V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

lujsa
20. máj 2010

Aj nas drobec dava papa,tapusky a asi tyzden vie spravit indiana na usta,ale nie dlanou,ale opakom ruky 😀 Nas sa dava na 4 a kyve sa uz asi 3tyzdne,ale nie a nie prist na to,ako lozit 😀 Uz rucickami by uz aj isiel,ale nohy neposluchaju...Som zvedava,kedy sa mu to podari,nemame sa kam ponahlat 😉 Stravu este stale mixujem,ale mala by som sa odhodlat ju len popucit...

grajcaricka-rozok s maslom chutil?

grajcaricka
20. máj 2010

lujsa: čudovala som sa, ale chutil, ale tak nie moc, pár kúsočkou som jej dala do úst, išlo mi o to žuvanie a podailo sa 😉 ............. to máš doma iného šikovníčka, super

lujsa
20. máj 2010

grajcaricka-vsetky mame sikovnickov-a klobuk dole,ze Miska uz zvlada papat rozok 😉

grajcaricka
20. máj 2010

jéj, no ďakujem......tiež ma to prekvapilo, zožuje aj ryžovú chrumku, piškótu Nestlé alebo Sunarku a po novom aj ten rožok 😎

lujsa
20. máj 2010

Hmmm,dostala som chut na cerstvy,teply rozok s maslom 😀

marusik
20. máj 2010

jej, človek tu nie je 2 dni a ak chce dobehnúť novinky, tak má postarané o večerný program 😉

naša drobka sa s tým papaním akosi posmelila, vrátila som sa k starej klasike, a tú do pusy postila - zemiak, mrkva, masko, brokolica. Olovrant - banán s jablkom alebo s hruškou, len musím používať kovové lyžičky, pred plastovou mi zatvorí pusu akoby v nej strážila Jánošíkov poklad 😀 A s večernou kašou ešte stále bojujeme, dnes som jej dala Alnatura - 4 zrnnú, polovičnú dávku do pohárika a asi tretinu z nej potiahla... tak trpezlivo budeme skúšať ďalej... Chutia jej aj pohánkove a ryžové chrumky, neskutočne sa rehoce, keď si dám aj ja jednu chrumku a nahlas ju chrúmem spolu s ňou 😀

padajúce ponožky: v DM som našla také návleky na ponožky, ktoré vraj udržia ponožku na nohe ... niečo okolo 3 eur/pár, nemám to ale odskúšané

v noci spíme celkom fajn, zaspávame okolo 20.00, pred polnocou sa zobudí na doplnenie zásob, presne o 1.30 sa zobudí na výmenu plienky a potom sa zobudí medzi 6-7, cucne si mlieko a niekedy zaspí na 1hod, niekedy sa hrá sama... spí ale medzi nami na posteli a papáme stále v ľahu, len keď sme niekde vonku, kde sa nedá ľahnúť, tak papáme v sede. Dojčiť by som chcela čo najdlhšie, tak dúfam, že ked príde 1menštr., tak to vydržíme a budeme v dojčení pokračovať aj ďalej. Mňa to dojčenie neskutočne dojíma, je to taká naša dôverná chvíľka a dúfam, že budem dosť kreatívna, aby som zaujala jej pozornosť niečím iným v prípade, že by mi na verejnosti siahala do výstrihu 😀

lujsin drobec je riadne šikovný, keď už 3 týždne kýve! naša len dvihne ruku... ale asi 3 týždne už šplhá, ale len dozadu. minule som skoro odpadla od úžasu - nechala som ju asi 20 sekúnd na zemi samu, a ked som pribehla naspäť, malá sedela! prvýkrát sa sama posadila, odvtedy to skúša, niekedy sa podarí, niekedy nie...

opakovanie: zaberá. po každom zobudení ideme skontrolovať niektoré veci: krížik nad postieľkou, hodiny na stene, anjela, ktorý na nich sedí, škriatka, afričanov, uja námorníka v kúpeľni... a asi po 5 dňoch sa už sama začala otáčať za tými vecami v presnom poradí 😀 Rozumie otázke začínajúcej "Kde je...?" a očami sa stále pozrie na to, na čo sa jej pýtame, čo už pozná.

a najnovší najzaujímavejší objav je MUCHA! ked nám nejaká mucha vletí do izby a hľadá cestu von kdesi pri okne, Klára sa ide roztrhnúť od nadšenia, že ju vidí - naťahuje sa za ňou, ked mucha lieta, tak sa Klára nahlas sa rehoce a ked len lozí, tak ju takmer bez dychu pozoruje🙂

tinnka9
21. máj 2010

Kočky, ďakujem za povzbudenie, starší je na tom už o 180st. lepšie, zatiaľ na diéte. Mladší stále kašle, ale už sa mu odkašliava, tak snáď sa z toho skoro dostaneme. Len dúfam, že si to medzi sebou "nevymenia" 😒

weiya
21. máj 2010

No baby, jak ste sa tu rozsupli 😀
Tinnnka aj ja prajem skore uzdravenie tvojim dvom marodkom, a neboj nevymenia si to medzi sebou 🙂
Tak natalka dava papa od siestych mesiacov, ale len podla nalady 😀 Tap-tap tapusky vie tiez od siestych mesiacov, to ju naucila baka , ked sme u nejboli, ked sme byt prerabali, v tom je ako taky robot, ked poviem tap tap tapusky, uz aj tlieska 😀 Minule aj zo spanku tapkala 🙂 Lujsa aj mala dava indiana opakom ruky 😀 Este sa od pol roka vie hrat "kuk" z kapesnickom, dam jej do ruky kapesnik, a poviem natalka schovaj sa,da si na ocka, a smeje sa , potom si da kapesnik dolu a jej poviem KUK, no zabava ohromna 🙂
A s "rozpravanim" ste na tom ako?teda deturence vase 🙂 Mala prvy krat povedala mama, ked mala 5 mesiacov a odvtety to opakuje, jasne ze najprv nevedela , ze ja som mama, no teraz uz to vyzera ako keby vedela, ked sa vratim z mesta alebo odniekial ze ma chvilu nevidi, uz aj krici mama 🙂 vie aj tata, baba, dede 🙂 Takze po tejto stranke sme na tom celkom dobre ,asi bude mudra po mne 😀 kedze plazenie nam stale nejde, aj v tomto smere bude asi po mne, telesna mi nikdy nic nehovorila 😉 😀 😀

wwcko
21. máj 2010

Dobre ranko.
Tak my sme uplny opak vam 🙂 Ninka nevie dat papa, ani indiana, ani este nerozprava. Mrmle si vsetko mozne ab baba ba ba ale podla mna to este neni akze babka 🙂 Nepozna este veci a ani tap tap nevie urobit. Ona sa sustredila na nozicky, takze popri nabytku uz chodime a stvornozkuje uz cca 2 mesiace prvu ligu 🙂 Ale nesedime 🙂 No a uz by sa inak mohla zacat sustredit na tie ruky. Snazime sa znakovat tak nech to neni nadarmo 🙂

ewwe
21. máj 2010

tak moja mala vie povedat baba, dede, tha tha, ava, ajka, ale mama nepovie ani omylom, ja viem ze to niesu este slova iba blabot, ale niekedy sa presne trafi ked vidi babku a povie baba 😀

wwcko
21. máj 2010

Co sa chystate dnes robit? tu opat prsi 😠 Asi budem doobeda doma a pojdem vom az poobede. Chodime o pol tretej von a vecer asi na plavaren, trosku sa rozhybat.

weiya
21. máj 2010

nam teraz svieti slniecko 🙂 ale rano prsalo este, tak hadam uz nebude 🙂 idem s natalkou na nakupy do takka, neska tam maju zlavu 30%na detske oblecenie, tak ideme nieco pekne kupit 😉 a ja si idem dat spravit este aj novy obciansky 😒 a pojdeme pozret babku a dedka a potom pockat tata z roboty a na prechadzku, tak hadam to pocasie pekne vydrzi a malinka bude dobra v kociku 😉 lebo vcera nebola 😒

marusik
21. máj 2010

jéj, to je milé, ako sú tie decká naozaj individuálne, aspoň tu je živšia debata 😉 tato si na 2 dni odišiel na služobku, tak to vyzeralo na babský víkend, ale príde brat s celou rodinou na víkend(3 deti) tak tu budeme mať veselo🙂 😵 a už aj letím vypratať hosťovskú, lebo som sa tam rozložila so šijacím strojom a látkami po celej izbe 😖
nech sa už aj u vás ukáže teplé slnko a rozveselí deň! papá

wwcko
21. máj 2010

aaaa uz to prislo 🙂 Sice nie mne domov, ale k mojej mamke, ale poobede ideme v " novom " 😵 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 sa tesim 🙂

http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

gabinka79
21. máj 2010

Dievčatá, mám novinku. Sofinka, predvčerom dala prvý náznak štvornožkovania a od vtedy sa v tomto presúvaní snaží zdokonaľovať. Sú to ešte také roztrasené pohyby, ale celkom to zvláda. 😀 Ale sama si nesadne, ani sa o to nesnaží. 😅 A stavy nervozity pokračujú aj dnes. 😖

bobocka
21. máj 2010

jeejdanenky.tak tento tyzden som konika trosku zanedbala (manzel je na sluzobke a ja som nejak nestiala to moje sidlo aj comp) vikend bude zas hekticky,no dufam,ze buduci tyzden sa sem uz ason raz do dna dostavim.normalne mi to chyba
😒
y denny rezim nemme.mali sme asi tyzden a potom sa to zobsulo.to aa ni velmi neda mat pevny denny rezim ked nevieme co v dany den budeme robit.ja sa pokusamdavat michalka spat cez den dvakrat,no vcera to bolo napriklad len raz-nestihacky boli.ked spi 2x,tak spi taku hodinku a ked len raz ,tak kludne aj tri potiahne-le to len v kociku. a kady den je to ine.ten rezim skor udrziavame vecer.kupeme kazy druhy den iba.v lete v teple to uz asi zmeime na kazy den,ale teraz este netreba podla mna.
inak kocky,kolko pred nocnym spanim davate miminkam veceru.ja asi tak hodinku-hodink a pol pred nocnym spanim.este ckam ,kym sa misko vykaka a potom ho do cistej prebaujem.ale neviem,ci to nieje velmi nesoro.ci by sa po veceri nemalo ist skor spat.lebo on zhruba polhodku po ridne trie ocka,no za tu dalsiu polhodku sa zas preberie.ao je to vas?
inak dnes om dala prvy krat kukuricne chrumky a najprv na mna maly pozrel,ze to co zasa...ale potom sa rozpapal a chutilo 🙂.ale to le tak odmenovo budm dvat 🙂
a poslednou dobou mi misko nechceuz cumlik.ja som nadruhe strane rada,aspon nebude tazkeoducanie,no nevadilo by mi ak by este par mesicov cumlikoval.aspon ked mu zubky idu.no uvidime.ozno si ho este pytat bude
no a my zacneme s plavanim az o mesia,teraz sme to nestihli,no uz s dokat neviem!!!!michakolubi sa kupat si ani neviem predstavit aky bude stastny v bazene 😉
ja som si predvcerom zaradila moju prvu paradajku od porodu a maly sa nevyhdzal zatial!!!!! boze,to bola chut!!!som skoro plakala od stastia-ja tak strasne lubim paradajky a bala som sa ich jest koli tomu,ze su alergen 😒
inak ja som zacala pomalicky uci mika pit z poharika a este mu to velmi nejde,ale pomalicky sa uci.chcem ho tak do mesiaca aspon naucit a potom v lete to bude pohodicka.

https://www.youtube.com/watch?v=7gSZfW4gVhI

www.mysmarthands.com pozerala som na youtube baby sign language a je to parada!!!!!jednoznacne to budem s miskom skusat!!!!aspon par znakov.podla mna je super ked dietatko vie pohybom maminke dat vediet co chce a potrebuje bez toho aby plakalo a maminka hadala,ze co zas je zle.
inak kathynka,ja som nad tou tvojou pracou velmi rozmyslala a pre teba je to fakt super,ale ta yoanova maminka je v praci kym sity s nim? a akje tak,tak jej nie je luto,ze prichadza o nadhernycas so syncekom?ved miminka rastu strasne rychlo a yoan uz nikdy takyto malicky nebude...

wwcko
21. máj 2010

gab super, Sofinka je sikovnica a zachvilku sa nenazdar a pride za tebou do kuchyne 🙂 a s tou nervozitou mi nehovor. Doteraz som bojovala s uspavanim 😒

weiya, marusik vam zavidim ten program. Ja nemozem ani moc chodit autom, mam vyjezdene capy, tak sa len ta matkam po Stupave :( Ale v pondelok ideme do servisu, tak hned niekam vyrazim 🙂

lujsa
21. máj 2010

Teeeda,baby,tu su vsetku deticky veeelmi sikovne 😵 😵

wwcko-tak dlho uz Ninka stvornozkuje? 😵 😵

Wei-Natalka vie poriadne vela veci 😵

Zo slovicok hovori nas drobec mama,tata,papa,baba,abba,lala a pod.,ale nemyslim si,ze by vedel,co to znamena...Pozna vyznam niektorych slov,ked mu ich hovorim ja a najlepsie pozna slovo "gumimacko"-ked mu ho poviem,to sa smeje,tlieska,vyska a caka,kedy mu ho pustim 😀

Dnes sa chystame do mesta,musim povybavovat nejake veci,tak snad sa podari 😵

wwcko
21. máj 2010

lujsa este no nie su presna dva ale cca mescia a pol nasupu. Ona ide od zaciatku tak fyzicky dopredu. Aj sa velmi skoro otacala z chrbatika na brusko a tak. Ale zase dlho nerozpravala, ani si nemrmlala. tap tap s nou robim cca od tretieho mesiaca a stale nic. No neurobi to so svojimi rukami, iba robi tap tap do mojej ruky, ale to tiez zacala robit par dni dozadu. Ono nechcem urcite porovnavat nase deti, ved to sa ani neda, len som tu dlho nebola, tak som chcela napisat co mame nove 🙂

Ale inak ako pozeram tak vsetky deti su velmi sikovne, tusim to bude tym septembrom 😉

gabinka79
21. máj 2010

wwcko, s tým ťap--ťap naša tiež slabé pokroky. Ona sama neťapká, jedine položí ruky na moje a takto spolu ťapkáme. Ale je ťažké niečo ju učiť. Ona je taký samorast, zaujíma sa iba o to, čo sama chce. Napr. ako tečie voda z kohútika, kľučka na dverách ju zaujíma, zrkadlá (rôznej veľkosti) a všetky tie veci, ktoré jej nechcem dovoliť, aby si neublížila. Každý náznak nespokojnosti dá riadne najavo - kričí, vrčí, vrieska. Včera som mala už toho dosť. Čo Vám poviem, je to živel. 😀

petulig
21. máj 2010

teda tak poniektori tu uz chodia? tak super, sikovnici. My sa plazime asi od polky siedmeho mesiaca, najprv dozadu a potom dopredu. Na styroch sa pohupuje uz vyse mesiaca ale to je tak vsetko. Ale aj tak sa dostane vsade kde chce 😀
zubky nemame zatial ziadne, zato nervny sme poriadne.
a kazde rano z postielky nas budi tatatataa puf puf ggggg a ine pokusy, ukecane je poriadne, len dufam, ze neskoncime takto nejak .....

https://www.youtube.com/watch?v=HQKHyR8el30
ewwe
21. máj 2010

cauko tak dnes bolo otrasne zaspavanie, tie vrchne zuby nechcu vyliezt, mala je zla nedobra, uz som nervozna aj ja, a to ked sli spodne zuby ani som o tom nevedela, ona si normalne chyti vlasy a chce si ich vytrhnut, chudatko moje 😖

to video o znakovani je super, mne sa zda ze mi mala znakuje ked chce ist na ruky, roztiahne rucicky a zdvihne ich ku mne 😀

ewwe
21. máj 2010

k tomu znakovaniu, to mam cakat kedy si nina vytvori sama na nieco znak alebo ju to mam ucit co ktory znamena??

weiya
21. máj 2010

ewwe, ha ha, tak tento znak pozna aj natalka 😀 😀 😀

gabinka79
21. máj 2010

Ewwe, k tej Ninkinej nervozite. Naša Sofinka je už druhý týždeň tak nervózna, že je to na zaplakanie. ☹ Každý deň jej kontrolujem ďasienka, už som mala pocit, že aj niečo vidím, ale nič nevychádza. 😠 Včera stavov nervozity bol vrchol. Dnes niečo lepšie. My máme zatiaľ jeden zúbok, tak čakáme na ten druhý spodný. Dúfam, že už čoskoro sa ukáže, lebo neviem... 😝

grajcaricka
22. máj 2010

babyyy pomoc včera sa mi podarilo dosť nešťastne poutierať malinkej zadoček po kakaní ☹ , jednoducho to mala všadeeeee a kúsok sa mi dostal do jej pišulky, čo mám robiť..toto sa mi ešte nestalo 😖 , bojím sa, že sa jej to tam pozapalujeeeeeee, stalo sa vám to niektorej, som z toho nešťastnááá .........

weiya
22. máj 2010

grajcaricka, moja mala ked sa pokaka, tak jej to tam aj same vlezie, nam doktorka hovorila, ze sem tam jej mam susku s detskym olivovim olejom vytriet, dat si na tamponik a tak... My zas mame iny problem, mala ma susku neaku zaparenu, nic nam na to uz nepomaha, ale asi ju to ani nestipe, neviem ci to aj neaka plesen nebude alebo co...ked sa to do pondelka nezahoji, tak pojdeme k doktorke s tym. Furt mame problemy s tymi zapareninami, a pritom po kazdom kakani pekne umyvam ritku pod vodu,aj plienky menime casto... ☹

ewwe
22. máj 2010

wei aky krem pouzivas? skus rybaciu mast, je lacna a perfektna

nine ked sa dostane kakos do pisule hlavne teraz ked kaka po sediacky tak sa jej to tam dostane, tak tampon s detskym olejom a vytieram do stran, do lava alebo do prava, nie hore ani dole, ale este nikdy to nemala hlboko, pozoruj ju ci jej nezacne vytekat nejaky hlien a tak

dnesna noc bola otrasna, plac kazdu hodinu a uspavanie na rukach, co sa mi nestalo uz od 3 mesiacov, dala som jej panadol, ona si trha vlasy ☹ , dnes je ok, po zuboch ani stopy, no bojim sa zasa vecera 😒
nam spodne zubky vysli naraz dve, a mam pocit ze idu aj teraz dve vrchne naraz

marusik
22. máj 2010

weiya a nemôže to byť plienkami? nedávaš jej inú značku, alebo plienky z nového balenia? my používame látkové a problém so zapareninami bol len raz, ked bolo horúco a mala dlhšie nez zvyčaje jednu plienku..

ewwe, my sme malú kvoli tomu trhaniu vlasov ostrihali 😀 už nemá čo trhať... aj naša bola taká mrzutá pred hornými zubami, ale prešlo to... nech Ti to teda čím skôr prejde, aby sa podobná noc už nezopakovala. držím palce!

weiya
22. máj 2010

N arit ku mame nivea krem, a ked sa nam vzdy taketo nieco prihodilo, tak sme pouzili bepanthen, ten nam vzdy zabral, ze na druhy den ani stopy po zaparenine, a teraz nic, aj ta fialova vodicka nam vzdy zabrala, skusam uz jej to aj v repiku macat, no ziadne zlepsenie ☹ plienky pouzivame, tie dm-kove, ine sa nam nepacia,ostatne prekaka alebo precika.
Marusik,nad latkovimi som uz aj ja rozmyslala, no my by sme museli mat asi aj 500plinok do zasoby, lebo tooolko pradla stale mame , ze nestiham prat 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre