V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
29. dec 2009

pospi posledni denni kojeni bojkot, tak um, pak po hodine kojeni a ted uz zase jen kojeni v noci, pres den proste nechce pit☹ jedine kdyz mam bomby (az si mi napsala, tak jsem si to uvedomila....), takze nevim, co mam delat, abych mela vecne naleite prsa...ale cetla jsme si ted na kojeni a zenske se rozkojily i po mesici a vic, takze neresim a budu se snazit..🙂

majamisutka
29. dec 2009

no vidíš to 😀 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=SJbQcF50CqI
pospecka
29. dec 2009

ema: neboj, to zvládnem. Odstříkáváš po kojení? To by mohlo pomoct. My jsme v porodce po kojení drandily odsávačkou každý prso 15minut i když tam nic nebylo a po pár dnech jsem byla jak JZD Hoštice. 😀 A kolik denně vypiješ čisté vody?

pospecka
29. dec 2009

Holky, jak budete mít chvilku, vy co máte Beco, mohly byste mi prosím to Beco vyfotit "zevnitř"? Jo puntíkatý nemá žádnej vnitřek. Je prostě jen malýmu na zádíčka, mě to připadne divný. 😅

majamisutka
29. dec 2009

pospec tady máš beco po domácku 😀

https://www.youtube.com/watch?v=bWPN0YobKuk
achalteke
30. dec 2009

Nazdar bazar, Májo ten bederák u beca si dej výš, víc ho utáhni a Domču do něj jakoby posaď, ty nožičky a zadeček by měli tvořit písmeno M 😉
Jinak Akte co se nosítka chicco a podobných týče tak já osobně bych do toho šimona nedala ani na 5 minut, stejně tak nám říkal ortoped že podobný nosítka máme vyhodit, že to je pro děti úplný zlo, takže bacha 😉
toť k nosítkům a víc nestihnu

aktekram
30. dec 2009

pospec: no a je to tady, na nějaký testy autosedaček jsem se teda ještě nedívala, líbí se mi sedačky od chicca, u nás v obchodech mají jen chicco a coneco. Co je isofix???

kasenka: netuším proč nereaguje, však on ti v pondělí poví

achal: jsem s nosítkem od chicca spokojená, nosíme jen v nutném případě, určitě to není na časté používání ale jednou za čas nám přijde vhod. Malá je v tom spokojená. Měli jsme ho sebou na nákupech v polsku a na vánoce v ikey. Nemusela jsem tahat kočár. My jako děti jsme byli v kovových krosnách a taky jsme byli.

pospecka
30. dec 2009

aktekram: pokud to teď nedomotám, tak ISOFIX je bezpečnostní prvek. Některý nový auta jsou už továrně opatřený na karoserii úchytem pro dětský autosedačky a to se jmenuje ISOFIX. Takže ta autosedačka není jištěná jen bezpečnostním pásem, ale pomocí tady toho. Naše Fabča ten isofix má. Já jsem každopádně rozhodnutá pro tu MC Tobi. Má ji kamoška, tak ji pak až to bude aktuální poprosím jestli bych do ní Pospíka mohla posadit na zkoušku a když se mu to bude líbit, tak neváhám.
ad chicco a podobná nosítka: já jsem si ho taky chtěla koupit, ale těch pár korun mi nestojí za to, abych malýmu na celej život zničila nožičky.

achalteke
30. dec 2009

Akte on na nějaký sem tam nošení se to asi dá, ale já když v tom ty miminka vidím 😝 ....jinak ještě nás varoval na nošení miminek dopředu obličejem, že jim to prý ničí celou kostru a to i v šátku...
My jsme dnes měli zajímavou noc: v deset večer šimon zavřískal tak, že honza jak selekl spadl vedle ze židle...chudák asi se mu něco zdálo, v 11 se vzbudil se šíleným řevem, kozu nechtěl, nic prostě řval jak blázen, nakonec usnul přitulený u mě no a spal až do tří a to pak dlabal asi půl hodiny obě prsa. Takže vydržel nějakých 8 hodin bez jídla, což nahrává tomu, že až tak nutně v noci jíst nepotřebuje 😅 , ale místo toho řevu ať se budí raději co dvě hoďky to bylo fakt děsný...jestli zuby, nevím 😖

pospecka
30. dec 2009

ema: ta sedačka Romer má ISOFIX v testu byla ohodnocená 2, MC Tobi nemí ISO a měla 2,1. Nevím jestli ta s iso půjde do kachny. 😅 Já chci bez ISO at to můžu dát i do jinýho auta.

aktekram
30. dec 2009

Pospecka: tak to se musím poptat zda náš tříletý peugeot to má. Předpokládám že se pásem z auta to ze zadní strany připne a dítě už je připoutáno jen popruhy na sedačce, že?? Nepoutám jej ještě pásem přes.

Achal: obličej dopředu jsme nenosili. Máš to s čím srovnat, já ne. Bylo nám to oběma pohodlné.

My včera taky plakaly ze spaní, asi se jí zdálo jak jí píchli naušnice. Zavřený oči a pláč, u nás pomáhá pohlazení, pak držení mou rukou na hrudníku a za minutku za dvě je klideček.

pospecka
30. dec 2009

achalteke: S.O.S Ty umíš dobře německy že? 😅

pospecka
30. dec 2009

akte: náš 5ti letý SCHADEWAGEN Fabča to má, tak by 3letej Pežó taky mohl.

achalteke
30. dec 2009

ehe dobře no nevim no 😅 warum?

aktekram
30. dec 2009

hoďte odkaz na ty testy

pospecka
30. dec 2009

akte: já mám výsledky z dtest.cz, ale je to přístupný jen předplatitelům - já 😅 , tak by ti odkaz nepomohl. 😖

pospecka
30. dec 2009

acha: IP 😎

katwind
30. dec 2009

achal, ty máš brouka hodnýho v nosítku? Já mám ergo (údajně zdravé neškodné nosítko), mám i šátek, ale brouk mi ve všem řve a nechce tam být, snaží se z toho vymanit☹

ivca08
30. dec 2009

Ahojky,
ad Beco - maji mas dobre tu novorozeneckou vlozku? - ja kdyz ji tam dam, tak to malyho jakoby podsadi a ty nozicky mu to samo zvedne. Prijde mi, ze uz je mu jakoby mala, ale asi je to prave to, co ma delat. Z tech fotek mi fakt prijde, ze tam domca hrozne visi, zkus to vsechno vic utahnout. To je asi nejspis ten duvod, proc se mu to nelibi.

ad spanek - u nas posledni noci sileny, asi to bude tou virozkou. Spi sice od osmi, tak zhruba do tech pul druhy az dvou v kuse, ale pak je vzhuru po hodine i min a vrti se a mrzouti, tak si ho nakonec stejne vzdycky vezmu ke koze, protoze asi fakt hleda me, jak mu neni dobre. A strkat dudlika atd. by asi bylo tak na 2 hodiny uspavani pro ten 45min. spanek, to bych fakt asi padla. No a v sest vstaval broucek absolutne vyspinkanej a chtel si hrat 😒

ad sedacka - ja premyslim, ze vyndam novorozeneckou vlozku a vy uz vybirate vetsi. V ty vlozce mi tam prijde uz strasne nacpanej, ale kdyz jsem ji nazvedla, ze ji vyndam, tak mi prislo, ze je to najednou hrozne hluboky a ze tam bude zapadlej a spis sedet a to fakt nechci, tak nevim co s tim.

achalteke
30. dec 2009

kat jo on řve když ho do beca upínám, jak ho zvednu tak je okamžitě v klidu a usne většinou do 5 minut (narozdíl od kočárku, kterej myslim že nesnáší), v šátku byl zatím dvakrát a vždy ho to uklidnilo, neusnul ale byl v klidu a po tichu si mručel 😉 ..zkus jinej úvaz, některý děti některý úvazy nesnášej (šimonovi vadí svislej úvaz, kolíbku miluje) no a pokud honzíka ještě zavinuješ (jako já) zkus se svlíknout do podprdky a jako bokem si ho dát jakoby k prsům (laicky - aby ti je jakoby čichal) a hlaď, houpej, dej dudel nebo i zpívej - geniální utišovadlo 😉 ...jo a jak dopadla hospa, zvládl to malej z flašky?

Ivčo my už jsme novovložku vyndali jak z beca tak z autosedajdy 😉

ivca08
30. dec 2009

Achal, kdyz vy jste proti nam obrici 😀 😀 Pisou do 7 kilo a my jeste nemame ani 5,5 a me prijde, ze je tam pak jakoby lip a pevneji usazenej. Takze ji tam zatim jeste necham. Ale u ty autosedajdy nevim, asi ho tam zkusim dat bez ni a kdyby byl hodne moc zapadlej, tak ji tam holt jeste vratim.

S tim rvanim pri upinani jsme na tom stejne. Rve kdyz ho davam do baby vaku, tam si jeste porve chvilku kdyz ho nosim a behem chvilinky spi.

majamisutka
30. dec 2009

ivco já myslim že na tu novoroz vložku je už dost velkej, má 7 kg a 65 cm 😅

a jinak Domčovi vadí že je přikurtovanej, on řve i v autosedačce dokud neusne, nebo ho musim něčím zabavit.
Ale houpání má rad, tak by se mu v becu mělo líbit.

majamisutka
30. dec 2009

a v autosedačce NV už nemáme hodně dlouho 😀 pomalu nám začíná byt mala i autosedačka 😀 ale nechci ho cpát do velké dokud se sam neposadí. Ikdyž oni jdou i polohovat né?

ivca08
30. dec 2009

majo, tak to joooo 😀 😀 Ja to brala podle naseho strizlika. Kazdopadne bych ale vic jakoby pritahla ty popruhy od ty hlavni kapsy, aby ho to podsadilo a uz to zapnuti mu lehce prizvedlo zadecek a pak kdyz si ho das na sebe, tak mu zvedni nozicky, aby te jima jakoby objimal. kolem pasu.

aktekram
30. dec 2009

maja: nám taky čouhají z vajčka nožičky, máme vajčko jen do 11 kg. Právě že jsou i polohovací autosedačky a na mě působí lépe než vajčko. Nebyla by v tom tak zapadlá

rpinguin
30. dec 2009

ema, kde sa na MACu aktualizuje? Myslim, ked mam dlho otvoreneho kona a chcem vediet, ci sa za tu dobu nieco popisalo...

rpinguin
30. dec 2009

Achal, Hartan je predsa super 😉 , ale len VIP 🙂
Mauik, taka nemecka znacka kocaru: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
a Maxik je na chrbte v manduce.
Inac ja si nemozem pomoct, ale mne sa to nosit v zime nechce, ja radsej kocar a nosit zacnem v lete 🙂

mauik83
30. dec 2009

dle mě se teda už žádné naše mimčo nevleze do novovložky v Becu... Když už ani Dorka ji tam nemá... 😀 😀 😀

rpinguin
30. dec 2009

pospec, ty si to nechala aj Achal prekladat? Si sa chcela poistit? 😀 😀 😀 😝 alebo testovat, co vieme?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre