V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
2. dec 2009

mai Filda se za tebou stavi na tu zatvrdlinu..tomu lizani koz urcite nevadi... 😀 😀 😀 😀

wwcko
2. dec 2009

mauik super. u nas je plavaci teta jen za 400 sk 😀
Inak Ninka ma strasne rada ked si ju dam cez nohu. Je to tak ze sedim jednu nohu vystrtu druhu pokrcenu a cez tu vystretu dam Ninku past koniky. Potom jej ukazujem hracky, hladkam chrbatik nech si oddychne a tak 🙂

mauik83
2. dec 2009

emo - prodávaj se různě závažný a nebezpečný věci... i pro děti... bohužel... 😠

pospecka
2. dec 2009

mauik: Zdenda běhá maraton, to je to co dělal na tom videu ve vaně, ale na suchu, pak cvičím nožičkama a vymýšlím si u toho rýmovačky, tajtrdlíkuju před ním s hračkama co máme, nebo mu zpívám, ale to musí být něco, protože mám hud.hluch, pak si hrajeme ve vaně a tatka s ním dělá čmeláka, což je, že ho vezme na jednu ruku za hrudníče obličejem dolů a chdí s ním po bytě jako, že Zdenda letí jak čmelák. 😀 No a když potřebuju něco udělat tak ho posadím do autosedačky a dám mu hračku páv emil od lamazé a on se ho snaži vyhodit ze sedačky pryč. 😀

emamamamu
2. dec 2009

maui a precetla sis o Becu neco? 😉

wwcko
2. dec 2009

a robime aj lietdlo. lahnem na zem na chrbat malu polozim na pistale, hlavu ku kolinkam nozicky ku kotnikom a lietame. dopredu, dozadu, aj na bok 🙂

pospecka
2. dec 2009

wwcko: až ted jsem pochopila ten váš cvik. 😅 Po deseti minutách. 😅 😀 Na tom chrbátě seš ty a dítě máš položený břichem na svých nohách. Ty píštale budou asi lítka. 😅 😀 To je dobrej nápad, ale z má už 6kilo, to bych asi nedala. 😀

mauik83
2. dec 2009

emiš - máš link? 😀

posp - to děláme všechno taky, jen místo autosedačky používáme lehátko... 🙂

těšim se na sraz 😉

mauik83
2. dec 2009

posp - díííííky za vysvětlení !! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pospecka
2. dec 2009

mauik: když přijdeš na něco novýho tak dej vědět. 🙂 mě už nic jinýho nenapadá. Jo a ještě "posilujeme" bříško. 😀 Posadím ho do sedačky a dám mu moje ukazováčky do ručiček a on se snaží přitahovat. Včera se snažil ze sedolehu (opřenej zádíčkama o sedící babičku) posadit. Chytl se ručičkama její ruky, kterou ho držela a vší silou se snažil posadit.

A teď vážně, včera jsme byli v nemocnici na UTZ kyčlí a mudr. říkala, že ještě nemáme jadýrka. Že některý děti to už mají ve 4m a některý třeba až v 10ti m. Nevíte o tom některá něco víc?

pospecka
2. dec 2009

mauik: to myslíš ten cvik od wwcka? 😀

mauik83
2. dec 2009

posp - jj, cvik od ww 😀

my jdem na kyčle za 2 týdny, tak doufám, že se toho širokýho balení už zbavíme... četla jsem nějakej článek, ale nemám link 🤐 ale něco takovýho tam posp psali... zkusim ho pak najít, ale ted se jdem přebalit, knížku už jsme prolistovali 20x, má 4 stránky 😀

majamisutka
2. dec 2009

holky to se pobavíte :

co dávaly k jídlu naše babičky 😀

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... 😀 😀

bodkakroneisl
2. dec 2009

Posp. vidis tak to neviem, ja som to pouzivala aj v tehu. A nikdy pred tym som nevypila ani kvapku mlieka a teraz pijem plnotucne kazdy den..kvoli vapniku
Baby krasne foto zo zrazu...ja sa uz na vas tesim, musime nieco vymysliet, ale ako pise Lynn v tomto obdobi myslim chripkovom, by som asi tiez nesla tolkymi spojmi 😖
za chvilu dam nove photo 🙂 a Maji Dominik je super na tej Eminemovskej fotke. Vlastne na kazdej.

kasenka228
2. dec 2009

Bodka, Lynn, Bibnka, dalsi sraz na Vysehrade? https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

marketka.27
2. dec 2009

majamisutka, ty se tomu babkovskému jídlu směješ 😉 , ale můj muž dostal coby novorozeně škrábaný špek 😕 a ještě se tím tchýně chlubí ....

wwcko
2. dec 2009

posp nefunguje mi tlacitko na ciarku a ked si nedam pozor tak mi ta ciarka "," vypadne a potom to vyzera ze mi nikto nerozumie 😀 inak uz mam problem s celou klavesbicou. chcelo by je nejako prefuknut, alebo ako sa citi.... litka su zozadu a pistala spredu nohy, ale pochopila si to spravne 🙂

pospecka
2. dec 2009

Zrovna koukám na zprávy na STV říkaj, že od januára bude zvýšenej příspěvek pro matky dětí do troch rokov co před mateřskou pracovaly. Pokud jsem to nepopletla, tak na 256eur. A u nát se co??? U vás se matkám bere. 😠

pospecka
2. dec 2009

Hmm to mělo být u nás se co? U nás se matkám bere.

emamamamu
2. dec 2009

trapi vas prdiky?
nic nepomaha?
utratily jste za lektvary v lekarne tisice korun??
emadora jsou tady s jedinym a zarucenym receptem!!!

https://www.youtube.com/watch?v=vRkkevLyQcc

zatancete si spolu, garantujeme stoprocentni likvidaci prdiku...!
mame posrane bodycko.

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

majamisutka
2. dec 2009

emo, pěkný 😀

Domča už ale umí prdět sám 😎

majamisutka
2. dec 2009

Jinak mě kojení baví a bude mi chybět ten těsný kontakt. Ale přikrmovat chci začít v pů roce a max do roka úplně skončit s kojením.
Jinak já si včera dala decku coly a pohoda 😎 Domča nic neříkal 😀

Bodka krásný fotky, Daník je úžasnej a krásnej 🙂 ,škoda, že není holka 😀

majamisutka
2. dec 2009

Bodka, ty nálepky na zdi u přebalováku jsou krásný 🙂 odkud je máš?

kasenka228
2. dec 2009

majo??? ty jsi na mladsi a jeste ke vsemu holky? 😀 😀 😀

natali1401
autor
2. dec 2009

no k tomu hraniu..u nas funguje ze ju dost bavi ked na nu robime vselijake sasovinky a smejeme sa a vypravame jej..to ju teda docela bavi ale najviac ma rada ked jej robim lietadlo a mam ju tak narukach ako pospec ked robi cmelaka a vselijako snou lietam vo vzduchu to sa rehoce ako diva..a paci sa jej aj ked sa tocime dokola 🙂 a potom mame sustave hracky a tie tiez zaberaju ale inac som bola z toho dost prekvapena ze nema este ani dva mesiace a uz ju bavia taketo blbiny..neni to skoro?a inac uz uplne vymysla chce sa nosit na rukach vzpriamene ako sa teda nema ale paci sa jej tak lebo ma rozhlad a ked ju polozim uplne zacne hisacit a nechce tak byt tak ju zas musime zobrat na ruky a ked ju dam poleziacky na ruky tak tiez rev..proste tak byt nechce..ale inak aj vyzorom sa mi zda byt vacsia..co pozerali fotky tak vraveli ze na pol roka vyzera ale tak to su fotky..to skresluje..no ale aj tak mi nepripada ze ma iba necele dva mesiaciky..mne sa zda ze ked znamy mali babo alebo dakto z rodiny tak sa mi zdalo furt take malinkate mrnavucke babatko nevinne ale ta nasa.. aj vam sa to tak zda ci len mne 😕 😀

posp: co sa tyka zvysenia rodicovskeho tak konecne to zvysili a to o 100€ co je teda dost.. tak sa tesim lebo 4500sk to bola ozaj bieda...snad to teda prejde vsetkymi schvalovaniami v parlamente ..vsak uvidime..

majamisutka
2. dec 2009

Kasen, tak zatim nevim nic tom, že by byl Domča gay 😀 😀

bibi78
2. dec 2009

natali, to je strasne, ze mala uz chce riesit vsetky tie hracky a tak. naozaj je to skoro v jej veku! podla mna by si mala zajst za pediatrickou, ze Megan je prilis rychla a vyzera - na Tvoj vkus - staro - mozno by pomohli nejake omladzovacie pristroje... 😀 😀 😀 . nic neries a uzivaj si, ze je zdrava! 😉

ja s prikrmami tiez planujem v 6.mesiaci, ale ked som dnes videla, ako kamaratkina mala vypluva, co jej dava a chce sa krmit sama (ma necelych 7 mesiacov), tak neviem, ci sa az tak tesim, dufam , ze Dominik bude hlados a nevypluje ani susto 🙂

s tou tv, baby, trochu brzdite, z mudrej knizky som sa dozvedela, ze deti, kt. pozerali tv pred 1. rokom trpia deficitom pozornosti. vpodstate dieta do 3. rokov by malo pozerat tv iba niekoko minut denne (nejaky vecernicek ako za "nasich cias", umyt zubky, vycikat a spat 😉 😀) a do roka vobec, aj ked ich to hrozne bavi...

emamamamu
2. dec 2009

jsem maminka sikulka, jsem zkousela, jestli umi Dorka plavat na brisku a umi..ale napila se...😀 ted uz chrape jak stary chlap....udelala si rezimek, holcicka moje 😅 😅 😅

aktekram
2. dec 2009

u nás už se taky spí, a já požírám studentskou pečeť, už si to můžu dovolit jsem -1Kg než před těhu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre