V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

weiya
30. júl 2010

Dnes som baby bola pozret sesternicineho synka, ma tri a pol mesiaca, no uzastny je 🙂 ani neplace, tichucko si lezka v lehatku, este aj pospinkat si na chvilku stihol v postielke 🙂 som si aj popestovala aj som prebalila 😀 Mala bola s tatom u svokry 😝 ked som prisla domov uz spinkala,som sa tam zdrzala trosku 😀

bobocka
30. júl 2010

@kathynka no vitaj 🙂 si nam tu chybala 🙂 takze takto vyzera usmev s osmimi zubkami 🙂 rozkosny je yoan maly 😉
@luppita tak to si mala fakt stastie v praci.a celkom fajn si si mohla lenosit cez tehu.ja som tiez sla skoro na matersku. v uk sa da ist o mesiac skor ako tu na svk a ja som este pred zacatim materskej musela dovolenku cerpat aby mi neprepadla,takze tiez som mala fajny veget pred porodom 😉
@weiya tak to mas fajn zariadene 😀 na navstevu kludne ist mozes a ked domov prides,tak ti malicka uz buva.dobre si si muzicka naucila 😀

weiya
30. júl 2010

@bobocka len mi bolo luto, ze nedostaka pusu na dobru noc odo mna 😔

bobocka
30. júl 2010

@weiya aaale,neboj,este sa ju nabozkavas na dobru noc 😉 .

weiya
30. júl 2010

@bobocka vedd ja viem, len mi to tak luto doslo, ze mala bola v poctate pol dna bezo mna a tak pekne zaspinkala, este sa ani raz nezobudila 😅

bobocka
30. júl 2010

@weiya ved bud rada!!!lepsie ako keby za tebou hystercila.mas velmi dobre dievcatko doma co vie ako sa ma spravat.vedela,ze maminka potrebovala pol dna oddych a trosku vypnut,tak ti to dopriala 🙂

weiya
30. júl 2010

@weiya a zaobisla sa aj bez mamy 😀

weiya
30. júl 2010

@bobocka haha a este aj sama sebe pisem 😀

petraas
30. júl 2010

@kathynka tak vitaj spät🙂 to je super ze ste sa mali dobre a ze pocasie prialo
no pekne sa yoan zubi, fesak to je🙂
@weiya tak to si mala pekne zariadene🙂))

bobocka
30. júl 2010

@weiya 😀
mas to super.u nas by take nieco nehrozilo.akoze misko vie byt bezomna par hodin (max 5 bol a to som uz sediva bola bez neho) ale vecerne uspavanie je vyslovene na mne.misko zaspava pri kojeni,takze na taku pohodicku si sa este tada poriadne dlho pockam.mna uz ani moje kamaratky vecer do mesta nevolaju.zo zaciatku boli aktivne,no nesli pochopit,ze ja mam dieta kojene a ze pri kojeni on zaspava a ak by som sla von po tom ako by som ho ulozila,tak by sa mohol prebrat,ak by sa nechytil na cumlik uplne by sa prebral a potom co?z mesta by som taxikom musela domov utekat.a ak by aj cely cas pekne spal,tak by som sa previnilo citila,ze som vom a nie doma (aj ked je to uplne normane).nic by som z toho nemala.ja som prva z mojej partie co mam dieta a kocky si stale myslia,ze mat dieta znamena vymenit plienku,pohrat sa a nakrmit a pohodicka pohoda.oni sice z mojho rozpravania vedia,ze to nie je med lizat,no aj tak to nechapu.ja by som to tiez nechapala.pochopia ked deti mat budu. 🙂

weiya
30. júl 2010

@bobocka to pochopia, moje kamosky to chapu, ale muzovi kamosi to nie a nie pochopit a furt ho volade tahaju 🙄 to mi leze na nervy, aj vcera ked mal na rodky uz ho volali von oslavit, ale on uz ma rodinu a chcel to oslavit s nami, no nie 😅 tak vybehol teraz na chvilku, no nech si aj on teda trochu oddychne od beznych starosti,ale nemam to rada, a teraz si na to uz moc zvyka, ze je piatok-sobota a hura vecer von, chvalabohu max na dve hodky, ale aj tak mi to na nervy ide 😅

petraas
30. júl 2010

@bobocka urcite to pochopia az pridu deti🙂
@weiya tak to by vadilo aj mne...nastastie moj muz nikam nechodi...asi preto ze tu skoro nikoho nepozna a akosi ani penazi nieje

weiya
30. júl 2010

@petraas nechodil nikam ani on, furt ho otravovali raz som ho pustila a kukni sa cul by chodil furt, predtym ale osem mesiacov nikde nebol a dobre bolo, zarazu ked tyzden nikam nejde, ako dlho uz kamosov nevidel, ale ze ja som vecer nikde nebola aj rok a pol, to je v pohode, ale popravde ani ma to von netaha 😅

ewwe
30. júl 2010

moj tiez nikam nechodi, ak tak cez den na benzinku na kavu z automatu, on ani nepije, ani pivo tak vonku je to furt len sak si daj, ved vypi nieco...bla bla, ale ja by som uz niekam vypadla, myslim tak niekam posediet s kamosmi a pokecat o niecom inom ako o plienkach, dnes sme mali ist na veceru s kamoskou, bohuzial to odvolala, moja mama mala robit au pair, v podstate uz ked nina spi, tak som sa tesila

my ked sme boli par krat s mm vonku dokopy asi 5x co je nina na svete, tak vatsinou som sedela v bare, cumela na ozratych, nudila sa a stale myslela na malu a vzdy kukala na mobil, ci nahodou nevola mama a ci mam signal 🙂

bobocka
30. júl 2010

tie moje kamartky to v podstate chapu,no zo zaciatku sa mi vela krat stalo (ked mal misko 2-3 mesiace),ze som im povedala,ze sa mi von ist neda,ze misko je casto kojeny a bezomna byt nemoze a na to ( a toto nikdy nezabudnem) mi jedna kamaratka povedala,ze keby som chcela,tak si to zariadim a von idem.to ma vtedy fakt nastvalo,no zahryzla som si do jazyka.misko sice planovany nebol,no bol velmi chceny a ja nie som typ matky co dieta ledva porodi a hned hyrit ide.mna to uz ja tak nebavi.take poobednajsie kavicky,to je ok,no uz sa teda nevidim ako tancujem na stole.toto uz mam davno za sebou.moj muz nikdy nebol hyriaci typ.on ani nepije ani nefajci.akoze tento rok mal asi jedno pivo a aj to preto,ze vonku bolo sialene teplo a dostal chut.moj muz,ked chce vidiet kamaratov,tak idu spolu na obed ,no nie do podnikov.odkedy sa misko narodil,tak bol vecer von asi 2x a to tiez bol do desiatej doma.my sme boli taka sestka dievcenska patria.jedna kocka zije v londyne,druha v perth(australia) a 4 sme tu ostali.baby uz ale pomaly zacinaju na deticky mysliet,uz su usadene,tak im davam max 2 roky a budu aj ony mamickami a potom pochopia.ja ale neodsudzujem bezdetne zeny,ktore miektore matky kritizuju a pritom nevedia o com hovoria.toto si musi clovek zazit.ja som pred materstvom bola tiez plna teorie a bola som si ista,ze cumlik malemu nedam a ze mu nedovolim v nasej posteli spat...prax je o niecom inom a to pochopi len zena,ktora si to zazije 🙂 ale zas aby som zla nebola,ony su teraz fakt zlate.navstevuju ma vzdy ked sa im da.s miskom sa velmo tesia.tie zaciatky boli kadejake,ale to som mozno aj ja precitlivela bola tesne po porode. 🙂

kathynka
31. júl 2010

dakujem za pekne privitanie 🙂 sak aj vy ste mi chybali, ale asi by bolo chore este aj pocas dovolenky hladat net a pisat si s niekym...staci, ze mi yoanov tatko posielal pracovne sms, aby som mu ich prekladala...zlaty jak vzdy 🙂
@ewwe nebyvam sama, byvam stale s rodicmi...velky byt v centre mesta, tak nac menit, zeze? 🙂 len tym, ze maminka je uz dochodkyna a tatko je huslista v SND a oni maju cez leto divadelne prazdniny, tak odisli na zahorie na chalupu...takze upratujem jak mi pride - skor by som rovno povedala, ze neupratujem...viem, hanba mi...ale na vikend dojde ku mne kamaratka a ideme vymalovat kuchynu (snad to bude tentokrat bez ujmy, naposledy ked sme robili moju izbu, tak si to odniesol luster...no, 4,5m stropy neni sranda...zaujimave, ze maminka zareagovala najprv na tu rozbitu lampu, az potom jaka je ta izba krasna)...takze budem nutena tu kuchynu upratat a dokonca som sa hecla a vyzera to na teply obed 🙂
yoan mal predvcerom cely den hnacky, len voda z neho isla, aj tricko sme museli menit...tak chvilku dietkoval, uzival si suche rozky...a neuverite, ale zjavne to budu mat na svedomi stolicky, bo zas secko pcha do pusy, ale hlavne si to pcha celkom dozadu...selma mala zubata 🙂

ewwe
31. júl 2010

@kathynka tak yoanovi vyjdu zuby rychlo a budete mat uz po tom, uz ziadne starosti

@bobocka rozmyslala som, ze ty si sa vydala a potom si isla do UK? aj mm? tam si otehu a vratili ste sa s5? ci ta muz pustil samu do sveta?

u nas to vyzera na burku, tak sme doma a nina sa dnes naucila na odrazadle pohybovat sama dopredu, lakadlom bola chrumka, 🙂

ewwe
31. júl 2010

😕 baby kde ste? nina uz chrni, ja idem o chvilu do sprchy sdom myslela ze nieco precitam ale vy nic nepisete,
@kathynka a ty vies hrat na husle?

weiya
31. júl 2010

@ewwe ninka je sikovna 😵 talka este v odrazadku nedociahne na zem, iba s jednou nohou, tak sa odraza tak 😀 dobru motivaciu si jej dala 😀 my sme boli neska vonku, s natalkinm frajerom nikolaskom 😀 a mala mi neska celu trojhodinovu prechadzku vydrzala sedet v kociku 🙂 to sa uz dlho nestalo 😀 😝

ribizek
31. júl 2010

@bobocka - no, tiež krásne spinkanie. 🙂 Malý Peťulo spáva viac-menej so mnou. Ja mám k našej posteli prirazenú detskú postieľku, kde je odmontovaná bočná stena. Takže máme akési "letisko". Malý je spokojný a ja tiež, lebo nemusím vstávať a vyberať ho cez mrežu. Už staršieho som tak mala, lebo ten sa budil a jedoval, ked sa mu noha zasekla do mriežky. Takto sme boli spolu a každý na svojom. 🙂 Aj ked je pravda, že obidvaja tak lozia a prevracajú sa v spánku, že aj tak sú nakoniec nalepení na mne. Mne to tuším bude aj chýbať, ked vyrastú. 🙂

S tou vodou to máš super, že to chce. Hlavne v lete je to fajn, lebo pri čistej vode sa nemusíš báť, či na slnku neskysne.

@petraas - jasne, netreba nútiť. Vlastne, oni sa ani nedajú prinútiť, aj tak si s nami robia, čo chcú. 🙂 Ja som nočník skúsila len raz, ale veľmi som nepochodila.

@ewwe - ja som kefku kúpila, ale zatiaľ je zabalená. Síce máme len 2 zuby, ale zatiaľ ma odmieta pustiť do pusy. Kým to nie je jedlo, nemám šancu. 😀
Neskúšala si na prikrytie spací vak? Náš paplonik sa mi zdá tiež nejaký tvrdý. Ale aj tak väčšinou spí zakrytý dekou, a ked je horúco, tak len krátky overal a maximálne plienočka nad ránom, ked sa schladí. On v tých horúčavách bol taký spotený, že som uvažovala, či ho neprelečiem. Ale bolo mi ho ľúto prebrať a zobudiť. A to mal na sebe len tenučké bodynko-tielko.

weiya
31. júl 2010

A co je neska s vami baby, kde ste? 😀

bobocka
31. júl 2010

@ewwe no ked sme chodila s mojim muzom tri roky,tak sme sa na chvilku rozisli a ja som si za ten cas vybavila robotu v uk,no rozchod netrval dlho,znova sme boli spolu,no ja som sa aj tak rozhodla ist.po roku v uk sa moj muz nastval,ze on bezomna nebude,ze aj on ide za mnou.ja som bola v radlett pri londyne a on dole na juhu pri mori v bognor regis. a kazdy druhy vikend sme sa v londyne stratavali.no a to bolo na nervy tiez,znova sme sa rozisli,no zas sma sa zisli a vtedy sme si povedali,ze bude lepsie ked ja za nim dole do bognoru pojdem.no mala som velmi dobre platenu moju au-pair robotu,tak sme sa dohodli,ze este rok tam budem a po roku za nim dole pojdem.no a medzitym ma poziadal o ruku (mimochodom tri mesiace po tom druhom rozchode-vsetko bolo ako ma byt,vonku snezilo a na namesti pat minut po polnoci si moj muz klakol pod stromcekom do snehu na koleno a o ruku ma poziadal,este aj prsten sam navrhol 😉 )no tak som este rok na to aupair bola a potom som odisla za nim dole do bognor regis.to som teda zacinala moj stvrty rok v uk.moji rodicia sa medzitym stihli rozviest a s mojou ostatnou rodinou som nebola uz par rokov v kontakte a nemali sme peniaze na zvys,tak sme si vymysleli,ze sa vezmeme v uk.kedze sme obcania eu,tak sa mozme slobodne v hocijakej krajine eu sobasit.vybavovanie bolo minimalne.rozhodli sme sa pre londyn.vacsina nasich kamaratov zije tam.svadba bola uuupne pohodova.vsetci sme sa stretli v malom parku,z tade sme sli na radnicu,obrad trval asi 15-20 min(svadobny slub bol v divnej anglictine ako staroanglictina mi to prislo byt,som niekedy ani nevedela co vlastne vravim 😀 ) no a z radnice sme sa presunuli do takeho baru-restauracie kde sme mali objednane stoly a bufetove menu(ako svedske stoly to bolo)z rodiny tam bol len muzov brat,ostatni boli len kamarati.bolo to mile,uvolnene,nikto nestresoval s rozbijanim taniera ci zavijankou(aj ked ja tie nase tradicie mam velmi rada).ja som bola v satach asi len dva hodiny,potom sme sli na hotel,obliekli sme si tricka(ja som ich sama zhotovila-bolo tam bride ,groom a just married) a zabavali sme sa.cela svadba nas vysla asi 50000(moje saty,vladkov,oblek,obrucky,hotel,jedlo...)na slovensku by som taku lacnu svadbu se vsim vsudy nevybavila.no a moj muz uz bol unaveny z uk,tak si zacal zhanat pracu na svk.v januari 2009 siel na pohovor na svk a ked sa vratil mi oznamil,ze pracu dostal a ja jemu,ze som tehotna 😀 akoze ake zivotne zmeny zrazu 😀 .kedze ja som vtedy tehu len zacala a nechcela som prist o peniaze a matersku a tak,tak on odisiel na slovensko bezomna a ja som este tam ostala. a hned ako sa mi dalo na matersku nastupit som to zobrala a aj ja som sa vratila natrvalo na svk.do tohto maja som vsak stale bola zamestnancom uk firmy 😉.takze tak 😉 mas co sitat 😀 😀 😀

bobocka
31. júl 2010

@ewwe inak riadnu sikovnicu doma mas 😉 pockaj,za chvilu ani chrumku potrebovat nebude a bude po dome trielit jak sip 😀

ewwe
1. aug 2010

@ribizek nina sa tiez v noci tolko prevracia, a bucha sa do mriezky na postielke, niekedy su to poriadne rany, spaci vak som skusala, ale kedze na nho nebola zvyknuta, a nevedela sa v nom prevraciat, tak som vak predala
@bobocka ze vraj sikovnicu 😀 😀 😀
tak to ste mali zaujimave, a je dobre ze ste vydrzali tak od seba a pritom pri sebe 🙂 , podla mna si mala svadbu snov, my sme tiez mali iba taku, obrad v kostole a potom taka vecera viac chodova, ja som mala saty, ale nerozbijali sa taniere, nabol redovy tanec, hralo iba cd, povodne sme si mysleli ze o 21h budeme doma, ale ked sa ludia popili tak sme tam boli do 01h, ludi sme mali 28, iba rodicia surodenci a krstní rodicia a dvaja svedkovia, kedze ja som mala rizikove tehu a vydavala som sa tehotna, tak to bolo aj dobry argument, ze preco taka svadba, lebo na vychode sa robia velke svadby, a taka svadba ako sme mali my, tak to je neslychane 😀 😀 😀

bobocka
1. aug 2010

@ewwe ja som bola so svojou svadbou spokojna.keby som mala peniaze,tak by som mozno vacsiu svadbu robila,no na ten nas rozpocet sme celkom fajnu spravili. a ja som strasne chcela mat vlastne saty,nie z pozicovne a to som aj mala 🙂 .neboli sice princeznovske s krinolinou,no mojmu muzovi sa pacili velmi a to je najhlavnejsie.z rozpravania mojich kamaratiek co mali velke svadby viem,ze z toho nakoniec ony nic nemali.ze sa len strachovali ci vsetko ok bude,ci budu auta dobre zajednane a ci radsej dj alebo zivu kapelu,ze tamten stryko sa nebavi s tamtou tetou...my sme to mali uvolnene.aj sme sa najedli,aj kolaciky boli (torta nebola-namiesto toho sme mali na stole postavicky z rozpravky the nightmare before christmas-akoze laska az po hrob-ja som tu rozpravku nikdy nevidela,no je tam kostliveca nejaka slecna pri nom,tak to tak vyzera,ze az kym nas smrt nerozdeli 😀 )vobec sme nestresovali,svadba bola v piatok,nie v sobotu ako vacsinou byvaju...pohoda pohodicka.aj tvoja svadba vyzerala byt fajn.ja si myslim,ze kazdy by mal mat taku svadbu na aku sa citi.a nie robit taku,aku spolocnost ocakava.vidis,mala si malu svadbu,len tych najblizsich si tam mala a bolo vam fajne,aj ste sa zabavili aj nine sa urcite pacilo 😉
http://farm4.static.flickr.com/3589/3368411395_... -toto je to co sme mali namiesto torty na stole 😀

weiya
1. aug 2010

Baby tak vy o svadbach 😀
@bobocka jak ewwe pise fakt svdba snov 😵 tak ste si to vymysleli a uzili si svadbu 😵 😵 ja som s mojou svadbou nebola vobec spokojna, jedine pozitivum bolo ze na svadbe sme mali celu nasu partiu z vonku, ktory sedeli pri "vip"stole pod podiom a my tam s nimi 🙂 na nasom mieste sme zjedli len ten prvy chod a potom sme sedeli uz len pri nich 😀 nasu svadbu si naplanovala svokra posvojom, mne neostavalo nic ine len pritakavat, a ked som s volacim nesuhlasila uz som bola ta zla 😒 este mi aj placucu scenku spravila ked som s nou neisla tancovat 😀 mne bolo prve mesiace tehotenstva strasne zle, trosku sa to pred svadbou ukludnilo(vydavala som sa v 5mesiaci)ale aj tak mi nebolo najlepsie a ked moja mama za nou prisla okolo 11aby sme uz spravili polnoc skor, ze my neni dobre, aby som sa z tych tazkych siat uz mohla prezliect iba mavla rukou a tancovala dalej 😠 Svadbu sme mali v vedla v dedine v KULTURAKU dedinskom, odkial je ona a mm tam ma babky, do kostola sme isli peso cez pol dediny 😀 sak nech dedincani vidia 😀 takze s mojej strany nula bodov, uz by som sa na take volaco nedala nahovorit, a svokra mi vtedy s placom v ocach povedala, ze jej je jedno ako sa ja tvarim, ze ona je spokojna ked jej druhy ludia hovoria ako sa im paci, a ze odmenou za celu jej namahu je to ze jej ludia hovoria ze TAK TATKATO SVADBA UZ V KLACANOCH DLHO NEBOLA! tak a tym u mna nadobro skoncila,A je mi jedno ze ci si to volado znami, nedajboze ona precita, pisem len pravdu, ktoru som uz povedala asi tisickrat 😀

luppita
1. aug 2010

@bobocka fakt super svadba 🙂 ja som este slobodna, sice zasnubena uz druhy rok, ale jaksik nebol cas na svadbu, drahy aj chcel ked sme cakali maleho, ale ja som nechcela, bo mi to pripadalo, ze musime koli decku (som zasadne proti) a plus ja si chcem svadbu naozaj uzit a zabavit sa a nie fucat s banderom 🙂 Hned jak budu niake bubaky naviac tak si svadbicku urobime po svojom, niaku jednoduchu.... len neviem co s tymi nasimy radnicami, kazda jedna v BA vyzera jak keby tam zastal cas este za socializmu a po tom naozaj netuzim. jedna znama si vybavla toho oddavajuceho a vsetkych co su k tomu potrebny a urobili si to vonku na luke, nadherne to bolo, nieco take by som brala 🙂 No ale uvidime ako to bude ked to bude 😀

bobocka
1. aug 2010

@weiya mojik,to ma mrzi ☹ jaj tie s bokry nestastne,tie vas tak trapia 😠 .tta tvoja je ale fajne mimo,vsak tu svadbu nerobila pre seba ale pre svojho syna a teba. a este si bola navyse tehotna.joj,ta by si odomna vypocula svoje 😠 .ale musim povedat,ze si bola krasna nevesta,s muzickom vam to svedci a mala si krasne saty,velmi stastny strih,brusko ti tam vobec nie je vidno 😉 no ale aspon si sa zabavila pri vasom vip stole 😀

bobocka
1. aug 2010

@luppita ja si tiez myslim,ze tehotenstvo nie je dovod na svadbu.jedinym padnym dovodom na sobas je laska.tehotenstvo je vsak niekedy fajn urychlovacom svadby 😀 . ja si myslim,ze budes mat super svadbu a simi vam moze obrucku podavat a spolu s vami tam stat pri obrade,to bude ake mile 🙂 .a svadbu si mozes urobit kde chces uz.len sa staci dohodnut s oddavajucimi,ci su ochotni na dane miesto prist.radnice a mnv a tak uz nie su dnes nutne.jedna moja kamaratka sa vydavala v kniznici(krasna stara kniznica romantika jak bic) a druha mala svadbu v hoteli .v zahrade toho hotela je jazierko a v strede toho jazierka je ostrovcek kde bol postaveny oltar a ona mala prichod po takom malom mostiku,no krasne to bolo.
http://www.facebook.com/album.php?aid=9026&id=1... toto je ta zahrada s jazierkom a recepciu mali hned v hoteli.nikam sa nemuseli trepat.bolo to super 😉

kacenkalm
1. aug 2010

zdravim dievcata a maminy 😵
trochu sa vam vkradnem do temy,ak to nevadi....tiez mame dcerku,septembrovku 😉 ...sice rodila som a aj stale zijem v Irsku,ale rada sa s vami podelim o infosky 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre