V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
2. nov 2009

lynn nenavazuje🙂 muzes kdykoli chces🙂

leninek99
2. nov 2009

Ahoj mamky,

jak se daří??je něco nového??dlouho jsem tu nebyla,není nějak na koníka už časík☹

mi už máme pomalu 3,2kg🙂

aktekram
2. nov 2009

Ahojky,
sluníčka já si jdu dnes za vámi vylít srdíčko.
Byli jsme s Petruškou na rehabilitaci na kontrole, měli jsme jít dnes naposled a pak už útrum. Cvičíme vojtovu metodu už od příchodu z porodnice.

Ale nemáme dobrý nález, když myška leží na zádech, zvedá nožičky, reaguje na hlasy, na hračky, strká si pravou ruku do pusy, otáčí hlavu na obě strany - chová se tak jak skoro tříměsíční miminko.
Když ji ale otočíme na bříško, měla by už zapojovat ruce, snažit se mít dlaně v úrovni ramen, jakoby tlačit do podložky, aby pomohli hlavičce ji zvednout. To nám nedělá, leží, hlavu jen na jednu stranu, vůbec se jí na břiše nelíbí, ruce má podél těla - chová se tak jak šestitýdenní miminko!!! Což je špatně.
Máme nový cvik, dosud jsme cvičili 2x denně cca 4-5minut, a od zítra začínáme nový cvik a budeme cvičit 1x denně 15 minut, což je strašně dlouhá doba.
Tak jsem si myslela že už bude dobře a začínáme skoro od znova. Je mi smutno.
Napište mi něco hezkého ať se z té depky dostanu, díky..........

marketka.27
2. nov 2009

akte neblbni, vždyť se narodila tak brzy a malilinkatá, má přece nárok si v něčem dát i trochu načas. Bude to dobré, uvidíš, ve všem ostatním je moc šikovná, všechno dožene, hlavu vzůhru, neboj.

aktekram
2. nov 2009

market: ještě před třemi týdny byla v pohodě, už to vypadalo že skončíme a toto vnímám jako kok zpět

emamamamu
2. nov 2009

akte smoulo ty se neradujes, ze neco Petruska umi jako trimesicni miminko, ale si nestastna, ze jednu blbost neumi
?🙂 a co bys po ni jeste chtela? at lusti sudoku a chodi do obchodu pro snidani?🙂 vzdyt je to tvoje malilinkate miminko, tak ji dej cas a vsechno dozenete!!! hlavu vzhuru, pac kdyz nejde o zivot, tak o hovno jde! 😉

gabulka26
2. nov 2009

ahoj akte.na to,aka drobucka sa petruska narodila,je velmi sikovnucka.ved aj deticky narodene v termine robia nieco skor a nieco im nejde vobec.mam kamaratku,ktorej mala si vobec neobzerala rucky a nozky a napriek tomu je to krasne zdrave a velmi sikovne dievcatko.takze akte hlavu hore,Petruska je krasne sikovne dievcatko a my jej drzime palceky a posielame jej pusinky!! 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

marketka.27
2. nov 2009

akte, vždyť Petruška je v pohodě i teď, to že se vymyká tabulkám v jediné věci - to přece nic neznamená, zase bude dobře.

mauik83
2. nov 2009

akte - hlavu vzhůru, zatnout zuby, cvičit, cvičit, cvičit a bude vše ok! 😉 sportem ku zdraví! 🙂 z P"etrušky bude jednou gymnastka, protože už to bude mít všechno natrénovaný!!!!! 🙂 😲

aktekram
2. nov 2009

Ema: náhodou už je velká holka 🙂 jo zas to bude dobré, jen se nám to o nějakou dobu protáhne, já už jsem tak chtěla mít klid

mauik: jo cvičit budeme až se bude ze mě maminky kouřit, kdyby jste ale slyšeli jak moc u toho křičí, za celý den nezabrečí, ale u cvičení to je něco. Schválně vám to natočím a pošlu ať si to můžete představit.
Máma(já) měla za dětství 3x zlomenou nohu a sportovat ji zakázali, takže nechci z dcery sportovkyni

emamamamu
2. nov 2009

akte ale porad je to malinkata holcicka..az ji bude tricet, tak budes vzpominat na to malinkate miminko, co trenovalo na olympiadu...! 😉 😀 😀

aktekram
2. nov 2009

A taky není to jen cvičením musím si dávat pozor a chovat ji jen na své pravé ruce, tak aby se dívala na mě směrem doleva, krmit ji z její levé strany, mít podloženou hlavičku, víc ji pomáhat a svaly napínat.

Asi mě spíš rozhodili ty následky kdyby se to ještě víc zhoršovalo, asi mi fyzioterapeutka ukázala jen špatné příklady. Chodili jsme na kontroly 1 za tři týdny a teď jdeme ve čtvrtek znovu, takže 2x do týdne.

aktekram
2. nov 2009

ema: ty tak umíš dodat energii, úplně obdivuji tvé senzibilní účinky, mohla by jsi se tím živit 😉
je to super, že vám to můžu říct

doma mi řeknou joo budete víc cvičit, ale když cvičíme tak všichni utíkají, protože jim to trhá uši, a já to musím vydržet, tak ráda bych jim kolikrát řekla ať si to jdou zkusit ji takhle trápit.

emamamamu
2. nov 2009

market netrapis ji, delas to pro jeji dobro a ona to vi..🙂 vsechno bude dobry, fyzioterapeutka at si strci spatne priklady do riti...😅
nemuze byt vsechno krasne a uzasne a ruzove...🙂 mala je bombova, tak nekde si to odsrat musite.... 😒

akinom55
2. nov 2009

Akte hlavu hore a pozeraj sa nato, čo už všetko Petruška dokázala... na svet prišla taká úplne malinkatá, drobulinká a zraniteľná .... statočne bojovala už v nemocnici, papkala a váhu pekne dohnala, teraz sa snaží cvičiť a proste najprv ide jedna strana, potom pôjde druhá strana... však ten tvoj drobeček už toľko toho dokázal, že má môj obdiv takto sa s tým rýchlo poprať... teraz jej musíš trochu pomôcť a uvidíš, že výsledky na seba nedajú dlho čakať 😎 Mne od malička hovorili, že pre krásu sa musí trpieť, asi je to fakt údel žien, že v živote si toho musíme viacej preskákať a podstupovať....neboj prídu ešte horšie chvíľe a viacej plaču (diktáty a veľká násobilka) a na vojtovku budeš ešte spomínať 😝

petrajurinova
3. nov 2009

😀 Dobré ráno.
Dnešní noc byla trošku rušnější než ta včerejší, ale celkem v pohodě.

Rping, s tou podobou mezi dětmi to zkus posoudit sama, já bych řekla, že podoba tam je, i když Isa je o něco větší puclík. https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Kasenko, my ven v dešti jdeme, jenom když někam nutně potřebuju zajít. Malé se v kočárku nelíbí ani když je hezky, natož když má být skovaná pod pláštěnkou - to mi důrazně vysvětluje, že tam být nechce.

Markétko, tak to tě obdivuju, takové dlouhé procházky. K Odře asi ještě dlouho nedojdeme. Ještě jsem nebyla s Isou ani v Bělském lese a to je podstatně blíž - nějak si nedokážu zorganizovat čas a taky jsem nějaká líná.

Emo, bodíčko 50? To by měla Isa malé už při narození. My teď vytahujeme dupačky 68 (62 má nějaké krátké, ale bodíčka 62 jsou ještě bez problémů, asi má Isa dlouhé nohy 😀 ).

Akte, maličká je šikovná a co ještě neumí, rychle dožene.

bibi78
3. nov 2009

Akte, myslim, ze Ta zbytocne vystresovali. V prvom rade je Tvoja malicka predcasne narodene dieta a pri nich sa neda uplne drzat tabuliek, lebo podla spravnosti su vlastne o tie "nedonosene" tyzdne mladsie. Za druhe, mala toho vie dost, viac ako moj maly, ktory sa narodil len o 2 tyzdne skor a teraz ma 10 tyzdnov. A za dalsie, netrebna zabudat, ze "ceskoslovenske" zdravotnictvo je jedno z najprisnejsich! Nikde nie su "pacienti" tak ostro sledovani, ako u nas. Ked som ja mala tehu cukrovku, tak som na radu svojho doktora ani z polovice nerobila to, co kazali slovenski/ceski doktori tehulkam tu na koniku. A ked som nasej pediatricke spomenula, ze maly este nepasie koniky a neopatuje usmev, nevie si chytit hracku, ani sa natahovat za nou, tak sa na mna pozrela ako na blazna a povedala prekvapene, ze "ved on je este malinky, ved ma len 2 mesiace". Takze, neboj, mala je sikovna a netreba stresovat z nasich doktorov. 😉

ema, 5O body az doteraz? wow, to musi byt Dorinka taky maly oriesok 😵 . My nosime na 3 mesiace, ale uz sme v nich ako hurky, takze radsej si obliekame 3-6 mesiacov. A dupacky nosime uz len 68! Ta plienka zaberie vela priestoru 😉 😀

kasenka, presne ako pises, kedy by sa Terezka mala naucit vsetky tie veci, ked je zaneprazdnena spanim, papanim alebo plakanim? neboj, vsetko pride, ona sa utisi a bude Ta stale prekvapovat novymi zrucnostami 😵 . aj moj maly bol donedavna velky spachtos, tak nestihal, ale teraz, ako je castejsie prebudeny, sa tak rozhovoril... a naozaj sa rychlejsie uci nove veci. netreba sa stresovat mudrymi knizkami, ani nasimi doktormi 😉

kasenka228
3. nov 2009

Ahoj holky, musim nahlasit, ze vcera vecer se na me Terka asi jednou usmala, pisu asi, protoze to pak uz odmitla zopakovat a dneska zase nic... jinak vcerejsi den byl pohodicka, skoro cely den prospala, a taky se to podepsalo na noci, byli jsme vzhuru asi do pul druhy, takze noc zase nic moc.
Vcera prinesl manzel pujceny kolotoc nad postylku, hraje, sviti, je moc pekny, myslim, ze se Terce libi, celkem se zajmem ho chvilku pozorovala, ale aby pod nim usnula, to zase neee.
Akte, moc drzim palecky, at se mala rychle zrehabilituje. My jdeme na neurologii kvuli predilekci hlavicky pristi ctvrtek, tak se docela bojim, co vsechno nam tam najdou. Jak probiha to vysetreni???

kasenka228
3. nov 2009

Jo, holky, nevim, jestli mate jeste nekdo problem s odrihnutim, ale tohle fakt pomaha: http://www.novorodenec.sk/page.php?sekcia=clank...

amulet
3. nov 2009

Akte,
neboj, ze svého okolí znám spoustu miminek, kterým se na bříšku nelíbilo ani v půl roce, kdy skoro měli začít lézt. A co se stalo? Nic. Každé miminko se vyvíjí jinak. Náš Matýsek v půl roce začal lézt, na bříšku byl skoro pořád, v 7 měsících stál, ale sedl si až v 9 měsících... Jiná miminka v půl roce seděla, třeba nikdy nelezla, jen se plazila nebo válela sudy a pak se postavila a začala rovnou chodit. Oni mají prostě doktoři dané, že tak by to mělo být, ale ne všichni jsme podle tabulek...
My už taky lepší, ještě včera jsem měla hrůzu, že malá nepije, pořád spinká... Tak se to během odpoledne zlepšilo a dnes už se směje, povídá, v noci byla u prsa skoro pořád. Snad i to kojení zase bude v pohodě. Nikdy bych neřekla, jak obyčejná rýma dokáže potrápit.
U nás chumelí...

emamamamu
3. nov 2009

holky ja uz vim, co bude dorinka az bude velka!!! 😵 😵 😵 😵

Stripterka 😀 😀 vzdycky kdyz ji svliknu, tak se zacne smat a kroutit 😀 😀 😀

kasenka228
3. nov 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mauik83
3. nov 2009

naše nela při rozbalení začne prdět, kakat a čůrat, tak co z ní bude??? 😀 😀 😀

Nela včera nechtěla zabrat, trdlila jsem s ní až do půlnoci, pak když zabrala a já si lehla, po 2 minutách slyšim, jak se pokakala, hrozně moc, tak si představte to dilema 😀 nakonec jsme ji přebalila, naštěstí zase hned usnula, no a za 10 min začal štěkat sousedovic pes a náš magor se přidal, takže mi ji zase vzbudili, hovada 😠 ale už byla tak unavená, že do 10 minut zase spala. No a ted dospává ten večer 😀 sůva jedna 😠

aktekram
3. nov 2009

Holky moc díky, jste super!!!!
Kasen: nevím jak probíhá vyšetření, my na neurologii nikdy nebyli, a to už jsme prošli spousty odděleními.
Vyšetřuje nás jen rehabilitační sestra, která mě učí jak vojtovku cvičit, možná by doktor měl jiný názor. Ale cpát s k němu na konzultaci nebudu.
akinom: diktáty a násobilka byla úžasná, snad bude mít Peťka hlavu po mě a u učení plakat nebude, já si chodila hrát ven (s kamarády) za trest - to byli muka, ale pak jsem zase nechtěla jít domů. Neuměla jsem se zkamarádit.

majamisutka
3. nov 2009

Domča je taky nejraději nahatej 😀

Od včerejška mi ale odmítá pravý prso a nevim proč. Když ho přehodim na druhou stranu, tak normálně sosá.
Nechápu, co ho tak najednou popadlo, nevim proč mu to to pravý nechutná, nebo nevoní?? ☹ ☹

kocanda2009
3. nov 2009

dobre dopoledne,
akte - drz se a neboj, plac je to jedine jak se muze miminko vyjadrit, neber to jako ze breci ale jen jako ze komunikuje
ema - Damianek taky miluje kdyz ho svlekam....dneska jsem ho musela uz obleknout aby nenastydl a on zacal vriskat ze jak si to predstavuju ze mu cpu to bodycko...jinak velikost 50 je u nas tak pro plysaka..mi nosime 56,62, zalezi na strihu jelikoz pouzivame ty latkovky...body z tesca bysme museli mit tak o cislo vetsi...
kasenka - odkaz je to hezky ale kdyz ho takhle chytnu tak okamzite blinka...pritel vynalezl svou metodu - zvedne ho, zpatky polozi na zadicka a opet zvedne...tak blinka min 😀 😀 😀 😀
jo v noci mne damianek nadherne poblinkal postel - krasne si odrihnul a pak mu to vylitlo misto na plinku na mem rameni za mne na postel...
mauik - prdeni, kakani, curani je preci znamka toho ze je mimco zdrave - ten nas to nekdy po ranu dela taky...

ewwe
3. nov 2009

baby moja tak chripi pri dychani, ja som prechladla pred troma dnami, som si myslela ze sa nenakazi, ale asi sa uz stalo, co mam robit?? teplotu nema, iba tak chripi ked dycha

kocanda2009
3. nov 2009

taky mame trosku problem pri kojeni - Damianek hrozne chce jist ale pak ho neco zaujme a cuci a nepije ale jak mu prso vezmu tak se vzteka ze chce jeste
vcera jsem si poridila chranice bradavek - ty co jsou do podprsenky mi fakt pomohly aby se bradavky hojily (ty mam od medely) ale takove ty co se pouzivaji primo pri kojeni jsem hned odlozila jelikoz tu bradavku mam rozpraskanou presne v miste ohybu kde za to prcek stejne taha... ☹ ☹

majamisutka
3. nov 2009

akte, Jste obě holky šikovný 😉

majamisutka
3. nov 2009

😀

kdo by potřeboval .....

http://www.hodinovymanzel.webzdarma.cz/home.html

😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre