V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

bobocka
27. dec 2010

baby som sa vas chcela opytat na panadol baby.ja som to teraz mala zatvorene, este neodbalene ,v skrini a paralen sus uz mam vyse dvoch mesiacov otvoreny,tak som ho musela zahodit a tento panadol ma dake divne davkovanie,nie? tam je vnutri davkovac,taka trubicka a na nej je 8 ml .no a co sa davovania tyka,tak deti medzi 1-2roky by mali mat 7ml.vsak to je skoro cela tubicka!!!!mne sa to zdalo byt strasne vela.tam som malemu nadavkovala 4ml a ani to som mu cele nedala.trochu som nechala v tubicke.strasne vela mi toho pride byt 😒 mozno to tak ma byt,ja neviem.ako to vy davate? tych plnych 7ml?teda skoro celu odmerku? misko je dnes vecer velmi nekludny ☹ prerezava sa mu spodna dvojka a aj ta stvorka ide asi-ta druha cast.a aj na druhej strane ma okolo stvorky navrete,tak mu mozno aj ten vykukne cochvila 😒 no o pol deviatej som ho dala spat a medzi tym sa mi doteraz asi 8x zobudil.chudiatenko ☹ teraz spi asi 15 min v kuse,tak som zvedava dokedy.a bobco je v kosicoch,tak mi nema s malym ani ako pomoct ☹

kathynka
27. dec 2010

@bobocka praveze ten byt babka odkupila...a uplne takticky len ona, lebo sa bala, ze ju vyhodime...a teraz sa my bojime, ze vyhodia maminy bratia nas...ze na paradu..."milujem" taketo rodinne vztahy a diery v zakonoch...nikto na nic nepozera, len na prachy...

bobocka
27. dec 2010

@kathynka jaj,tak tam uz potom nenarobite nic.ked bola babka ziva,tak mala na mamku spisat dozivotnu najomnu zmluvu a bolo by.aspon tak by ju chranila.teraz uz len dufat musite,ze sa mamkyni bratia neozvu a nezacnu si narokovat na to,na co maju podla zakona pravo,lebo inak ich budete musiet z bytu vyplacat a byt v centre mesta asi nemale peniaze stoji 😒

adrikat
27. dec 2010

@kathynka no uprimne mi teraz tiez odlahlo,lebo ani ja som este malej nekupila zubnu kefku. ale uz sa chystam velmi dlho. si zlata,dakujem za povzbudive slova :o) ja sa moc nestresujem pre toho zubara,lebo viem ze aj my sme isli az okolo nejakych troch rokov a bolo to v pohode.

@bobocka o zajacoch ti toho mozem vela napisat. ja som mala dvoch,teda jedneho este mam,len teraz je u nasich,lebo ja ho nemam u nas kam dat. su to velmi mile zvieratka a podla mna super do bytu. a vobec nesmrdia,pokial mu cistis. nauci sa chodit na jedno miesto. samcek ale byva agresivny pokial ho nedas vykastrovat a strieka moc ,cim si znackuje svoje teritorium. my naseho mame z uk a tam sme ho dali aj vykastrovat a potom prestal znacit. no a samicky znacia tiez ale su zas rozumnejsie. ta nasa bola neuveritelna. pocuvala na meno a kazdy kto u nas bol odchadzal s tym ze si kupi zajaca. ale vsetky zvieratka su mile. ja som mala aj papagaja 13 rokov a to bol tiez uzasny tvor. jedol vsetko co my,dokonca kyslu kapustu a hranolky zboznoval. jaj,som sa rozpisala az moc. zvieratko je urcite dobry napad,len ako ty pises neskor. ozaj a aj korytnacku sme mali ako deti a to nas moc nebralo. ona vacsinu casu spala zalezena niekde.
tiez som rozmyslala kupit malej tu kuchynku,ale presne si vystihla dovody preco som ju nekupila. ale stan sme kupili tiez.je s motivom macka pooh a ma uspech. zabera sice dost miesta,ale stalo to za to.

bobocka
27. dec 2010

inak na odlahcenie som vcera pozerala 17again na project free tv a to bolo take mile 😉 ja mam rada taketo jednoduche rodinne filmy ,clovek len pozera,nemusi nad nicim premyslat a po dopozerani ma prijemny pocit.na mladeho efrona sa veru zle nepozera-hubba hubba 😀 a ten film bol taky mily,ze po dopozerani som mala strasnu chut bobca objat 🙂 a uz spal dokelu.ale fakt to bol hlupucky film,ktory si istotne pozriem znova.teraz sa mi nacitava adam a post grad,tak uvidim,ktory si dnes vecer dam 😉 mam veeelmo rada romanticke komedie 🙂 a potom,ked bobco pride z kosic,tak si dame hangover.to sme uz davno chceli pozerat,no nikdy sa nam to nepodarilo .fakt baby,ked nebudete mat co robit a budete chciet hocijaky film v anglictine pozerat,tak si sem kliknite http://www.free-tv-video-online.me/movies/ tam si kliknete na rok,v ktorom bol ten dany film v kinach (ja teraz pozeram 2009 rok) a najdete si film,na ten kliknete,otvori sa vam asi 3-8 linkov,cez ktore si to mozete otvorit,nechate nacitavat a pozerate.zadara 😉

bobocka
27. dec 2010

@adrikat no tak si mi teraz trosku dala nadej,ze mozno zajko v buducnosti bude 😉 .petraas tiez vravela,ze to nesmrdi.len ja som citala,ze ten samcekov moc smrdi,ale ked hovoris,ze ked ho da clovek chudaka vykastrovat,tak to prestane,tak mozno to az take zle nie je. uvidime.vsak ak to bude aktualne,tak si isto aj od predavacov v chovoprodukte aj od zverolekarov dam poradit.nepojdem po zajka len tak.fakt potrebujem vybrat zvieratko,ktore nam sadne.nechcem nieco zbrklo kupit a potom po mesiaci si nadavat.lebo potom aj ked to nebudem chciet,bude to moja zodpovednost,na ulicu to iste nepozeniem.a zvieratko k malemu chcem isto,aby sa ucil zodpovednosti.ked uz bude vacsi,tak bude on zvieratko krmit a bude mi pomahat ho cistit atd.podla mna sa na zvieratku velmi dobre dieta uci.to je 2 v jenom.je to aj mile aj pomaha pri vychove 😉
a o tom panadole baby nevies? nejak sa mi to nezda to davkovanie 😒

kathynka
27. dec 2010

@bobocka no ved prave...ved ono dokonca existuje aj taka moznost, ked uz sa teda bala, ze by sme ju vyhodili, ze prepise to na svoje dieta, ale ma to dodatok, ze dokonca svojho zivota musi ostat v tom byte...to by bolo tak super...no ale bohuzial, babka prilis verila svojim "uzasnym" synom...najlepsia alternativa, ktoru zo seba dostali na nasu situaciu bola, ze sak mame chalupu, nech ideme byvat tam (kebyze sa ten nas byt preda)...len tak pre obraz, my mame chalupku na zahori, co je taky maly domcek s kuchynou, obyvackou a jednou izbickou, pricom v kazdej miestnosti si uprostred buchas hlavu o tram...v tej dedine neni stale kanalizacia, takze pekne kadibudka a len minuly rok sme postavili sprchu (pre nedostatok priestoru v chalupe, sme museli pred chalupou postavit taky mini domcek 2x2m, kde ta sprcha je...mama v tom case este robila, ja som chodila do skoly, vlakova stanica je iba vo vedlajsej dedine...no ale pre mojich prachatych strykov (jeden je byvaly sef protimonopolneho uradu a druhy je vojak z povolania, cize dostali krasne odstupne, ked sli do dochodku) by to bola vyborna alternativa ako nam zabezpecit byvanie...

ja si stahujem vsetky filmy cez torrent, to je tiez zadarmo alternativa a na titulky.com najdem takmer vsetky titulky, takze paradicka 🙂

moja sestra ma zajacika (michael sa vola) a je to cecek rodiny...on ju sice od samej lasky dakedy ocura, ale inak je strasne fajn...a neviem teda o tom, ze by smrdel...asi to fakt zalezi od toho, ako sa o neho staras...a ma aj papagaja roky rokuce (to uz je jej uchylka tusim mat vzdy nejakeho papagaja) a este suchozemsku korytnacku...tu som jej zohnala ja pred 5 rokmi len za 1000sk od kamarata, co mal znamosti, lebo normalne stala vtedy 5000sk...vtedy bola taka malicka, ze sa dala do dlane schovat a teraz je z nej teda riadne hovado 🙂 a prechadza sa po celom byte...ale s nou su asi najvacsie starosti, ona je na vsetko mozne nachylna, treba davat pozor na prievan, zadovazit jej vyhrevny kamen, a najhorsie je, ze v zime ju treba zazimovat, bo inak sa dozije len par rokov...sestra doteraz tu moznost nemala, tak chce buduci rok poprosit jej veterinara, ci ju moze zazimovat s jeho korytnackami, kedze aj on ich chova...

adrikat
27. dec 2010

@bobocka vies,co teraz som si spomenula,ze ta nasa samicka ked znacila,tak to tak smrdelo,ale nie stale. ale naozaj,ak sa staras o to zviera,tak nesmrdi. ja nemam rada ked pridem ku niekomu,kto ma napriklad psa a citit toho psa uz od dveri. to mi hrozne vadi. ku nam ked hocikto prisiel ani netusil ze mame zajaca az kym ho neuvidel. ver mi,je to v pohode a ja osobne som za zajaca. vies,ani vencit ho netreba.ja mam rada psov,ale behat s nim von kazdu chvilku,na to niesom. a nechcem aby trpel v byte.
panadol baby mam len cipky od bolesti a horucky. tak to ti neviem poradit to davkovanie.ja som davala malej polku cipku rano a vecer,ked jej isli zubky a mala teplotu. teraz uz moze aj cely,ale ona tie zubky znasa dobre. teraz jej idu stolicky,a akurat vcera nechcela spat strasne dlho som pri nej musela lezat,lebo akonahle som vstala,tak bola hore. ak mas cipky,skus mu dat jeden. oni su aj setrnejsie ako kvapky myslim. ale podla mna ak pisu 7ml,tak mozes v pohode. ja osobne by som sa nebala.

bobocka
27. dec 2010

@kathynka no a to akoze vy by ste sli do toho domceka??? no to tak!!!! tvoja mamka babku vyopatrovala a teraz by sa mala v malickom krcalku tlacit s rodinou svojou??? nehrozi.vsak sa nedajte!!! nejaka moznost musi byt.ten byt by som ale nepustila.to su prekrasne byty.vysokanske stropy,velike izby...mne to strasne 70te roky pripomina,tu bratislavu v rozkvete 🙂 vis co myslim 😉 a inak tebe su naco titulky? 😀 vsak ty krasne speakujes.tebe titulky netreba naisto. a cez torrentz stahuje aj bobco (teraz nie,lebo antivirovy mu skoncil),ale tieto filmy na project free tv si do compu nestahujes.to len pozeras.tam si vyberies aky chces,nacita ti ho,pozries a vypnes. v compe ti neostane. a aky mas antivirovy,ze cez torrentz stahujes? ja mam len free avg 9.0.cez to sa bojim. a asi by ma to ani nepustilo nic take stahovat.neviem,neskusala som.teraz sa mi stalo,ze mi internet explorer ako moj vyhladavac nechce otvorit.tak cez google chrome si musim vsetko otvarat.nechapem preco explorer nejde.doteraz som cez to vsetko otvarala.divne.ci to zasa potrebujem stiahnut ci ako...neviem.
@adrikat no cipky veru doma nema.pojdem zajtra kupit.ja si pamatam,ze ked som bola v uk a mala chloe bola chora,tak som jej celu striekacku panadolu mala natiahnut,no ta sa mi zdala byt mensia ako ta co v tomto panadole je.ja ked o porovnam s paralenom suskou,tak tam bola jedna mala lyzicka a jedna lyzicka stacila. a tato davka je za dake 2-3 lyzicky.tych akoze predpisanych 7ml.no strasne vela sa mi to zda byt.preto sa pytam. a na detsku pohotovost volat nechcem koli info.

petraas
27. dec 2010

@bobocka no no ja si ani nemyslim ze ty tvrdis ze kuchynka je nevhodny darcek...ja som tym myslela ze kopec ludi si to mysli ze je to dost skoro pre take deti lebo z toho este nemaju rozum...ale ja kupujem podla toho s cim viem ze by sa uz Sofi zahrala a nezaujima ma tvrdenie inych napr svokry ze je to skoro...kebyze som presvedcena ze sofi uz bude vediet na bicykli jazdit tak jej ho zajtra kupim🙂)))) to bol len priklad🙂)))
inak poviem ti ze toho kralika sme mali samca ale ja som ho naucila chodit na WC takze si nekadil a necikal po celej klietke a ked si lahol tak do sucha takze nemal od coho smrdiet a ten zachod som mu raz za den a niekedy dva krat za den cistila...behal nam aj po byte ale to som musela davat pozor lebo rad hryzol kable...
vtacik som mala aj ja volakedy bola to andulka ale bola v pohode naucila som ju rozpravat ale bolo mi jej luto ze je sama tak neskor som kupila este jednu a to bola riadna potvora ta ako zacula hlasy ci nase alebo v telke tak skriekala...ja by som najradsj brala psika ale viem cco to na cinziaku je hlavne ked ti ho nema ktop postrazit ked niekam chces ist na dlhsie tak preto som povedala ze psa uz nie ale ak by Sofi strasne otravovala tak by sme kupili len nieco velmi malicke co strcim do tasky pre psov aby mohol s nami vsade cestovat🙂))ale to fakt len keby strasne otravovala...ina sa najviac priklanam k tomu morskemu prasiatku...a rybky tak na to mam nazor ako @kathynka len pre Sofi by to bola asi nuda keby sa s nimi nemohla pohrat🙂)))

@bobocka tak s tym bytom ti nezavidim viem o com hovoris my sme v takej situacii uz davno a preto sme predavali ten mamin 1 izbak ze aby sme splatili dlhy a este by nieco zostalo len nepodarilo sa nam ho predat a preto musim ist do prace...ak ma tvoj otec aspon trocha rozumu tak to urcite pochopi a rad vam pomoze takymto sposobo🙂 ale ak ma rozum ako moja svokra tak to nepochopi nikdy a bude nahnevany ze co ste mu to spravili...ale taky rozum ako moja svokra urcite nikto nema...otec to urcite pochopi🙂

kathynka
27. dec 2010

@bobocka no presne...ist byvat na vikendovu-prazdninovu chalupu...ono boli este strykovia taki "velkorysi", ze im teraz patri len po 30% kazdemu a mame nechali laskavo 40%...zlati, ze? 😠 no my mame fakt ten byt taky stary jak pises, velke izby, vysoke stropy, 100-rocny nabytok, vrzgajuce parkety...a prasknuta stena...dakedy fakt zavidim prachatym susedom, co si mozu taky velky priestor krasne zrekonstruovat...my na to jednak nemame (sak este aj tu kuchynu som radsej s kamoskou malovala, jak dat kopec prachov profesionalom, aj ked by to lepsie vyzeralo), a po druhe investovat do toho, ked ani nevieme, dokedy tu este budeme?

no ja mam antivirak NOD32...bratranec mi nainstaloval nejaku verziu, co sa automaticky obnovuje, takze sa bat nemusim...a to s tou anglictinou zas nie je u mna take ruzove 🙂 asi jediny serial, kde by som titles fakt nepotrebovala su desperate housewives...tomu hovorim anglictina 😀

a ako ti pise adrikat, tiez by som sa nebala dat miskovi tych 7ml...nemozes porovnavat paracetamol s ibuprofenom...a ono aj zalezi od koncentracie tej ucinnej latky...takze aj je to tam tak napisane, tak kludne mu to daj...lepsie ako dat len trosku a nezabere mu to dostatocne, nie? inak ako si pisala o chloe, tak aj yoan ma nejaky svoj sirupcek (je to na baze paracetamolu) a k tomu je tiez taka konska odmerka...alebo vitamin D...u nas su tusim len dake 2 kvapky a oni maju 2ml, co je teda paradny rozdiel...vsetko je to o koncentraciach, nemusis sa bat 🙂

petraas
27. dec 2010

@bobocka este k tomu zajacovi...ako pise @adrikat samec byva agresivny najlepsie je ho dat vykastrovat ak ho nechces aj na chov...nas bol v pohode ale ked som bola pomali pred porodom mala som ine starosti a tak som ho prestala pustat von s klietky a zostal kvoli tomu agresivny...normalne ked som isla do klietky po mysku alebo mu vycistit tak vzdy po mne vystartoval a pokusal ma...dala som mu pozausi a chvilu bol klud a potom znova..takze ak bude samec doporucujem vykastrovat...inak byby to ste mali vidiet co bolo u nas doma ked sme mali morca samicku, zajaca samca a psa samca...sme sa nasmiali lebo pes aj zajac chceli sexovat🙂 a vzdy utekalo morca za nim zajac a nakoniec pes a ked sa dohonili tak zajac vyskocil na morca a na zajaca chcel vyskocit pes ...no mali sme dost🙂)))

adrikat
27. dec 2010

@bobocka no to je s tym davkovanim vzdy zlozite. ale kazdy liek mas iny a inak silny. niektoreho das menej,lebo je silnejsi a slabsieho musis dat viac aby zabral. urcite ak je tam napisane davkovanie a das podla toho sa nic nestane. ale ak nemas dobry pocit z toho,tak daj polovicu,tym tiez nic nepokazis.

adrikat
27. dec 2010

@petraas inac aj po mne vystartoval moj zajac ked som bola pred porodom a normalne ma kusol do nohy. on nikdy nebol agresivny a mozno bol aj ziarlivy.ked sme doniesli malu z nemocnice,tak ani do izby kde bola nevosiel,len stal pred dverami a pozeral. je mi ho aj luto,lebo kym sa narodila,tak on bol taky mazlik moj a potom uz nebol cas sa mu tolko venovat. aj preto je u nasich.

lujsa
27. dec 2010

Ahoj kocky,

takto oneskorene vam prajem krasne sviatky a novy rok 🙂 Nejako nemam na pocitac cas.Precitala som vas zbezne a ked ste sa bavili o tych flaskach-ja som si to zistovala pred porodom a kupovala som BPA free-Tommee Tippee,alebo ako sa to pise.ALe pozor,AVENT v roku 2009 obsahoval bisfenol,preto som ich nekupovala,ale ked im klesol predaj,tak niekedy v roku 2010 zacali predavat tie flasky bez bisfenolu.Nechapem,preco to nerobili skor,ved je to draha znacka a taky humus davala do flasiek.Sklenene su najlepsie,ale nemame ani jednu.Predavaju aj nerozbitne,ale kedze som kojila,tak sme flasky nepozivali a nechala som to tak.VLastne sme ich zacali pouzivat len od 14.mesiaca.

@bobocka to ma mrzi s tym otcom.Musi to byt hrozny pocit,co prezivas.Nie je na predaj nejaky jednoizbak v tom jeho vchode?

@kathynka to je zle s tym bytom.My sme na tom zo strany mojej starkej boli podobne.Ako choru ju opatrovala roky rokuce moja mamka.Len tak,bez akejkolvek financnej odmeny,ved to bola jej mama.Ale potom mamka tazko ochorela a starka isla k mamkinej sestre.Ta jej brala cely dochodok,ze zadarmo to robit nebude a dohodli sa tak,ze po starkinej smrti dostane polovicu domu,druhu polovicu si rozdeli moja mamka s dvomi bratmi.No ale pravda to nebola.Starka bola uz u nas psychicky mimo,nikoho nepoznala-ani dcery,ani nikoho ineho,stale zila v dobe,ked bola vojna,proste nebola sposobila na pravne ukony,ale nikto ju svojpravnosti nezbavoval.Nakoniec starka prezila moju mamku a ...Teta si nechala pred starkinou smrtou na seba prepisat cely starkin dom,vsetku podu,co mala.Nechapem ako,starka nevedela ani pero drzat,urcite to nebolo u notara,lebo ona by na notarku vykrikovala,ze je fasistka a pod.Akoze cele zle a este je moja teta s jej detmi urazena,ze sme nevdacne..Dufam,ze u vas budu ti bratia normalnejsi a ked uz budu nieco chciet,tak len nejaku normalnu sumu,nie skutocnu hodnotu bytu...

bobocka
27. dec 2010

@lujsa teraz si mi riaden strach nahnala.ja som mala avent sterilizator a vsetky flsky avent som v tom sterilizovala ☹ .teraz co? bojim sa ☹ co ak som malemu daco navodila tym? ☹ kurnik zle mi je ☹ na krabici od sterilizatora bpa free nie je ☹ .ja inak aj malemu zohrievam jedlo v mikrovlnke v plastovych nadobach.to aj to je zle? to aj to moze skodit? boze zle mi je ☹

lujsa
27. dec 2010

@bobocka neboj bobo,take zle to nebude,bola tam stanovena nejaka hranica a detske vyrobky ju neprekracovali.Aj my sme mali sterilizator avent,ale to som neriesila,ved z neho nepapal.Ten bisfenol,ak si dobre pamatam je nebezpecny,ked sa flaska co i len trosku poskriabe,potom by sa nemala pouzivat a mala by sa vyhodit.Ja som minule kupila take male nadobky do mraznicky pre babatka,na mrazenie potravy a normalne bol k nim prilozeny letak,ze v pripade poskriabania vyhodit.Ono ten bisfenol sa pouziva kvoli tomu,aby bol plast akoby priehladny,krajsi.Ked je flaska bez BPA,je matna.Takze aj flase na mineralku,aj ostatne priehladne umelohmotne vyrobky ten bpa obsahuju,ale pre dospelych je jeho hranica stanovena vyssie a napr v mineralkovych flasiach nevadi-ved tu nezahrievas nad 50 stupnov,ani nemas ako poskriabat.Inak-my mikrovlnku doma pouzivame mozno raz za dva mesiace,u nas je to zbytocnost,ale ked ju pouzivame,tak do nej davame sklenene nadoby.Ale neboj,urcite pouzivas plast vhodny do mikrovlnky,tak to bude ok 🙂

adrikat
27. dec 2010

@bobocka ja som tiez kupila minuly rok avent sterilizator s flaskami a pouzivala som to. len neviem ci je na krabici napisane o tom bpa.musim kuknut zajtra. kupila som si aj ohrievac na flase avent na ebay a ohrievam len v tom. mikrovlnku na ohrievanie malej jedla nepouzivam vobec,to sa bojim. kamaratka ohrieva iba v mikrovlnke. podla mna to s tymi flaskami bude v poriadku. myslim,ze zas ked je to vyrabane pre deti to vsetko podlieha ovela prisnejsim normam. a skodlive ucinky podla mna aj tak nezistime teraz hned. mozno casom az. hlavne sa netreba stresovat,lebo uz len vo vzduchu dychame vyfukove plyny a to je tiez skodlive. treba mysliet pozitivne 😉

bobocka
27. dec 2010

@lujsa @adrikat ja som kupila normalne nadoby do mikrovlnky v tescu a tie su trosku poskrabane od hubky na umyvnie riadu ☹ zle mi je ☹ ked sme doma,tam mam tie nadobky zvacsa len na uskladnenie a na zohrievanie ich pouzivam,len ked sme v meste a u bobca na predajni zohrievam jedlo.ale aj tak.zle mi je

adrikat
27. dec 2010

@bobocka vazne sa nestresuj,podla mna sa nic strasne nestalo. a nadoby do mikrovlnky su robene tiez tak aby to neskodilo ohrievanim. vies kolko veci este okolo nas je skodlivych ? urcite je to dobre a malemu sa nic nestane. mozno skus ohrievat v sklenenych miskach malemu.

bobocka
27. dec 2010

@adrikat doma ohrievam v tanieroch.len velmi malo v tych nadobkach.ale asi tak 3x do tyzdna v nich zohrievam ☹ a aj ked jedlo z hrnca dam do sitka nech voda odkvapka,tak potom take teple dam do tych nadobiek a pockam ,kym ochladne a potom dam do chladnicky ☹ .sklenene nadobky ani nemam.keby som dala do sklenenych poharov z vyzivky,to mi v mikrovlnke praskne?kurnik bojim sa jak slak.ani spat nebudem.doritnej ☹ ☹ ☹

adrikat
27. dec 2010

@bobocka ty si zlata,ja sa smejem tu. ale vazne neboj sa uz,nic si neurobila zle. maly je zdravy a aj bude 😉
v sklenenych poharoch od vyzivy mozes ohriat,nepraskne to.uz som skusala aj ja dat zavaraninovu flasu a dobre to dopadlo. to je hrube sklo,take mi to pride ako varne. ako maly?spinka pekne?dala si mu ten panadol?

bobocka
27. dec 2010

@adrikat joj nesmej sa.ja to myslim uplne vazne.misko je moje vsetko a keby sa mu nieco stalo a koli mne ,tak ja uz nemam pre co zit.doslova.len pre neho tu som.teraz spinka asi pred 20 min sa znova zobudila,le len asi na polminutku.ten panadol baby mu uz nedam,aj ked je dakovanie take ake je a asi je ok,tak kaslem na to a kupim mu cipky zajtra v lekarni.

adrikat
28. dec 2010

@bobocka ved ja viem ako to myslis,ja to iste citim k malej. ja viem ze sa bojis,ale myslim ze to vazne neni az take skodlive. ja mozno na tvojom mieste by som sa snazila vyhnut tej mikrovlnke co najviac. ja ohrievam len v tom ohrievaci a to je vlastne na pare. a ked ideme niekam von,tak ohrejem jej obed poriadne a dam do termo tasky a tam vydrzi par hodin. vies,ked dnes mi to pride ze uz nic neni bezpecne a zdrave.
ja mam iba cipky,vzdy nam doktorka predpise a pyta sa ci mame dost do zasoby. tak si vzdy vypytam pre istotu aj ked ich moc nedavam. dufam ze uz bude maly spinkat az do rana.chudiatko,je mi ho luto drobceka

bobocka
28. dec 2010

@adrikat vies,ja som proste taka.takto isto som vypanikarila pri mmr vakcine,pri vigantole...ja ho proste milujem.moj syn mi je vsetkym a ak by sa mu nieco stalo,tak sa zblaznim.o par dni sa ukludnim,no od zajtra tie nadobky odhadzujem a kupim nieco uplne ine a mikrovlnku budem zdaleka obchadzat.
michalko zatial spinka,noc nebude lahka,no zvladneme.akurat som dopozerala the proposal ,blbost,ale mile.teraz pozeram post grad,uvidime co z toho bude.hra tam moja oblubena "gilmorka",hadam to uplny prepadak nebude.aj ked ja som ten typ co na rad notting nill ,two weeks notice ,runaway bride, sweet home alabama, lake house,sliding doors,holiday,...takze prepadaky su moje naj 🙂

bobocka
28. dec 2010

baby ked porcujete maso a zamrazujete,tak do coho? iste doma nevyrabate prikrmy z cerstveho masa stale,tak do coho to davate.ja do klasickych desiatovych sackov a tie poriadne uzavriem.ale chcela by som kupit nejake poriadne nadoby na to,ci nejake speci sacky,len nikde mi nevedia ohladom toho poradit,vraveli,ze tieti sacky su ok.

adrikat
28. dec 2010

@bobocka ved ja viem presne ako sa citis a ako sa bojis o neho. to asi kazda sme rovnaka 🙂 inac,ja kolko krat citam co si pisete a panikarim ja. vies,su veci co mna ani nenapadnu a tak som rada ze mk existuje a vy vsetky tiez 😅
😅 ohladne tej mikrovlnky si myslim ze si malemu neuskodila,lebo si iba ohrievala. vies,su ludia co v nich aj varia pre deti. ja iba ohrievam pre nas.
inac,vsetky filmy co si napisala skoro aj ja rada pozeram. taka oddychovka je to pre mna a moj stary pozera so mnou.idem si hned opisat tie co som nevidela,uz sa tesim . ja by som ich nenazvala prepadaky .
ja tiez davam do desiatovych sackov maso zamrazit. ono je jedno v com to mrazis,hlavne je ze by si nemala to maso nez ho zamrazis umyvat. ja ho umyjem az ked sa rozmrazi a idem varit. a v uk som si kupovala sacky specialne na zamrazovanie,ale dost stali. tu som ani nepozerala este. desiatove sacky su podla mna to iste

bobocka
28. dec 2010

@adrikat a preco sa to maso nema premyvat? ja ho premyvam 😒 zasa daco o com neviem a skodi to??? 😖 slak ma trafi!!! 😠
ja milujem tieto hlupucke filmy ako along came polly ,how to loose a guy in ten days ,love actually, break up, first 50 dates,cruel intentions,ked som bola v uk,tak som mala povinne s deckami pozerat high school musical a tak ma to chytilo,ze prve dve mam na dvd a trojku som videla uz par krat na nete 😀 (soundtrack mam v ipode 😀) a aj cinderella story som mala povinnu a aj tu mam na dvd. a aj princess diaries som mala povinnu,no to som odolala a to na dvd nemam 😀 ale zas piesen od kelly clarkson breakaway z toho filmu je moja srdcovka a je to spominka na moje baby a na ameriku s nimi 😉 normalne filmy pre 12 rocne dievcatka mam doma na dvd 😀 ale su to super spomienky. 😉

adrikat
28. dec 2010

@bobocka neskodi,ale ked ho namocis a voda ked sa zamrazi tak sa to v tom mase vraj rozpina a moze sa aj pokazit. to bol o tom kdesi clanok a ja odvtedy to neumyvam. ale neskodi to ked umyjes.
no high school musical som nevidela este,ale princess diaries ano a mame vela fimov postahovanych na hard disku. a je pravda ze ich mozem vidiet aj viackrat a nevadi mi to.
my sme pozerali shreka istu dobu pravidelne 😀
tu cinderellu by som si pozrela,to som este nevidela.urcite si ju stiahneme

ewwe
28. dec 2010

@bobocka ja davam panadol sirup, ale uz som ho davno nedavala, ale nikdy som nedala plnu davku, vzdy 1ml uberiem, nam zabera hned tak ficime na nom, ako ked je treba, nie ze by som jej ho davala ako sladkost ha ha
ja ohrievam v mikrovlnke od 1roku ale iba v sklenenych miskach, maso mrazim tiez v sackoch, nadoby zaberaju vela miesta, no ale toho masa uz je tam malo, kedze mala pomalicky nabieha na nasu stravu, varim z neho iba ked je na obed nieco co nemoze

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre