V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

marketka.27
2. dec 2009

akte - neprovokuj😉
Taky už spíme, ale předcházel tomu šílený hysterický řev, netrval dlouho a příčinu jsem nevypátrala. Jinak jsme se dnes byly s Karinkou podívat na plavčo a cvičení na míčích, začneme s obojím🙂 Plavčit bude s taťkou, cvičit s ní budu chodit já.

mauik83
2. dec 2009

Tak jsem volala laktační poradkyni a jsem z toho docela rozhozená 😔 Že prej boule z mlíka by se masáží měly posunout blíž k bardavce, odkud je pak mimčo může vysát a na několikátej pikus by se to prostě mělo podařit... Jenže já je mám pořád na stejným místě ty boule, nikam se nestěhujeou, tak prej aby to nebylo třeba něco jinýho... 😕 😖 mi to teď hlodá v hlavě, začínám mít strach. Přemejšlim, jestli zítra neskáknu k doktorce,,,, ale na jednu stranu se mi tam vůbec nechce a na druhou chci mít jasno... ☹ chjooo

emuš - díky za odkazy, jdu si je přečíst... Beco nám přijde už zítra...

bodkakroneisl
2. dec 2009

Mauik, hlavnym nepriatelom tvorby mlieka je stres! Takze ak nechces mat pochybnosti, ja by som na Tvojom mieste isla ku doktorke. Ja zase stracam mlieko, lebo sa mi nezda, ze Danik sa za papanie vystrieda aj 5-6 krat pri prsiach a hlavne ja som doteraz odsavala aj 150 po kojeni, teraz ledva dvacat ☹ Tym som chcela povedat, ze kojim, ale mam tiez strach. V piatok ideme s Danikom na kontrolu-este s tou rymou, takze ja sa poradim s jeho pediatrickou, co si o tom mysli, ako prospieva (podla mna prospieva, ale nie som doktor). Tak uvidim co mi povie.
Maji tie nalepky som kupila na Andelu v tom velkom detskom obchode..je to chicco? neviem, ale vedla je puntanela...a ked sme tam boli pred dvoma tyzdnami este ich tam mali...
My uz tiez spinkame, ale do kedy?
Emus gratulujem k rezimu 🙂 Ako si spokojna s tym becom? predpokladam, ze hodne, ja ho tiez chcem, ale ked som videla tu palku 😲
baby vy mate nejake taketo nositko?

marketka.27
2. dec 2009

mauik, uvidíš, že to bude zatvrdlý mlíko, neboj. Možná to blbě masíruješ, já jsem se nenaučila ani masírovat (jen jsem si to zhoršila a víckrát raději nezkoušela), ani ručně odstříkávat. Zajdi si k té dr., ať se zbytečně netrápíš a hlavně nestresuješ, co všechno by to mohlo být.

emamamamu
2. dec 2009

bodko diky za gratulaci, budu se snazit ji rezimek zrusit...!😀
spokojena s Becem jsem, mla se nosi od narozeni a pohoda...🙂
a nechces treba Ergo, nebo Manducu? meo by to byt levnejsi...
ja schanim nejako doktork, ktera nastrelje usi...nejlepe aby ma techtle s akupunkturou 😅

majamisutka
2. dec 2009

tohle učí moje kámoška 🙂 možna budem chodit 🙂 : http://www.yamahaskola-praha.cz/vyucovaciprogra...

lynn77
2. dec 2009

mauik, mozna by ta laktacni mohla k tobe skaknout a ukazat ti to, ja bych to po telefonu nepochopila, mne to musela ukazat a naucit me to 😉 Ja to delam takovymi jako krouzivymi pohyby smerem k bradavce a snazim se pak odstirknout nebo teda nechat vysat decku. Hlavne se neboj, ze to je neco jineho, prsa jsou zblbla od toho kojeni....

emamamamu
2. dec 2009

jo a Dortula se zacla pretacet.. 😅 ale ze by pasla kone, to nee-e..😀

majamisutka
2. dec 2009

emo, jako ze zad na bříško? a sama? tyyy jo, to my ještě neumíme 😒

majamisutka
2. dec 2009

Zítra nás čeká očkování na rotarix, snad to bude bez reakce.

mauik83
2. dec 2009

díky, jdu se vyspat a uvidim ráno, jestli skáknu k dr, nebo ne. možná jí nejdřív cinknu co a jak... díkes a brou

petrajurinova
3. dec 2009

Ahoj. Holky snažím se vás dočítat, ale na reagování nějak teď nemám energii. Nemocné mám obě děcka - Isinka tu chřipku chytla od Bastíka a na mě to taky nějak leze, takže jsem ráda, že vůbec funguju.
Ale tohle mi nedá abych nenapsala.
Mauik, když jsem kojila Bastíka, tak se mi taky udělaly v prsu takové jako bulky (celkem nahoře blízko podpaží) a nešlo to rozmasírovat ani zlikvidovat nahříváním a obkladama, ztratilo se to až když jsem přestala kojit. Podle doktora to byly nějak nafouklé ty mléčné žlázy nebo mízní uzliny (něco jako když máš při nachlazení nateklý krk a nejsou to mandle).

amulet
3. dec 2009

Ahoj holky,
jak vaše prťátka prožívají očkování, pokud jste už byli? Já teď na netu našla nějaké informace a je to děs a hrůza, co do těch drobečků píchají... Není tady někdo, kdo očkování odmítá nebo odkládá? Jak postupujete?
Mně je z toho úplně špatně... Asi emigruju do jiné země, kde to není povinné.

emamamamu
3. dec 2009

amulet ted budu hrat asi rymu....tak se to pokusim o trosicku posunout..ale moje doktorka je pero.ta nam to moc dlouho zrat nebude... 😒

a maji neee, otaci se z bricha...pase pase a najednou pretoci nozky a je na zadech a hraje si s hrazdou😀

bodkakroneisl
3. dec 2009

Amulet, uz je tu aj par lekarov co odmietli ockovat svoje deti..ja dam asi povinne, ale ostatne vobec 🙄

Lynn bola si spokojna s laktac.poradkynou? Ak ano das mi kontakt prosim?

aktekram
3. dec 2009

Dobré ráno,
tak my dneska jsme ranní ptáčata. Dneska máme být foceni profi fotografem, tak už se nemůžu dočkat, chtěli by jsme na vánoce všem dát fotku a otisk ruky v jednom rámečku.

bodkakroneisl
3. dec 2009

😠 to preco nemam foto profilove? ved som tam mala Danika 😠

emamamamu
3. dec 2009

bodka presne proto...!😀
ja mam cislo na dve laktacni...🙂 chces-li, tak ip...😀
no a bud budeme mit nausnice i ockovani, nebo ani jedno, mam dilema... 😀 😀 😀

majamisutka
3. dec 2009

já mam taky na jednu laktační poradkyni 🙂 dám taky IP kdo by chtěl 🙂

majamisutka
3. dec 2009

Bodka:
máš to tam napsané : Použij prosím jenom aktuální a reálné foto své vlastní osoby, jinak bude smazáno

natali1401
autor
3. dec 2009

ahojky..tak mala spinka..o druhej ideme do poradne tak som si pripravila na papierik co sa nemam zabudnut spytat..inac ema nam tiez nezreagovalo to tbc..teda alebo som si to nevsimla 😉 co pochybujem tak sa idem na to spytat ze co s tym lebo vobec netusim..a uz si tu pripadam ako zla matka pretoze nechodime plavat, masirovat, nekukam po ziadnych kruzkoch s miminkami ani cviceniami a past koniky ju davam asi raz za den 😅 vecer pred kupanim a po kupani ... jaj a nespievam jej ziadne uspavanky, riekanky..iba vselijake veci co ma ponapadaju alebo pesnicky moderne co pustam ... a to teda iba sem tam..

marketka.27
3. dec 2009

ahoj natali, tak to se můžeš rovnou odprásknout 😀 😀 😀 U nás na TBC taky nebyla reakce, tak jsem zvědavá, co na to dr. S papírkem jsem šla do poradny jednou a připadala jsem si jak idiot, 😅 - bez papírku vždycky na půlku dotazů zapomenu 😀 ALe čekala jsem, že mi dr. řekne: Tak Bohouši, co tam máš dál???

Holky, které vaničkové plavání je leší? Když chodí k vám domů, nebo když chodíte s miminkem plavat do kurzů?

marketka.27
3. dec 2009

lepší

emamamamu
3. dec 2009

marke jakou mas vanu?
tbc az ve dvou letech...jsem se ptala...
kojim, pisu jak vul🙂

marketka.27
3. dec 2009

emo, no obyčejnou úzkou vanu v paneláku, přístupnou jen z boku a to ještě ne po celé délce ☹
A ve dvou letech přečkování?

A cvičit na balónech někdo s mimčem chodíte?

emamamamu
3. dec 2009

market tak to bych uz chodila za vanickama..my mame docela velkou, male dite a uz je to tak tak...🙂 ale asi zkus radsi az po tech chripkach.... ☹ nejsem paranoik..ale tohle pro ty prcky udelat muzeme a nevystavovat je tomu zbytecne..
no a preockovani ve dvou letech (tady vidis, jak je dulezite, rvou to do deti hned po narozeni a najednou nevadi, ze ho budu mit az ve dvou letech 🙄 🙄 🙄 🙄 )

marketka.27
3. dec 2009

emo, s tím očkováním máš asi pravdu ...
Na plavčo budeme chodit (teda taťka bude chodit) asi až po novém roce a to ještě napřed musíme absolvovat ty manipulace na suchu. Teď v prosinci už toho moc nestihneme, jen se chci přihlásit a zaplatit zálohu.
Otesánek se probudil a hlásí se o svá práva, tak čao 🙂

kasenka228
3. dec 2009

Holky, asi se z toho nestrili, my taky dostaneme hexu az skoro v 5 mesicich a co....

emamamamu
3. dec 2009

kasenko vim o lidech, kteri naockovali dite az ve dvou letech..a co myslis? decka jsou absolutne zdrave..kde by taky ty choroby v tomto stoleti u nas tak mohly chytit??? 🙄 jedna holcicka tady z konika po treti hexe dostala epilepsii...☹
a my mame ty svinarny pichat do nasich miminecek malinkych... 🙄 jsou fakt napady...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre