V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
24. nov 2009

maja: já mám tchýni v pohodě (pokud se tak dá označit stav, že v přítomnosti Zdeňulky "nevidí-neslyší" a věnuje se pouze jemu, ale to dělá i moje mamka 😀 😀 😀 ) , ale chci bydlet jen se "svou rodinou". Nechtěla bych bydlet ani s mojí mamkou. Můj názor je, že tchýně pod střechou nedělá dobrotu, ať už moje nebo Zdenkova.
2x do měsíce????? My bydlíme všichni (moje mamka, Zdenkova mamka i my) na jednom sídlišti a když Zdendu týden nevidí, tak už má velkej Zdeněk řeči, že mamka malýho neviděla už taaak dlouho. 😒

majamisutka
24. nov 2009

no my máme tu výhodu, že moji rodiče bydlí na druhým konci Prahy a jeho zas za Prahou, ale i tak na vzdálenost je to stejné k oběma asi 40 min autem.
S bydlením souhlas, nejlepší vztahy se udržujou na dálku 🙂

petrajurinova
24. nov 2009

Pospec, taky máme obě babičky na sídlišti "v dosahu" a obě toho dostatečně využívají - co druhý den tu je jedna nebo druhá 😖 . Asi začnu hledat bydlení na druhém konci republiky.

pospecka
24. nov 2009

petra: taky jsem si říkala, že volba lokality neni ideální, ale když to je nej sídliště v Brně. 😅

bibnka
24. nov 2009

Ahoj, my dneska byli na kyčlích, vše ok, prý mu to balení naširoko pomáhá 😀 . neměl ho ani jednou...

Bodka:četla, díky moc. Dnes jdu do lékarny tak si to tam koupím.

Holky, u nás se taky hodně pláče. Buď jeden, nebo druhý. Ropbinek te´d naštěstí asi po 14 dnech usnul, tak jdu honem pověsit prádlo a zkulturnit byt

bodkakroneisl
24. nov 2009

Natali: nemysli si, mne tieto clanky posiela moj otec a prave som sa s nim kvoli tomu pohadala 🙄 a co sa tyka tych nakupov, tak u nas to bolo presne tak isto 🙂 som bola dobre vyplesknuta po tych dvoch mesiacoch 😀 super, ze mas komu nechat dcerku, ked si potrebujes ist vybavit... 🙂

bibnka
24. nov 2009

Bodka, ten dort jsme nechali Robinkovi upíct, to bych v životě nezvládla 😉 😀

Jinak já mám obě babičky 400 km daleko a k i když někdy padám na hubu, děkuju bohu za tu vzdálenost. Když tam na týden přijedu, vždycky se tááááááááák těším domů.

akinom55
24. nov 2009

Emuš ja viem, že zácpa asi nie je pre teba tak sofistikovaná diagnóza ako ABKM, len som chcela vedieť čím sa to dá zriediť 😉

Inak Peti mám otázku, ako pripravuješ ten heřmánkový čaj? Je to nejaký ten kupovaný od HIPPU a pod. alebo klasicky vylúhovať harmanček? Máte niekto skúsenosť s týmito čajíkmi a viete poradiť, či kupovať hotový čaj a aký?

bodkakroneisl
24. nov 2009

Ja mam svokrovcov 200km a nasich cez 500 km a aj ked pindam, ze som tu sama tak doma je doma 🙂 na druhu stranu obe maminy, ked tu boli tak mi hodne pomohli..
baby ake darceky kupujete drobeckom a chlapom? okrem sexu v zalohe 😀

bibnka
24. nov 2009

Jo, dárky bodka, jsou pro mě velká neznámá. Tomáškovi koupím asi něco od lamaze, protože máme tu světlušku a ta je teda v kurzu. A pak nějaké oblečení. Nejlepší je, že jak budeme dávat na Mikuláše Robinkovi balíček, musíme to samé dát i Tomáškovi. Tak já se obětuju a sním to za něj, teda vlastně pro něj 😉 🙂

bibnka
24. nov 2009

A velkému Robinovi jsem koupila koženou aktovku do práce

pospecka
24. nov 2009

bodka&bibn: to už řešíte Vánoce???

natali1401
autor
24. nov 2009

ja riesim 😀

bibnka
24. nov 2009

Posp, já jsem sama na sebe naštvaná, že je ještě nemám vyřešené. Vždyť jsou za měsíc.

A u nás se dneska spát nebude. Tomášek odmítá veškeré pokusy o uspání 😠

pospecka
24. nov 2009

Tak to já jsem ještě nezačla. 😀 Mamce chci koupit foťák, má digi z roku 2003 😅 , tak ať si může fotit vnoučka. 😀 Pro malýho Zdendu asi nějakou barevnou hračku, podle toho jak na tom bude v prosinci a velkej si o něco určitě řekne sám. 😀 Ale letos má smůlu. 😀 Malej je na prvním místě. 🙂

bodkakroneisl
24. nov 2009

Kasi ahoj, tento clanok nepomoze, ale je viac takych deticiek 🙂
http://www.mojedite.cz/article_detail.php?id=262

petrajurinova
24. nov 2009

Akinom, jsem pohodlná koupila jsem granulovaný heřmánkový čajík HIPP, Bastíkovi jsem dělávala z nálevových sáčků, ale tohle je jednodušší a nemusím hlídat aby se to nelouhovalo dlouho.

Bibn, s tím mikulášským balíčkem to vidím podobně, taky budou muset dostat obě děti - a Isabellce to bude potřeba přeměnit na mlíko 😀

majamisutka
24. nov 2009

ahojte, koupila jsem si knížku: Něžná náruč rodičů. Máte jí někdo? je fakt skvělá.

Ale zjistila jsem, že dělám spoutu chyb při nošení ☹
Jsem fakt blbá, že jsem si to nezjistila dřív ☹ špatně jsem ho nosila já i celá rodina ☹ 😠

bodkakroneisl
24. nov 2009

Ahoj Maji..co to znamena spatne noseni ? respektive ako to myslis?

majamisutka
24. nov 2009

myslim manipulaci a taky nošení (držení).

kasenka228
24. nov 2009

Holky!!! Jupiiiiiii! Jsem uplne nadsena! Byly jsme dneska na ty rehabilitaci a zatim Vojtovku cvicit nemusime!!!! Moc se ji libila, pry je docela sikovna na to, ze ma decku. 😵 😵 😵 Na dalsi kontrolu jdeme za 2 tydny! No nejak to nechapu, kdyz neurolozka napise cvicit a ona, ze pry ne, ale i tak jsem moc rada! Taky jsem ji rikala, ze celou nedeli mela hlavicku na jednu stranu, tak nejak nevedela co mi na to rict... A pry ji tu decku mame davat mene, ale kycolog rikal nonstop. Tak aby se v tom prase vyznalo!

majamisutka
24. nov 2009

kasen, to jsou skvělý zprávy 🙂

aktekram
24. nov 2009

Tak my dnes taky už naočkovaní první hexou.
Začla plakat až ji sestřička přelepila nožku náplastí, prostě beruška.
Teď doma spolu ležíme a odpočíváme. Mám strach že nám vyskočí teplota.

Převážení dnes vážíme 5420g (přibrali jsme od minulého týdne 160g a byli jsme moc pochválení že jsme to ubrali, zůstáváme na krmení 6x denně)

bodkakroneisl
24. nov 2009

Kasi to je uzasne..Terezka je krasna a sikovna holka a zelam Ti, aby si pocuvala uz len dobre spravy!

bodkakroneisl
24. nov 2009

Maji a kde najcastejsie robime chyby pri noseni? predpokladam, ze asi vsetky maminky drzia obdobne svoje miminka..

kasenka228
24. nov 2009

Bodka, diky moc. 😵
Me napriklad dneska prekvapilo, ze rikala, ze kdyz ji zvedam, ze uz ji nemam podpirat hlavicku, ze uz je dost velka, a at si pry posiluje svaliky.

bodkakroneisl
24. nov 2009

😕 tak to som prekvapena..ja sa bojim, ze sa este moc zakloni...aj ked ju uz pekne drzi, ale predsa..budes to tak robit?

majamisutka
24. nov 2009

Držet ve svisle poloze se nemá do 9. měsíce. To už ale mi ale říkala instruktorka plavání.
V náručí v klubíčku nesmí mít zakloněnou hlavu, tygra jsme taky měli špatně.
Jen jsem zvědavá, jak v tom budu poučovat tchýni, ta si myslí, že když vychovala 2 děti, že ví všechno nejlíp a to už Domču minule držela takovym divným způsobem, že jsem se bála, že mu něco zlomí.
Ach jo.

majamisutka
24. nov 2009

kasen: nedržet hlavičku? si děláš srandu?

kasenka228
24. nov 2009

no nedelam, to fakt rikala... asi jo pridrzovat, kdyz ji mas na ruce, ale u toho zvedani ji pry uz mam nechat...tak nevim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre