V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
30. jan 2010

posp by ses divila..uz mam kravi kozacky v botniku..😀
az prijedes, tak mozna budes mit stesti a uvidis beco stado😀
a prijedes?🙂

pospecka
30. jan 2010

akinom: já jsem sice trhlá, ale až tak ne. 😀

pospecka
30. jan 2010

ema: už balím. 😀 myslíš v tom březnu? No záleží na počasí a na financích.
akinom, asi jsem trhlá, hraju si už asi půl hodiny s maketou telefonu. 😀

pospecka
30. jan 2010

rping: jsi tu?

rpinguin
30. jan 2010

hej, som 🙂
som sa venovala FB 😉

pospecka
30. jan 2010

Já bych se taky věnovala FB, kdyby se mi podařilo to pochopit. 😅
M a M spí sami ve svým společným pokojíčku?

akinom55
30. jan 2010

Posp a aký dizajn máš? a za koľko?.... Budem sa tomu dnes trochu venovať.. myslíte inak, že by malú mohol mať manžel v Becu a bežkovať?

rpinguin
30. jan 2010

nie, kdeze, Maxik sam a Matilda s nami, ved by ma kleplo chodit v noci na kojenie do inej miestnosti 😀 a ved FB je easy, dostanes sa do toho 🙂

aki, no neviem, ja by som to nerobila 🙂

pospecka
30. jan 2010

aki: pokud není kopyto, tak mohl, ale je to riskantní, kdyby sebou někde lisknul, přece jenom na těch běžkách se blbě chytá balanc.

akinom55
30. jan 2010

No on je šikula, ale predsa len je to zbytočné riziko.... ja sa totiž chcem na bežkách teprv učiť, takže by bolo fajn, keby on nemusel s kočíkom niekde len tak na mňa čakať... tak hľadám nejaké nosítko, v ktorom by mohol aspoň popri mne kráčať...

pospecka
30. jan 2010

akinom: kráčať může s jakýmkoliv nosítkem i s prckem v náručí, ale bECO je bECO. Však se mrkni po nějakých recenzích, ve fóru výbava je i téma bECO.

rpinguin
30. jan 2010

zeny, tak ja to balim, uz zasa robim veci, ktore ma tak posunu o krok dozadu a nie dopredu 😠

akinom55
30. jan 2010

Posp, to ho asi neprehovorím aby si vzal malú na ruky a vyše hodinu tajtrlíkoval s ňou na rukách... ono by to bolo asi aj pre ňu nepohodlné, predsa len je zvedavá, krúti sa a obzerá takže nosiť ju len "tak" nie je to pravé orechové a navyše už to nie je to malinkaté mimčo 😉 .... no však ja to preštudujem... i tak nemám čo po nociach robiť, v telke nič nedávajú... napr. dnes ma dorazil "SILVESTER" na markíze....

pospecka
30. jan 2010

rping: dobrou 🙂

akinom55
30. jan 2010

Dobrú noc prajem i ja a sa lúčim...idem skúsiť poprepínať programi a počkám kým sa pokladík zobudí na kŕmenie... my totiž stále kŕmime 2x za noc 😒 Ale čítala som, že celú noc by mali prespať tak okolo 6 m tak jej to teda ešte tolerujem 😝

mauik83
30. jan 2010

uf, jsem dožehlila....
jdu spát, dobrou

aki - taky kojim 2x za noc, ale nějak mi to neva! 😉 Víc by mi vadilo dvouhodinový uspávání... ale když spí 12 hodin v kuse jen s 2x kojo, tak je to pohodička 😎

kesika
31. jan 2010

Ahojte 🙂
Tak ja sa vždy pobavím na tom, ako sa tu rozosmutníte z tých dvoch kŕmení za noc 😀 😀 😀 Naša o siedmej zaľahne, o pol desiatej je už hore, potom kŕmime o polnoci a potom je hore každú hodinu, ale jesť nechce, len sa vykecáva. No a od šiestej už nespí. Potom sa nevie nejako dostať do rytmu, tak celé doobedie len "pocucáva", ale poriadne neje a začne jesť až po trojhodinovom kočíkovaní 😀
Ale ako povedala Ema "Si zvykni, ne?" Tak si zvykám 😀 😀
Jo a neverím, že od šiesteho mesiaca prespí celú noc. To by som ju musela kojiť práškami na spanie a aj to by sa určite prehadzovala 😀

mauik83
31. jan 2010

kes - 😀 😀 😀

rpinguin
31. jan 2010

kes, tu mudrost kto vypustil, ze od 6. mesiace decko prespi noc? No neurobi ani moj dvojrocny 😀 😀 😀

akinom55
31. jan 2010

Rpin, píše sa to vo viacerých článkoch a múdrostiach, ako dieťa naučiť spať...konkrétne som to vyčítala v časopise Dieťa, článok 15 krokov k pokojnému spánku... A pokiaľ vám deti pokojne nespia, milé mamičky, tak je to len vaša a vaša chyba....tých 15 krokov je docela trhlých, tá pani asi žije na marse napr. krok č. 5 sa volá: na nočný spánok myslíme už cez deň, krok č. 6 večerné upokojenie - začína už 2 hodiny pred spánkom, kedy treba vypnúť tv, rádio, hudbu a na dieťa rozprávať pomaly so stíšeným hlasom, nevariť, nevečerať, neupratovať... A k nočným prebúdzaniam: krok č. 14 - neskáčte hneď ako srna - raz som skúsila neskočiť, a boli sme hore 2 hodiny od 04,00 - 06,00 ako nás všetkých prebrala 😀 😀 😀

rpinguin
31. jan 2010

no hruza, co sa bludy sa pisu a zverejnuju, ved nevyskocit, tak sa decko este akurat rozculi a v tom reve vystupnuje, to mame tak za potrebu, ze? Ja skacem hned, aby sa moc neprebrala a je to ok 🙂

akinom55
31. jan 2010

Najlepšie na tom je, že tieto múdrosti si manžel prečíta na záchode a potom mi to radí, ako skúsený rodič 😝

ewwe
31. jan 2010

presne treba skocit hned pokym sa celkom nepreberu, lebo potom zaspat je ovela tazsie

my sme vcera skusali na noc kasu, no neviem ci to bola nahoda alebo tou kasou ale kasu som jej urobila taku redsiu do flasky, kedze kojim cez klobucik, tak jej to je jedno, vypila kasu, okolo 19h potom sa hrala v postielke asi 2 hodiny ako by vpila redbull, potom som ju ukojila k spanku a spal do 4h. potom vstala o 7, a potom o 9h

uvidim ako bude dnes v noci

inak kasa chutila aj mne 🙂

mauik83
31. jan 2010

taky skáču hned... 😀

emamamamu
31. jan 2010

budte rady, ze mate ke komu vstavat🙂
je tady diskuze, kde by maminky polozily zivot za to, aby mohly vstavat ke svym detem! 😉

kasenka228
31. jan 2010

Jo, Emo, tam jsem nahlidla nejak v tydnu a rychle to zavrela. Uplne me mrazilo a byla jsem rada, ze rve. 😔

pospecka
31. jan 2010

Tady to teda dneska jede. 😀 Já jsem měla dvě noční kojo, jedno ve 2:30 a další v 4:30 a pak až někdy kolem sedmé, to už není noční. ALe musí malýho pochválit, že jsem ho včera nakojila, dala kolem půl deváté do postýlky a odešla a usnul a spal až do té půl třetí. Zázrak, po měsíci spaní v mé posteli. Od půl třetí byl ale u mě, tak uvdiím dneska co se bude večer dít. 🙂

kasenka228
31. jan 2010

Tak to posp gratuluju. My meli po navratu z hor docela slusne 3 noci a po tom ockovani ( nevim, jestli to s tim souvisi) je to proste desny. Uplne me pali oci.

kesika
31. jan 2010

Ahojte, tak ja sa idem pochváliť, že máme doma malého aligátora 😀 V pusine sa jej belejú dve biele špičky dole, takže sa jej asi čoskoro vyklubú úplne 😵

kasenka228
31. jan 2010

Jeee, tak to je super, Kes, tak at ji to moc neboli. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre