla v pohode - aj lekárka vravela, že túto injekciu deti dobre zvládajú, tak myslím, že aj Natálka bude v pohode. 😉

petraas
21. dec 2010

@adrikat my sme boli s malou u zubara ked jej vyrastli prve dva zubky...vraj by sa malo zacat hned ako vyrastie prvy zubok...pekne ich zubarke ukazala a mame prist zasa za rok...
@bobocka myslim ze existuje aj detsky zubar...aspon u nas v meste je ten berie len deti ale ked dieta odrastie a chce k nemu dalej chodit tak si ho necha ako svojho pacienta...my sme Sofi prihlasili k dospelackemu kam chodime my s manzelom
@ewwe tak to s meracmi je ozaj des...my mame len tie obycajne co sa odparuju a teda pocas toho co sa nekuri sa nam velmi odpari hlavne v lete....ked sme si na to stazovali na bytovom tak oni hovorili vraj vzdy nieco odpocitaju a prisposobia aj cenu ale teda nieje to pravda...su to obycajne svine na tom bytovom co ta osklbu kde sa da...mame s nimi zle skusennosti
@weiya tak to mate super ked mate doma teplo...to my rano vyvetrame a potom idu radiatory na plno lebo mne je stale zima ked kurime menej...a to som myslela ze ked dame plastove okna bude teplejsie ale teda prd...inak ozaj baby co mate plastove okna nerobi sa vam plesen v rohoch??? my ich mame 3 zimu a stale sa robi plesen lebo ich mavame zarosene...stare okna nam to vobec nerobili...myslela som ze to robi preto lebo su cerstvo spravene ale teda ked nam to robi aj teraz na tretiu zimu tak to bude niecim inym...myslim ze asi to bude nekvalitne spravene alebo co...neviem ci mam skocit do tej firmy co nam to robila...vam sa tie okna nerosia a rohy vam neplesniveju?

petraas
21. dec 2010

@weiya tak aj vy uz to mate za sebou, no super tak drzim palce aby nebola ziadna reakcia...my sme to zvladli uplne super🙂

este k tym zubarom...ja sa ich bojim ako cert svatenej vody...ked som chodila do skoly tak som nebola ani raz u zubarky od vtedy co mi v prvej triede na zakladke trhala 2 zuby naraz to bolo nieco strasne tak som k nej prastala chodit...no zuby som nemala nic moc ale nesla som tam ani za svet az raz ma tam lekarka z krcneho poslala lebo som mala akysi problem tak chcela vediet aj nazor zubara a tak som sa musela ist prihlasit...no poviem vam nez mi dala vsetky zuby do poriadku za tie roky co som u zubara nebola tak to trvalo nieco cez rok a to som tam kazdy mesiac nechala nemale peniaze...nastastie uz mam 3 roky pokoj a chodim len na preventivku...dufam ze ten pokoj dlho vydrzi🙂

gabinka79
21. dec 2010

@petraas my sme s plesnivením rohov nemali problém dovtedy, kým sme nemali malú. Prvýkrát začal byť problém minulý rok, ale to sme si vysvetľovali tým, že sme dokurovali ohrievačmi, aby bolo maličkej teplo, keďže sme rohový byt, tak tu nemáme saunu ☹ , nám dvom to stačilo, ale kvôli malej sme radšej dokurovali. Raz sme mali v stavanej skrini plieseň (to sme vystriekali a to miesto mávame prázdne, aby roh nebol zaplnený - odvtedy je pokoj), ale celú zimu sme mali vlhký roh a okno na tej stene, ktorá je severná a nesusedí so žiadnou inou stenou. Kúpili sme aj sťahovač vlhkosti. Túto zimu, keďže je malá už väčšia, nedokurujeme (aspoň zatiaľ sme nemuseli), ale aj dosť vetrám. Každú chvíľu sa snažím byt prevetrať. Keď malá spí v spálni, v ostatných izbách pootváram okná a nechám poriadne vyvetrať. A musím povedať, že tento rok máme pokoj s vlhkými rohmi. Používame aj sťahovač vlhkosti. Okná sa nám tiež poriadne rosia, až voda z nich niekedy kvapká na zem, ale ako vravím, s vlhkými rohmi je pokoj. Možno pre to vetranie - neviem. 🙂

petraas
21. dec 2010

gabinka79 no neviem lebo väcsinou sa hovori ze je to vetranim ale stare okna nam to nerobili ale je pravda ze viac prepustili ako tieto plastove...inak v obyvacke a v kuchyni sa velmi nezdrziavame takze tam sa vetra kazdu chvilu uz len kvoli tomu ze kuchynu mame prepojenu s obyvackou teda len dvere tam nemame a ked sa vari tak vsetko to leti do obyvacky tak musime vetrat stale a teda plesen je furt ci vetrame stale alebo menej...v spalni vetram len tak rano a po obede lebo sofi tam cez obed spava tak nech ma teplo a v detskej vetram rano a pocas dna len podla potreby lebo sme skoro stale v detskej...tak asi vetranim to nebude...nam to plesnivi pri oknach ako je ram okna a stena v rohoch dolu...

gabinka79
21. dec 2010

@petraas viem, kde myslíš pri tých oknách. My sme tiež na tomto mieste mávali vlhko, ale iba pri jednom okne. A máte vlhký byt? My máme vlhko, preto používame aj tie sťahovače - neskúšali ste ich?

petraas
21. dec 2010

@gabinka79 vyzera to ze mame vlhky byt...tie stahovace sme naskusali aj ked ti poviem ze sme o nich uz uvazovali len nakoniec sme ich nekupili lebo sme si mysleli ze to aj tak nepomaha...ale ked hovoris ze pomahaju tak ich skusime kupit🙂

bobocka
21. dec 2010

veru mam uzasnu kamaratku.ten krtko je uzasny a @petraas kupila ho v takom obchode,kde maju len same drevene hracky-pinocchio sa to vola.je to maly obchodik,nie je to siet obchodov ako je dracik napr.tu je na neho link http://www.hrackovo.sk/05-strkadlo-krtko/produk... ale do vianoc ho uz kupit nestihnes ☹ .
baby vidim,ze vy tiez mame hrozu zo zubara.nie som sama veru 🙂 ,ale ti poviem @tinnka9,ze tvoja story vyhrava ☹.takym niecom si prejst ☹ fuuuha 😢
inak aj my mame v byte vlhko,ale to preto,ze sme rohovy byt a v kuchyni a detskej nekurim.len sem tam,aby sme plesnive steny nemali,tak zakurim,no bnevykurujem to ako spalen alebo obyvacku.v obyvacke kurim len vecer,cez den sa tam da v pohode fungovat a tiez viac a ko 2,5 nedam.ku trojke sme sa tento rok neblizili. a ani sa nebudeme.a v spalni kurim len ked tam misko spi,alebo ked tam ideme vecer spat.pokial v tej izbe nie sme,tak je radiator pod dvojkou.nejak sme si zvykli.a na pocudovanie tu zas taku strasnu zimu nemame. 🙂 a nam oraveze doktorka kazala zvlhcivat vzduch loki malemu,tak vzdy ked ideme spat dam vlhky uterak na radiator 🙂
@petraas mne u stomatologa vraveli,ze samostatne detske zubne ambulancie nie su.ze su zubari,ktorych vacsinu klientely tvoria deticky,ale ze samostatny detsky zubar je len v nemocnici a to je stomatologia pre postihnute ci problemove deticky.no a dnes som sa bola naschval opytat,ze kedze nas nechcu zobrat v decembri,ze teda ten januar zajedname a jeden zubar mi hovori,ze aj ked obvodovo spadam pod neho,ze ma nevezme,ze on deti neberie.druha nas nechcela zobrat,lebo sice obvodovo tam nespadam,ale ma plno,tak aj keby sme spadali,tak nas nevezme. a tretia pre istotu v robote nebola.slak ma trafi 😠 tak som volala bobcovi,nech skusi nasho lekara,lebo mi poradili,ze ak su rodicia u jedneho zubara,tak vtedy vacsinou berie aj ich deticky .no na neeervy 😢((( uvidm co z toho bude
inak k tym meracom na radiatoroch.nam ich menili minuly rok a potom na jar prisla za to faktura.nejakych 130euri sme platili ☹ takze @ewwe radsej si priprav peniazky,lebo je mozne,ze ked pride aj tebe rocne zuctovanie za byt,tak tam ta faktura bude.ja som o tom vooobec nevedela,som si myslela,ze to hradi bytove druzstvo,alebo niekto iny,ale omyl,my to musime hradit 😠 a co sa tyka tych jednotiek na radiatore,tak za celu sezonu co sa rata (po zuctovani jarne kurenie+zimne kurenie pred zuctovanim),tak my sa pohybujem v kuchyni a detskej medzi 50-70 a v spalni okolo 300-350 a v obyvacke okolo 200-250.takze celkom ok si myslim.nie je to az take hrozne.

petraas
21. dec 2010

@bobocka ze kurite na 2,5 no tak to ja ked dam na 2 tak radiator mame studeny a ked dam na 3 tak tak je len malinko vlazny takze ked chcem prikurit musim dat na 4 a ked chcem zakurit tak na 6

no skoda s tym krtkom ja reku to bolo v nejakom hrackarstve...

inak ta zubarka u nas je detska ta zasa dospelych nechce brat...viem ze je velmi dobra a ked som hladala zubarku tak som chcela ist k nej a nechcella ma zobrat vraj ona je len detska a ked ma dospelych tak to preto ze ich mala od dietata a chceli u nej zostat...inak dospelych neberie

inak ked vy nemate detsku zubarku v meste tak tan zubar co ti povedal ze deti neberie a patrite k nemu podla obvodu tak by Miska mal zobrat....no my sme sli radsej skor zubarke lebo som vedela ze koncom roka to bude tazke

neviem ake mate merace ale mi mame vzdy tak 17-20 podla toho v akej izbe a prave som sa pozerala a uz mame 22 a v kuchyni 18 takze tento rok bude riadny nedoplatok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre