V septembri/září 2009 už maminkami. Pridajte sa!

natali1401
24. okt 2009

kedze sme uz maminkami vytvaram novu temu v novej teme pre septrembrovky/zarijovky 2009 kde sa mozeme podelit o nase skusenosti a rady uz s babatkami 🙂

pospecka
30. dec 2009

rping: ale prdlajs. Achal byla online, ale utekla mi, že až večer, tak jsem zkusila jestli tu nejseš ty. chtěla jsem to vyřídit co nejdřív.
mimochodem, dala jsem zdenulu do beca a hádejte co ... řev a scéna. Asi si budu muset zajít k mamince pro panenku, at ho užiju. 😀

ivca08
30. dec 2009

maui - ja ji tam furt mam a to jsme o malinko vetsi nez Dorka 😀 😀 😀

ewwe
30. dec 2009

ahojky co sa tykasexu u nas tak teraz je to lepsie ako pred porodom

a spanok sa u nas tiez zhorsil, nina sa budi 2x co predtym iba 1x niekedy prespala celu noc, a dnes som v noci nespala vela, naucila sa obratit na bok tak skusala celu noc obratky, ale vratit na chrbat sa nevie tak place a ja ju musim obratit spat atak dookola celu noc 😠

rpinguin
30. dec 2009

vidis pospec, na mna je spolah 😉
inac, noci mam strasne, Matilda si zasa mrmlala 1,5h. Ja jej asi natiahnem snurku cez hlavu, ktora bude drzat dudel a nebude ho stale vypluvat. Teraz spi od 11.00.
A ja sa tusim tiez v Manduce vyfotim a dufam, ze ma Ema skritizuje prip. pouci, ako spravne nosit. Takze hadam coskoro dospi a ja sa idem nahodit, aby som na fotke nejako vypadala 😉

majamisutka
30. dec 2009

jé é co bych za to dala kojit jen 2x za noc. Domíno se hlásí každé 2 hodiny, párkrát si sosne a pak usne. A to jsem myslela, že čím bude starší, tím dýl bude spát a ono je to naopak 😖

rpinguin
30. dec 2009

aha a sex,
no evi u mna tak isto, po porode lepsie ako pred. Ale viem, ze po prvom porode bolestiu ako panna, teraz po druhom bolesti ziadne a to som bola tiez dobre potrhana, takze zenske ......sup sup robit druhe mimco, potom bolesti pominu 😝 a mozte zacat po 6. tyzdni ako ja 😉

danielasr
30. dec 2009

ahojte, chcem sa spytat, ci nase deticky takmer 4mesacne mozu sediet? nasa mala sa dviha do sedu a nechce lezat, nie je to skoro?

rpinguin
30. dec 2009

daniela, vsetko, co mala sama robi a vie je ok, ty ju k nicomu nenut a ani nedavaj do sedu, kedze 4 mesacne baby nemoze este vediet sediet 😉 Takze je to skoro 😉

rpinguin
30. dec 2009

a ja potrebujem radu od Bib. alebo Petrus.
Maxik sa naucil vyskakovat z postielky, je velka a ma este mreze, on sa z nej vystvera a nechce spat cez obed. Neudrzim ho tam, stale ho tam davam, on vylieza a aj z vreca sa vyslobodi. Co teraz? Ja chcem mat klud na obed tu chvilku, ked spia obe deti.
Dnes rano naklusal do spalne o 6.45 a to vstaval normalne o 9.00 😠 Co robit? Myslite, ze obedny spanok nepotrebuje? Nie je to skoro s tym skoncit?

majamisutka
30. dec 2009

rping ty máš taky beco?

emamamamu
30. dec 2009

ping ted si nejsem jista, nejsem na macu, ale je to bud FN+F5, nebo jabko a F5 🙂 ja to davam mysi, no...😅 😅
a maji mala taky ji po dvou hodkach..ale momentalne jsem vdecna za kazdy pricuc....☹ ale jak by mi bodlo, kdyby spala dele..hlavne i pro ni by to bylo ohromne plus! vzdyt ja uz tri mesice nespala dele, jak tri hodky v kuse...no neva, vsak maximalne dva roky a vsechno se upravi🙂 hlavne ze jsou zdravi a maji nas radi😅😀

ewwe
30. dec 2009

rping skus dudel prelepit cez usta lepiacou paskou 😀 😀 😀 😀 😀

a kamoskina mala ma 1,5 roka a tauz nechce spat vobec cez den, kamoska sa pri nej nestiha ani najest a to ju ma iba samu

achalteke
30. dec 2009

emo co kojení, furt bojkot?

Taky přemejšlim o nějaký gumičce přes dudel 😀 😀

majamisutka
30. dec 2009

emo, kéž by. Domíno má zánět oka už 4 dny a nelepší se to ☹

majamisutka
30. dec 2009

kapu mu tam MM a dávám i antibiotické kapky, ale mám pocit, že ty mu to jen na chvilku vysuší.

aktekram
30. dec 2009

maja: my bojovali s očkem asi dva dny, měla ho úplně žluté zalepené, kapaly jsme kapky a dobrý. Já MM nedávala, chce to vydržet 4 dny ještě není tak dlouho, třeba kapky zaberou už brzo

majamisutka
30. dec 2009

ach jo, on už to má i ve druhém očíčku ☹

nevíte někdo proč ten zánět vzniká?

mauik83
30. dec 2009

majo - to nevim, ale nevzdávej to, MM určitě zaberre 😉

marketka.27
30. dec 2009

Ahoj, jdu vám všem popřát pěknou silvestrovskou oslavu a vykročení do nového roku tou správnou nohou😉 Zítra jedeme na hory, tak pa pa v novém roce🙂

rpinguin
30. dec 2009

maja, beco nemam, ale manducu, dnes ste tie nositka tak ospevovali, ze som tam napratala Matildu a nosila po byte a poviem vam, ze je to makacka. Ked mi na zem cosi spadlo, tak som sa musela vzdy niecoho drzat, aby som sa vobec zdvihla hore....som ja ale poleno 😀
a Domca ma zapal spojiviek? Neboj, to sa rychlo lieci....je to nejaky virus.

rpinguin
30. dec 2009

cauky Market, kam idete na hory? Do Tatier? 😉

emamamamu
30. dec 2009

achal..no pres den to jde jen kdyz mam silene bomby, ale stejne ji nezasyti...takze proste na hovno...skoda, ze me absolutne neuklidnuje to, ze materska laska netece z prsu..tohle beru jako naproste selhani ☹ uz jen dva mesice a dva tydny...a nepujde to asi ☹ ☹ ☹ 😔 😔 😢 co ja bych dala za to tu ubrekavat, ze mam tluste mimino, ktere je spokojene najezene z meho prsu a nemuzu ho odnaucit usinat u prsu a odnaucit ve dvou letech kojit.. 😀 😀 😀 😀 😔

majamisutka
30. dec 2009

a mam s nim omezit venkovní procházky? nebo to s tím nesouvisí?

majamisutka
30. dec 2009

emo a ty máš málo mlíka, nebo čím to je? zkoušela si zvýšit produkci? Mě pomohli ty homeopatika.

majamisutka
30. dec 2009

emo, vím že je to těžké, ale zkus se nestresovat, možná proto ti třeba to mlíko tolik neteče. Nebo zlus střídat prsa, mě občas taky jedno odmítá, tak mu dám to druhé.

emamamamu
30. dec 2009

maji ja nevim, proste mala jak furt rvala, tak to bylo hlady....ja nevim, co mam jeste delat...:( homeopatika mam doma...zitra zkusim zavolat nejake laktacni..proste ja jsem hrozne vychrtla a asi se mi nedela to spravne mliko, mala je dost ziva, porad skace a tak a ta moje voda ji asi nestaci..coz by zas tak nevadilo, kdybych ji nezkusila dat lahvicku, po ktere se sape jak diva... 😔 a eme to mliko proste netece a netece..mam uplne prazdne vaky 😅 😅 😅 😔 fakt neverim tomu, ze neexistuje malo mlika, nebo hladove mliko...

marketka.27
30. dec 2009

Rping, haha, ty jsi vtipná. Jsme letos v Tatrách vůbec nebyli. Do Beskyd, tady kousek od nás do Komorní Lhotky. To jsou takové hory, že ani sníh tam nebude 😀 737 m.n.m. 😀 😀 😀

marketka.27
30. dec 2009

emo - existuje. Ne, že bych ti to přála, ale už jsem si připadala jak debil, když pořád kojím, kojím, kojím, a děcko jí a jí a jí a za 20 min řve hlady a už jí kolikrát nemám co dát. Ale mně pořád nebere UM, takže jde občas spát hladová. Hrozné.

kasenka228
30. dec 2009

Emus, ja myslim, ze to tvoji vahou nebude. To chce se proste hodit do klidu. My kdyz mely mensi krizi a Terka rvala u prsou, tak jsem ji rekla, ze nic jineho nedostane, tak si proste dala. 🙂 Ale taky mi casto odmita jedno prso, od te doby, co jsem tam mela zanet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre