V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lynn77
12. nov 2009

emo, jinak IP

emamamamu
12. nov 2009

dobry vecer...🙂
tak ja nevim, myslite, ze jsme ji zastavila kadeni paprikou? snedla jsem ji v tu sobotu docela dost....nevim, je mi to zahadou, ale asi nad tim budu muset mavnout rukou, samozrejme, ze ji nechci ublizovat, ale nevim, jak mam zjistit, na co reagovala..no nic...
ted jsme prijeli dom a ona jeste spi, nevim, co s ni...😅

lynn77
12. nov 2009

no tak ji nech spat, ne? 😀 se vzbudi az se ji nebude chtit spat, Laura takz uz spi, jinak bych tady nedatlovala 😀

emamamamu
12. nov 2009

lynn ale ona je v autosedacce...😀 a vcera me trochu vys.ala...:-D usla sice v devet snad, ale kolem jedne uz chtela kojit a od te doby co dve hodky...😀 😀 😀
mam uz pro ni obleceni na Vanoce, kamoska je silenec, porad ji neco kupuje, nechapu, kde tak krasne veci hleda.... 😵 😵

a kaseno, pyty matko nech toho....Vojtovku cvici pomalu i nas soused se psem....nic to neni, zvladnete to, uz si toho prezila tolik, ze nejaky Vojta te nemze rozhodit...!!!
Ted to vidis naprosto tragicky, konec sveta....za tyden se budes sama sobe smat...dyt ja brecela, kdyz jsme male davala dve latkovy na kycle...myslela jsme si, ze uz je konec sveta, ted se tomu smeju, pac ja nosila dve latkovky cele detstvi, dokud jsem se nenaucila na nocnik...😅
kdyz budes Vojtu delat poctive, tak se ti to vrati...a Terinka bude ok...🙂
lepsi, nez dratem do oka, ne?😅

emamamamu
12. nov 2009

tam nemelo byt kaseno, ale kasenko 😀 😀 😀 😀

lynn77
12. nov 2009

emo, aha 😅 😀

kasenka228
12. nov 2009

emus, a co ma byt to pyty??? Holky, vratilo se nam urvany dite, posledni 2 dny nedela nic jineho... tak ja letim....jinak diky vsem moc za podporu, no snad to nejak zvladneme... musime....

mauik83
12. nov 2009

no když jsem si tu četla ty příznaky na atopák a alergii na BKM, tak to máme asi taky... 😅 😠 neee, já už radši nic nečtu... 🤐

marketka.27
12. nov 2009

Ahojky všem, extra "ahojky" pro kasenku.
Včera jsme absovlvovali naprosto šílenou anabázi po doktorech. Začali jsme v 10,00 a skončili v 15,00h.
Nejdříve jsem šla k naší dětské s tím, že Karinka opravdu není v pořádku, a že preferování jedné strany s křečovitým prohýbáním v zádech a záklonem hlavičky ve mně celkem vyvolává paniku, a že mi i kožní potvrdila, že lupy v vlasech to skutečně nezpůsobují. Stepovala jsem tam tak dlouho, až mi napsala žádanku na dětskou ambulanci do nemocnice. Když jsem tam před polednem celá zmáchaná dorazila, odstrojila kočár z pláštněky atd., tak mě nějaká hnusná sestra vyrazila s tím, že má Karinka průjem (že to říkala paní doktorka - těžko říct jaká a kde na to přišla) a že máme jít na infekční .... Vykolejili mě natolik, že jsem se nějak nedokázala vzepřít a fakt šla na infekční ... Další půl hodiny jsem hledala infekční, potom bezbariérový vchod, promoklá na kost. Nakonec jsem měla štěstí, narazila jsem na naprosto úžasného doktora, který prohlásil, že když teda na dětské klinice rozhodli, že on jako infekcionista to má rozčísnout, že se nás teda ujme, docela se tím bavil, Karinku vyšetřil a poslal nás na dětskou neurologii. Dnes jsem se dověděla, že ten dr. je původně pediatr, fakt jsem měla kliku. Na neurologii nás málem vyrazili taky, protože se tam dost dlouho dopředu objednává. Ale naše historka s infekčním paní doktorku odrovnala , tak nás vzala. Opět jsme měli štěstí, dr. se mi zdála dost pečlivá, Karinku vyšetřovala podle mne docela dlouho, dělala tam s ní blbosti - chodily, čučely do zrcadla, cvičila s ní, oťukávala ji kladívkama atd., Karinka se chechtala celou dobu. Diagnóza - hypertonický syndrom atd. ... ☹ Ale prý lehounký a podle dr. v tomto věku může být normální jev související s vývojem. Takže ještě půjdeme na sono mozku a po něm na kotrolu. Pak se uvidí.

mauik83
12. nov 2009

market - a co je Hypertonický syndrom??? 😕

marketka.27
12. nov 2009

mauik - definici nevím, ale chápu to podle toho, co mi říkala dr., že jsou to ty křečovité pozice miminka ( u nás to prohýbání v zádíčkách a zvrácená hlavička - kvůli tomu jsem tam byla), mluvila taky o zaťatých pěstičkách. Těch projevů a forem zřejmě bude hodně. Včera jsem dostala tolik informací, že to není normální, půlku si nepamatuju, druhé půlce nerozumím 😲 😲 😲

bibi78
12. nov 2009

baby, vy to uz prehanate..... netreba ist svojvolne k doktorke, pokial dieta nie je fakt chore a uzivali by ste si babatka bez zbytocnych postrachov. my zijeme v zahranici, tu sa nic take nerobi, zajtra ideme na ockovanie (aj ked maly nielenze preferuje jednu stranu, on tu druhu ani neda 😅 ) a nikto nekontroloval, ci ma pasticky pri konikoch (musim sa pozriet do svojho albumu, aby som to zistila 😀 ) alebo ci preferuje jednu stranu. takze kym ma doktori nestrasia sami od seba, ja som v pohode a radsej nic nezistujem, lebo zistim, ze mam doma indvalida 😲 ... snad budu vsetky nase deticky zdrave a doktori iba vymyslaju... 😉

marketka.27
12. nov 2009

bibi, když ti prohnuté dítě v křeči celé tuhé brečí, hlavu zabodnutou do stěny, to tě v klidu nenechá. Přišlo to ze dne na den a vyděsilo by to asi každého. A nebudu čekat, až mi nekdo řekne, že je pozdě a měla jsem přijít o měsíc dřív. Zvlášť když se tyto věci dají řešit bez medikamentů rehabkama. Samozřejmě doufám, že to přejde samo. Ale asi bych si dost vyčítala, že má děcko problémy a stačilo s ním přitom jenom cvičit.

akinom55
12. nov 2009

Holky, ja mám tiež pocit, že sa samé občas moc vystresujete...v kuse iba prečítavate čo by mimča už mali vedieť a nevedia, vyhľadávate články, v ktorých popisujú úplne katastrofické scénare... ja napr. pijem mlieko a jem mliečne výrobky stále, ani ma nenapadlo riešiť nejakú alergiu na kravské mlieko... nikto u nás v rodine alergiu na žiadne potraviny nemá, tak prečo by mala zrovna Kája a myslím, že u vás to bude podobné..... myslím si, že je treba si trošku tých drobečkov užívať a nie ich stále pozorovať či im niečo nieje....

majamisutka
12. nov 2009

Akinom, souhlasím s tebou

klya1
12. nov 2009

Hihi, naše mamy nemali pampersky ani internet, takže nemali čas a ani toľko informácií. A z nás teda mohla vyrásť šťastná generácia bez hromady diagnóz. 😀 😎 Ako tým našim mamám a aj nám samotným závidím. 😉

petrajurinova
13. nov 2009

Ahoj.
Markétko a v které nemocnici jsi s Karinkou byla? Ne že bych se chystala běhat po špitálech, ale kdyby náhodou ať si vyberu takový, kde nás na dětském nevyhodí 😉 .

No s tím stresováním, já se taky klepu, kdy se u Isy objeví atopický exém. Já to jako děcko a puberťák měla (musím zaklepat, teď už se to neobjevilo snad 12 roků) a Bastík ho měl už snad od 8 týdnů (teď je v klidové fázi, ale z vlastní zkušenosti vím, že se to pravděpodobně zase objeví). No a stresuju, že to zase budem řešit u miminka.

emamamamu
13. nov 2009

akinom az se ti dite zelene posere a pak se tyden nevysere a bude rvat a rvat a rvat, tak budes zkoumat, cos snedla a mohlo ji vadit... 😉
nicmene ja uz budu zase pomalu mliko jist, jedla jsme ho celou dob a nic ji nebylo, tak to snad byo neco jineho..

a co davate na teplotu? mala ma ucpany nos a kasle, doktorka rikal,a ze kdyz bude mit nad 38, tak diazepam..ale co kdyz bude mit min? nic??

kasenka228
13. nov 2009

Bre rano, po strasne noci, rev od osmi do pulnoci, musela jsem ji ukojit, kojo ve 22, v pulnoci, dalsi kojo ve 2, ve 4:15 a od 5:15 jsme vzhuru, prebalit total posrane dite, vyprat pokaklou abdukcni decku, pripravit siroky baleni ze 3 plen provizorne, zase kojit v 6:30, po kojeni rev, do pul 8 jsme rvali obe a v pul osme odpadla v kosiku, ja se nasnidala a ted nevim co... zkusit si jit lehnout? Prat? Zehlit? Uklizet?
Jinak ja zase souhlasim s Marketkou, ono dokud vasemu diteti neco neni, tak se vam zda, ze ostatni stresuji, takze ja ji uplne chapu, ze si delala starosti a s malou litala po doktorech....pak si to vycitat by bylo zbytecne....
Market: sono mozku, jo? To je EEG nebo co to je?

kasenka228
13. nov 2009

kdyz bude mit do 38 tak myslim ze nic... jdu se mrknout do chytre knizky

kasenka228
13. nov 2009

do 38 stupnu dbame na dostatecny prisun tekutin a sledujeme vyvoj teploty opakovanym merenim

emamamamu
13. nov 2009

tak jo, diky, budu ji davat dostatek tekutin...😀
ale doufam, ze se to nijak nerozbehne....uz ted ani nechrchle, dala jsme ji do vyvysene polohy....
kasen bez si lehnout a spi co to pujde....
kasli na nejaky uklid...ty se priprav na dalsi sichtu... 😉

kasenka228
13. nov 2009

me je tak blbe, ze se mi snad ani spat nechce... a Terka tady vydava zase praruzny zvuky tak bude asi kazdou chvilku vstavat...
uz ti prisla materska za rijen?

petrajurinova
13. nov 2009

Emo do 38 stupňů se horečka u malých dětí nesráží - je to obranný mechanismus organismu.

Kasen, uklidni se a řekni si, že je třeba se na svět dívat optimisticky. Všechno zvládnete, protože nic jiného než to zvládnout vám prostě nezbývá. 😉 A po chvilce cvičení bude Terezce určitě líp.

lynn77
13. nov 2009

akinom, bibi, majo ja souhlasim s tim co rikate, ale presne jak rikaji holky, dokud tvemu decku nic neni, tak je to ok. A jak rikas, dokud v rodine nemate alergie, tak bud v klidu, pij mleko a jez co hrdlo zada a nechod k neurologovi a nesleduj dite (nevim coi bych asi cele dny delala, asi uklizela, ne?) a co ja vim co. Ja nejsem stresmen, ale treba Laura je v kuse osypana a ma hodne suchou kuzi a cekam stejne jako petra, ze bude atopak a proto se VYHYBAM ALERGENUM sec muzu, i kdzy se tomu vyhnout neda uplne (doufam, ze mi tady zase nekdo napise, ze to dostane z toho, ze ja ctu moc na internetu nebo ze nejim rajcata, moje mama internet nemela a uzila si se mnou svoje s atopickym ekzemem a to jeste za sociku se toho bohuzel moc nevedelo...) a to nepreju nikomu aby zazil, dite v prdeli, matka v prdeli, ja si to zazila a bohuzel mi ty alergie v rodine mame vcetne stadia astmatu, tak nevim proc bych nemela se alespon snazit tomu vyhnout amoje dite toho usetrit kdyz to vubec pujde.

Timto koncim diskuzi o alergii a atopickem ekzemu.

marketka.27
13. nov 2009

Ahoj holky.
Už mi asi hráblo úplně. Včera v noci už jsem si vykonstruovala vlastní teorii, proč je Karince tak blbě. No přece proto, že se o ni špatně starám a málo se jí věnuju a bla bla bla. Tak jsem dnes ráno ani nevstala z postele a nehla jsem se od ní do osmi. Ráno se vždycky vzbudí s úsměvem, chce si "hrát", úžasné miminko. No a v osm vše jako každý den, luk, řev .... nic nepomáhá ☹ ☹ ☹
Kasenko, já vůbec nevím, co je EEG (to je podle mne sono srdce, ale fakt nevím). K doktorce jsem šla s tím, že mi moje podezření vyvrátí a řeknou, že je to nějaká banalita. Takže to všechno teprve začínám zjišťovat. A uklidňuju se tím, že pokud to nezmizí samo, tak holt budeme cvičit. A pořád lepší cvičit, než brát léky atd. Úplně tě chápu, že jsi z toho vyvředěná, ale není kam utéct, a jsou horší diagnózy, zase bude dobře, uvidíš.

Petro, byla jsem ve fakultce a vůbec nechápu, jak se to mohlo stát, protože jsem tam ještě na někoho protivného nikdy nenarazila, tam se fakt snaží udělat první poslední i uklízečka. Myslím, že to nebyla práce žádné paní doktorky, ale sestra měla svůj den. Chybou bylo, že moje dr. napsala do žádanky jen "ambulance FNO", nespecifkovala, do které ambulance - prostě jí uteklo slovo, tak byla sesřička strašně důležitá, baba jedna. No a já jsem se taky neměla nechat tak debilně odbýt. Na druhou stranu jsme se díky prima infekcionistovi dostali na neurologii, takže ve výsledku dobrý. Mně jen přišlo nenormální poslat matku s dvouměsíčním dítětem bezdůvodně na infekční. Naštěstí tam nebyla ani noha.
Tvoje obavy z atopického ekzému znám, taky se bojím když to mám taky, takže Karinku pořád mažu, že je lesklá jak špekáček. Ničím jiným než promazáváním se tomu předejít nedá☹

kasenka228
13. nov 2009

Nespim, porad se mi v hlave honi ruzny blbosti...sedim tu jak matoha...
Market, u srdce je to EKG, mozek bude myslim EEG, jak ti pripnou ty sondy na hlavu, asi... nejsem si jista...kdy na to jdete?
My jdem na tu Vojtovku az 24., fakt se bojim, nechci dloubat a skakat po svym diteti, aby ji to bolelo... ☹

petrajurinova
13. nov 2009

Markétko, EEG je vyšetření mozku - doktor nasadí na hlavu ufonskou helmu s anténkama a nějak to měří nějaké impulsy v mozku. Ale nedokážu si představit, že by se to mělo dělat u miminka, protože u toho vyšetření musí být člověk vzhůru a v naprostém klidu - což u mimča nehrozí.

marketka.27
13. nov 2009

kasenko nevím, nemají zatím vypsané termíny na prosinec, mám zavolat ve středu. Každopádně máme 23.12. kontrolu na neurologii a to už máme sebou donést výsledky ze sona. Víš, já vůbec nevím, co to za cvičení je, takže mi to zatím nijak hrozné nepřijde. Miminko to bolí😲?
Petro, ale přece nemůžou mému prckovi nasadit nějakou helmu 😲? No tak to si teda raději ani nepředstavuju ☹ Radši si o tom nebudu ani nic číst, ať neplaším předem, co za horor nás čeká.

akinom55
13. nov 2009

Emo ja ti zaručujem, že z jednej zelenej stolice a pár dni nekakania by som rozhodne alergiu na kravské mlieko nedokázala vyprodukovať 😉 Ale samozrejme je to tvoje právo a mne je to v podstate úplne jedno akú dietu si nasadíš, pretože ako sa hovorí kto chce psa biť palicu si nájde...

Ja som v podstate chcela len trochu odlahčiť situáciu a poukázať nato, že netreba zbytoče plašiť a stresovať sa... to neprospeje ani samotnému miminku... napr. markétka ešte ani nevie čo to tá vojtovka je a už si myslí, že bude vlastné dieťa ňou mučiť... a pritom je to rehabilitačné cvičenie, ktoré sa mnohým deťom napr. i vyslovene páči 😉 😉 A údajne môže pomôcť tak, že deti predbehnú vo vývoji i tie, ktoré ju necvičia...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre