V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

emamamamu
8. nov 2009

a u nas to teda bude jen horsi, jo?😀
bibn sraz je naplanovany na utery kolem druhe u Vystaviste, jeste me napadlo, ze kdyz bude hnusne, muzem sem:

http://www.kafekakao.cz/

nebo

http://www.peknyden.cz/katalog/detail/kavarna-c... (http://www.cirkuscafe.cz/)
🙂

kasenka228
8. nov 2009

Bib, mas to v IP.
Role, ja byla na jednicce... a kdy se mala narodila? Terka 29.8.
Ja taky nejlepsi cestu nemam, metro, tramvaj, ale snad nekdo pomuze....musi....
Holky, musim varit...

emamamamu
8. nov 2009

z Nadr Holesovice jezdi nozkopodlazni...jinak jsou vsude na metru eskalatory, takze to snad takovy zahul nebude🙂

kasenka228
8. nov 2009

no nejak to snad dame...
Emus, ty kavarny jsou super 🙂 Mozna bych preferovala tu P5, ale nevadi ani Mirak. Uz fakt musim...

bibnka
8. nov 2009

Super, pokud by sraz byl na tom Výstavišti určitě dorazím, jestli se mi podaří tam někde zaparkovat. Ale ty kavárny, byť jsou skvělé, jsou pro mě bohužel dost daleko vzhledem k tomu, že musím i s Robískem.

Holky, já nemusím vařit, vaří naši
😉 🙂 😀

kasenka228
8. nov 2009

Bib, kdyby to bylo v te kavarne na P5, tak tam bys mohla zaparkovat na v OC Andel, ale je to rozhodne dal, to je jasny... 😉 Tak snad nebude nejak exhnusne.

afinka01
8. nov 2009

Ahojky holky,
tak dnes ještě jednou 😉
Koukám, že už víc z vás tu má druhé dítko tak to jsem ráda. A co jinak, jak zvládáte miminka???
Já bydlím v Sedlec-Prčici s manželem a dvěma dětmi - Jaroušek 3roky (chodí do školky na dopoledne tak alespoň trochu klidu 😉 ) no a Sofinka se narodila v září. První dva týdny byla zlatíčko a jen spala a papala, ale pak se to nějak zlomilo a teď je to tedy horší. Vždy spí třeba celé dopoledne a odpo chvíli v klidu kouká a pak bulí a bulí a takhle se to střídá, že jí tedy chovám buď dopo nebo odpo nebo to vyjde na noc a to je pak mazec.
Už jsme koupili kapičky i mastičku na prdíky, ale nevím, zda to má nějaký účinek 😒 No pokud se to brzy nějak nezlepší tak mi z toho asi hrábne.

Teď se mi jí podařilo na třetí pokus uspat a uložit tak je vyhlídka, že se i v klidu najíme 😉

Rodila jsem v Benešově (mám tam rodiče a rodila jsem tam i prvně a byla jsme maximálně spokojená). Vy jste všechny z Prahy??? No pokud děláte často srazíky tak se někdy určitě rádi zúčastníme, jezdíme do Prahy celkem často a mám vlastní auto tak to není problém. Zrovna minulý týden měla Sofinka premiéru v nakupování, byli jsme s kamarádkou na Chodově na nákupech - dopo prospala a odpo byla vzhůru, ale to jsme seděli na kafíčku tak jsem jí chovala a dobré.

Jinak téma tchýně znám moc dobře, che to opravdu pevné nervy 😵 😵 😵

rpinguin
8. nov 2009

zeny ani neviete ako by som ja rada byvala v Prahe, normalne nechapem, ked Prahou prechadzam (ak ideme cez CZ na SVK), tak mam vzdy take chute tam zit a neviem preco 😵

vitam Afi, takze to mate s Bib a Petrou podoby vekovy rozdiel medzi detmi, je to uz fajn, ked je to starsie v skolke. Ja ich mam oboch doma, ale aj to sa da zvladat.

Ema, u mna ziadne zlepsenie. Vcera podobne ako u teba, tiez nespala skoro vobec cez den a k veceru vreskot asi hodinovy a krutila sa ako diva a 2x sa riadne zosr**a, ze som musela kupat. Bolo to ale po 4. dnoch, tak sa nedivim. Ved ja ani nepoznam, ci ju boli brusko. Ako to ty poznas vobec?

??? A este otazka na majitelky nosicov typu manduca: Co obliekate mimcu? Ja len tak nalahko, teplaky,ponozky body, svetrik (mikinu) a capicu a to je vsetko. Ved ja mam este aj tak bundu a je to cele zakryte. Overal netreba, ze? Ten mam len v kociku, taky medvedikovsky.

Natali, ty si ako s tym mliekom dopadla nakoniec?
A kde je wwcko?

petulig
8. nov 2009

baby mozem otazku? ako uspavate deti cez den? moja krpata len v kociku, doma ani bohovi. Ale neda sa to chodit denne dva tri krat na dvojhodinove prechadzky..Sem tam sa mi podari ju oklamat pri okne, ale vzdy to nezaberie.Vecer je to trosku lepsie, to zaspi pri kojeni ale tiez to trva aj hodinu.

natali1401
autor
8. nov 2009

no ahoj..tu to dnes zije 😀
nakoniec som napisala tej annag ako mi bolo radene tak uvidime..na um som sa vy.. 😀 mne bolo luto jej to dat a na just ani tak hrozne nerevala a skusala som ju inak prisat ako na obrazkoch a uz to bolo lepsie tak uvidime..takze um je v skrini pre istotu odlozene na horsie casy a uvidime ako nam ten boj pojde dalej..dufam teda ze ju to prejde..dnes prvy krat este nekalala..co sa nam este nestalo ze by cely den nic..ona povacsine kakavala dost casto a teraz nic..naposledy sa mi straaaasne posra..vcera vecer ale to v tom plavala a uz to vytekalo aj z bokov hehe 😀 to sme este nezazili ani nevideli hehe o odvtedy nic.. 😒

kasenka228
8. nov 2009

Petulig: my pres den uspavame na balkone, to spi hned, nebo v kocarku a v poslednich dnech obcas vytuhne sama v lehatku... my zase nevime jak na to vecer, kdyz prospi skoro cely den, tak vecer ma nejvic elanu a tahneme to i do pul jedny, do jedny, i dyl...

petrajurinova
8. nov 2009

Natali, naše malá měla do minulého týdne nakaděné v každé plíně. A před týdnem najednou zlom a kadí jenom 1x za den večer, zato pořádně - takže to plína neudrží. Možná se jim to zažívání tak nějak upravuje.

Petulig, nám malá přes den usne buď v kočárku při procházce - to usne asi po třičtvrtěhodinovém pochodování venku a nesmí se kočár zastavit, nebo v lehátku při houpání a vydrži tak spát maximálně hodinku v kuse. Večer usíná po nakojení na rukách a pak teda za normálních okolností spí ten první úsek běžně 4 až 6 hodin v kuse.

amulet
8. nov 2009

Petulig, přes den kočárek (tam to ale trvá dlouho), šátek (to spí hned), když je ošklivo a nechci ji mít v šátku, tak ji zavinu a pak chodím nebo uhoupu na balónu. Nebo máme kolíbku
http://sanami.mimishop.cz/detail.php?zbozi=173347.
Večer po kojení zavineme, chodíme s ní nebo zas balón... Ale usne rychle, celkem, jak kdy 😀

afinka01
8. nov 2009

U nás uspávání v kočárku jen na procházce - to je úspěch vždy zaručen 😉
Přes den usníná v pojízdném košíku a včera mi usnula v lehátku a to jsem se snažila ji aktivně přendat do košíku, aby měla větší pohodlí, ale vzbudila se a řev jak tygr tak příště jí nechám v lehátku 😉
No a když už jde do tuhého a nezabírá nic tak jí chvíli chovám a pak hoooodně opatrně přendám a tak na třetí pokus to klapne 🙂

amulet - ta kolíbka vypadá úžasně.

petulig
8. nov 2009

no u nas nosenie nezabera,mi ostava jedine to kocikovanie von asi xkrat do dna 🙂
len v tomto pocasi to nie je vyhra 😎

afinka01
8. nov 2009

Tak to ti v tomhle počasí a navlíkání opravdu nezávidím, ale na druhou stranu lepší než řvoucí miminko 😉 😉 😉

aktekram
8. nov 2009

ahojky u nás už pomáhá rozlišovat den a noc, dopoledne si v lehátku povídáme, když se ji začnou klížit oči a zamrčí, dám dudlíka, sklopím lehátko skoro do roviny a spinká, v kočáře venku spí skoro hnedka.
Doma teď podvečer chtěla jsem jít do vany (s časopisem a svou chvilkou klidu 😀 ) tak jsem jí dala do pojízdného koše, dala dudlíka a zavezla do tmy, spinkala až do krmení. V noci když je tma je po krmení do 10 minut tuhoš. Bývá přes den už hodně vzhůru, spí tak hodinu dopoledne, v kočáře na procházce i 2,5 hod. a v podvečer zase tak hodinku a pak krásně spí v noci.

majamisutka
8. nov 2009

ahojky,
probybají se vám miminka když je nosíte? jak do luku? malej to ted pořád dělá :(

Jinak v úterý jdem do poradny a pak by jsme snad mohli taky na srazík dorazit 🙂
Nevíte jak je to tam s parkováním?

mauik83
8. nov 2009

Ahojky, holky, co nosíte v šátku, jaký jste si pořídily a jste s ním spokojené? Hoďte nějaké reference 🙂 díky

emamamamu
8. nov 2009

Ping no mala se krouti a natahuje nohy a place tak jinak, tak tlacive jakoby...
a nosime v leginach, bodycku s dlouhym a na tom medvidkove kombineze z HaM🙂
hovinka jsme meli vcera zelene, od te doby jen jednou...coz me docela desi, kdyz jinak kakala i desetkrat denne..🙂
co bych vam jeste rekla?😀
majo myslim, ze se tam nekde da zaparkovat...a pry je tam placene parkoviste pred vchodem...kdyby bylo hnusne, tak je to na Praze 5 a tam se da parkovat v tom nakupnim centru🙂

kasenka228
8. nov 2009

Majo, obcas jo, obcas se prohyba, hlavne pri a nebo po kojeni...
A kdy ty v Pze bydlis?
Jak s parkovanim nevim, ridicak mam skoro 10 let, ale neridim... ale je to P7, takze tam budou asi zony placeneho stani...

kasenka228
8. nov 2009

ne kdy, ale kde bydlis?

majamisutka
8. nov 2009

my jsme ze Zbraslavi

majamisutka
8. nov 2009

jinak on se prohybá, když ho vemu do náruče, do svisle polohy. Silou zaklání hlavu.

mauik83
8. nov 2009

emo - jakej máš šátek???

majamisutka
8. nov 2009

tady už asi všichni spí, tak dobrou 🙂

bibi78
8. nov 2009

my mame manducu, ale zatial som ju nevyuzila. zda sa mi, ze Dominikovi vadia tie nozicky na siroko, na co nie je zvyknuty. dnes som chcela po byte s nim chodit v nej, lebo uz ma bolel chrbat, co sa chcel iba nosit a reval v nej, akoby ho to bolelo... hm... este mu dam par sanci a ked nic, tak pockame mesiac, kym dorastie. 😉

inak, my sme vzdy nosili vo vertikalnej polohe, lebo v horizontalnej je pre mna prilis tazky a najma som netusila, ze to nie je spravne. baby na modrom koniku vedia vsetko 😀 . teraz je to uz asi jedno, ked ma 12 tyzdnov, ci nie? navyse je vo vertikalnej polohe lahsi, kedze vazi 6 kg, na mna je to dost.

majamisutka, nas tiez zaklana hlavicku, lebo chce vsetko vidiet a hlavne sa najradsej pozera dohora, na strop, na lustre a tak. a robi to aj ked je v horizontalnej polohe, zaklana hlavicku na bok a cely sa od zvedavosti vykruca...

jaaaj, ja by som uz tak chcela, aby aspon trosku pasol koniky, ale on zabori hlavu na bok a dovidenia. neviem ho donutit byt na brusku, o 5 minut uz mrnka 😠 . mozno je to tym, ze som ho vobec nedavala od narodenia na brusko a tak sa vobec nevie udrzat na rucickach, ani sa nesnazi, skor kope nozickami a vystrkuje zadok. uplne naopak. 😠 😅 dufam, ze nema nejaky zdravotny problem... kedy by uz deticky mali udrzat pekne hlavicku hore, ked su na brusku?

kasenka228
9. nov 2009

Bibi, Terezka myslim pase konicky celkem obstojne, ale vydrzi ji to sotva par vterin, pak zacne plakat, asi se ji to nelibi, da ruce podel tela a šlus...takhle by ti koně brzo zašli, nic by za takovou chvilku nenapásla...
Me se zase zda, ze Terezka jeste nezjistila, ze ma rucicky, zatim si je nepozoruje a ani si s nima nehraje... co stoji v tabulkach? Delaji to uz deti v tomto veku?
Zato se nam vcera konecne slusne rozkecala, zacala neco vypravet rybickam na kolotoci a ted taky neco povida, ale s usmevem porad setri, vylomim z ni sotva jeden denne a jeste vetsinou na hracku nebo na tatinka, na me prdi...

achalteke
9. nov 2009

Čau já do Beca oblékám body, dupky, lehkej fleecovej overal a čepku, myslim že mu to stačí...

Jinak u nás co se týče režimu je to takto: ráno vstáváme okolo osmé pak to tak nějak táhneme do půl třetí a jdeme ven, vebku do půl páte - pěti, pak většinou doma řev do cca půl sedmé to koupeme, pak kojo a uspávání a okolo půl osmé - osmi už chrní. Budí se v noci teď celkem pravidelně ve 24 (+ -), 3:30. 7:30 kojo a pak pomalu vstáváme. Doufám že mu to vydrží, protože potom co vstával co dvě ho´dky je tohle nprostej luxus

achalteke
9. nov 2009

Náš taky neni žádnej pasák, ležení na bříšku mu vadí, takže většinou řev, sem tam hlávku zvedne i udrží...spíš mám pocit že se brzo překulí ze zad na bok a na břicho...to už se mu párkrát málem povedlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre