V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bibi78
5. feb 2010

Kyla, od 6 vecer spi? No Ty sa mas!!! A ako spava cez den?
Nas D prespi celu noc od polnoci do 7.30 rana, v lepsich pripadoch (kedy oslavujeme 😀 ) od 22 do 6-7 rana. Cez den spi 2 krat - rano niekedy aj 2 hodky a popoludni 1-2 alebo naopak... Ale este nikdy sa nestalo, aby siel spat o 8 vecer - to je pre neho uplne trapna hodina, kedy este len ozije 😅 ... 😠 ... 😀

akinom55
5. feb 2010

Bibi to naša malá máva práve noci naopak, zobudí sa o dvanástej, s úsmevom od ucha k uchu a rukou hore... ide sa pařit 😀 Veru ťažko ju niekedy presvedčiť, že mejdan sa nekoná 😝

klya1
5. feb 2010

Dopoludnia spime len kratko - tak 30 minut okolo 10, potom poobede cca hodinku. Ja by som aj brala, aby vecer chodila spat trochu neskor, lenze mladej dame to proste takto vyhovuje a odmieta so mnou o tom diskutovat 😀 Proste spachtos. By som neverila, ze to co mi na partnerovi kedysi liezlo na nervy (dokaze niekedy v pohode prespat aj 16 hodin) budem raz oznacovat za "uzasny geneticky potencial" 😀 😀 😀

jafnina
5. feb 2010

Ahoj, my krmíme v autosedačce, samozřejmě je vystlaná plínkama a naprosto nám to vyhovuje. Jinak Matýsek už teď teprve po týdnu na zelenině úplně vysadil odpolední mlíčko, prostě ho už po zelenině nechce, ale zase má brzy hlad.
No a taky slintá jak bernardýn, ale myslím, že zoubky to ještě nejsou.

jafnina
5. feb 2010

Jo a mrzí mě, že jste všichni zmizli na facebook, je nás tu sice hodně nových, ale myslím, že se docela snažíme zapojit. Jen někdy opravdu není čas a někdy ani člověk neví, jak poradit ostatním. No škoda.

klya1
5. feb 2010

Mimochodom, objavilo este nejake dalsie dieta - okrem toho mojho - kuzlo zhadzovania veci na zem? Za starych dobrych cias, ked som hladala napr. cumlik, stacilo posmatrat pri hlavicke. Teraz zacinam pri hlavicke, potom rozsirujem okruh, trasiem dekou, vankusmi na gauci a vacsinou finisujem na styroch lozenim okolo gauca 😠 Sa teda obcas pri tom citim ako blbec 😢

petrajurinova
5. feb 2010

Klya, dudlík nemáme, ale chrastítka lítají vzduchem docela daleko. Asi z malé bude vrhačka koulí 😀

joodi
5. feb 2010

jsem tady 😕 sleduju vás 😕 vim o vás všechno 😕

😀 😀 😀 😀

joodi
5. feb 2010

Elenka taky vrhá vším 😀 tak jsme začaly používat řetízek na dudlík 😉

joodi
5. feb 2010

jdu jí změřit teplotu, marodíme totiž všichni ☹

aktekram
5. feb 2010

u nás taky hrajeme hru kdo odplivne dudlík nejdál, Petruška zatím je absolutní vítěz 😀 😀

klya1
5. feb 2010

U nas sa dudliky vypluvaju (zatial celkom pohoda, nachadzam ich okolo gauca, ale uz sa tesim, az si zlepsi dostrel 🙂 ) a chrastitkami sa mlati mama do hlavy 🙄 Minule som pri nej zaspala a zobudila som sa na poriadnu ranu... Tak co bude teda z tej nasej? Brutalna Nikita? 😅

kesika
5. feb 2010

Ahojte 🙄 som totálne zničená. Celé poobedie sa opakuje ten istý kolotoč pri zaspávaní. Malá unavená tak, že ledva drží oči, dám jej dudel, ona si ho vytiahne rukou a plače. A tak hodinu behám podávať dudel. Potom už aj "akože" zaspala, ale tie ruky akoby jej to robili schválne. Potom sa hnevá, že dudel nemá. Nechala som ju už aj plakať, ale po 5 min. som to vzdala. ☹ Takže nespala celé poobedie a teraz večer už som bola fakt nasratá, tak som tam poslala manžela.

danysek27
5. feb 2010

Dudlíky máme čtyři a stále je někde hledáme, hračky házíme přes dva pokoje (nemáme koberce, tak dojedou opravdu daleko) a poslední dobou taháme mámu za vlasy - minule si mě přitáhl a nakopl do zubů - takže klya nezaložíme bojovou jednotku? 😎

petrajurinova
5. feb 2010

Kesika, sestřenka to dělala s dudlíkama tak, že jich měla několik. Když si neteřinda jeden z pusy vytáhla, tak jí ho nechala v ruce a do pusy strčila další a připadně to ještě zopakovala, takže nakonec měla neteř dudlík v každé ruce a třetí v puse a tak usínala 😀

klya1
5. feb 2010

No, my nemame koberec v spalni, takze take vyhodenie dudliku rano znamena slusnu supu a sok 😨 A nechcela som to tak napisat, ale ked som trochu zaostrila pohlad po tej pecke do hlavy chrastitkom tak pri mne bol taky chumacik mojich vlasov 😢 Aj ked je teda pravda, ze s tym asi vela prace nemala, kedze teraz dost padaju aj same.... A taketo sklony ma uz odmalicka. Pred jej narodenim som do vybavy nakupila aj rukavicky, vraj to budeme potrebovat, aby si neposkriabala tvaricku. Ja neviem ako inde, ale u nas jedina doskriabana od prcka som ja 😅 Teda fakt, nez pojde do skoly, musim si urobit kurz sebaobrany 😝

akinom55
5. feb 2010

Kesika, taktiež sa nám deje to isté... ručičky stále vyťahujú dudlík z úst a pritom malá dudlať chce... asi je to to kúzlo ručičiek, ktoré objavili.... dostala takú hračku, že je menšia hrkacia gulička vo väčšej, v ktorej sú vyrezané rôzne otvory na trénovanie úchytu (údajne od 9 m).... no neviem, naša malá to chmatne a hodí cez celú miestnosť, v 9 m pôjdeme asi na závody 😀 😀 😀

tlenka
5. feb 2010

kesika: klarke uz idu zubky nie, ked si dobre pamätam... uz sa prerezali?
moja robila presne to iste

kesika
5. feb 2010

Petra: Nad tým som tiež uvažovala 🙂 Len ona si tie dudlíky (máme 4) nenecháva v ruke. Málokedy. Väčšinou ich hodí do postieľky alebo na zem. Tiež nemáme koberec, tak je to šupa, ale horšie je, že väčšinou končia pod manželskou posteľou, pod ktorú je hrozný prístup 😒

kesika
5. feb 2010

tlenka: zatiaľ nie, ale má ďasienka opuchnuté

klya1
5. feb 2010

Kesika - ja som minule lozila snad 20 minut okolo postielky po styroch, ako som hladala dudlik. Normalne uz som zacinala pochybovat sama o sebe 😒 Nakoniec som ho nasla zaseknuty v mriezke postielky (na spodnej casti mriezky, teda vlastne pod postielkou) zo strany pri stene 😖

tlenka
5. feb 2010

kesika: hmmm... tak to je horsie, a davas na nich nieco?

kesika
5. feb 2010

klya: To milujem v noci potme, keď okolo nej šátram, šátram a dudel nikde. Nakoniec zistím, že ho má na perine pred pusou a sleduje ma, čo robím 🙄

kesika
5. feb 2010

tlenka: hryzátka 😀 😀

klya1
5. feb 2010

Niekedy mam pocit, ze sa na mne dobre bavi, ked lovim dudlik 😠 A ten pocit je silnejsi vtedy, ked hned po podani nasleduje dalsi hod ☹

tlenka
5. feb 2010

kesi: a nejaky gel?

kesika
5. feb 2010

tlenka: Dávala som citrovital, ale jej jazyk je rýchlejší ako účinky citrovitalu 😠

tlenka
5. feb 2010

kesi: ahaaaa

klya1
5. feb 2010

Kdesi som zachytila, ze su ucinne tie gely, ktore obsahuju lidokain. Ked som si pytala nieco na zubky v lekarni, odporucili mi Dentinox a ten ho aj obsahuje. Neviem to ale dost posudit, prakticka skusenost nam zatial chyba.

akinom55
6. feb 2010

Ahojky,
tak my sme dnes v noci mali rovnakú zábavu... ja som po štyroch lozila a hľadala dudlíky a malá sa neskutočne zabávala...od ucha k uchu, kopkala nohami, rukami a povzbudzovala ma 😀 Je to pokladík, rozhodla som sa dokúpiť ďalšie dudlíky (máme len 2) a uvidíme kto z koho 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre