V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

majamisutka
30. nov 2009

akte, neber to vážně, jak říká ema, děti nejsou roboti.
To co ty popisuješ, tak Domča taky dělá. Není to nic tragickýho!!!! Petruška je šikovná holka, neber tu babu doslova 😉

Bodka, to je škoda, že nejdeš ☹ jsme se na vás s Domču tak tešili 🙂

majamisutka
30. nov 2009

ti co jste měli horečku po očkování? daly jste jim napít čaj? jestli ano tak jaký?

Nás čeká za týden očkování, tak se chci pro případ připravit.

aktekram
30. nov 2009

maja: čaj jsem nedávala, měli jsme 2 dny 38°C (bez odečtu)

amulet
30. nov 2009

Akte,
kdyby zkoumali všechna miminka, tak 99% by něco dělalo špatně. My třeba ještě ve 2 měsících měli několik novorozeneckých reflexů, které jsme už mít neměli a už se to zlepšuje. Trošku cvičíme na balónu, hodně trénujeme na bříšku a už se to zlepšuje, ale každé miminko má své tempo. Ručičky má taky pořád v pěstičce... No a hračku si drží,ale musím jí ji do ruky dát já.
Petruška se narodila dřív a malinká, tak ona to dožene.
Náš mladý vůbec nespal přes den a byl takový divoch, tak měl čas trénovat tělo. Michalka hodně spinká, tak tolik netrénuje.

pospecka
30. nov 2009

akte: vůbec ji neber vážně!!!!!!!!!!!!!! Náš Zdenda se narodil týden před Petruškou a to co popisuješ taky nedělá. To je extrém co Ti ta ženská řekla.

aktekram
30. nov 2009

jo ale co s tím?? Asi kdybych taky nevěděla, bylo by mi to jedno, ale mi do nemocnice chodíme na kontroly každých 14 dní a tento týden 2x, a asi proto to tak řeším, tam mi ji hlídají a já nemám sílu jim říct že už nepřijdu

pospecka
30. nov 2009

akte: a to fakt není kam jinam jít? Nechceš se zkusit objednat třeba tady v Brně na jednorázovou konzultaci aniž by to v Olo věděli? V Brně v porodnici na Obilňáku je poradna pro nedonošený děti, tak třeba by vás vzali na podívání. Obilňák je specializovanej na předčasný porody a nedonošený děti.

emamamamu
30. nov 2009

akte taky bych sla nekam jinam, i kdybych si to mela zaplatit....
popripade jestli si tak odvazna jim rict, ze budes chodit jinam....a tam uz nechodit...
hele, mamky by meli vzdycky podporit a ne je seknout za krkem a vycist, co muzou....

aktekram
30. nov 2009

pospecka: spíš přemyšlím že si nechám u své dr. napsat žádanku na neurologii (nebo kde to tu naše holky byli),
aby ji viděl nějaký doktor, my cvičíme se sestřičkou, která cvičila s dětmi už na novorozeneckým, ale žádný doktor nás ještě nikdy nevyšetřil co se týká vývoje.

kasenka228
30. nov 2009

akte, presne tak, my byly na neurolce, ale u nas to zatim probiha opacne... na neurolce rekli cvicit a na rehabce rekli netreba....coz je taky dost divne...

aktekram
30. nov 2009

kasen: mě v porodnici řekli že nedonošené děti cvičí všechny preventivně, proto jsme začli na rehabilitace s malou začli chodit, tak by mě zajímalo kolik z nich jich cvičí??? Možná jsem já ta hloupá co chodí pravidelně ještě po 3 měsících. Nepotkávám se tam s žádnou maminkou, od dětí z novorozeneckého oddělení

mauik83
30. nov 2009

akte - jak píšou holky - neboj, bude to dobrý, nehroť to, ale k jinýmu doktorovi bych asi skákla 😉 pro jistotu! 😉

pospecka
30. nov 2009

akte: to je zajímavý. Petruška je 37tt a náš Zdenda je 35tt+4 a do poradny nás nepozvali ani jednou. Připoměla jsi mi jak jsme tu v těhu řešily porody v Bratislavě. Vzpomínáte si, jak tu někdo psal, že tam často "preventivně" přistupujou k císaři a nakonec ze tří rodících v Bratislavě (emily, natali a wwcko) jediná emily rodila přirozeně? Drsný.

emamamamu
30. nov 2009

akte a jeste me napadlo, synovec je o dva mesice driv narozeny, jen leti, ma placatou hlavicku a tak..a ted ma 4 mesice a necvicil jeeediny cvik...vubec jeste nic nedelaji a nikdo je nehoni, nic jim nevycita...a to chodi k Apolinari, coz je pro takove deti nejlepsi nemocnice..

aktekram
30. nov 2009

to jen podporuje mou teorii, že nás pochválí jak jsme to od minula krásně zvládli, ale ještě to a to a to....
takže jde jen o to aby jsme přišli znova aby mohli penízky šustit
jeden doktor jeden názor, sto doktorů sto názorů, každá nemocnice je jiná

našla jsem si ještě něco o vojtovce na www.rl-corpus.cz ještě to zkusím zkonzultovat tam 😉

kasenka228
30. nov 2009

akte a vy si to platite? Nebo myslis penize z pojisteni?

aktekram
30. nov 2009

ne neplatíme nic, vše je hrazeno zdravotní pojišťovnou

pospecka
30. nov 2009

Ono to bude asi tak, že jsou určitý hodnoty, který odpovídaj vývoji v daným věku a oni hodnotí, jestli to zvládáte, ale už se nepřihlíží k tomu, že ty hodnoty splňuje 20% dětí. Věřím tomu, že z 50ti dětí by u 45 našli nějakej nedostatek. Je divný, že chodíte tak často. Se mnou byly v porodce hvě mamky co s dětma cvičí vojtovku a v poradně byly na zařátku října a teď půjdou až 15.12. a to byly nedonošený jakok náš Zdenda, takže míň než Peťa. Ona ale zase měla málo výživy v bříšku, tak možná proto, že byla tak maličká tak ji víc sledujou.

pospecka
30. nov 2009

sorry chyby, Zdenda mi tu brblá.

marketka.27
30. nov 2009

akte, mně se to vůbec nezdá, vyměň tu babu (fyzioterapeutku, či co to je). Kdyby měla malá třeba už 5 měsíců, tak bych chápala, že to je trošku znepokojivé, ale tady přece nějaký týden sem, týden tam nemůže hrát takovou roli. Zvlášť u Petrušky, na to, že se narodila dříve (o 2-3 týdny ???), se mi zdá být úplně Paní Dokonalá. A určitě ji nechováš a nenosíš špatně, nejsi d...l - tak se o tom nenech přesvědčit. Ale na tu neurologii bys možná zajít mohla, pro svůj klid a svědomí. Nám na neurologii dr. ještě odečetla ten týden, o který se Karinka narodila dřív a podle toho posuzovala její stav.

pospecka
30. nov 2009

Holky, tak si představte co mi dneska přišlo. V porodnici jsem vyplňovala nějaký kartičky a pak dostala ten kufr se vzorkama a byla tam možnost objednat si časopis maminka se slevou, tak jsem si řekla, že to není taková pálka a že i kdyby v každým čísle byl jeden zajímavej článek, tak se to "vyplatí" a dneska (bez týdne 4měsíce po porodu) mi přišla složenka na to předplatný. Fakt mazec. Jsem to už nečekala teď přemýšlím jestli to vůbec ještě chci. 😀
A ještě mi odpoledne volala nějaká paní, že prý jsem vyhrála v SMS soutěži které jsem se zůčastnila minulej týden, ale to mi připadne podezřelý 😅 (spš bych řekla, že si ze mě někdo vystřelil ☹ ), tak jsem zvědavá na středu až budou zveřejněný výsledky.

mauik83
30. nov 2009

posp - taky jsem v porodnici vyplnila do kartičky, že chci to zvýhodněný předplatný Maminky a nedávno jsem si na to vzpomněla, že se vlastně nic neděje, že jsem to sice zaškrtla, ale časopis nikde a peníze taky nikdo nechce... Takže mám čekat složenku za 5-6 týdnů??? 😀 😀 😀

pospecka
30. nov 2009

mauik: jj, tak tak. Udivuje mě, že nemaj zájem o zákazníka. Vždyť čím dřív mi to pošlou tím víc mi toho prodaj (pokud je to kvalitní, tak si to člověk objedná zase). Nevzpomeneš si kolik to mělo stát? Mě přišla jen složenka a že je to za maminku. Musím kouknout jestli je to levnější než běžný předplatný, jestli nespolíhaj na to, že si už nebude ta maminka pamatovat co to mělo stát.

pospecka
30. nov 2009

hmm, tak nevím. To moje má stát cca 350kč (nemám to u sebe) a běžně to stojí 429kč a můžu si vybrat dárek. Asi tam zavolám a zeptám se na dárek 😀 😀 😀 Bez dárku to nechci.
http://www.mf.cz/scripts/detail.php?id=102321

mauik83
30. nov 2009

posp - mno, to už si přesně nepamatuju... ale nemělo to být cca 20% ? to by odpovídalo... 😉 mi pak písni, jaký dárky jsou k mání 😀

marketka.27
30. nov 2009

Jak jste na tom s přípravami na Vánoce?

mauik83
30. nov 2009

sem si objednala ten ukázkový výtisk zdarma... 😀 Jsem zvědavá, jak moc starej výtisk mi pošlou... 😠

pospecka
30. nov 2009

mauik: je to v tom odkazu co jsem tam dala. 😀
marketka: už jsem si objedala cukroví a o víkendu chceme jet koupit stromeček, dárky nula. Mám jen vymyšlený pro mamku a toť vše.

mauik83
30. nov 2009

marketka - nijak 😀 dnes mi mamka na hodinku šla vozit, tak jsem si akorát vyluxla, setřela a byla z toho KO 😠 Vánoce hrotit nebudu, koupim dárky, poklidim normálka jako každej tejden, ustrojim stromek, udělám salát, kapra, vychladim Coca-Colu a schlus! 😀

marketka.27
30. nov 2009

Mně hráblo a začala jsem večer péct ... A jeden balkón mám plný chvojí a jmelí a zítra začnu tvořit. Ještě potřebuju strašně moc peněz😀, abych mohla vtrhnout do obchodu a nakoupit napichovače na svíčky a dráty a zvonečky a bla bla bla. Jen nevím, kdy se do toho dám. Dárek mám jeden.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre