V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

kathynka
7. máj 2010

12e

petraas
7. máj 2010

tak to je dobra cena...pozerala som e-shop a tam su za 15,70 + nejake postovne. no skusim sa na ne spytat v Stupave ked budem mat cestu aj tam ich predavaju.

kathynka
7. máj 2010

moja kamaratka vymakla na e-shope akciu, ked okuliariky ponukali s darcekom - klobucik 🙂

lujsa
8. máj 2010

Petraas-aj ja blahozelam k 8.mesiacikom 😵 Uz je to velka slecna 😵 Je super,ze spapa vsetko,nas drobec uz dava jasne najavo,co bude papat dobrovolne a co nie-to ho potom musim zabavat a prehovarat-a potom nam papanie trva dlho...Tie cestoviny su dobry napad,musim vyskusat

Wei-potom napis,ako chutili pismenka 😉

Kathy-ta autosedacka je vraj vyborna,aj ja som najviac naklonena k nej...A okuliare vyzeraju paradne 😉

Nechystate sa dnas na Milu pre mamu?My asi vybehneme,vonku je celkom pekne....

petraas
8. máj 2010

lujsa dakujeme. no rychlo to leti, ved este nedavno som ju v brusku nosila a uz je z nej velka kocka.
skoda ze mila pre mamu neni aj v nasom meste urcite by sme isli...my mame dnes preteky lezunov tak ideme tam, ale len pozerat lebo Sofinka sa zatial len plazi...

lujsa
8. máj 2010

jeeeej,preteky lozunov?To bude zlate 😀 😵

bobocka
8. máj 2010

veru petraas,deticky mam straaaasne rychlo rastu. ☹ ja by som chcela aby ten moj drobec stale takyto malicky ostal...no co uz.kazdy vek dietatka ma svoje caro 😉.
my sme dnes chceli ist na milu pre mamu,no nestihame.michalko sa len teraz zobudil a kym sa napapa a vytravi mu a kym ho vychystam,tak aj koniec bude 😢.ale o mile pre mamu som sa dozvedela len dnes naobed.vedela som,zze take nieco byva,no nevedela som,ze dnes.no nic,buduci rok si to uz nenecham ujst 🙂.ina my mame preteky lezunov u nas zajtra,ytak tam ideme a stopercent.misko sice sutazit nemoze (on nelezie,no plazi sa tak rychlo,ze by ich urcite predbehol vsetkych 😀 ),ale koli tej zabave ideme pozriet. a bude to mile a celkom fajn straveny moj prvy den matiek 😉
TAK MAMINKY,ZELAM VAM ZAJTRA KRASNY NAS PRVY DEN MATIEK .🙂UZITE SI HO SO SVOJIMI NADHERNYMI DETICKAMI A NCHAJTE SA HYCKAT PARTNERMI 😉
dufam,ze sa tu potom spolu zideme a pozdielame nase zazitky 🙂

petraas
8. máj 2010

bobocka, mohli by aj pomalsie rastnut nech si ich viac uzijeme takych malickych...
inak preteky boli super akurat lezunov sa u nas prihlasilo len 13 a nakoniec som prihlasila aj Sofinku lebo som sa bola spytat ci deti musia len stvornozkovat alebo sa mozu aj plazit a bolo mi povedane ze to jej jedno a tak sme sa zaregistrovali no ale skoncili sme predposledny pretoze vsetko to boli o 2 mesiace starsie deti ktore vedeli dobre stvornozkovat. ale nam to nevadi hlavne ze bola sranda, vsetky deti boli zlatucke sme sa nasmiali...
tak kludne mozes Miska prihlasit ked vie plazit...Sofinka sa doma velmi dobre a rychlo plazi ale tam sa jej velmi nechcelo bolo tam vela ludi a .....pekne Miska prihlas uvidis bude sranda a doastanete aj balicek...
inak u nas jednej znamej mala prekonala rekord, ale nakoniec zistili ze ma uz 11 mesiacov a tak jej to neuznali....uznali jej len prve miesto...
a aj tebe prajem krasny den matiek🙂

kathynka
8. máj 2010

ja sa tiez pripajam ku gratulaciam...ja si este na to, aby mne niekto dal pusu ku dnu matiek pockam, ale vam prajem secko naj a aby vam deticky robili samu radost 🙂
ja som dnes bola varovat poobede svoje druhe babysittingove dietatko - Jonaska...a teraz na noc som u svojho tretieho - Leonka...mam proste stastie na chlapcov...na tych malych urcite 🙂
a Yoanovi som tu spravila album, tak ak chcete, tak pozrite...

zuziiiicek17
8. máj 2010

petra ,vsimla som si ,ze uz davas syrik ...tak tu o tom cosi pridam

určite nie nízkotučné, do roka určite nie tavené, do šesť rokov nie s plesňami, teda zrejúce alebo inými prísadami. Ideálne tučný syr typu ementál, eidam, lučina, cottage chees

tavené syry su mastné, plné soli a ich bielkoviny už nemajú takú vysokú nutričnú hodnotu. Tavené syry dodajú veľa fosforu, čo zhoršuje využitie vápnika. Pri dlhodobej a pravidelnej konzumácii môžu tieto syry (podobne ako nápoje typu kokakola) zhoršiť prejavy chorôb z nedostatku vápnika ako osteoporóza, reumatické bolesti svalov, svalové kŕče

http://www.senorita.cz/pravda-o-tavenych-syrech...
http://www.vyzivadeti.sk/rodicia/vhodne-potravi...
http://www.alinka.sk/c/nevhodne-potraviny-pre-d...

Nepodávajte deťom údeniny (ani párky), sú totiž možným zdrojom dusičnanov a nitrozamínov. Tiež pozor na potraviny na povrchu solené (pletenky, rožky), alebo posypané rôznymi semiačkami. Môže sa stať, že tieto drobné „ochucovadlᓠdeti vdýchnu. Do jedného roka nedávame deťom jahody, černice, ríbezle, egreše, višne, citrusové plody, kiwi.
Snažme sa podávať našim deťom, a aj sami konzumovať potraviny čo najčerstvejšie.

zuziiiicek17
8. máj 2010

jejo ,yoan je krasne babatko 😵

kathynka
8. máj 2010

diky zuzi 🙂

ewwe
9. máj 2010

kathty sa teda mas,tolko chlapov, a stihas to? kolko maju rockov, mesiacikov??? som si nemyslela, ze tu na sr sa tak vyuzivaju opatrovatelky, a ty mas nejaku zivnost? ci to len tak akoze na cierno?? 😉

ewwe
9. máj 2010

kukla som si album y. krasny je, a tie jeho xichtiky, a p.polnisova je rodinna priatelka?? 😵

ewwe
9. máj 2010

inak este k tym okuliarom, ja som nieco studovala a vraj sa tie okuliare neodporucaju, tak ja neviem, kamoska ide k ocnemu dr. tak sa vraj bude na to pytat, som zvedava co mi povie, potom vam napisem, ci okuliate ano alebo nie 😎

kathynka
9. máj 2010

ja som si tiez studovala k tym okuliarikom, resp. tu priamo na konikovi je tema slnecne okuliare pre deti...a vraj teraz, ked je to slniecko aj v nasich koncinach uz take ostre, tak je okuliariky su v poriadku aj pre take male deticky...zas je jasne, ze nie za uplne kazdych okolnosti, aby nebolo potom dietatko svetloplache...
Peta Polnisova bola na autosalone v Inchebe, ktory bol v BA v aprili...mala tam autogramiadu a kedze yoanovi rodicia kupuju v tejto dobe auta, tak sme sa tam boli pozriet a ja som to hned vyuzila, ci bude taka mila a odfoti sa s nami...a bola velmi mila a aj yoanovi sa velmi pacila...hlavne jej privesok 🙂
ja som uz pocas vysky robila opatrovatelku, potom chvilku po vyske, kym som si nasla robotu a potom som sa na stresujucu robotu vybodla a vratila sa k detickam...ze kaslat na karieru 🙂 tak yoana mam 8h kazdy den okrem vikendu, Leonka mam vacsinou 3x do tyzdna po veceroch a nociach, pripadne vikendoch a Jonaska len tak prilezitostne, ked si chcu jeho rodicia zasportovat alebo zajst do kina...Leonko je december 2007 a Jonasko 2008...je pravda, ze mam riadne nabity program, kedze este aj doucujem 2 dievcata francuzstinu, ale ked ma to bavi, tak je to v pohode...a este aj svoje vlastne veci stiham...
a celkovo mam pocit, ze opatrovatelky su dost ziadane...teda u nas v BA urcite...kedze ja uz by som ziadne dietatko do mojho rozvrhu nenapchala, tak velakrat sa mi stane, ze maminy tych mojich sa ma pytaju, ci aspon nemam nejaku kamosku pre dieta ich kamaratky...inak, ak chcete, tak si pozrite moj prispevok v teme Jasle alebo opatrovatelka (https://www.modrykonik.sk/forum/ma-1-az-3-roky/co-je-lepsie-jasle-alebo-opatrovatelka/ je odo mna len take male varovanie, aby si maminky nemysleli, ze agentura pre zohnanie opatrovatelky je super volba...
zatial som na urade prace, ale od januara prejdem urcite na zivnost, uz len kvoli tomu, ze yoana budem mat zrejme dlhsie ako sa ocakavalo a kebyze chcem ist ja potom trebars na matersku, tak ja mam na slovensku odrobenych len 9 mesiacov, takze by sa mi moc materskej neuslo...ak vobec nejaka...

kathynka
9. máj 2010

Jonasko januar 2008...mi tam ten mesiac vypadol 🙂

lujsa
9. máj 2010

Petra-tak to je Nelly sikulka,ked sa doplazila do ciela a nebala sa tolkych ludi 😉 😵

Ewwe-aj moja ocna lekarka tvrdi,ze detom do 3 rokov dat slnecne okuliare len k vode,na hory a pod...Vraj,aby si zrenicka (riadi ju sval) zvykla na to,ze sa ma zuzovat,ked svieti viac slniecka,aby ten sval neochabol...Presne ako pisala Kathy,aby nevznikla svetloplachost...Tak som zvedava,co povie tvoja ocna,lebo aj na toto sa iste nazory roznia...ALe ked ich babatka nenosia stale,tak je to hadam ok 😉

Aj ja vam prajem krasny den matiek,prvy,co su nasi drobcekovia na svete 😵 😵

bobocka
9. máj 2010

petraas-tak my sme dnes absolvovali sutaz malych lezunov,no len ako divaci .moj krtko to cele prespal 😀 .ale deticky boli superzlate 😀 .niektore isli inym smerom ako mali,ine sa ani nepohli 😀 .a jedno to preslo dokonca za 12sekund!!!podotykam ze to bolo 5metrov!!!!no oni mali taktiku.maminka odisla z domu rano a poobede sa zrazu postavila za cielovu ciaru a babatko bolo z toho take hotove,ze dobreze nepreletelo ten koberec za maminkou 😀 ale kazdopadne to bol velmi pekne straveny den matiek 😉

ewwe
9. máj 2010

kathy dik za odpoved, neber to ako vyzvedanie, to len tak aby rec nestala 😀 a francuzstinu si studovala ci si zila vo fr? ja by som chcela ist velmi do fr. do pariza a tak, ja som blazon do tych ich zamockov 😉

bobocka zaujimava taktika lezenia 😀

kathynka
9. máj 2010

v pohode ewwe, sak ked sa pytas, tak odpoviem, nebudem si vymyslat...snad ma z vas nikto nenatre za tento rok 🙂
ja som studovala v BA na francuzsko-slovenskom gymnaziu, takze my sme mali vacsinu predmetov (mat, fyz, chem, bio) vo franine a aj maturita bola z tychto predmetov presne ako vo Francuzsku...som rada, ze som bola na tej skole, dalo mi to vela a fakt nas tam ten jazyk naucili poriadne...

bobocka
9. máj 2010

fuuu kathynka,tak ti zavidim.ani nevies ako velmo.ja hovorim dobre po anglicky (aj som skoro sest rokov v uk zila)ale franczstina bol vzdy moj velky sen.ja som sice mala na gymnaziu francuzstinu ako druhy jazyk,no ver ci never vsetky rocniky som presla s pocitanim do desat!!!na vysvedceni som vzdy mala za 2.!!!! ja viem,niet sa cim chvalit,no mala som profesorku ktorej to stacilo!!!!a ja ako pubertacka som tak nemala ziadnu motivaciu sa snazit viac 😢

kathynka
9. máj 2010

bobocka, presne pre toto som nikdy nemala extra vztah k nemcine ani k anglictine a aj ked som sa nemcinu ucila 7 rokov, tak teraz z nej uz nic neviem...a anglictinu som sa doucila az sama praxou vdaka cestovaniu a kamaratom zo vsetkych moznych kutov sveta...casto sa nam menili ucitelky a vzdy sme zacinali odznova a to ma vobec nebavilo...zato fracnuzstinu sme mali prvy rocnik kazdy den 4 hodiny a za rok nas ju tak naucili, ze sme od druheho rocnika mali tie ostatne predmety vo franine...a to sme boli polka triedy taka, ze sme prisli na ten gympel s tym, ze vieme povedat tak nanajvys "bonjour"...nas proste naucili v tom jazyku mysliet a to je super...
no sak na ucenie sa jazykov nie je nikdy neskoro...tak sup-sup, najdi si nejaky kurz a ides 🙂

bobocka
9. máj 2010

hahaha, a syna kde dam? 😀 ja viem,ze na jazyky sa este vzdy mozem dat,no teraz urcite nie.vsetok moj cas venujem michalkovi a teraz kym je malicky si ho chcem poriadne uzit.deticky rastu velmi rychlo a ani sa nenazdam a michalko ma uz tak velmi potrebovat nebude-tak potom zacnem.ale francuzstina je poriadne tazka.skor som rozmyslala nad taliancinou.ta sa mi az taka zlozita nezda.

kathynka
9. máj 2010

ono su to vsetko romanske jazyky, takze to mas za jedno...a ked najdes dobru ucitelku, tak aj franina bude lahka...ja by som sa chcela este spanielcinu naucit (co so zakladmi franiny a angliny nebude problem, uz teraz co-to rozumiem, len neviem odpovedat, kedze nemam ponatia o gramatike...ale ako povedala maminka mojho span.kamarata - vy slovaci ste barbari ako extremne rychlo sa ucite jazyky 🙂 )...no a este arabcinu alebo hebrejcinu by som chcela...hm...🙂

bobocka
9. máj 2010

ze arabcina,hebrejcina...fuuuha,vysoko rubes 🙂.spanielcina je tiez super.v poslednych rokoch sa u nas spanielcina stala velmi popularnou a mame uz vdakabohu aj velmi dobrych lektorov 🙂.no ja veru nad jazykmi len tak sem tam uvazujem,no teraz ma skor zaujima aku kasicku zas miskovi pripravim 🙂.
od soboty mame velmi tazke noci.michalko sa strasne casto budi.mozno koli zubkm.on ich uz ma sice prerezane(tak milimeter az dva)no az teraz zacal vsetko straaaaasne hryzt a zle spavat.dnes som ho ulozila o pol desiatej.teraz je pol dvanastej a uz bol dva krat hore ☹.v utorok ideme do poradne,tak uvidim co mi nasa doktorka povie.

bobocka
10. máj 2010

dobry den maminky 😉/aky bol vcera vas prvy den matiek?
inak chcela som sa opytat,chodi niektora z vas s vasim mimi na plavanie?ja by som velmi chcela ist...a chodite s miminkom do materskych centier,ci nie?ja mam hned pri dome jedno velmi dobre centrum,no pre take male deticky ako je michalko tam maju akurat cvicenie na fit loptach. a to mozme aj doma.nechcem platit za kurz,ked miska o chvilke fitlopta omrzi a musim nieco ine vymysliet.tam jedno sedenie je 45min a to by som mojho maleho nedonutila byt s jednou "hrackou" tak dlho 😀

lujsa
10. máj 2010

Ahoj bobocka,

vcera sme mali krasny den-takmer cely den sme boli cela rodinka vonku 😵
Na plavanie sa chystame uz davno,ale stale sa nam nieco vyskytne-ja som bola chora,potom MM a takto sa nam to taha uz 3 mesiace,nechcela som zacinat,ked sme mali doma pacienta,aby drobec nieco nechytil...Akurat zajtra idem obvolat kurzy,kedy by sme mohli zacat 😉 Trosku sa ale bojim toho,ze maly sa vody bude bat,ma teraz take obdobie,ze sa boji novych veci...
Do MC zatial nechodime,tu u nas je to skor pre deticky od roka,takze si chvilku pockame 😉

petulig
10. máj 2010

ahojte, sem tam nakukam ale neni casu na pisanie.

bobocka ja chodim s malou na plavanie a je to super. Teraz koncime prvy kurz a ideme hned na druhy.Potom sa uvidi. Urcite to krpcom len a len prospieva. Chodievame na stare hory.
A do materskych centier nechodievame zatial, ale uz sme o tom s kamoskami rozmyslali., Tiez mam jedno blizko pri dome, ale zatial nejak nikdy nebol cas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre