V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

tinnka9
10. júl 2010

@weiya mozno mate nejaku virozu. tak sa rychlo vyliec 🙂

weiya
10. júl 2010

@tinnka9 dakujem 🙂

lujsa
10. júl 2010

@ewwe super,ze teplota klesla 😉

@weiya a nevysypala sa Ti Talka?CI nahodou nemala siestu chorobu....Ak nie,tak to je ta chripka-dva.tri dni vysoke teploty a potom nic,akoby utalo....Teraz to ma vela ludi 😉
@bobocka u nas na plavani sme len 5 mamin,2 chodia skor,aj sa sprchuju skor,ostavame teda 3...Vyzliekame sa az v sprchovej casti,takze nas nik nevidi,su tam 2 kryte sprchy a ku skrinkam prideme v plavkach.Kociky nechavame pri vchode,ten je ale zamknuty,kym nepride recepcna a potom ich strazi ona.TAkze v tomto je to fajn,akurat to skore vstavanie je zle.

weiya
10. júl 2010

@lujsa nevysypala sa... fakt netusim co to bolo, len teraz neviem ci ten moc mam v pondelok doniest ked uz nema teplotu 😅

trdielko149
10. júl 2010

@weiya urcite aj moc dones lekarke alebo jej rano zavolaj ze uz nema teplotky ci mas moc doniest ...ale ja by som aj tak doniesla 😅
my sme dnes boli s malou na kupku v dudinciach kazdy nam vravel ze je tam super no baby onicom totalne,pre malu sice bazenik tam bol taky na clenky pre nas ale studeny velmi ...a bufet tam bol len 1 aj to len vysmazane vsetko a osuchy,pizza,hranolky ... akoze ja mam po operacii dietu ale nejde o to,ani take 2-3 rocne deti by este take veci nemuseli papat ...a navyse to kupalisko nie je este az tak vybudovane ako vyzera na nete na fotkach ... no neviem ci som divna ale mne sa tam nepacilo,ani hygiena-wc,ani areal sa mi nepacil ... ideme este do Sturova niekedy tam bude dobre urcite 😵

weiya
10. júl 2010

@trdielko149 diky aj som si myslela, sak to uz 3krat za posledne 3mesiace jej z nicoho nic vyskocila teplota bez neakych inych priznakov... takze kupko nic moc teda....moj mm bol minulu sobotu s malu na kupku v podhajskej a ze sa im lubilo velmi...no neviem ja som nebola neni som kupaliskovy typ...v detskom bazene ze fajn vodicka bola... aj takych malich deticiek ze tam neurekom bolo...uz sa citis dobre po operacii?

lujsa
10. júl 2010

@trdielko149 takze Dudince nic moc?Dobre,ze pises...Sturovo je oblubene,ale ja osobne nemam rada to kupko,je tam na mna velmi tepla voda + otec mojej kamosky je dr a hovoril,ze kazde leto sa tam nieco vyskytuje,myslim tym nejaka plaga,ved v teplej vode sa jej dobre dari...Ale pre deti je teplejsia voda fajn,tak som zvedava,ako sa vam bude pacit...

bobocka
10. júl 2010

@weiya @ewwe som rada,ze princezne uz teplotka netrpi 😉.mozno je fakt nieco vo vzduchu.
@kathynka no moj muz bol na speci klnike v matrine.tam ho jedna operacia stala 300euro(chrupavku mal totalne mimo) a kedsa z tejto operacie pozviecha,tak ho aj dalsie koleno caka(dalsich 300 euri),no je to super klinika,fakt som si ista,ze mu ti kolena daju do poriadku.tak dufam,ze ty budes ok a ze ani tie injekcie potrebovat nebudes.to asi aj dost boli 😖
@ewwe bahai je isty druh nabozenstva.ale nelakaj sa.ludia co to nepoznaju si hned myslia,ze co za sekta.ja bahai nie som a ani nebudem,lebo nie so vsetkym suhlaim (neoslavuju vianoce a to by mi veeelmi chybalo,neuzavaju predmanzelsky sex(aj ked mnohi to nedodrzuju 😀 -ja si myslim,ze do manzelstva by mali partneri vstupit iba ak sa navzajom poznaju a su si isti,ze si vo vsetkom sadnu... a co ak si sex nevyskusaju a ako sexpartneri si potom nesadnu vobec?podla mna je to dolezite velmi,ked maju bahai ludia dieta,tak ho vychovavaju v bahai viere a ked ma dieta 16 rokov,tak ma pravo ist svojim smerom,teda ak nie je stotoznene s bahai nabozenstvom,tak si mozevybrat ine. a to sa mi tiez nepaci.preco by malo cakat do 16?ak a 12 a neciti sa v danom nabozenstve dobre,tak by malo mat prvo volby a hladat sa v inom...no ja ked som mala 20 rokov som sa chcela najst v nejakom nabozenstve a tak som zacala podrobnejsie citat o hinduizme,budhizme,islame,krestanstve a vela mojich kamaratov je bahai,tak som sa ich opytala,ze co a ako a oni ucia o ich viere a akurat zacinal kurz,tak som zacala s nimi studovat jednotku(sedem knh je myslim).no potom som sla do uk,tak som uz dalej nepokracovala.na nich sa mi strasne paci to,ze nikomu svoju vieru nenanucuju.nikdy sa predomnou o tom nebavili,vzdy len ked som sa sama opytala.a ono je to vlastne o tom,ze ludia by mali byt k sebe tolerantni,mali by sa mat radi ,odpustat,pomahat nezistne,byt si rovnocenni(muz,zena),rovnocennost kazdej rasy a tak.ono je to velmi mila viera v podstate.ma svoje negativa (ako som uz pisala tie priklady-ale to ma kazda viera).ja veriaca nie som,no toto nabozenstvo je mi asi svojim nenasylnym myslenim najblizsie.je strasne zvlastne ,ze oni (bezohladu na vieru) su strasne dobri ludia.oni fakt robia veci nezistne.su strasne mili,pohodovi,maju problemy ako kazdy mame,no oni aj v tom zlom hladaju vzdy dobre.mna to vzdy nakopne.nestretavam sa s tymito kamaratmi az tak casto,no vzdy ked potrebujem pozitivnu enrgiu,tak sa im ozvem.nebyt jednej mojej kamaratky co je bahai,tak je misko kojeny len 2 tyzdne.ja som mala strasne kojace zaciatky a fakt som bola na prasky z toho a ona ku mne prisla,doniesla mi senzacnu knihu o detoch (americky pediatr to pisali myslim-my first year sa to vola)ona uz mala vtedy dvojrocnu dcerku tak mi poradila co a ako ohladom kojenia,bola strasne v klude.ja som revala jak dazd (tesne po porode sme boli kazda plna hormonov) a ona mi s tym svojim kludom anglicana dodala tolko sily,ze az.pre mna bolo a je kojenie velmi dolezite a s rukou na srdci mozem povedat,ze len vdaka nej som to zvladla 😉

bobocka
10. júl 2010

@trdielko149 akurat sme sa o tom vcera so svokrom bavili.vraj je tam nie moc dobre.ja neviem , z vlastnej skusenosti povedat nemozem.ja viem,ze som citlivka az prhnana na toto,no ja kupaliskam velmi neverim.ta voda je kadejaka.pred vela rokmi sa stalo,ze testovali bazen tu v bystrici a bolo v nom 40percent vody a statok moc!!!!!!!!!!!!!fuuuuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!akoze odvtedy sa to zamozrejme zlepsilono aj tak sa vzdy najde tipek co si tam ulavi 😠 . a o detskych bazenikoch ani nehovorim.vela rodicov nedava na kupaliskach detickam plienku na plavanie,len tak naholo ich tam supnu a dietaka si tam cvirknu hocikedy 😀

bobocka
10. júl 2010

@trdielko149 a uz si ok po operacii?ja by som bola uplne mimo kebyze sa mi stane to co tebe.neviem si predstavit,ze by som mala zdravotne problemy a musela ist lezat do nemocnice a nechat miska doma ...joj,mna by porazilo.ta velmi obdivujem,ze si to zvladla.zelam ti,nech si rychlo fit a nech ta uz zdravicko stale poslucha 😉

bobocka
10. júl 2010

@lujsa lujsi a bola si len na jednom kurze,ci na viacerych?viem,ze maminky chodia na viacero,len ja neviem ako to s tym dalsim kurzom je...ci sa zase zacina od nuly,alebo tie deticky co uz nejaky kurz maju idu do vyssej triedy a maju uz tazsie cviky ci ako vlastne..

lujsa
10. júl 2010

@bobocka u nas je to splavanim tak,ze si zaplatis bud 4 lecie,8 lekcii,12,alebo 16....A ides stale s rovnakymi detickami dalej a stale sa zvysuje narocnost(najprv si len oblievaju hlavicku vodou a hraju sa,potom sa ponaraju po nos,potom cely,potom sa trosku pohybuju pod vodou,spustaju zo smykaliek do vody...)My sme uz 4 lekcie absolvovali,zacali sme dalsiu stvorku,ale neviem,ako to bude pokracovat,lebo moj drobec je tam s vodou suverenne najmensi kamarat.My mame pred plavanim cvicenie,tam je rad...ALe potom ho musim nechat s instruktorkou,alebo v ohradke a on,kedze je nevyspaty je placlivy,takze ho to velmi rozladi,kym je bezo mna.Vo vode stichne,ale uz je taky unaveny,ze mu ocka klipkaju a sem-tam zamrnci,takze uvidim,ako to bude zvladat...Mozno sa opytam na neskorsi kurz,ibaze tam uz asi budu dost popredu.

petraas
10. júl 2010

caute baby, akosi nestiham pisat lebo sme stale niekde na kupku alebo vonku. tesim sa s vami ze drobcom ustupili teplotky🙂 inak ja som bola v sturove 2x na dovolenke a mne sa teda pacilo. aj tento rok sme chceli ist so sofinkou len financie nevysli a tak chodime len na kupka
@bobocka ked pojdes aj na dalsi kurz tak urcite budete pokracovat a ucit sa nieco nove aj my tak chodime. v septembri nam zacina uz treti sa neviem dockat🙂

bobocka
10. júl 2010

@lujsa @petraas no u nas je to 10 lekcii normalne.no preto,ze su teraz prazdniny,tak mame len polovicny kurz(5 lekcii) od septembra bude zas cely.tak ja neviem ci zas od zaciatku pojdeme nejak zryhlene,ci si to zas zopakujeme.ale ked ta kocka co to precvicuje vravela,ze kazdy kurz je vlastne rovnaky a oni to mavaju od pol deviatej do pol jednej(teda aspon 4 skupinky maminiek s detickami sa tam vymenia) a ja som sa tej martinky pytala,ze ako to bude v septembri,ze o olkej aby som vedela cez august michalkovi trosku na to rezim upravit,lebo teraz je to o pol jednej a to akurat spime normalne,tak je chudiatko sice vyteseny,no riadne unaveny a hladny.(okolo jednej mava obed normalne)no a mata povedala,ze to sa dohodneme,ze podla toho o kolkej mi to bude vyhovovat. a tak som pochopila,ze o kazdej hodine je ten isty kurz...no neviem.budem ju musiet podrobne vyspovedat v pondelok na dalsej lekcii 😉

petraas
10. júl 2010

@bobocka aj u nas sa vystrieda vela skupin, jedny su vanoví, dalsi co neplavali vo vaniach cize zaciatocnici, potom dalsi co uz maju vanu aj 1 kurz za sebou a tak... my sme plavali vo vani teraz v bazene ale vzdy sa ucime nieco nove a v septembri vraj budeme cvicit zasa nove a vela plaveckych pomocok budeme pouzivat tak preto som ich sofinke objednala. podla mna ked ides na dalsi kurz tak by ste sa mali ucit nieco nove ved naco va bude to co uz viete..ved kurz je od toho aby sa clovek naucil nieco nove

bobocka
10. júl 2010

@petraas no jasne,logicky by to tak malo byt.len kede ja mam teraz ten polovicny,tak neviem ako to potom v septembri bude...jasne,ze by som miskovi neplatila dookola ten isty kurz,to uz by som s nim sla sama na plavaren a za par drobnych.stoji nas to 90euro za cely kurz a to je dost.ale ak by sme mali napredovat,tak jasne,ze by som mu to chcela dalej platit (ak ovsem rodinny rozpocet dovoli).preto som sa pytala,lebo ta kamaratka ma trochu zmiatla tym,ze si mozem sama cas kurzu vybrat a ze kazdy kurz je rovnaky.mozno to tak nemyslela,len to tak narychlo v skratke chcela povedat a nakoniec ma to zmiatlo..no uvidim v pondelok.som zvedava co mi povie 🙂

bobocka
10. júl 2010

inak baby,citali ste knizku od karpa-najstastnejsie miminko v okoli?vraj je super.nas sa to uz velmi netyka,ale je take pokracovanie-najstastnejsie batola v okoli...vraj je to parada.idem si ju kupit.http://www.martinus.sk/?uItem=37313

lujsa
10. júl 2010

Aj ja by som radsej chodila cez doobedny,alebo poobedny spanok,ako takto...Drobec normalne vstava okolo 10-tej,a ked ideme plavat,tak vstava o siedmej,pretoze vtedy vstavam ja a on to nejako vyciti.Cvicenie zacina o 8:30,do bazena ideme okolo 9:10 a to je uz dost unaveny-najviac ho vycerpa ten plac,kym som v sprche....On je celkovo strasne opatrny typ,on ked sa naucil postavit,tak sa chudatko moje drzal aj rucickami,aj zubami,ked bol na nohach,ale bal sa ist dole,tak plakal,kym som ho nedala dole ja.Raz som ho dala do ohradky a isla na wc s tym,ze ked padne,nech padne tam,kde sa mu nic nestane a on ma s placom cakal v stoji,az kym som ho nedala sadnut,alebo na kolena...A bolo vidiet,ze nevladze...

@petraas Sofinka ma super trening,ked tak casto chodite k vode 😵
@bobocka mozno to instruktorka myslela tak,ze vsetky jej skupiny su na rovnakej urovni..Napr.ze teraz viac skupin,co zacinaju a teda v septembri bude viac skupin,co budu pokracovat.

lujsa
10. júl 2010

@bobocka o tej knizke som este nepocula 😉

bobocka
10. júl 2010

@lujsa
http://zena.sme.sk/c/3770321/najstastnejsie-bat...
http://www.gorila.sk/product/108777
http://zena.sme.sk/c/3792431/najstastnejsie-bat...
ona ta kniha vraj velmi pomaha rodicom pri uz danej vychove dietata.pri tom ako porozumet dietatu-dostat sa na jeho uroven,teda chapet veci ako ono a potom sa naucit ho viest spravnym smerom.ja si myslim,ze precitanie si tej knizky mi uskodit nemoze.bud mi to pomoze a naucim sa co to viac o vychove,alebo sa mi to pacit nebude a teda sa na to vykaslem.ale ja ma mrada moznost volby a preto ju citat budem
😉

bobocka
10. júl 2010

@lujsa inak ten kurz mate dako super skoro.to my mame este vedy noc 😀 mne misko vstava medzi deviatou-desiatou rano 😀 .ale budem to musiet nejak poposuvat ,lebo potom s tym obedom a spankom nejak nevychadzame ked je kurz.

zuziiiicek17
11. júl 2010

@bobocka vyzeraa to dobre 😕 asi si ju kupim aj ja .Ja som totiz dost nervak ,preto ak budem na sebe pracovat podla toho ,tak ho snad zvladnem vychovat bez kriku 😅

trdielko149
11. júl 2010

tak knizku si idem kuk na netik dakujem za dobry tip 🙂 no akurat mi v inej teme pisala kamoska(pozname sa aj osobne) ze ani Sturovo nic moc pre taketo deticky,ze ten bazenik detsky co je tam je skor pre deturence co uz vedia chodit lebo dospeli donho nemozu a ten druhy bazenik pre deticky co je kde by mohla byt v kolese je uz studeny na nu tak ja neviem ..do sturova pojdeme mame tam rodinu a bola by skoda nevyskusat na vlastnej kozi ...no ja baby akoze nic v zlom ale ked vidim maminku s babom v bazene a to babo je hole tak mam nervy aj vcera v dudinciach jedna taka bola a normalne nadrzo som jej priniesla kupaciu plienku a povedala som jej ze hole deco nema tam co hladat vycika sa do vody a ostatne deticky tam maju byt a dostat infekciu za to ze ona je lakoma na kupu takej plienky?! sorry ja viem byt aj takto drzááá vsetci naokolo ukali na mna jak puci ale uznali mi pravdu ...mala dava vsetko do ust a vo vode,kde je nacikane potom do ust parada pre nejaku pliagu ... my mame v septembri 2.kurz plavania 🙂
po operacii uz ok este obcas zaboli rana ..malu nedviham na ruky nejak extremne len vcera som zacala po vyse tyzdni som ju mala na rukach aj to len z postielky do stolicky papat ... je uz riadne tazka potvorka a ja sa bojim aby sa mi nieco nestalo dalsi pobyt v nemocnici nezvladnem,strasne moc mi chybala ...

weiya
11. júl 2010

@trdielko149 dobre si spravila, keby to vidim aj ja tak spravim to iste 😉 aj ja som taka papula 😉

lujsa
11. júl 2010

@trdielko149 mas uplnu pravdu,akurat,ze ja nie som taka papula,musim sa to naucit 😀 Nam na plavani instruktorka hovorila,ze plienka zachyti tolko isto,ako plavky,tak neviem,co je na tom pravdy,doteraz sme pouzivali plienky,ale kupila som mu uz plavky...Ale v bazenoch je podla mna vela mocu 😒
Mne sa nechce verit,zeby v Sturove bola studena voda,sestra tam bola pred tyzdnom-mladsie dieta ma 5 rokov a akurat hovorila,ze voda bola tak tepla,ze ich vobec neosviezila...Tak neviem,ci hovorime o tom istom bazene,ale celkovo je v Sturove tepla voda,tak vyskusajte 😉

@bobocka aj ja asi kupim tu knizku,pocula som o viacerych dobrych,ale tie boli asi od narodenia dietatka,tato bude idealna na obdobie vzdoru,to bude skuska na nase nervy 😉

ewwe
11. júl 2010

@bobocka a bahai nabozenstvo veri v co? v jezisa?

mala je uz uplne ok, pocula som ze je nejaka viroza vo vzduchu ze su teploty a potom nic
nina ma zajtra meniny a dostala od nasich taku super trojkolku z tesca, fakt perfektna cierno cervena za 75€ ale je fakt vymakana a uz moze v nej sa vozit je od 10m, takze od stredy ju mozem vozit 😀

zuziiiicek17
11. júl 2010

@ewwe presne na ti som pozerala ,vyzera pevne a aj dizajn je pekny 😵 akurat neviem co je llepsie....ci odrazadlo alebo trojkolka

bobocka
11. júl 2010

@ewwe zuziiicek17 ti nasla fajn link o nich a ja som skor odpadla ked som si tie foto pozrela.tam je ta kamaratka o ktorej som pisala!!!!!ta co mi tak velmi ohladom kojenia pomohla!!!!!!na tej prvej fotke stoji v strede a na tej druhej ma modre triko s dlhymi rukavmi!!!!!ja som netusila,ze az takto velmi sa angazuje 😉.no aspon vidno,ze oni sutocne svoje nabozenske presvedcene ludom nenanucuju.my sa vzdy len o detickach rozpravame (jej dcerka bude mat uz tri pomaly a jej syncek sa narodil tri tyzdne po miskovi),vieru nikdy nepreberame.vsak nie je dovod.🙂 a uz ani tu sa o tom nebavme.toto je predsa tema o detickach a maminkach a nie o nabozenskom presvedceni 😉

trdielko149
11. júl 2010

@bobocka teraz som si az precitala o tom nabozenstve lebo dlhociznýýý prispevok to bol chichi ja som vychovana ako rimsko-katolicka ... moja mama s otcom sa rozviedli ked som mala 11 mesiacov a nas postarsi dekanko mi povedal ked som isla na 1.sv.prijimanie ze ja som ZLA lebo som zo zlej rodiny ... krasne ma to ubilo aj co sa tyka sebavedomia ... no co uz potom som ale natrafila na dobreho pana fararka mladeho,plneho energie vsetko som mu povedala o svojom zivote aj dobre aj zle a povedal mi krasne veci ... povedal mi ich s uctou,trpezlivostou,v pohode,v laske ... niektore veci sa mi nepacia na nasej viere ale ja to nezmenim a mozem s tym len zit tak ako aj vsetci ... my dvaja nie sme zobrati a o o rok chystame svadbu ..moj bratranec chodi do skoly za farara,bude nas sobasit ... samozrejme boli vselijake namietky ci uz od neho alebo p.farara ktory krstil nasu malu ze najskor deita potom svadba ale vysvetlili sme si to preco co a ako a je to ok a na svadbu v kostoliku sa velmi tesime uz ..kazda viera ma svoje pre a proti ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre