V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
26. okt 2009

majo po jednom veceru se neodnauci sat mlicko...🙂 vim z vlastni zkusenosti🙂

majamisutka
26. okt 2009

vždyt já neříkám, že všechny, ale většina:

Děti úplně klidně pijí dokrm z lahvičky a střídají to s maminčiným prsem. Jsou ale i děti, které i po jediném napití z lahve odmítnou prs už napořád.
Je třeba si uvědomit, že sání z lahvičky je pro dítě mnohem snazší, než sání z prsu. Při tom je nutné podotknout, že vůbec nezáleří na tvaru cucáku, může mít tvar podobný mámině bradavce, nebo úplně jiný, dudlík je prostě dudlík. Z lahve teče mléko téměř samo a miminko se nemusí snažit, stačí jen polykat. Naproti tomu sání při kojení je namáhavé, dítě při něm tvrdě pracuje jazykem, který vykonává vlnivé pohyby od špičky ke kořeni, které vytlačují mléko ze zásobních sinusů mléčné žlázy přes vývodné kanálky až do úst kojence. Když mu maminka nabídne lahvičku, stačí v podstatě pouze polykat a jazykem jen trochu přidržovat dudlík. A kdo by se namáhal, když po přiměřené době pláče a smutnění stejně přijde mamka s lahvičkou...

emamamamu
26. okt 2009

tak ja znam teda dost holek, co koji i davaji z lahvicky a deti normalne pijou..tak mam kolem sebe asi pocetnou mensinu😀

majamisutka
26. okt 2009

Já to mám ještě tak, že ještě malýho na hlídání nikomu půjčit nechci. Jednou tedy ho hlídala moje mamka ale jen 2 hodiny, potřebovala jsem si koupit bundu a nechtěla jsem ho tahat do obchodáku a byla jsem pryč jen ty 2 hodky a už i tak jsem byla bez něj pekelně nervozní.

Nějak se od něj neumim odloučit ☹ zdá se mi na to ještě malinkej.

kasenka228
26. okt 2009

Ja myslim, ze to u kazdeho ditete fakt muze byt jinak, me kolikrat to mliko z prsu strika samo, ze z lahvicky by to mela mozna tezsi....

lynn77
26. okt 2009

no, taky myslim, protoze me taky doted strikalo samo, ze nemusela nic delat a ted se mi to nejak zmenilo a uz tak nestrika, taky se pekne u toho vzteka 😠

achalteke
26. okt 2009

Tak naše robě dostává zhruba ob den večer příkrm (nebo moje mlíko) z flašky a po prsu se vrhá pořád jako divej, naopak mi přijde že z flašky je línej tahat, z prsa to přece jenom teče více kanálkama 😅. Každé dítě je jiné.

achalteke
26. okt 2009

Holky setkala jste se některá s tzv. urátovýma skvrnama? Jedná se o oranžovou skvrnku v plínce miminka, v místě kam mimčo čůrá....my jsme ji měli jednou v porodnici a byla jsem z toho tehdy pěkně vyděšená, ale sestřičky říkaly že to nic není, že se tím jen něco vyplavuje...cca tak jednou za týden to najdu i teď v plínce, je to normální?

bibnka
26. okt 2009

Ahoj,

já si myslím, že naše děti jsou už dost "velké", aby se neodnaučily sát z prsu. Já bych se flašky nebála a pokud u nás bude krize, budu taky přikrmovat flaškou.

Emuš, to že nepoznáš, která partie Dorinku trápí, je normál. Já už mám druhé a když Tomášek pláče, prostě zkouším všechno. Když zrovna není čas na jídlo, to nemá cenu zkoušet nic jiného 😀 😀 😀

Já se ven chystám až v polovině března, kdy má matirutní ples moje bývalá třída, s kterou jsem začínala před Robinkem jako třídní. Tehdy nastoupila na šestileté gymnázium a letos budou maturovat. Pozvali mě, takže když budeme všichni zdraví, určitě půjdu.

achalteke
26. okt 2009

Přesně já to taky nepoznám ještě dobře, zkouším postupně prso, přebalit, vyprdět, dát spát, odkrknout, ponosit, pochovat - většinou z toho něco zabere 😉

bibnka
26. okt 2009

Achal: my to v porodnici měli celkem hodně. Ale nevím, jestli se to má objevovat i teď. Já bych asi raději brnkla dr.

bibnka
26. okt 2009

V bytě pod námi předělávají jádro a je to pěkný rachot. Celé dopoledne nic a teď když mi oba kluci usnuli, začali vrtat 😠 😠 😠

achalteke
26. okt 2009

Hm Bib taky o tom přemýšlím 😒 .....
Jinak malej byl beze mě už celou noc a půl dopoledne, dostával moje odstříkaný mlíko a naprosto bez problémů...problém jsem s tím měla jen já - psychickej, že nejsem s ním

dene
26. okt 2009

tiež som vyskúšala, aj keď drasticky odmietam držať doma fľašky, keď je dieťatko kojené, ale keď som išla ku kaderníčke, varovala mi ho kamoška a bola som strašne nervózna, čo bude, keď jej začne revať, tak ma napadlo, že mám naspodku šuflíka fľašku z klinik boxu, vyvarila som, odstriekala mliečko a nechala na osud děj se co děj....
a malý zareval hneď ako som odišla, takže kamoška sa mu prosíkala, aby skúsil, lebo on sa na to tak nedôverčivo pozeral, že čo.... a sľúbila mu, že to je naposledy, čo mu toto vyvádzame, tak si dal 40🙂))
ale prso v pohode, nič som nezbadala...
mimochodom aj mne strieka, až sa z toho dusí chudáčik...

bibnka
26. okt 2009

Já se přiznávám, že Robinek byl beze mě přes noc, až když jsem byla v porodnici s Tomáškem 😅 . Ne že bych ho nechtěla půjčit, nebo dát na hlídání, jenom jaksi není komu, když je celá rodina na Moravě. 😀

Ve středu se tam chystáme. Poprvé od začátku července, už se docela těším. konečně ukážu tomáškovi, kde maminka s tatínkem vyrostli 😉 🙂 .

Achal:brnkni, za to nic nedáš a budeš mít klid.

ivca08
26. okt 2009

ahojky z nemocnice, stav se lepsi, zitra bychom snad pry mohli jit domu 🙂
Jinak ja zacit zkouseni prsem, tak jsem skoncila, protoze to u nas zabira na kazdou "krivdu" i na ty prdy, ale to bych ho tam pak mela non-stop, takze prso je az nejvyssi inštance. 🙂

emamamamu
26. okt 2009

no ja bych malou taky nikomu nedala na hlidani, ale mame s Filem neco na praci, tak to vydrzi🙂 a ja taky🙂

akinom55
26. okt 2009

Ahojky,
tak ja som si dnes bez malej vyrazila na masáž 😎 jak ma bolí tá kostrč, tak mi to miestami vyráža i do krížovej oblasti, tak som si to nechala uvoľniť.... a súčasne som tam v tom centre stihla prihlásiť sa na kurz plávania s miminkom (je to vo vani za asistencie poradkyne, asi niečo ako Ema...)... my doma máme iba sprchový kút, takže proste plávanie vo vani musíme zaplatiť... snáď sa jej to bude páčiť, lebo doteraz sa tvári tak neisto keď je vo vode... a zároveň ma chlapík čo ma masíroval presviedčal, aby som išla na kurz masírovania miminiek lebo potrebuje model... je to 2 x 2 hodiny a tak nad tým uvažujem... takže ja som mala akčné 2 hodinky zatiaĺ čo tatino strážil... a ako bonus ma zadarmo naučil ten fyzioterapeut pár cvikov ako mám posilovať tie jednotlivé svaly od zadku, cez brucho a bedrá a pod aby ma toľko nebolel chrbát a kostrč....

petrajurinova
26. okt 2009

Ahoj.
U nás se střídání prsa a flašky nekoná a asi ani konat nebude, nějak si neumím představit, že bych měla od malé odejít nebo ji někomu svěřit na dýl než 2 hodinky a pokud to bude stejné jako s Bastíkem, tak dokud budu kojit, tak prostě nebudu schopná to mrně někomu svěřit na dýl. Bastík byl poprvé na noc u babičky v 9 měsících a i to se mi zdálo brzo. A co se týká flašky, tak tu doma nemáme a ani ji nechci kupovat.
A mlíko mi z prsou taky stříká skoro samo, takže to má malá s pitím náramně jednoduché 😎

ivca08
26. okt 2009

Jinak ja bez malyho byla nejvic hodinu, kdyz si ho ted uz nechali v nemocnici a ja jela domu sbalit veci a byla jsem jak bez ruky. A co se tyka piti z flasky, tak ja malyho 2 dny dokrmovala mym odstrikanym mlikem a je to bez problemu. A ted ze me tece rozhodne vic jak z flasky, takze nezlenivi ani omylem.

marketka.27
26. okt 2009

Tak to máme skoro všechny stejné, mně to taky z prsu teče líp než z láhve 😀 Párkrát jsem dala odstříkané mléko z láhve, když nechtěla pít ode mne (tehdy jí to asi teklo málo 😀) a teď dostává každý den z láhve čaj. Problém se sáním žádný nepozoruji.
S tím hlídáním je to stejné, taky nevím, jak to zvládnu, zatím jsem byla jednou u kadeřnice (to byla taky story - byla jsem u nějaké cizí, abych nemusela daleko a nebyla dlouho pryč, bylo to sice blízko u baráku, jenom za pětistovku, ale vypadám hrozně a ještě mi tam někdo přetřel barvou na vlasy bundu pověšenou na věšáku - zjistila jsem až doma) a to taťka s Karinkou kočárkoval.
V tom listopadu slíbila hlídat moje mamka, přijela by k nám, takže by to snad nebyl žádný horor, no nevím, manžel na mne tlačí, že na tu akci je nutné 😉 jít, moje první reakce taky byla, že v žádném případě, ale už jsem to přehodnotila.

marketka.27
26. okt 2009

A ještě mám jeden dotaz😉, jaký používáte sterilizátor na lahve, dudlíky, odsávačku apod.? Já jsem doposud vyvařovala, ale lahvičky vypadají, že jsem je našla u popelnice, strašně se to tím ničí, takže si nějaký sterilizátor budu muset koupit. Poraďte .... 🙂

rpinguin
26. okt 2009

Market, ja mam Avent....vyvaranie v hrnci sa mi tiez nepacilo, vsetko bolo akesi zabielene tym kamenom, ze som sa toho chytila a bola mi zima 😀
No holic by sa mi zisiel, mam to ako ostatu slamu a stale v cope. V piatok som si vlasy rozpustila a muz sa ma opytal, ci som bola u holica 😀 😕 Typicky chlap 😠

Co sa tyka pitia z prsa a z flasky, tak u nas ziadny problem nie je. Ja jej z flasky nikdy nedavam, nech neni mimo, ze mama ma aj prso aj flasku. Mama je prso a ocko flaska 😀 Zatial som malu nechavam len na 2h samu, ked mam kurz a zasadne len u manzu. No a teraz v piatok to boli 4h, ked som bola s babami vonku. Inde by som ju nedala. Maxika tiez nie, len u muza. Sice, ked som bola rodit, tak bola u nas svokra, ale bola v nasom byvanicku a dostala napisany zoznam, co moze a co nie 😀 A chodili kazdy den za mnou. Na Slovensko som povedala, ze pojde, ked bude rozpravat a bude mi vediet vsetko "pozalovat", co bolo 😝

marketka.27
26. okt 2009

Jojo, ping, v tomto se shodujeme, taky tu byli o víkendu tcháni a babička se ptala, jestli jim Karinku dáme na prázdniny, tak jsem statečně řekla, že až bude větší, tak jo, ale myslím, že to pěkně obrečím😀, taková dálka 😀
A jak ty sterilizátory fungují? To sterilizuje párou nebo horkem? Musím to nastudovat 😒

marketka.27
26. okt 2009

Jo a moje vlasy původně měly pěticentimetrový odrost, teď mají pěticentimetrový melírovaný odrost, efekt nula a ještě bunda v řiti 😠

rpinguin
26. okt 2009

no funguje to tak, ze tam das 90ml vody a zapnes, takze je to v pare a trva to asi 8min.
A to svokrovci uz chcu na terajsie prazdniny buduci rok 2011? Neni to nejako skoro? Alebo mysleli v buducnosti niekedy?
No ja neviem ani kde my skoncime, takze ani neviem ako to budeme my riesit s videnim, asi len cez skype 😀 To by aj stacilo 😀 alebo ved nech pridu, tak uvidia a ja to mam tak aspon pod palcom 😝

marketka.27
26. okt 2009

Takže žádné skvrny a tak? Tak to je super. A jaký je rozdíl mezi tím na el. a do mikrovlnky? Který je lepší?

rpinguin
26. okt 2009

do mikrovlny nemam, ale pocula som, ze to musi byt velka mikrovlna, aby sa tam ten sterilizator zmestil. Tento elektricky je fajn, ale celkom drahy. Tento mam
http://www.baby-markt.de/AVENT-PHILIPS+Express+...
skvrny tam nie su,
no ja padam von 🙂

aktekram
26. okt 2009

Ahojky,
tak mi jsme od prvopočátku na flašce, kojit jsem po měsíci nezačala. Co se týká sání hodně nám záleží na savičce už používáme č.2 a mám nachystané 3+. Sterilizuji v mikrovlnce, je to párou, flašky jsou hezké, savičky chtějí pořádně vyčistit jinak zůstávají od mléka. Přesně jak říká rping, naleješ 90ml vody přikreješ dáš do mikrovlnky a zapneš na 8 minut. V porodnici jsme měli el. Avent a taky dobrý. Je to stejný princip.

Petrušku půjčuji babičkám jen na kočárkování na cca 1,5 hod. jinak jsem od ní na delší dobu ještě nebyla. Kadeřníka bych potřebovala jak sůl.

ewwe
26. okt 2009

tak my zasa po super noci, mala plakala do pol 12, uz nie do 1 hod 😝 , asi ten casovy posun, ale potom spala do 6hod, asi z toho vycerpania

no a k tomu kupaniu kazdy vecer, ja kupem kazdy ale nie kazdy vecer s mydlom,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre