V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
26. nov 2009

Dobré "ráno",
tak jsem Zdendu na noc začla opět dávat do postýlky a zatím to vypadá, že spaní snad udrží. Jen strašně rád někam migruje, tak jsem ho už opět vytahovala ze šprušlí, protože se tam šprajcnul a nešlo mu jet dál, tak se začal rozčilovat. 😀
Jinak teda včera jsme byli na 3tí lekci plavání. Po předchozí ukňourané lekci jsme to zvládli bez jedinýho kviknutí (když nepočítám koncert v šatně - Zdenda plakal, pak se uklidnil, začlo jiný mimčo tak se přidal a k duu se přidalo ještě třetí mimčo, tak jsme měli TRIO koncert, ale naštěstí dali jen jednu písničku 😀 a šlo se do vody) Trénovali jsme plavbu s podhlavníčkem, tak jsem ho Zdendovi koupila i domů do vany. Až to doma prubnem, tak nafotím a dám do alba. Při jednom cviku jsem mu šla utřít malej blinkanec a nevěnovala se plně intrukcím (nebylo slyšet), tak jsme nepochopila (snažila jsem se okoukat od maminek) jak Zdendu správně držet a šel ke dnu, ale vzal to sportovně. 😅 😀
Vzpomínáte jak jsme řešily, že by plinka měla být znovuzapínací, když ji otevřu a bude suchá, aby se dala znovu zavřít? 😅 😅 😅 Tak nevím jak vám, ale mě se ještě nepoštěstilo otevřít suchou plinku. 😀

ivca08
26. nov 2009

Ahojky,
tak divaka pingpongu mame doma taky. Vzdycky zhruba od peti rano - zrejme ho trapi vzdycky prdik. Takze ho vetsinou vezmu a strcim ke koze, kde pak usne a ja ho nechci prendavat, aby se neprobral, takze usneme tak a ja uz z toho mam zada na maderu 😀 Ale co bych mu v boji proti ukrutnym prdum nepomohla 😉

Jinak EMUS kliiid - my jsme starsi a mame teprve 4800, takže se pripadne hlasime jako zenich. Ty ostatni by snedli Dortika po obeda 😀

Plinku se mi povedlo otevrit suchou dneska a hned vzapeti dostal prebalovak mokrej zasah a nez jsme se domazlili a znova zabalili, tak dostal druhej 😀 😀 Takze dneska mam zatim vetsi spotrebu latkovek na prebalovaku nez normalnich plenek 😀 😀

ivca08
26. nov 2009

ehm - po obědě 🙂 Už se na mateřská na mě začíná podepisovat 😀

pospecka
26. nov 2009
martinkastanko
26. nov 2009

bodkakroneisl - Ahoj, odkiaľ si z Martina? Ja som z Priekopy.

wwcko
26. nov 2009

Kupujeme zvlhcovac vzduchu 😒 mala vydava take zvuky ako stary bezdomovec. cele dutiny jej chrapcia ☹

Inak sme sa s Martinom rozhodli ze to tomu kamosovi povieme, ale musime vymysliet este setrny sposob. A hlavne stale hovori o detoch a ako si ju che vziat, tak nech si najde niekoho komu moze doverovat.. ☹ Nezavidim mu, ale asi aj ja by som chcela vediet keby ma Martin podvadzal a ludia by o tom vedeli a na mna sa usmievali a hovorili si ze som sporsta ked to nevidim atd... 😒

Inak Ema ja mam 175 Mrtin 181 a pred dvomi dnami som bola kupit bodycka 62 a dnes teplaciky. Bundicky 58 este oblecie. Neviem preco je taka malinka.. 😒 Tak sa mi neni vobec cudne, ze iba teraz vyradujes 50

Inak pocula som jednu negativnu informaciu na plavanie. Vraj sa tam zapajaju vsetky svaly a aj tie co by mali este oddychovat. Tak najprv treba pockat kym sa dieta samo postavy, zapoji svaly vtedy ked je na to samo pripravene a az potom plavat. To len pre info, treba si urobit vlastny nazor, my plavat budeme chodit skor nez sa postavi 🙂

pospecka
26. nov 2009

wwcko: Zdendovo zapojování svalů spočívá v tom, že se uvolní a nechává se držet nebo se naopak scvrkne jako v postýlce a nespolupracuje 😀 , tak nemám strach, že bych mu ublížila. Navíc to plavání je spíš "šaškárna pro rodiče". 😀 Zdenda z toho zatím moc rozum nemá. Ale přistihla jsem ho v šatně na přebalovacím pultu (taková dlooouhá "kuchyňská" deska pro přebalování víc miminek) jak se osahává s nějakou holčičkou. Na jeho obranu musím podotknout, že si začala ona. 😀 😀 😀

wwcko
26. nov 2009

posp ja sa tiez chystam plavat a tiez si myslim,ze tie male deti iba na tej vode lezia a maminky za ne "makaju" 🙂 len to bola jedina neg. info co som o plavani pocula tak som sa chcela podelit 😉 Pops horsie by bolo keby sa osahaval s nejakym klukem 😉 😀

pospecka
26. nov 2009

daniela: židličku jsem chtěla tuto: http://www.kocarky-postylky.cz/files/products/B... měla jsem ji jako malá a naštěstí se nám podařilo si ji vypujčit z rodiny, tak už ji máme doma. 😀 Dá se sklopit na židličku se stolečkem.
ad kolečko vs dred: taky už máme zvědavcovo kolečko. 😀 😀 😀

pospecka
26. nov 2009

Nejen účastnice z Cikháje prosím o vyjádření. 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

wwcko
26. nov 2009

uz som napisala na zrazik

bibnka
26. nov 2009

Nazdar bazar,

židličku máme prima pappa rocker, je super, ale dražší, stojí kolem 4000. Robinek v ní byl od prvních příkrmů dotěď, teď jí už u stolu a židlička čeká na Tomáška. Dá se položit hodně do lehu, takže v ní můžou papat i maličcí.

My noc taky nic moc. Vstávačka už o půl1, pak o půl4 a nakonec před 7. Nějak mu nesedlo moje včerejší zelí 😉 🙂 .

U nás se naštěstí Tomík netočí. Je v e spacím pytli, nemá možnost 😉 🙂 . A už tak 3 týdny vůbec napoužívám zavinovačku.

mauik83
26. nov 2009

Nela spí pořád svázaná v zavince... so bojim, že bez svázání by nespala a budila se kmitáním vlastních rukou... 😔

petrajurinova
26. nov 2009

Bib, Isa se zvládá točit i se spacím pytlem 😅

petulig
26. nov 2009

baby to kmitanie ruciciek to kedy preestane? ja tiez ako som sa vratila k baleniu na pevno do zavinovacky alebo do plienky tak lepsie spi az na to zaspavanie aj dvojhodinove vecerne. Ale ked sa preberie tak zuri ako sa snazi vyslobodit si ruky. Nechavate ich v tom celu noc a na kazde spanie aj cez den ?

mauik83
26. nov 2009

petulig - já ji nalim na noc a je v tom až do rána... a přes den jak kdy, když vidim, že by spalA a nejde jí to, dám ji do postýlky, zabalim, dám dudel, případně přehodim tetra plínu přes horní část hlavičky, až k nosíku a za chvíli je tuhoš 😀 ale za chvíli se mi do zavinky nevejde, už ted jí čučej nohy... 😝

bibi78
26. nov 2009

danielasr, ja som z Topolcian a manzel z Trnavy, ale kedze zijeme mimo SR, tak stravime vacsinu casu v TT, lebo tam je vacsina rodiny a niekolko bytov k dispozicii 😉

nas maly tiez spava v spacom vaku a neviem si vynachvalit, ale vecer ho tam nedavam, lebo vacsinou zaspi pri kojeni a uz ho nechcem budit, potom ho presuniem do neho v noci. inak ako to mate s teplotou v spalni? my mame asi 21°C a maly je okrem spacieho vaku este prikryty dekou a niekedy aj dalsou, lebo minule som mu namerala v noci len 36,2°C, on je v noci strasne zimomriavy...

petulig
26. nov 2009

no ja uz neviem, u nas to zabera na chvilu to zavinutie. Po pol hodke je hore a zuri aja uz neviem veru ako ju uspat cez den jedine kocik a vecer boj bud na prsniku alebo s cumlom ale dve hodiny to trva zarucene.Ci ju uz nechat vyplakat takuto malu,alebo bojovat dalej.
uprimne zavidim ze malicke polozite do postielky a oni same zaspinkaju.

bibi78
26. nov 2009

petuliq, myslim, ze tu je malo takych mamiciek, co im deti v poho zaspia same. moj maly tak zaspi iba po nocnom kojeni. cez den sice zaspi, ale o chvilku sa prebudi, ci ho premiestnujem alebo nie. niekedy ho radsej necham vyspat sa sebe (na kojo vankusi) a inak spi len vonku a vecer pri kojeni zaspi, ale pri presune do postielky sa zobudi. definitivne prezije presun do postielky az okolo 22h.

bibi78
26. nov 2009

a este taka haluzna technicka otazka: ako casto periete mantinely (hniezdo), a spodnu plachtu z postielky? 😅 mne to pride zbytocne prat to casto (teda viac ako 1x do mesiaca)

bodkakroneisl
26. nov 2009

Ahojka maminy !

Takze sme prisli s Danikom z nemocnice a plakala aj mamina aj Danik a strasne moc..uz chapem, preco tam maminy nemozu byt ☹ nemali oddelenu chodbu pre deticky a pre inych pacientov, takze vsetci na mna cumeli, ako to prezivam na chodbe, ked poculi maleho plakat a mna videli..no a za 5 min. otvorila sestricka dvere a podavala mi Danika, ktory sa ukludnil na jej naruci, evidentne to s detickami vedela..no a to najlepsie na zaver..doktor mi hovori, nech sa posadim a hovori mi, ze to s ockom vobec nesuvisi ten zapal, ze kanalik ma uplne priechodny..ze Danik ma rymu!!! tak sa ho pytam, ze ci uz dva tyzdne a on ze este pred tym ako mu to zacala hnisat, lebo to je uz dosledok a ze sa nemam obvinovat, ze u takych malych deti to neni poznat..hovorim, ale ze nejako sa to musi zistit, ze ci doktorka alebo ja..samozrejme som mala na to prist, ale do certa u Dr. sme boli tri krat a este som jej minule hovorila, ze sa mi zda, ze pokasliava a ona, ze preto, lebo vela slinta, tak taka obranna reakcia, aby to neslo na priedusky 😠 😠 😠 aj tak som jej hned volala a povedala co som sa dozvedela a ze chcem, aby ho hned zajtra pozrela..to je vrchol, dobre mala som to poznat, ale ze to nepozna doktorka u ktorej som bola trikrat s malym???

bodkakroneisl
26. nov 2009

Som taka nahnevana, ked si pomyslim, ze po takej dobe, to mohlo byt daleko vaznejsie, mohlo mu to prejst na priedusky, pluca atd...

pospecka
26. nov 2009

bodka: z toho žes plakala si nic nedělej. Já bych bulila už než bych tam Zdendu vůbec dala. A pokud by se někdo blbě díval, tak je bezcitnej idiot. A co se týká doktorky, tak té bych řekla, že pokud nepozná rýmu, tak at odevzdá diplom a sehnala bych jinou. Každopádně bych změnila doktorku.

kasenka228
26. nov 2009

Bodka, to je hruza. Je mi to lito. A uz je malej teda v pohode?

bodkakroneisl
26. nov 2009

Kasi, Posp, dakujem, neviem ci je Danik v poriadku, pevne verim, ze to nema ziadne dosledky, ale ked citam na nete, je mi z toho zle..poslem linky, len pre info..nikdy nevieme, ktore dietko to moze mat a naozaj som to nespoznala 😖
http://209.85.135.132/search?q=cache:8hIuudLit3...

http://209.85.135.132/search?q=cache:qd5tmVpC10...

neni to sranda a dufam, ze sa s tym ani nepotkate, teda vase deticky.

Zajtra pojdeme ku tej doktorke a momentalne som mega nasrana, ist tam este dnes, tak za seba alebo svoj slovnik nerucim..na druhu stranu zajtra dohliadnem, aby sa nanho NAOZAJ pozrela a porozmyslam ako dalej..pretoze moja dovera ku nej je znacne nastrbena..a urcite sa poohliadnem po inej 🙄

bodkakroneisl
26. nov 2009

a ja ze co Danik tak nekludne spinka..tak isto som ho na noc uvazovala a bol co dve hodiny hore a aj skor a ja som mu furt davala dudel do pusy..Mojho priatela bratranec je nedoslychavy presne preto, ze ked bol dietatko tak mu neprisli na to, ze ma rymu!

bodkakroneisl
26. nov 2009

pospec, maly Zdendo je riadny fesak 🙂 a ako sa vie tvarit do aparatu 😎

bodkakroneisl
26. nov 2009

martinkastano: som zo Sklabine, ale trvaly pobyt som mala na Podhaji..ale v 18-tich som odisla z MT

bodkakroneisl
26. nov 2009

Naposledy som si takto poplakala, ked som zistila, ze som tehotna po tom, co mi traja lekari napisali do spravy, ze gravidita vylucena 😀 a ta moja nadherna gravidita je teraz chorucka..ja viem, ze ryma neni vazna nemoc, ale ked jemu ocka hnisa uz druhy tyzden a preto ju uz ma dlhsie a ja mam taky strach, aby to nemalo dosledky 😢

majamisutka
26. nov 2009

Bodka, nebojl Danielek bude v pořádku !!! a ty se nestresuj, všude jsou nějaké nemoci, tak nad tím nesmíme tolik přemýšlet jinak by jsme se z toho úplně zbláznili.
Jinak chapu, že máš strach. Všichni máme strach o naše andílky.

S tou rýmou, odsávat je dobrý, ale taky by se to nemělo přehánět, protože to pak vysušuje tu sliznici.

Jo a nevím jestli jste si toho všimly, ale Achalteke sem už nejen dlouho nepíše, ale smazala celé své album, ví někdo proč?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre