V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

aktekram
27. jan 2010

A u nás v regionu vyhlásili mimořádný stav v Přerově se zákazem vycházek a omezení větrání, kvůli prachu v ovzduší. Ikdyž je to pouhých 17 km od nás, tak mi to taky budeme dodržovat 😀 😀 😀

wwcko
27. jan 2010

Aj ja som pocula ze max je -5°. Vcera bolo presne -5° to som vonku bola. sice som mala pocit ze mi odpadne sanka a lica sa mi prepadali do vnutra 😀 Ale dnes som si neni ista.a to je naschval vonku krasne 😠

maja ja som plavaie koli zime odmietal a do jari bude k nam choit pani plavcicka. vanu mame velku tak povedala ze dva mesiace v nej este urcite odplaveme 🙂

Market vy ste horolezci, horolezkyne, horolezcata 😀 Ja chodim len raz denne, som si tak nejak zvykla v tomto pocasi, ale na zaciatku som bola tiez 2x. Prvy krat rano o pol desiate Martina odprevadit na autobus aby nesiel poza skolu 😀 a potom o pol piatej pre moju mamku na zastavku, to sa vracia z roboty, ideme spolu nakupit a pomaly domov. teraz chodim uz len o tej pol piatej.....

Inak vcera som bola kupovat vecsiu capicku. mame 40, ale zacina nam byt mala tak som kupila rovno 44 a troku nam odstava z hlavy 😀

katwind
27. jan 2010

Holky, jen se přidám...jelikož moje dítě doma prostě nespí, tak já jezdím za každého počasí... U nás je - 14 a za chvíli vyrážíme😉

aktekram
27. jan 2010

Pospec: nemám se s čím pochlubit 😠 , zatím stále nic, bojuju. Zvýšená teplota je jen v noci (dnes už i u manžela), u někoho marodí děti a u nás je dítě zdravé a rodiče marodí. Vždycky musíme mít něco extra.
Jen raaní stoupnutí na váhu mě strašně vyděsilo, mám -4,3kg než před těhu. Za chvilku budu průsvitná 😠

wwcko
27. jan 2010

😀 😀 😀 😀 😀 a ja mam problem s -9°a vy mate -15° som trapna 😀 😀 😀 😀

Pospec myslis ze akte......???? 😵

pospecka
27. jan 2010

U nás je mínus 11,9 a my pojedeme autem, který bude nějakou dobu nastartovaný a vytopený. Jinak bych Zdeníka ven taky nebrala. To stejný po plavání, Zdeník až do vytopenýho auta. 😎

pospecka
27. jan 2010

wwcko: myslím 😎 , ale nevím. Vypada to, ale časově to neodpovídá. 😀

wwcko
27. jan 2010

posp Zdenda je cely Zdenda 😉 🙂

aktekram
27. jan 2010

těhu test nemám koupený 😔 😔 😔 (jestli myslíte toto)

ivca08
27. jan 2010

mauik - market ma pravdu. Čerpas rodicak a zaroven dovolenou, takze vlastne efekt je, ze ti ji proplaceji, akorat postupne, socku to nezajima. Taky jsem to nechapala, ze mam i celou 2010 -mela jsem za to, ze ji budu mit pomernou cast (za leden, co jsem na MD, protoze ta se pocita pro dovolenou, jako kdyz pracujes a za unor co budu jako na dovoleny 09), ale pry dostanu celou, zrejme nejakej bonus od zamestnavatele

olalka
27. jan 2010

my sme vonku kazdy den, minimalne aspon na balkone. cez pusinu jej davam tenky sal, alebo plienku, aby nedychala taky ostry vzduch a cez budu prehodim plienku. do kocika davam chuvicky- je tam aj teplomer a pod tou plienkou ma vzdy tak o 5 stupnov teplejsie, takze pohodka 🙂

marketka.27
27. jan 2010

akte , posílám ti 5kg živé váhy, bereš😉?

wwcko, nedej se zmást, mému chlapovi včera hráblo, rozhodl se, že je u nás zima (máme v bytě 23 st. ...) a vytopil ložnici na 26st. Úžasné. Dnes mě od rána bombarduje dotazy, co že mi je a proč jsem v noci nespala. Já to přežiju, ale myslím, že Karince to taky moc nevyhovovalo. Taky spí raději v chladu. A to mi ten můj chlap, když jsem k němu kdysi poprvé přijela, nedal na spaní ani deku a musela jsem si říct. On se totiž nepřikrývá, mu je teplo. Tak nevím, co s ním je, taková změna najednou. Buď na něj něco leze, nebo stárne 😲

wwcko
27. jan 2010

Baby a ako to je ked nechcem nastupit doprace, ale mat rovno druhe? Chcem ho mat az po troch rokoch aby som si co najviaz uzila Ninku. Tak musim byt uz tehotna po tych troch rokoch, alebo uz musim byt tych 6 tyzdnov pred porodom? Lebo ked budem tehotna tak to som prace schopna, no len ak by mi drdala neschopenku.....

akte ja si myslim ze je este cas. Uzi si Petrusku a dalsie pride ked bude na to spravy cas 😉

majamisutka
27. jan 2010

akte ty jsi těhotná ? 😕 😕 😕 😕 😕 😕

aktekram
27. jan 2010

wwcko: se doma nudím tak myslím na ptákoviny 😀 😀 😀

wwcko
27. jan 2010

este ze som sem dnes prisla 🙂 takze ked mne konci maerska vo february/unor tak tie dva mesiace a som bola ako keby v praci a mam narok na dovolenku? dobre chapem? tak takato pracovna cinnost sa mi paci 😵 😀 Tak to hned vyzistim ci je to tak aj u nas.

Market spalnu mame tiez stdenejsiu ako ostatne izby. zavrieme vzdy dvere vyvetrame si tam a potom ideme spat 🙂 ale kolko °C to netusim nemame teplomer 🙂 Ale ked mi pridu chuvicky 😵 jaj uz sa na ne tesim.

aktekram
27. jan 2010

maja: pokud jsou: horečka v noci, týdenní zácpa, křeče v břiše, bolest hlavy známky těhotenství, tak určitě jo 😀 😀 😀 😀

aktekram
27. jan 2010

u nás v obýváku máme 26° a v ložnici 24° míň to nejde, s Petruškou se přetahujeme o peřinu tak je nám akorád 😀 😀 😀
(teplotu měříme jen podle chůviček - trošku dražší teploměr) 😀 😀 😀 😀

majamisutka
27. jan 2010

my máme v noci v ložnici 19 °C a pak i 18 °C
a přes den max 21 °C
a někdy i 2x za noc na chvilku vyvětrám, aby tam byl čerstvý vzduch.

olalka
27. jan 2010

wwcko, objednala si ten angel care? a 401 ci 301? ja mam 401 a som maximalne spokojna 🙂

majamisutka
27. jan 2010

olalko, my máme taky tu 401 😉

olalka
27. jan 2010

super vec, nie maja ? 😉

marketka.27
27. jan 2010

majo, to mi vyhovuje, budu u vás spát 😀

wwcko
27. jan 2010

olalka 401 a nasla som ju za super cenu 😵 http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2025... Nemaju ho na sklade tak musim pockat kym im pride do obchodu. A uz som ti tak vyhliadla aj capicku http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/17823 🙂

mauik83
27. jan 2010

mě dr. říkala ven s mimčem v jejich věku max do -10°C 😉

v ložnici máme taky zimu, ale teploměr též nemáme... 😠

a dneska v -20°C teda rozhodně budem doma!!! 😲

já mám max 10 dní dovči z lonska, takže letošní se mě asi netýká... a ani na pracáku jim nebude vadit, když budu čerpat najednou? socce to je fuk, když nevyplácí rodičák, ale co UP? mam jim to říkat??? 😕

ivca08
27. jan 2010

maui - nemusis, tou sockou je myslenej i pracak. Je jim to fuk, ze mas dovcu.

Jinak bacha na ty plinky pres oblicej a plastenky holky. Jak dychaji do ty plinky, tak se tam srazi vlhkost a namrza to, coz hrozi omrzlinama. A plastenka pry taky zadrzuje vlhkost uvnitr kocarku a to v tehle mrazech neni dobry.

mauik83
27. jan 2010

tak díky všem zúčastněným za rady 😵

posp - nene, ještě jsme nezkoušeli, K měl dnes ranní směnu, taak jsem nechtěla riskovat, že bych tu s ní trdlila do půlnoci sama... 😅 v čems ho prala, že tak hezky voní??? 😉

a volala jsem na UP, musime tam osobně i s tatinkem, pže maj od novyho roku novy formuláře, kde je i podpis tatínka... tak se tam asi zítra vypravíme, pokud se mi podaří ho dopolko vytáhnout z postele... 😅

a dneska je mi teda zima i doma a to tu máme 23° 😅 si asi přitopim... 😅 😅 😅

ivca08
27. jan 2010

podpis uz byl i na tech starych (nebo mi pani uz v zari dala novy, coz se mi nezda), stacilo kdyz to podepise domaa da ti s sebou svoji OP

kdo mate u sebe naseho hodnyho Adamka, tak vratit a prijedte si pro to rvouci dite, co se uklidni jen u prsa, takze kojim po hodine 😠 😠 😠 !!!!

wwcko
27. jan 2010

Mauik ja som podpisala Martina a nikto to neriesil, ale je pravda ze na UP mam znamu, tak to asi neriesilo ona 🙂

zinevra
27. jan 2010

holky resite nektera vypadavani vlasu (ne u miminek ale u vas). neni to zas tak hrozny, ale vadi, ze je ma mala pomalu vsude 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre