V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bibi78
2. nov 2009

a kojim vacsinou pri telke, takze ticho u nas vtedy nie je alebo pri kojeni citam a to ma klud, ale ziadny rozdiel na maleho preferenciach som nezaznamenala 😎

petrajurinova
2. nov 2009

Emo, tak to si nedokážu představit při kojení si čistit zuby nebo sedět na WC, to bych malou asi neudržela, nejčastěji kojím v leže.

Kasenko, na Isu při kojení nemluvím, když je doma Bastík a asistuje, tak se bavím s ním.

A do klubu se přidávám ke Gabulce, Isa je hodňoučká a klidná, takže mě nemá čím "nasrat". Zato Bastík to zvládá za oba docela obstojně 😀 .

A co se týká smíchu, tak Isa se cíleně zatím směje jenom na Bastíka, když si k ní lehne a vykládá jí pohádku. Na mě tak maximálně vyplazuje jazyk. 😀 😀 😀

kocanda2009
2. nov 2009

ke svazovani - nekdy mu to pomuze se ulklidnit ale nekdy zacne tak vyvadet ze ho musim zase rozvazat - proto jsem ho prestala svazovat asi dva tydny po porodu ale ted jsem to zase parkrat zkusila...
smeje se zatim na mne a na babicku, ale jen kdyz se mu vylozene chce

valentovasasa
2. nov 2009

gabu - já se přidávám do klubu. Naše zlatíčko je zlatíčko. Hodnounkej - oproti Domínovi úplně milionovej - Domín první tři měsíce prořval v kuse...

akinom55
2. nov 2009

Nazdárek,
tak my sme dali malinkú prvý krát včera do spaciaho vaku ale akosi nevedela zaspať... tak sme ju napokon museli zviazať do plienku a to už potom postupne zaspávala... asi to budeme musieť trénovať, lebo mám pocit, že v zavinovačke už je taká stiesnená....

Inak dnes ideme na kurz masáží miminiek, tak sa strašne teším, len dúfam, že to zvládne i kája, ja musím všetko naplánovať, kojenie a tak, lebo kurz trvá 2 hodiny + cesta tak to stíhame ako tak... len dúfam, že bude mať dobrú náladu...a som strašne zvedavá, ako to prebieha...

rpinguin
2. nov 2009

no tak to musim aj ja vyskusat to zviazovanie, ja som bola doteraz mienky, ze volnost, sloboda, ale teda s tym zaspavanim je to o drzku, takze sa budeme hrat s punkacom na mumie 😀

sasa, ja mam decka uplne rovnake, este aj vyzorovo, co sa tyka miminkovskych fotiek. Je tam len minimalny rozdiel medzi nimi.
Peta, ako je to u vas? Vidis velku podubuy Isy s Bastikom?

kuknite, co som prave urobila: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

kasenka228
2. nov 2009

Ping: ja to svazovani zkousela i vcera a do ucha jsem ji septala psssst a nic, fakt nepomohlo, tak taky asi zalezi od ditete...no, nakonec zase pomohlo prso...
Ping, moc pekny pankacek, jsem zvedava, jak to bude s tema vlaskama dal, my mame taky tmavy, a drzi jak pribity, tak jsem zvedava jestli a kdy zesvetlaji nebo jak 🙂

kasenka228
2. nov 2009

jo, jeste jsem se chtela zeptat: chodite ven, kdyz prsi? Ja jsem taaak lina dneska, s plastenkou a destnikem se mi nejak nechce...

rpinguin
2. nov 2009

Peta, to malo byt PODOBU a nie "podubuy" 🙂

kasi, no aj ja som zvedava, ci zosvetleju tie vlasy. Maxikovi zbledli a ma blod a modre oci, ona ma ale hnede, takze tie jej uz zostanu (dufam) a vlasy sa mi zda, ze trosku blednu, ale nemuseli by. Hnede sa mi pacia.
U nas tiez prsi a von asi musim, ale dam ju do Manducy a Maxika do kocara (vynimocne), nech sa cele nezase.. 😀 Von pojdem poobede, teraz sa spi. Inac, ved ked sa ti nechce, tak ju vyloz na balkon a mas to. Ci ona ma rada asi to drglovanie kocara, ze?

majamisutka
2. nov 2009

záleží jak prší, jestli málo nebo moc.

jaký máte pláštěnky? je lepší mít s dírou nebo bez? já mam bez, orig.casualplay, ale nevim jestli není lepší ta s dírkou.a neprší tam pak?

majamisutka
2. nov 2009

a když je fakt kosa, co všechno oblíkáte, když pak zabalíte mimčo do fusaku Lodger?
Já když ho hodnně nabalim, tak se tam už pak nevejde 😅
Jinak Domča už váží přes 5kg 😅

bibi78
2. nov 2009

maja, ja mam plastenku rovno od teutonie a ta ma na tej diere akoze vrchnak, ktory tam drzi na suchy zips, alebo je vrchnak dole, podla potreby, keby lialo, resp. "sluhalo", tak asi s dierou nie je dobre ist von 😀

no u nas bola skvela noc, takze od rana sa nespi, ale kocik popoludni to vyriesi 😉 .

ping, ja som tiez dnes skusala manducu, len tak doma, este nie som uplny profik s tymi popruhmi, ale maly reval ako tur, ale to bolo pred jedlom, takze mozno to bol dovod. zatial ju nepouzivam, lebo maly kocik miluje, tak naco sa nadrapovat... 😉

kasenka, nas maly ma dnes 10 tyzdnov a obcas sa na nas smeje, ale to iba ked sa mu chce a vobec to nie je reakcia na nase spravanie, resp. na nas usmev, takze stale iba tak necielene... asi to u tvojej malej pride postupne, aj nasmu to trvalo asi 3 tyzdne, kym sa trosku "rozbehol s usmevmi" a stale ma co dobiehat, ako tu citam, ze sa deti smeju na mamickinych blbinach - vid emma- tak tam my este nie sme 😉

rpinguin
2. nov 2009

maja, ako si ho odvazila? Ja som to este neskusala, ani neviem kolko teda vazi, asi ju dam na normalnu vahu 😀
plastenku mam s dierou. Obliekam tak, ze ma body, nejaky svetrik, potom overal a do fusaku v kocari a to je vsetko. Myslim si, ze to staci, ved je nejakych 12°C vonku. Ja mam vanu dost velku, Maxik v nej bol do osmeho mesiaca, kedze vo vani ma byt decko, kym nevie este sediet, takze som bola tvrdaska 😉

rpinguin
2. nov 2009

bibi, najlepsie je neporovnavat, ono sa to lahko povie, ale je to tak. Zeny sa tomu aj tak nevyhnu a stale sa bude toci o tom, co vie moje a co vie tvoje baby.
Matilda sa tiez stale smeje, hlavne, ked ju posteklim pod krkom, ale keby to nevedela, tak to tiez nie je koniec sveta. Ja akosi tieto veci neriesim, co vie ona uz vsetko 😉 , potom sa aj zenska menej znepokojuje.
A tvoj DOminik je augustovy? Si porodila skor?

kocanda2009
2. nov 2009

kasenka - my chodime jak kdy, dneska se mi teda rozhodne nechce a to ani neprsi ale je tam hrozn akosa a takova mlha..fuj, ted jsem ho ukolibala doma v naruci tak uvidime jak dlouho mu to vydrzi, kdyztak holt budeme muset vyrazit ven
majamisutka - ja ho ze zacatku oblekal ahrozne moc, protoze v porodnici bylo vedro tak jsem ho chtela udrzet taky v takovem teple ale do kocarku mame jeste takovou tasku pro novorozence a davame ho do zavinovacky takze pod to mu davam body, dupacku, mikinku a rukavicky a teplou cepicku...kdyz jsem ho dala jeste do flausove kombinezky tak byl silene zpoceny, (vcera tu fakt mrzlo a byl spokojeny, akorat rucicky mel studene)

mauik83
2. nov 2009

my jdem většinou v overalu s dl. rukávem, mikině, látkových bačkůrkách, rukavičkách, čepici a pak už jen do zavinky a na ní deka, max poklop, když je hnusně. a stejně se strojíme do autosedajdy, jen místo zavinky a deky je v origoš fusaku maxi-cosi a stačí to. víc oblečený jsme zatím nešly. fusak lodger vytáhnem až do mrAzů...

mauik83
2. nov 2009

nebo místo overalu body s dl. rukávem a dupky 😉

u nás neprší, jinak když lije hodně, tak nejdem, bych byla hned zbytečně mokrá... pláštěnky mám 2 - orig. maxi-cosi s okýnkem a poklopem (s tou jdu z domu, kdy\ž vim, že prší) a pak emitex s dírou (tu mám pořád v dolním košíkuz, kdyby nás venku chytil déšt (ta origoš je totiž neskladná, zabere celej košík, tak proto jsem si koupila ještě od emitexu)

naše směje o 106 - mě, na mě, na kolotoč, na tátu i jen tak... a když má dobrou náladu, tak si povídá... asi bude brzo mluvit, chodit, číst, psát a počítat... 😀 😀 😀

akinom55
2. nov 2009

Tak ako tak čítam, ja ju balím asi najmenej z vás 😒 my dávame iba bodyčko s dlhým rukávom (alebo triko), punčošky a fleesový overal... čapička a šup do fusaku... rukavičky zatiaľ nedávam, stiahnem jej na ruky overal a zakryjem fusakom... skúšala som malinkú viackrát, za krkom i na telíčku, keď ju rozbalíme tak je teplá, takže to zatiaľ nebudem meniť, lebo keď to preženiem tak sa mi chúďa vždy obsype tými potničkami...

majamisutka
2. nov 2009

Byli jsme minulý týden u pediatra, jelikož jsem přešla k jinému, tak ho znova zvážila, měřila, atd.
Měl 5350g 😅

no u nás bylo snad okolo 4 st. i mě byla kosa a to jsem měla péřovku.
já mu dala body, tričko, laclačky, teplejší mikinu a bundu a s tou bundou už se mi tam nevešel.
ta korba je dost úzka, a když je v ní ještě ten fusak tak je tam dost malo místa. Myslela jsem že by tam mohl vydržet aspon do 5. měsíce, ale to asi nevydrží.
Když ho nabalim pak do kombinezky, tak se mi tam tuplem nevejde ☹

kasenka228
2. nov 2009

Ping, asi jo, balkon to jisti, dneska nikam nejdu.
Maja: my mame taky origos plastenku bez okynka, je to docela neprakticky, kdyz potrebujes vlezt do kocaru...

majamisutka
2. nov 2009

Ta naše pláštěnka taky zabere totiž hodně místa a je bez dirky,a si říkala jestli tam nema malo vzduchu, ale zas když si to tam pak zaprdí a zadejchá, tak by tm mohl mít docela teploučko 😀 😀 ale byz toho čerstvého vzduchu 😖

tak jsem přemýšlela jestli mam koupit ještě jednu a i s dírkou.

a fusaky máme taky dva, jeden original casual a pak lodger. Ale ten orig. sedí víc do sportáku, jelikož je hranatej.

majamisutka
2. nov 2009

kasen no právě, to taky ☹

majamisutka
2. nov 2009

jinak já ho nabalovala hodně už od začátku, tak už ted nevím, co mu mam víc obléknout, když je tam taková zima, a to ještě není ani na nule 😅 ☹

bibi78
2. nov 2009

maja, netreba maleho tak balit. staci, ze ma o jednu vrstvu naviac od teba. ved je v kociku, kde mu takmer vobec nefuka, takze ma este ochrannu schranku. nas maly chodi von obleceny tak ako je vnutri, dam mu iba hrubsiu mikinu, capicku a dam do tensej zavinky. este mame v kociku mininest celorocny fusak, ked je treba zapnem mu ho, inak je zrolovany. ale to mame okolo 15 stupnov.

ping, ja iba tak zdravo porovnavam a komentujem to, co tu citam, ale vobec mi nevadi, ze sa maly na nasich blbinach nesmeje, celkovo nemame zrovna slniecko vysmiate, ale zato spokojne babo, ktore stale "rozprava" 😀. asi to bude taky seriozny mudrlant 😀 😀 . to som len chcela ukludnit kasenku 😉 . ani nepasie koniky, kas, tak sa uz netrap. 😉 😵
ano, dominik je augustovy, prisiel o 2 tyzdne skor cisarskym na predpis pana doktora, lebo bol zle natoceny a gynekolog sa chcel vyhnut kontrakciam a urgentnemu porodu. ale chodila som sem obcas este predtym, tak som nechcela skocit do temy augustovych babatiek.

no maly nespi od rana, nic nepomaha, sice je spokojny a hra sa pod hrazdickou, resp. on sa este nevie hrat, ale rozprava si 😀 , tak ideme von.

kasenka228
2. nov 2009

Tak Terka dneska skoro cely den pochrupkava v lehatku, takze jeste ani balkon nebyl...asi zase sbira silu na noc 😅
Bibi: ona si Terka ani moc nebrouka, jako vydat zvuk umi, ale dela to jen malokdy a minimalne... ona totiz obecne bud spi nebo rve, neni chvilka, kdy bych ji mohla nechat jen tak lezet a ona si "hrala". Potichu umi byt jeste taky chvili na ruce, kdyz ji nosim, ale taky ne na dlouho...

marketka.27
2. nov 2009

My chodíme za každého počasí ven minimálně jednou. Dnes jsme udělaly velký okruh ( až do Polanky k Odře a k rybníkům - Petra určitě zná😉 ) - byly jsme venku cca tři hodiny, doma bych se zbláznila. Když je hnusně, hodíme na kočárek pláštěnku a jdeme taky.
Fusak Lodger už máme doma, tak jsem neodolala a už jsme v něm včera a dnes byly venku, je nádherný. Dávám jí jen dupačky, ponožky, košilku a takový fleecový kabátek, dvě bavlněné čepičky a rukavičky.

emamamamu
2. nov 2009

no my jsme ted prisli z venku, je tam naaadherne 😵 😵 chcije a chcije a chcije, vypada to, ze bude konec sveta..😅 hlavne, ze je mala spokojena..😀 a dneska mame velkolepe premiery...😀 je nam male bodycko 50...😀 a taky se posrala az na zada...😀

lynn77
2. nov 2009

emo, tak bodycko 50 jsem ani nemela 😉 le zato posrana az na zadech je i nekolikrat denne. kdyz je dobry den 😉

holky, mam malou nemocnou, ma rymu a kasel, ale nastesti se to nepretahlo na usi nebo prudusky, tak lecime, ale ja uz nevim co jeste udelat, mame zvysenou polohu, kapala jsem libenar i sterimar, zvlhcujeme zvlhcovacem, vetrame, chodime ven hlavne v takovemto necase kvuli zvlhceni a ted uz musime davat nasivin a jeste neco nam dala nejake kapicky a mucosolvan junior....

lynn77
2. nov 2009

emo, na ta svetylka se da jit i ten dasi termin, nebo kdyz netsihnu tento tyden toho 5.11 (pac je nemocna), tak to nema smysl, myslis, ze to nejak navazuje?

emamamamu
2. nov 2009

tak ja nedavm ani cepicku😀 mala dostane body s dlouhym, leginy, kombinez medvidkovou a jde do fusaku a zatim nic nerikala....😀
plastenu mame bez poklop a ani jednou me nenapadlo, ze by ji tam melo prset a kdyz jo, tak se neroztopi 😉
a vy nemate na zachode klid???😅
jako ja s normalne i koukam na telku, kojim v aute v garazich...a Dorka opet nerikala, ze by ji to vadilo😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre